Autor Tema: Birtija  (Posjeta: 1901630 vremena)

0 Članova i 12 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Birtija
« Odgovori #4485 u: Siječanj 11, 2014, 14:37:00 »
Nemreš protiv mentaliteta, a naš je sačuvaj bože.

Ovaj novi papa je totalno pozitivan lik, kolko vidim s normalnim razmišljanjem - za razliku od naših suzemljaka.

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #4486 u: Siječanj 11, 2014, 15:16:18 »
Slažem se da su kod nas ljudi govna kakvih nema, ali sve započinje od izvršne vlasti. Svi ratovi, sav ekstremizam, nesnošljivost itd kreće zbog siromaštva. Da su političari pošteni, normalni, da nekim primjerom pokažu kako im je stalo do naroda, bilo bi manje seljačina među nama. Da nam ne daju lažna obećanja, da se bahato ne ponašaju, da nam nekim primjerom pokažu kako im je stalo do naroda. Nama nebi ništa bolje bilo ako sisačka županica ne kupila auto u vrijednosti od 400000+ kuna, ali stari moj, ti moraš pokazati poniznost prema građanima koji su te izabrali, koji kopaju po smeću, koji nemaju novaca. Da građani mogu živjeti od svoje plaće nebi bilo nikakvih referenduma.
Sve što se u zadnjih par mjeseci izdogađalo je zbog trenutne vlasti koja je krajnjoj desnici pik u oku. Trenutna vlast nas nije izvukla iz  gospodarske krize a to automatski dovodi do krize društva i do poznatih podjela između crvenih i crnih. Pederi i čirilica su najmanji problem u ovoj državi. I to kažem ja koji imam stavove desnog-centra ili ajmo reći demokršćanske stavove. Ali sve što se izdogađalo zadnji par mjeseci je najmanje kršćanski ili u interesu države, a nažalost i Crkva je predvodnik svega.
Meni je jedino drago da evo uskoro završavam faks i mogu reći da sam postao tolerantniji. Upoznaš različite ljude iz različitih krajeva, različitih stavova, osobina, političkih, vjerskih uvjerenja. Volim svoje i poštujem tuđe.
-----
E sad sam se i ja raspisao. Nadam se da ste shvatili što sam htio reći. Ekonomska situacija u državi će odrediti kojim će putem krenuti ova zemlja. A s obzirom da vidim kamo je krenula, ja se nadam da u tom raspašoju za cca 1-2 godine neću sudjelovati. Sigurno bi mnogi mladi ovdje ostali da mogu, ali.... Svaki dan pogledam posao.hr ili mojposao itd, mogu se slikati. Jedan jedini posao vezano uz moju struku i to onda traži čovjeka sa iskustvom. I tako to stoji zadnjih 2 godine. Super!  kava1

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #4487 u: Siječanj 11, 2014, 16:20:52 »
Ko kod može neka bježi iz krasne naše...
Sve mi se gadi u njoj (osim cura  ;D). Užas kuda nas gamad od političara vodi...

Offline versus

Odg: Birtija
« Odgovori #4488 u: Siječanj 11, 2014, 16:30:27 »
ja se uopće ne slažem s Icemanom kuul

tj. to da sve započinje od izvršne vlasti. Ja mislim da je upravo suprotno, sve počinje od ljudi.
Izvršna vlast može bit govno ali ako je masa ispravna, onda se govno makne. Kod nas ne da ih se ne miče, nego samo niču nova govna jer ljudi vole svoje. Najsvježije izniklo govno je npr. ona Markića. To ljudi vole.

Ali nebitno je to sve, politika je fuj.

Offline Punisher

Odg: Birtija
« Odgovori #4489 u: Siječanj 11, 2014, 16:53:58 »
Rvati su ovce uvijek bili i ostali.

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #4490 u: Siječanj 11, 2014, 17:17:16 »
ja se uopće ne slažem s Icemanom kuul

tj. to da sve započinje od izvršne vlasti. Ja mislim da je upravo suprotno, sve počinje od ljudi.
Izvršna vlast može bit govno ali ako je masa ispravna, onda se govno makne. Kod nas ne da ih se ne miče, nego samo niču nova govna jer ljudi vole svoje. Najsvježije izniklo govno je npr. ona Markića. To ljudi vole.

Ali nebitno je to sve, politika je fuj.


Ali svaki dan u Dnevniku imaš plasirane iste ljude - Milanović, Josipović, Linić, Jovanović, Karamarko, Pusić.... + Crkva + kradljivci iz remetinca itd. Mi smo njihove ovce. Kad desničari na političkoj sceni namignu, odmah se "mali" propinju na noge. Ljevičari vjerojatno ne misle loše, ali bave se temama koje nebi trebale biti aktualne. Izgledaju potpuno nesposobno, uzimaju iz džepa malog čovjeka i često nam drže moralne prodike (čitaj Milanović i Jovanović).
Znači više gospodarskih tema i konkretnih poteza smanjuju potrebu za rušenjem aktualne vlasti (a vidjeli smo na koje sve načine ju se pokušava destabilizirati i srušiti). SDP je došao na vlast i prvo što žele napraviti je: legalizirati nešto nešto pederima, otom potom uvesti čirilicu u Vukovaru, ukinuti vjeronaku iz škola itd itd. Znači udaraju tamo gdje možda nije ni vrijeme. Za sve treba vremena i razgovora, javnih tribina itd. Mislim da je oličenje naroda onakvo kakva ti je vlast. Vlast mora pokazati primjerom, narod će se postepeno promjeniti. Ako Papa 5 godina bude govorio kako treba pedere prihvatiti kao svoju braću i sestre ( i ak ga prije ne koknu ovi njegovi), narod će se mic po mic početi mijenjati. Z

Offline Punisher

Odg: Birtija
« Odgovori #4491 u: Siječanj 11, 2014, 18:01:23 »
Oporba sad tu čirilicu u svoju korist okreću, a zaboravljaju da su oni donjelči taj zakon o manjinama kad su bili na vlasti. Cirkus od zemlje.

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #4492 u: Siječanj 11, 2014, 18:30:46 »
A i ovaj odvjetnik Nobilo stvarno zna izabrat koga ce branit. Svi klijenti su mu nevini ko Severina.,.

Offline Punisher

Odg: Birtija
« Odgovori #4493 u: Siječanj 11, 2014, 18:37:55 »
Zaboli ga tuki, zaradi ko blata.

Offline ManTheRamparts

Odg: Birtija
« Odgovori #4494 u: Siječanj 11, 2014, 19:15:08 »
Sim se raspravlja više nego v Saboru. cer1njo

Offline Praetorian

Odg: Birtija
« Odgovori #4495 u: Siječanj 11, 2014, 19:34:51 »
Uvaženi kolega prigovor  cer1njo

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #4496 u: Siječanj 11, 2014, 19:45:36 »
Replika!

Offline kengas

Odg: Birtija
« Odgovori #4497 u: Siječanj 11, 2014, 19:56:20 »
Ljudi su zaboravili cjeniti svoje.

@Versus  Svi u genu imate zapis talibanskih Hrvatina, tili ili netili.
Ili barem 98,3 posto/procenata.       cer1njo
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline versus

Odg: Birtija
« Odgovori #4498 u: Siječanj 11, 2014, 21:19:21 »
negdje 2003, moj prvi posao u ZG, u jednoj firmi instaliram jedan poslovni softver, pauza oko 12, odem surfati, t-portal i na njemu reklama "chat u 12 sa Vlatkom Pokos". I to s nagradom. Kliknem. Štajaznam zašto. Kao, najbolje pitanje i odgovor dobije nagradu.
Ulogiravam se i mislim...bolje mi je uzet žensko neko ime. Sanja.
Brijem šta ju pitat, inače briga me za nju, nije mi napeta, i pitam ju jedinu stvar koja me doista zanima. 

Moje pitanje je točno glasilo : "Ne misliš li da ti je glava prevelika?"
Odgovorila je "Sve je to u granicama normale".
Sjećam se jasno ko da je jučer bilo. Dodao sam "neznam baš" pa se ova raspizdila i napisala mi je da sam jadna i neznam dalje, nebitno skroz.
Na kraju chata ekipa glasala i osvojio sam nagradu.  kuul
tj. osvojiLA sam nagradu

Ono što je fascinantno u životu...ja se jedva sjećam firme di sam bio i na koji način se taj softver koristi. Al, eto, ta pizdarija mi je ostala.

Kraj

P.S. ovo pišem samo da se maknemo od politike. Fuj to.
« Zadnja izmjena: Siječanj 11, 2014, 21:21:18 od versus »

Offline Iceman

Odg: Birtija
« Odgovori #4499 u: Siječanj 11, 2014, 22:16:22 »
 cer1njo ave1