Autor Tema: Što ste zadnje gledali?!  (Posjeta: 720758 vremena)

0 Članova i 5 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1365 u: Travanj 30, 2014, 19:18:59 »
Meni je bas zbog takvih stvari genijalan... razna filozofiranja, imena likova koja su sva bazirana na neka bozanstva ili znacenja ili imaju povijesno znacenje... predstavljanja likova(nacin na koji su obuceni), bullet time i razne pizdarije...
Treci je nekak najblazi jer se sve zavrsava pa ni nema neke napetosti ili kemijanja nekog...

Sent from the den


Offline ManTheRamparts

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1366 u: Travanj 30, 2014, 20:29:48 »
Kad smo već krenuli - prvi Matrix mi je odličan film i ima određenu dubinu i po dosta stvari je svojevremeno bil revolucionaran. Puno stvari crpi iz kultnih anime-a i odaje im počast (tipa Ghost in the Shell, Akira itd.) i općenito odaje počast azijskom pogledu na kinomatografiju. Ono kaj je impresivno uvek bilo na filmu je to da su braća Wachowski prvi u povijesti uspeli prenesti over the top akciju koja je do onda bila rezervirana za anime na veliko platno u uvjerljivom obliku. Ostalo je već spomenuto više-manje sve zakaj je film odličan u prijašnjim postovima.

Druga dva nastavka - onovremeno neviđen hype dignut oko filmova, a na kraju šipak. Iskreno - nisu mi bili loši dok sam ih gledal, ali se ne sjećam ni 2., ni 3. (osim da su išli na Zion). Znači da su mi bili dobri za jedan put odgledati, ali da su mi bili pamtljivi - ni približno. Tipični Hollywoodski blockbusteri.

Offline Punisher

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1367 u: Svibanj 01, 2014, 23:02:34 »
Zadnje odgledah The Amazing Spiderman 2 jučer. Dosta dobar, vjerojatno mi najbolji spidey do sada, baš onakav spidey kakav treba biti, pametan a brz na jeziku :D, film solidan iako ništa prespektakularno iako vizualno jedan od ljepših ostvarenja u zadnje vrijeme, i možda malo žalim što nisam u 3du gledao jer baš je sniman za to scene koje su za 3d (web slinganje i te spike) epic izgledaju i u 2du tako da ono fora. 7,5/10.

Offline Kole

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1368 u: Svibanj 02, 2014, 00:53:03 »
Zadnje odgledah The Amazing Spiderman 2 jučer. Dosta dobar, vjerojatno mi najbolji spidey do sada, baš onakav spidey kakav treba biti, pametan a brz na jeziku :D, film solidan iako ništa prespektakularno iako vizualno jedan od ljepših ostvarenja u zadnje vrijeme, i možda malo žalim što nisam u 3du gledao jer baš je sniman za to scene koje su za 3d (web slinganje i te spike) epic izgledaju i u 2du tako da ono fora. 7,5/10.
U 4dxu je još bolji :D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1369 u: Svibanj 02, 2014, 14:29:26 »
Zar sam ja jedini kojem su sva tri Matrixa jako jako dobri filmovi?

Nisi. Još jedan od serijala gdje ne vidim razlog za hejt tj ima dojam da je netko počeo hejtati i onda je bilo kul pratiti ga. OK, treći je čista akcija i izgubio se skroz osjećaj jedinice, ali dvojka je bome isto misaoni mindfuck
i tjera na razmišljanje te ima zanimljive i jako kul likove. Osobno na prvo gledanje mi je Reloaded bio bezveze ali samo jer nisam pohvatao puno toga, no na drugo i treće, odličan film!
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1370 u: Svibanj 02, 2014, 16:38:32 »
Glavnu premisu oko koje se trilogija vrti nitko ne dovodi u pitanje i upravo zbog toga uživa kultni status.
Problem je kaj se kasnije sve razvodni i pretvara u tek dobar akcijski film, koji se po ničemu ne razlikuje od filmova koje je režirao John Woo deset godina prije Matrixa uz prisutnost bullet time i sličnih stvari koje su samo stilski i vizualno dotjeranije zahvaljujući tehnološkom napretku. I ta glavna premisa ako idemo cjepidlačit nije po ničemu originalna, ali se čovjek svejedno mora diviti što su sve uspjeli ujediniti i utrpati u jedan film. Od istočnjačke filozofije, metafizičkih pogleda na svijet što je skroz OK, pa do besramnog "posuđivanja elemenata" iz par animea i mangi, Gibsonovog Neuromancera itd.

U biti najveća rip-off žrtva u svemu tome je Morrisonov kultni strip The Invisibles iz '94.
Pazi koliko slučajnosti:

Priča prati grupicu koja je dio veće pobunjeničke organizacije koja se bori za slobodu ljudi, koji su porobljeni i zaglupljeni, a svoj život nesvjesno žive u neznanju i iluziji.
Za sve to su odgovorna interdimenzionalna vanzemaljska bića koja vladaju u stvarnosti. Grupa je u potrazi za mesijom, naravno, mladića konačno pronađu i na početku ne želi s tim frikovima imati posla, ali kasnije razvije moći pomoću kojih savija prostor i vrijeme, može izaći iz matrice itd. a dio njegovog treninga uključuje i skakanje sa zgrade. Poznato?


Vođa te grupe je ćelavac koji nosi okrugle sunčane cvike,, voli kožne kapute i zna kung-fu. Poznato?


Istog tog tipa zarobi neljudska svijest koja uzme obličje vladinog agenta za potrebe ispitivanja i pokušava doći do odgovora prodiranjem u njegov um. Poznato?



Matrix općenito u sci-fi svijetu nema nikakav značaj i ne donosi nikakav novi pogled na ništa, samo uspješno krade iz svih drugih medija i to u stilu dostavlja na filmsko platno.
« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2014, 16:44:28 od Thergothon »

Offline versus

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1371 u: Svibanj 02, 2014, 17:21:08 »
jebiga, sve je već izmišljeno, pa kopiranje i korištenje tuđih ideja ne umanjuje vrijednost nekog djela
mislim, ako se priča o djelu. Ako se priča o autoru i režiseru i ako se neko kiti tuđim perjem to je druga priča.

da nije bilo matrixa većina ne bi nikad čula za taj strip iz '94
a većina će ga, i kad im se spomene taj strip ionako zaboraviti. Me included  ;D

ako netko misli tražiti još djelova koje je Matrix kopirao,
Dark City je izašao puno prije Matrixa
Grad tame (1998) - IMDb


« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2014, 17:23:16 od versus »

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1372 u: Svibanj 02, 2014, 17:27:34 »
Need for Speed (2014)

Po traileru sam mislio da će film biti forsirajuće govno, no na moje oduševljenje ispao je savršen. Sve ono što bi adaptacija NFS igre trebala biti. Sami početak filma je užasan i jedina mana filma, nekako mlako i nezanimljivo. Čim se radnja zahuktala počinje prava stvar. Zapravo počela je čim se pojavila Imogen Poots, meni osobno od ovog trenutka najslađa glumica. U racing smislu pokazao je i više nego dovoljno. Apsolutno očaravajuće pile, savršen zvuk, predivne ceste amerike i maestralno snimljene scene. Uz spontani cheesy humor i malo uvjerljive romantike dobio sam jednu od boljih igrinih adaptacija. Aaron Paul odličan, Scott Mescudi aka Maverick također, Dominic Cooper glupo govno koji u startu ima facu glupog gubitnika. Ali zato Michael "jebeni Monarch" Keaton, kakav kralj u filmu, sa šašavo glupim upadicama i ekspresijama, apsolutno savršen. Lajkam što u svemu pokušava biti upravo Need For Speed i to mu uspijeva.



8.8
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1373 u: Svibanj 02, 2014, 17:34:22 »
@versus

Istina, meni je prvi Matrix odličan film bez obzira na sve to, ali sam isto tako jako alergičan dok mi netko počne tupiti kak je to (ne nužno Matrix, bilo koji produkt koji je baš JAKO inspiriran nečim što za većinu predstavlja opskurnu tamu u koju ne žele koraknuti, a zapravo je jako poznato) najrevolucionarnije sci-fi djelo svih vremena. Ironično, ali očito nisu izvukli nikakvu poantu iz filma i nastavljaju živjeti u iluziji  cer1njo
« Zadnja izmjena: Svibanj 02, 2014, 18:38:37 od Thergothon »

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1374 u: Svibanj 02, 2014, 18:44:47 »
@gorthon: its noth what you steal.. its what you do with it :P
Tak nekak XD

Sent from the den


Offline Thergothon

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1375 u: Svibanj 02, 2014, 18:54:35 »
Moto i samouvjeravanje svakog lopova kojeg grize savjest, a nema bolji izgovor  :P
A osim toga, po ničemu ne nadmašuje svoje blago rečeno uzore, ali je i dalje dobro i ono najbitnije - svježe, ipak nam na kapaljku dolaze takve stvari.

Offline radici

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1376 u: Svibanj 02, 2014, 19:57:24 »
nfs ima prođu kod mene,ni gore ni dolje-solidno,sredina po svemu,i osvježenje nakon svakakih gluposti kaj  sam gledo hug1

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1377 u: Svibanj 04, 2014, 02:56:57 »
Captain America: The Winter Soldier (2014) 3D

Dosta zadovoljan. Podosta drugačiji od svih Marvelovih dosadašnjih. Rula mi spy triler predložak u početku i baš fino bude drugačiji, no drugom polovicom se vraća u Avengers predložak. Ima jako puno stvari koje će samo fanovi povezat i uživao sam u tim easter eggovima. Za razliku od prvog filma, ovdje me glavni junak baš ničim ne živcira i mogu reć da sam uspio se uvuć u cijeli film u potpunosti. Spektakularne scene, povremeno izvrstan CGI i par plot twistova zagarantirali su dobru zabavu, iako su mi neke stvari bile krivo koncipirane. Prva je Winter Solidier koji je totalno krivo i nezanimljivo uklopljen, druga je Robert Redford koji je katastrofalno iskorišten </3. Scarlett osim u par scena borbe i one s guzom čak loša bih rekao i tu sam dosta razočaran. Dio sa Furyem je rulajuć. Mislio sam da će mi biti bolji od Avengersa, po svim najavama, dojmovima i recenzijama, no razvodnjeni kraj i nedovoljno jak trenutak oko Winter Soldiera ga sputava da uđe u devedesetplus kategoriju. After creditsi dosada najnezanimliviji u MCU filmovima.



8.5
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1378 u: Svibanj 05, 2014, 23:59:25 »
HRT 2, četvrtak, 21:00 h - Stand by Me

Ovo moram ponovo pogledat, a preporuka i ostalima koji nisu.  thumbs1

Offline Montoya

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1379 u: Svibanj 07, 2014, 23:11:38 »
Napokon, upravo odgledal The Dark Knight Rises.
Film koji nije najbolji ali svakako vrlo posebni uradak o Batmanu.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"