Autor Tema: Što se igra?! Dojmovi, komentari...  (Posjeta: 793247 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline c0bra123

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2805 u: Srpanj 12, 2016, 18:07:11 »
Moram komentirati.

Meni cijela igra No Man's sky zbunjuje. Imali priče tu šta? rpg? koji je žarn?

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2806 u: Srpanj 12, 2016, 18:10:32 »
Presao sam Heavy Rain i bas me odusevila igra. Ko voli interaktivne filmove i qte ovo ce mu bit odlicno ko i men. Dosta toga sam lose odigrao pa cu definitivno igru jos jedanput prec. Sad sam krenuo Beyond Two Souls isto pun pogodak zasad.
Sad se zbilja veselim Detroit Become Human, cak me Heavy Rain to jest onaj fbi agent Norman podsjetio na tu igru, radi one rukavice i naocala. A i samog kraja gdje i kad je skinuo one naocale je vidio virtualnu stvarnost. Mozda su igre povezane

Sent from my SM-G313HU using Tapatalk


Offline blowfish

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2807 u: Srpanj 12, 2016, 20:43:04 »
Moram komentirati.

Meni cijela igra No Man's sky zbunjuje. Imali priče tu šta? rpg? koji je žarn?

Nema price, nema svrhe ni cilja. RPG nije, ne znam sto je. Djeluje impresivno, ali uzasno dosadno. Brijem da bi mi bilo zanimljivo do drugog planeta.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline c0bra123

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2808 u: Srpanj 12, 2016, 21:03:38 »
Yeap, dosadno. Nije za mene.  sm1jeh

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline Deadwalker

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2809 u: Srpanj 14, 2016, 12:17:02 »
To je to - ako igra nije unutar zadanih klasifikacija moderne igraće industrije, jbg, bit će mi to dosadno. Nisam probao, ne znam realno ništa o igri, no znam da nije za mene.

I onda ćete idući dan cendrati kada Ubisoft izbaci još jedan isti Assassin's Creed jer eto, izdaju stalno jednu te istu igru, nema nikakve inovacije, iako realno ni ne znam što želim vidjeti zapravo u igri. No znam da je ovo trenutno copy/paste na kojem zgrču pohlepno lovu pa trebam biti buntovan.

Gamerska logika ftw  cer1njo

(bez uvrede, smiješan mi je samo takav kritički pogled na igru, ništa drugo. Nije ništa osobno :) )

Sve je ok što se tiče ukusa, svatko ima svoj. No kod ovakvih atipičnih igara dobro je iste isprobati prije nego li ih prekrižite, možda se iznenadite.

Inače, meni se recimo Spec Ops: The Line prema trailerima i najavama činio kao dosadni TPS smješten u pustinju. I isprva nisam uopće htio kupiti igru. No rekoh jednom usred ljetne suše, idem isprobati, možda nađem nešto dobro u igri. O onda dobio Apokalipsu danas u jednoj pucačini.

Tako da...kako se ono kaže? Ne sudi knjigu prema koricama? :)


Offline blowfish

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2810 u: Srpanj 14, 2016, 12:46:53 »
To je to - ako igra nije unutar zadanih klasifikacija moderne igraće industrije, jbg, bit će mi to dosadno. Nisam probao, ne znam realno ništa o igri, no znam da nije za mene.

I onda ćete idući dan cendrati kada Ubisoft izbaci još jedan isti Assassin's Creed jer eto, izdaju stalno jednu te istu igru, nema nikakve inovacije, iako realno ni ne znam što želim vidjeti zapravo u igri. No znam da je ovo trenutno copy/paste na kojem zgrču pohlepno lovu pa trebam biti buntovan.

Gamerska logika ftw  cer1njo

(bez uvrede, smiješan mi je samo takav kritički pogled na igru, ništa drugo. Nije ništa osobno :) )

Sve je ok što se tiče ukusa, svatko ima svoj. No kod ovakvih atipičnih igara dobro je iste isprobati prije nego li ih prekrižite, možda se iznenadite.

Inače, meni se recimo Spec Ops: The Line prema trailerima i najavama činio kao dosadni TPS smješten u pustinju. I isprva nisam uopće htio kupiti igru. No rekoh jednom usred ljetne suše, idem isprobati, možda nađem nešto dobro u igri. O onda dobio Apokalipsu danas u jednoj pucačini.

Tako da...kako se ono kaže? Ne sudi knjigu prema koricama? :)

Na neki način stoji, ali mislim da je komentar pogrešno usmjeren. Naravno da podržavam nove koncepte i ovo je za gaming industriju vjerojatno jedna od najinovativnijih igara svih vremena. Što ne znači da će i igra biti pogodak. Ne znači ni da će biti flop, ali možda sam gameplay ne bude toliko zabavan koliko je prezentacija impresivna? Svaka igra ima publiku pa ne vidim problem kad netko nije privučen igrom nakon prezentacije. Ima ljudi koji vole te neke endless survival igre bez cilja i priče, a ima i onih koji od igre žele nešto više od ogromnog svijeta. A najvažnije od svega, komentari nisu bili usmjereni na kvalitetu igre već isključivo na neko moje viđenje i (ne)interes za kupovinom iste. Jednostavno mislim da neću imati dovoljno motivacije u igri koja nema nikakav zadani cilj, a ako netko smatra to interesantnim, tko sam ja da se protivim? Ovo nema nikakve veze sa prihvaćanjem ili neprihvaćanjem noviteta i ideja ili pljuvanjem po reciklaži, koje realno taj Assassin's Creed zaslužuje.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Deadwalker

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2811 u: Srpanj 14, 2016, 13:11:05 »
Na poslu sam pa ne mogu secirati van logičke suprotnosti iz tvojeg komentara, no recimo ovo:

Citat:
Jednostavno mislim da neću imati dovoljno motivacije u igri koja nema nikakav zadani cilj, a ako netko smatra to interesantnim, tko sam ja da se protivim?

Tehnički ne znaš ništa o igri (ima inače cilj), no znaš da ti nije interesantna, iako kažeš prije da je možda najinovativnija igra svih vremena. Želja da vidiš što je to vrlo inovativno u njoj, 0 bodova? :)
A kažeš prije da "podržavaš nove koncepte". Znaš valjda da je jedina tržišno mjerljiva podrška novih koncepata igara upravo glasovanje novčanikom? :)

Nitko niti ne govori o mogućoj kvaliteti / nekvaliteti igre - samo mi je čudav takav stav prema, nazovimo ih, inovativnim / drugačijim stvarima

Offline blowfish

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2812 u: Srpanj 14, 2016, 14:12:04 »
Na poslu sam pa ne mogu secirati van logičke suprotnosti iz tvojeg komentara, no recimo ovo:

Tehnički ne znaš ništa o igri (ima inače cilj), no znaš da ti nije interesantna, iako kažeš prije da je možda najinovativnija igra svih vremena. Želja da vidiš što je to vrlo inovativno u njoj, 0 bodova? :)
A kažeš prije da "podržavaš nove koncepte". Znaš valjda da je jedina tržišno mjerljiva podrška novih koncepata igara upravo glasovanje novčanikom? :)

Nitko niti ne govori o mogućoj kvaliteti / nekvaliteti igre - samo mi je čudav takav stav prema, nazovimo ih, inovativnim / drugačijim stvarima

Ma i ja sam na poslu pa nejdem u detalje i možda ne objašnjavam najbolje.

Koji je cilj igre?

Pa znam da mi nije interesantna, s naglaskom na ovo mi. Recimo, vjerujem da je igra Banner Saga kvalitetna, ali me ne privlači i neću je igrati. Nije meni osobno zanimljiva. Je li to nešto nelogično?

Podržavam nove koncepte u smislu da ne osuđujem nešto jer je drugačije i čisto iz razloga jer je novo, ali to što je inovativno ne znači da će mi biti privlačno. Pogledaj igru Superhot. Meni je bila dobra i privukla me na prvu, odigrao sam je unatoč tome što grafika možda nije u stilu današnjih modernih igara, koncept nije podređen širim masama i općenito je netipična. Ali to što je nešto revolucionarno, ne znači da mora biti privlačno. Poštujem iskorak, poštujem novitete i želju za napretkom, ali znači li to automatski da je moram igrati ili će uprotivnom doći do ovakvih insinuacija koje upućuju na to da sam na neki način zakinut zbog toga jer me ne privlači?

Podrška novih koncepata ne znači nužno podrška konkretnih projekata. I dalje mislim da je igra impresivna i da su me osim tehničkom stranom impresionirali i gameplay vrijednošću igre, podržao bih ih novčano kao što podržavam one koji to uspiju.

To ne znači da osuđujem ili da sam kontradiktoran, samo iznosim svoje dojmove koji su takvi kakvi su. Ako igra bude dobra, kad saznam nešto više o njoj, možda je i isprobam. A do tad, pa valjda se mogu ne osjećati obavezan kupiti je ili hvaliti?

Cheers  kava1
« Zadnja izmjena: Srpanj 14, 2016, 14:20:48 od blowfish »
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2813 u: Srpanj 14, 2016, 15:48:04 »
Danas bila placa i mislio uzet DS III  iDoom kad ono vise nije akcija a pisalo je da traje do 14. pas mater

Offline Deadwalker

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2814 u: Srpanj 14, 2016, 15:50:11 »
Koji je cilj igre?

Doći u centar galaksije. Istražuješ planete, skupljaš resurse i trguješ s alienima da nadogradiš brod i možeš putovati dalje. Pritom otkrivaš floru i faunu planeta, misterije spomenika i što sve ne. Zapravo još nitko točno ne zna jer je igra prezentirana u vrlo sitnim komadićima izvučenim iz konteksta.

Pa znam da mi nije interesantna, s naglaskom na ovo mi. Recimo, vjerujem da je igra Banner Saga kvalitetna, ali me ne privlači i neću je igrati. Nije meni osobno zanimljiva. Je li to nešto nelogično?

Pa rekoh da razumijem ukuse. Sve pet oko njih. Primjer Banner Sage ionako nije relevantan - od početka je jasno da je to spoj RPG-a i strategije po uzoru na Heroese s većim fokusom na priču i teške odluke. Za No Man's Sky je poznato vrlo malo toga, gotovo ništa od početka osim činjenice da će svemir biti proceduralno generiram i da nešto radimo u njemu.

Ono što mi je nelogično je da kažeš kako podržavaš nove koncepte / ideje, a ne zanima vidjeti kako je frajer strpao cijeli svemir u 6 GB i hoće li biti realno imerzivan te opravdati hajp.

Podrška novih koncepata ne znači nužno podrška konkretnih projekata. I dalje mislim da je igra impresivna i da su me osim tehničkom stranom impresionirali i gameplay vrijednošću igre, podržao bih ih novčano kao što podržavam one koji to uspiju.

Paaaa.... znači zapravo. Malo koji eksperimentalni projekt jednog indie studija dobije toliko medijske pažnje i podršku velikog izdavača kao što je ovaj. Ako No Man's Sky financijski bude koma, izdavači neće biti voljni ulaziti u takve investicije baš. Reći će - "sjećate se onog uber hajpanog No Man's Skyja? Uložili smo hrpu novaca u sve to pa ništa. Ne bi riskirali s vašim projektom". Gaming industrija će puno izgubiti ako ne uspije ovaj projekt. Mišljenja sam ako već možemo baciti novce za preorder Assassin's Creeda svake godine, ovdje da cijela stvar bude flop, dugoročno bi bilo super za sve. Developeri bi se više usudili raditi takva uvrnuta čuda, a izdavači bi bili voljni više riskirati kod financiranja.

Mišljenje ima svatko i vrijedi koliko crno pod noktom. Jedino što je prava podrška je glasovanje novčanikom. Jebi ga, kapitalizam. I to glasovanje u prvih mjesec / dva, a ne kupnja cd-keya na G2Playu dvije godine nakon izlaska igre.
Ne pričam naravno da moraš kupovati igre da bih podržao ili da ne smiješ izražavati stav oko igre ovdje - samo komentiram što je podrška iz moje perspektive :)

To ne znači da osuđujem ili da sam kontradiktoran, samo iznosim svoje dojmove koji su takvi kakvi su. Ako igra bude dobra, kad saznam nešto više o njoj, možda je i isprobam. A do tad, pa valjda se mogu ne osjećati obavezan kupiti je ili hvaliti?

Niti sam rekao da osuđuješ, ne znam gdje si to pročitao. Opet ponavljam - jedino ne kužim taj koncept zaključivanja da nešto nije za mene, a da prije nisi probao to ili si barem adekvatno informiran. Ne moraš recimo probati Call of Duty 100 jer si vjerojatno odigrao barem jedan prije pa znaš da ti to nije po guštu. Ne moraš probati tešku drogu da zaključiš da nije to za tebe budući da svatko normalan kaže da ćete to ubiti. No zaključiti da nekakav novi koncept igre o kojem se još mnogo ne zna, osim da zvuči nevjerojatno imerzivno i obećavajuće i van je svih uhodanih normi dizajna video igara, da nije za tebe, to ne kužim.

Opet - nije sada bitno hoće li igra flopati ili neće, hoće li dobivati ocjene 10/10 ili 1/10, nego samo razmišljanje da prekrižiš nešto, a da ni ne znaš što je to zapravo...to ne kužim :D
« Zadnja izmjena: Srpanj 14, 2016, 15:55:47 od Deadwalker »

Offline blowfish

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2815 u: Srpanj 14, 2016, 15:57:33 »
Pa ja sam rekao da nije za mene? Rekao sam da me ne privlači i da me nije osvojila ili dovoljno zaintrigirala da je kupim. Možda bi mi bila najdraža igra ikad da je probam, ali nisam trenutno zainteresiran za nju i to je sve što sam ja napisao. Tvojom logikom bi morao isprobati svaku igru na svijetu jer nikad ne znaš jesi li je možda trebao zaigrati jer je nisi probao :P
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Deadwalker

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2816 u: Srpanj 14, 2016, 16:05:02 »
Tvojom logikom bi morao isprobati svaku igru na svijetu jer nikad ne znaš jesi li je možda trebao zaigrati jer je nisi probao :P

Ne moraš recimo probati Call of Duty 100 jer si vjerojatno odigrao barem jedan prije pa znaš da ti to nije po guštu.

:)
Al' ok, možda smo se krivo razumjeli. Dobro je da se možemo ovako tipkati na poslu  cer1njo

Offline c0bra123

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2817 u: Srpanj 14, 2016, 16:06:26 »
Pa jednostavno čovječe izgleda dosadno. cer1njo Ne vidim razlog za napadanje.  ave1

Kad kažeš za taj AC sve isto pa pljujemo kao copy-past, odi na Far Cry Primal i pročitaj ko je pljuvo a ko je branio, meni igra izgleda zanimljivo i sviđa mi se, da je ne znam kakav "copy-paste" ja ću je zaigrati jer mi izgleda zanimljivo, isto tako ko i Battefield WW1, jesam Fan boy CoD-a ali zašto nebih igrao BFWW1? ili sad da pređem na FIFU? i jako već desteljeće igram PES-a.

A taj Sky zvuči dosadno, već sam par puta ijako sam zaključio da je dosadna igra dao joj šansu.

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline bartul_9

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2818 u: Srpanj 14, 2016, 21:12:49 »
Danas bila placa i mislio uzet DS III  iDoom kad ono vise nije akcija a pisalo je da traje do 14. pas mater

Imas na Njuskalu novi, zapakirani DOOM za 330kn.
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline Praetorian

Odg: Što se igra?! Dojmovi, komentari...
« Odgovori #2819 u: Srpanj 15, 2016, 13:40:00 »
Na uplayu je besplatan prvi splinter cell, a prije njega je bio i prvi Princ od Perzije  sm1jeh