Autor Tema: Što ste zadnje gledali?!  (Posjeta: 702828 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3255 u: Prosinac 15, 2019, 18:02:30 »
Star Wars: Episode I - The Phantom Menace (1999)


PG | 2h 16min | Action, Adventure, Fantasy | 23 September 1999 (Croatia)

Two Jedi escape a hostile blockade to find allies and come across a young boy who may bring balance to the Force, but the long dormant Sith resurface to claim their old glory.



★★★★½

Znači prvi SW film kojim sam oduševljen! Originalna trilogija je jedino sa petom epizodom bila blizu tome. Sve u ovom filmu mi je nekako tako dobro sjelo da ni sam ne vjerujem iako se radi o malo dječjem pristupu kako humoru, tako i općenito načinu kako je sniman, sve je nekako light i taj pristup mi je jako sjeo. Nije me toliko emotivno pogodila sudbina Qui-Gon Jinna, koliko mi je Liam Neeson svojom pojavom ovdje ubio. Stvarno mu paše i ta uloga i vizualno baš izvrsno sjeda u ulogu Jedi Knighta. Ewan McGregor kao mladi Obi-Wan Kenobi mi je plah i nisam se povezao nekako s njime na željenoj razini; ali vjerujem da kasnijim filmovima dobije njegova uloga na snazi. Zasada ni blizu starijem Kenobiju iz originalne trilogije.

Natalie Portman mi je u biti jedina negativna strana filma, ali ne nužno da je katastrofalno odglumila, nego nekako bezokusno i bezbojno totalno. Kako sam Ewana ocjenio kao plahog, Natalie je preplaha s ovom ulogom i ničime ne plijeni; pa čak je i izgledom još uvijek curica, prije nego žena. Ali zato mi Jar Jar Bingz ukrao show i bio mi je cijelo vrijeme genijalan. I tek s ovim filmom sam zavolio R2-D2 te C-3PO koji su ovdje genijalni. S ovim filmom polako počinjem biti fan serijala. Super film i fenomenalne su mi utrke bile one. Isto tako mali Anakin Skywalker je genijalan; super su mi bile sve scene s njime. Jako me sada zanima kako dalje ide priča oko njega. Kao još jednu negativnost, tj. više što me zasmetalo jest što je prelako riješen Darth Maul koji mi vizualno bio odličan lik, no prelako je došao njegov kraj.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3256 u: Prosinac 15, 2019, 18:10:40 »
Lol film je žešći treš. cer1njo

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3257 u: Prosinac 15, 2019, 19:09:59 »
A kao ostatak nije lol

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3258 u: Prosinac 15, 2019, 19:40:48 »
Znaci u tom filmu je jedino dobro fajt qui gona, obi wana i Maula. Ostalo je trescina teza.

Offline Luckyluke

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3259 u: Prosinac 15, 2019, 21:54:27 »
Čem se čudite uopće... znate da je Coletu svaki film za 10/10 cer1njo

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3260 u: Prosinac 16, 2019, 02:08:33 »
Star Wars: Episode II - Attack of the Clones (2002)

PG | 2h 22min | Action, Adventure, Fantasy | 16 May 2002 (Croatia)

Ten years after initially meeting, Anakin Skywalker shares a forbidden romance with Padmé Amidala, while Obi-Wan Kenobi investigates an assassination attempt on the senator and discovers a secret clone army crafted for the Jedi.



★★★★½

Trenutno najbolji komad SW filmova. Za nijansu bolji od predhodnika. Jednostavno puno mi je prirodnija i gluma i efekti te digitalno doba igraju veliku ulogu u tome da mi je prequel trilogija (još mi fali jedan film; kojeg ću odmah krenut gledati). Najviše sam sretan nekako zbog Ewan McGregora, koji puuuuno bolje glumi nego u predhodnom filmu, kao i Natalie. Anakin Skywalker fino raste iako mi definitivno nije dovoljno uvjerljiv u svojoj ulozi. Dosad mi je ovo najbolja priča i vizualno je film bomba. Kao i predhodnik rastura s prelijepim lokacijama, pa tek sada polako poprimam magnitudu tog svemira i koliko je zapravo impresivna ideja G. Lucasa. S nestrpljenjem čekam, odnosno ne čekam idući film kojeg ću odmah sada krenuti gledati. Također Christopher Lee kao Darth Tyranus je ubio, no kad mr. Lee ne ubije ulogom?! Da nije bilo zadnjeg fajta i fenomenalnog Yode koji mi se definitivno isprofilirao kao trenutno najdraži lik u serijalu bio bi mi čak lošiji od prve epizode, no to mi je naj wow momenat dosada od kada gledam SW sagu.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3261 u: Prosinac 16, 2019, 06:07:51 »
Taj Star Wars univerzum je trash i debilana; MENI!
Ko voli neka uživa

Ali kada sam probo gledat i kada bi mi onaj dlakavi stvor počeo zavijat, malo je falilo da ne satarem zvučnike i ubijem prvu osobu ispred dvorišta!!
Onaj tko je odlučio da se to treba tako glasat treba dobit metaku u glavu!!

10 Hours of star wars chewbacca - YouTube

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3262 u: Prosinac 16, 2019, 14:18:00 »
Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith (2005)

PG-13 | 2h 20min | Action, Adventure, Fantasy | 19 May 2005 (Croatia)

Three years into the Clone Wars, the Jedi rescue Palpatine from Count Dooku. As Obi-Wan pursues a new threat, Anakin acts as a double agent between the Jedi Council and Palpatine and is lured into a sinister plan to rule the galaxy.



★★★★½

Definitivno mi je puno bolja novija - prequel trilogija, iako jako cijenim prvu trilogiju kao pionira SF žanra koji ne samo da je napravio odličnu podlogu za daljni SW univerzum, nego je otvorio vrata općenito za sve SF filmove ikad. Možda nekad originalnu trilogiju prestanem gledat kroz zub vremena, no neke stvari poput jeftinoće i trasha nikad nebudem mogao prožvakati. Isto tako Chewbacca mi je možda i najgora stvar ikad koju sam vidio na TV ekranima, totalno nepodnošljivo, itirtantno i stvarno evo žalim ljude koji apruvaju istog, sry but not sry. Anakinova priča mi je jako dobra, no da je Hayden Christensen deliverao to nešto maestralno pa i nije; mislim da je dobio prezahtjevnu ulogu; no on mi je kao i mladi Mark Hamill, koji kao da ne paše u toj ulozi koja je namjenjena za obojicu. Stariji Mark Hamill je meni čudo od glumca i tu nema govora; no to je moje skromno mišljenje. Možda su mi prijašnje dvije epizode bile čak i draže, no ovo je klimkas film gdje se zapravo sve odvilo. Ewan McGregor mi je napokon sjeo ovom ulogom skroz. Dobra mi je predstava bila od Supreme Chancellor Palpatinea, koji čak na kraju bolje izgleda u remasteriziranom izdanju šeste epizode nego ovdje. Totalno dobro pogođen glumac. Vizualno izgleda preverzno dobro film; a sad slatke brige što se tog tiče s daljnim filmovima.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3263 u: Prosinac 16, 2019, 15:40:37 »
Ma ovaj sta glumi Anakina je katastrofa glumac. Ne kuzim cem spominjes Ewana, bolje glumio od ovog s pol gasa sto bi se reklo

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3264 u: Prosinac 16, 2019, 17:46:53 »
Meni je SW svemir "super" zato što ima tu neku priču i taj SF doživljaj i nije neka obična priča u smislu osvete i slična sranja, iako poslije nekako preraste u to. Ali da ima treša svugdje i previše to da. Od likova, do dijaloga do nekih borbi(ewoks vs SS). Meni se zbog toga ne dopada i to je jedino što me odbija od svega toga da budem još veći fan. Nema tu neku ozbiljnost i to me odvraća od toga.
Dok opet neki likovi su mi super i kak su zamišljeni i općenito kakvi jesu.. Znači Qui Gon, Gen. Grievous mi je fora, Bounty Hunter, Yoda, etc.

Nova trilogija mi je loša jer kak su kružili memači, mala je kupila loot boxes i odma je postala Jedi dok je ovaj moro trenirat 300 godina s Yodom na leđima i opet nije bio dovoljno dobar i kaj ja znam. Stari Hamill mi je super sad, humor njegov ubija. VIII nastavak mi je bio malo naporan sa onim njihovim telepatskim sex četom i o tome kaj se Kylo stalno prevrće i ne zna kaj bi. Negativac apsolutno nikakav.

Po meni serijal koji se definitivno mora pogledati, voljeli ga ili ne, i naravno da nekome neće pasati i neće se svidjeti, dok će neki postati fanboi svega toga.

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3265 u: Prosinac 17, 2019, 04:46:30 »
Star Wars: Episode VII - The Force Awakens (2015)

PG-13 | 2h 18min | Action, Adventure, Sci-Fi | 17 December 2015 (Croatia)

Three decades after the Empire's defeat, a new threat arises in the militant First Order. Defected stormtrooper Finn and the scavenger Rey are caught up in the Resistance's search for the missing Luke Skywalker.



★★★½

Čak me malo i razočarao, jer sam očekivao više. Lajkam Kaylo Rena i Rey kao novopridošlice u serijal, no kraj mi je loš. Opet prelako se porazi neprijatelj i to me zapravo izrazito smeta što je uvijek velika naiva. Također mi je Oscar Isaac uvijek drag kao glumac, pa je i ovdje bio dobar. I jako je lijepo vidjet originalnu trojku Lukea (makar minimalan screen time), Hana i Leiu. Najdraže mi je bilo vidjet Harrison Forda koji mi po prvi put drag u ovom serijalu. Ocjena manje zbog debilnog Chewbacca kojeg organski ne podnosim. First Order je isprva bio poprilično impresivan, jer mi se Kylo Ren dosta svidio pod vodstvom Supreme Leader Snokea kojeg je utjelovio meni predragi Serkis. No taj slom takvog carstva iz praktički ničega. O Finnu nebih ništa previše razglabao osim da ni ne smrdi ni ne miriši. BB-8 mi je zato odličan bio skroz. Puno sam više očekivao od ovog filma, no malo je zastranio.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3266 u: Prosinac 17, 2019, 10:21:48 »
Epizoda VII je realno remake epizode IV, + Rey su mi ucinili totalno nerelevantnom jer je apsolutno u svemu dobra. Al doslovno je copy paste epizode 4. Imas Orphana koji je scrapper nekakav, koji nade droida s porukom i u Millenium Falconu pobjegne od Empirea. Spozna silu tako da joj o njoj prica mali alien, mentora joj ubije glavni negativac. Te pogotkom u jezgru unisti strasno oruzje...

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3267 u: Prosinac 17, 2019, 20:56:54 »
...i ona u jednoj epizodi spozna sve moći baratanja light saberom i silom *rolleyes

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3268 u: Prosinac 18, 2019, 01:13:00 »
Zapravo film predobro izgleda u odnosu kakvo je govno zapravo. Sad s nekim odmakom kad razmišljam, skinuo bi mu cijelu zvijezdu, ako ne i više...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #3269 u: Prosinac 18, 2019, 08:55:05 »
Pa nekako da... Kad usporedis sa ovima prije. I kad pogledas koliko sta traje i onda se pola sage odvije u jednoj epizodi.
I ta neka naivnost i tipični bad guy. Ima priliku nesto napraviti i onda odugovlači, priča i na kraju ništa.

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk