Autor Tema: Što ste zadnje gledali?!  (Posjeta: 715265 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1500 u: Rujan 22, 2014, 00:48:37 »
Jako lijep i dobar film  sm1jeh
Meni je najtužnija bila scena kad je
i onda predkraj kad
ak sam dobro zapamtio

Offline Luckyluke

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1501 u: Rujan 23, 2014, 02:07:41 »
Inglourious Basterds (2009.)

Dobar film, nije baš remek djelo kako ga neki opisuju, ali dobro utrošenih 2 i pol sata. Prvih sat vremena su mi fantastični. Onaj genijalan početak pa onda onaj trenutak kad se sretnu Shosanna i pukovnik Hans Landa... Nakon toga mi sve djeluje razvučeno i gubi se ta napetost. Baš imam osjećaj da se mogao taj srednji dio malo skratit. Srećom, stvar spašava kraj kad zapale kino koji je tipično tarantinovski sa dosta akcije. Također mi se sviđa i ona referenca na samom kraju kad Landi istetoviraju križ na čelu :) Od glumaca najviše su briljirali Brad Pitt i Chris Waltz, dobro mu je sjela uloga lovca na Židove. Po čemu ću pamtiti najviše ovaj film je taj crni humor u inače ozbiljnoj tematici, obožavam takve stvari. Uglavnom, preporuka za pogledati.

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1502 u: Rujan 24, 2014, 21:19:36 »
Edge of Tomorrow (2014) ★★★★★

Wow. Skroz oduševljen i iznenađen. Tom Cruise već standardno odličan i stvarno nerazumijem kako ga itko može hejtat (naravno kao glumca, IRL je razumljivo). Slatkica Emily također fino odigrala. Ali oni brzi elijeni su mi nešto najbolje ikad što sam vidio. Ja nezz dal postoji bolje od ovoga, ali kako su savršeni i atraktivni i baš sve sve. Alfa mi je zato čisto smeće. Sviđa mi se jako koncept, priča, atmosfera, komični dio, pejsing, ma sve je na visini ovog vrhunskog SF-a. Žao mi je što nisam išao u kino ovo gledat, ali opravdao bluray izdanjem. Definitivno u rangu Obliviona i Elysiuma. Nadam se da neće raditi nastavak, jer nemože biti ovako savršen. Jedina mana je prvih 15 minuta, no sve u službi priče...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1503 u: Rujan 24, 2014, 22:20:59 »
Čuo sam pohvalu za taj Edge od frenda kojem u većini slučajeva vjerujem.

Inače preskočio dosta ove teme a neda mi se sad vraćati pa evo da krenem sa trenutnim stanjem.

Ukratko zadnja 3 filma koja sam pogledao i komentar na 2,3 prije toga, dok nisam bio aktivan a još su mi u sjećanju.


Godzilla (2014) - IMDb - prokleto govno od filma. Onaj sa Jean Renoom i Broderickom sam volio i dan danas mi je dobar, dok ovaj, iako ima veću ocjenu na imdb, naravno jer ima bolje efekte i vipe eksplozija iako i ovo prvo je diskutabilno kava1, je baš tipično holivudsko smeće kakvog mi je sve više puna kapa. Američke patriotske pizdarije, hrpetina loših scena koje žele biti kul ili smiješne i pizdarije koje nemaju veze sa mozgom tipa onaj halo skok gdje frajer ne da nema kisik nego ima otkopčanu jaknicu... ma, očaj

Bitka za Pacifik (2013) - IMDb - i on smiješan i glup u nekim scenama ali puno manje od Godzille a i ono što valja u Godzilli, ovdje je puno bolje. Eto, jako sličan film svojom tematiko i razvojem radnje, likovima... ali puno bolji. Iako i dalje nije neko remek djelo filmske umjetnosti no nitko od ovakvih filmova to ni ne očekuje.

Plaćenici 2 (2012) - IMDb - njih ljudi ili vole ili mrze, meni su odlični. Ne znam što sam čekao tako dugo ga pogledati kad sam jedinicu volio. Dvojka, ako se dobro sjećam jedinice, još bolja. Isto over-the-top film ali barem simpatičan sa karizmatičnim likovima i ono najbitnije, ni ne pokušava biti ozbiljan, dapače, sprda se sam sa sobom, žanrom, likovima i glumcima u njemu. I zato valja.


Moram spomenuti:

12 godina ropstva (2013) - IMDb - Jedan od najboljih filmova što sam pogledao ove godine a i općenito je među boljima. Već sto godina nisam gledao nešto stvarno emotivno a ovaj film je upravo to. Nije me baš natjerao na plakanje kao kao Castaway, Shawshank Redemption i slični ali je bio prokleto blizu. No ne jer je lošiji nego jer je izazvao više osjećaja mržnje uz tu tugu količini bestijalnosti u ljudima.

RoboCop (2014) - IMDb - ni sluga originalu ali nevjerojatno, koliko god mrzim remakeove, pogotovo SF, bio mi je skroz dobar sa iznimkom glavnog glumca odn Robocopa koji je najlošiji glumac ikad valjda. Ajde još je nekako podnošljiv bio kad je postao Robocop, pogotovo onaj dio bez emocija jer ih ionako ne zna glumiti pa mu je stajalo to, ali prije toga, ljudski dio - očaj očaja. Tko njemu dade ulogu...  fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1504 u: Listopad 07, 2014, 04:23:02 »
Alien (1979)

Morao pogledat kao zagrijavanje za Alien: Isolation. Nezz zašto no uvijek sam odbijao gledat Aliene sa Sigourney Weaver. No drago mi je da jesam, jer sam ga pogledao u pravi čas, pred kretanje sa igrom koja je praktički bazirana točno na ovom filmu. Nostromo je veličanstven. Nije mi jasno kako film dan danas tako prokleto dobro i uvjerljivo izgleda. Vizualno je perverzija za ono vrijeme, plus atmosfera koja je vrh. Dobra mi je stvar što se nisu previše zamarali sa kretnjama i animacijom Aliena, pa tu nema previše kritike. Više od filma mi se sviđa jedino nastanak tog univerzuma u koji sam ušao tek sa AVP: Alien vs. Predator.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1505 u: Listopad 07, 2014, 08:35:30 »
Najbolji film. ;D

Offline gamelaker

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1506 u: Listopad 07, 2014, 22:22:07 »
I meni ga je namjera pogledat ovih dana, čisto za hajpanje na Isolation  thumbs1

Offline gamelaker

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1507 u: Listopad 08, 2014, 13:12:55 »
Alien (1979)

Pogledao i ja. Nezz, vrlo dobro, atmosfera je vrh, gluma okej. Vizualno se također drži s obzirom da je star 35g. Scene s alienom su odlične, pogotovo ono na kraju,, Nemam neke posebne zamjerke osim možda malo dosadnog uvoda, ostalo sve GG.

Offline versus

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1508 u: Listopad 12, 2014, 00:53:38 »
Upravo odgledah Godzilla (2014) - IMDb

nevjerojatan film. Doslovce.
Ono, svi ti vele da je sranje, čitaš recenzije i svi kažu da je sranje.
I spremiš se da ćeš gledat sranje.
I iznenadi te koliko je to sranje u stvari još gore nego ono što si očekivao.

Offline Luckyluke

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1509 u: Listopad 12, 2014, 01:15:57 »
I iznenadi te koliko je to sranje u stvari još gore nego ono što si očekivao.


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1510 u: Listopad 12, 2014, 09:38:29 »
Upravo odgledah Godzilla (2014) - IMDb

nevjerojatan film. Doslovce.
Ono, svi ti vele da je sranje, čitaš recenzije i svi kažu da je sranje.
I spremiš se da ćeš gledat sranje.
I iznenadi te koliko je to sranje u stvari još gore nego ono što si očekivao.


Čitam ovo i mislim si, pa nećeš valjda na kraju reći da valja  cer1njo

Nego teško mi je vjerovati da još ima ljudi koji nisu gledali Aliena. Ajde odmah onda na dvojku i dalje  dsmoker

Pogledao Edge of Tomorrow. Iznenadio me. Tj nije. Mislim, nisam očekivao ništa no znao sam da neće biti loše jer je Tom Cruise. Ali eto, svidio mi se film, osim kraja. Zašto o zašto mora uvijek biti happy end??? Bem ti, što nije ostalo na onome što se desilo pod vodom sa Omegom  fpalm1

Inače prije toga pogledao Sympathy for Mr. Vengeance - e tako se rade filmovi. Opći pokolj gdje umiru glavni likovi i kolateralne žrtve, mala djeca i svi koji su se našli u usranim okolnostima  ;D
Ne znam zašto sam toliko čekao na gledanje ovoga nakon Oldboya, pogotovo jer već koju godinu imam na HDD-u i taj i Lady Vengeance. Bit ću pametniji sad i pogledati Lady ovih dana. Čudo od filmova!
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1511 u: Listopad 15, 2014, 23:01:25 »
Christian Bale to Play Steve Jobs in New Movie
Može, iako ne kužim čemu, kad ga je glumio nedavno Ashton.  kava1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1512 u: Listopad 19, 2014, 12:30:12 »
The Fault in Our Stars (2014) ★★★★½

Lijep i jako emotivan. Sviđa mi se što ide u neobičajenu dubinu takvih okolnosti u životu i što toliko secira emociju i ljubav. Pošto je knjiga napisana prije filma logično je da se drži tekstualnog predloška, no kako nisam čitao knjigu nevjerovatno mi je bilo gledat kako prihvaćaju neke stvari i žive s time. Vidljiva kemija među glumcima i Willem Dafoe je savršen iako ima totalno sporednu ulogu, to ne umanjuje savršenu glumu. Zadnjih pola sata bilo je užasno teško gledat i naravno da sam plakao. No uz jedan od tužnijih filmova, ima tu dosta i smjeha te zabavnih trenutaka. Svakako preporuka.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Cole™

Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1513 u: Listopad 24, 2014, 13:03:59 »
Oblivion (2013) ★★★★★

Drugo gledanje. Dojam identičan kao i prvi put. Jedan od boljih Sci-Fi-a. Jedino su se pojavili tumorčići mali kod "mi smo efektivan tim" ponavljanja, sve ostalo mi je totalna shemica. Izgled planete, općenito vizualni stil. Onaj helikopter i dronovi su savršeni, baš ono ave. Kraj mi rula i čak bi volio vidjeti nastavak ovoga. Svakom novom rolom sve više volim tog kretenčiča Cruise

22 Jump Street (2014) ★★

Kod prvog filma sam pišao od smijeha te mi je bio jedan od boljih komedija koje sam gledao u zadnje vrijeme. Očekivao sam puno više od nastavka, pogotovo nakon jako dobrih recenzija i dojmova drugih ljudi o filmu. No totalno me smorio. Baš mi je sve over the top i nije me zabavio ni malo. Bile su točno dvije scene di sam umro, sve ostalo sam čekao da završi od lošosti, plus onaj kraj sa ostalim jumpovima, mi je preloš. Tugica malo.

Step Up All In ★★½

Haha, svi su tranu! Nezz, volim ih sve, ali ovo je najlošiji. Doslovce ponavljaju istu shemu, a što je najgore funkcionira. Guzman, je guzoboljan i samim time iritantan jako. Andy <3. Ostatak crewa, dragi šabani, nezz kako bi ih opisao. Kao neki frendovi kojih se sramiš, a dragi su ti. U dva navrata dosta dosadan, no kraj, odnosno last dance je mind blown (vjerovatno najbolji u serijalu).

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Što ste zadnje gledali?!
« Odgovori #1514 u: Listopad 24, 2014, 15:13:20 »
Zamjena (2008) - IMDb

Obožavam Clinta Eastwooda, kao redatelja možda i više nego glumca. Odličan film bolesne tematike i onog Clintovog vrhunski čudnog spoja - spori pejsing sa velikom količinom napetosti i svakojakih emocija. Kako mu to uspijeva iz filma film, svaka čast  thumbs1

Man on Wire (2008) - IMDb

Za pothvat ludog francuza koji je razapeo žicu između 2 tornja bivšeg WTC-a u New Yorku moram priznati da nisam znao, dok nisam saznao za ovaj (autobiografski) film preko nečije preporuke, čak mislim nekog ovdje na forumu. Bilo je to davno, možda i godina dana ili više, no tek sad sam ga odlučio pogledati. I vrijedi. Nevjerojatno je koliko se samo pričom o dotičnom događaju može stvoriti jeze u gledatelju. Bio sam fasciniran, uplašen, blago mi mučno bilo no na kraju me natjerao na neko razmišljanje. Isto  thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.