Autor Tema: Remember Me  (Posjeta: 4391 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline domoALIVE

  • Alone on the Road
  • **
  • Postova: 88
  • Total likes: 0
  • "Frankly, my dear, I don't give a damn"
Remember Me
« u: Kolovoz 14, 2012, 15:26:50 »
Nova igra od CapCom-a, Remember Me... pogledajte najavni traileri i gameplay trailer Izlazi 5/2013
Remember Me Gamescom 2012 Announcement Trailer [HD]

Remember Me 'Memory Remix Gameplay @ GamesCom 2012' TRUE-HD QUALITY

Offline Kole

Odg: Remember Me
« Odgovori #1 u: Rujan 08, 2012, 23:54:50 »

Offline Cole™

Odg: Remember Me
« Odgovori #2 u: Rujan 09, 2012, 19:50:41 »
Fantastično mi izgleda.
Hype mi ubrzano raste i želim nove detalje o ovome IP-u.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Remember Me
« Odgovori #3 u: Rujan 09, 2012, 19:51:57 »
Ne znam, neki dan sam gledal i nije mi ništ posebno, onak - čisti prosjek mi djeluje zasad.

Offline doktor1

Odg: Remember Me
« Odgovori #4 u: Lipanj 05, 2013, 00:20:39 »
Probao sam igru i zabavna mi je. Borba je sasvim OK i onaj tko tvrdi da je proveo sat vremen u igri i da je borba samo pritiskanje miša, nije vidio ni 5% borbe, a ako tvrdi da je tako kroz cijelu igru jednostavno sere! Nakon sat i pol mi se tek otvorio prvi abilitiy od njih šest, plus treći "Cooldown" Pressen...
Sa vremenom učimo nove mogućnosti jer je glavni lik izgubio pamčenje tj obrisano mu je...

 

Borba je fluidna, a probao sam i sa gamepadm i mogu reći da miš i tipkovnica ovdje ipak pobjeđuju radi mnogo bolje kontrle kamere...

Fora je mjenjanje sjećanja i stvarnosti...

Igra je odličnog dizajna i ljepe grafike:

 

*2560x1440 + SwetFX

Za priču još neznam...
Ljudi su napravili nešto malo drugačije i netreba odmah pljuvat. Vječito se kuka kako su igre vječito copy/paste, a kada nešto drugačije probaju odmah se pljuje, (kao PC GAMER recnzija koja zamjera da igra želi biti previše toga).

Polygon mi je najrealniji ovdje...

Remember Me - Video Review - YouTube


I ne razumjem davanje minusa šta nije open world jer je dizajn odličan; WTF, pa NIJE open world već neka vrsta avanture i story driven principa...

Platforming nije na nivou ACa, ali je dobar...
« Zadnja izmjena: Lipanj 05, 2013, 00:40:42 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Remember Me
« Odgovori #5 u: Lipanj 05, 2013, 00:29:24 »
Ti si mi postao u većini slučajeva najmjerodavniji što se tiče odjenjivanja, budući da nam se ukusi podudaraju u 90% slučajeva.  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline the_prodigy

Odg: Remember Me
« Odgovori #6 u: Lipanj 05, 2013, 00:36:13 »
Izgleda odlično, a nisam nikad ni čuo za tu igru do sada  hmm
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Remember Me
« Odgovori #7 u: Lipanj 05, 2013, 00:39:41 »
Izgleda odlično, a nisam nikad ni čuo za tu igru do sada  hmm

Nemoj mjerit po ovim mojim screenshotovima jer tako vanilla ne izgleda.
« Zadnja izmjena: Lipanj 05, 2013, 00:41:46 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Remember Me
« Odgovori #8 u: Lipanj 05, 2013, 01:00:11 »
I da, igra odlično radi uz odličan izgled... GTX 650 Ti u 2560x1440 sa pluginom ekstra fluidno...  kava1



Čak i sa supersamplingom, ali tada ipak osjetim da "nije to to"...

A još kada uzmemo u obzir da im je ovo prva igra...

Offline doktor1

Odg: Remember Me
« Odgovori #9 u: Lipanj 05, 2013, 12:17:36 »
Zbilja ne vidim razloga zašto pljuvat borbu, meni je totalno dobra... Na razini Sleeping Dogsa sigurno! Dva tri sata i tek tada se dobivaju nove mogućnosti u combo potezima te tek drugi ability čiji se učinak vidi na slici... Sa glodavcem to radi odlično  thumbs1

 

Offline doktor1

Odg: Remember Me
« Odgovori #10 u: Lipanj 06, 2013, 13:54:36 »
Sviđa mi se kako zatvor funkcionira...  ;D



Slums 404 = Favele u Brazilu...



Sve u svemu, meni odlična igra. Kada se savlada borba je jako dobra, a posle se to razvije u mnogo bolje poteze i mogučnosti...  thumbs1
Logic bomb ability je odličan...booom...

U žaru borbe...



Dizajn je fenomenalan, a kretnje Nilin mi totalno bacaju na novu Laru...

Slike....

I da, sitnica šta mi se sviđa; halth nije samoregenerirajuči kao u 98% naslova i healt station su rijetki. Tako da zdravlje treba regenerirat kroz borbu..

« Zadnja izmjena: Lipanj 06, 2013, 14:13:26 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Remember Me
« Odgovori #11 u: Lipanj 07, 2013, 10:22:06 »
Sa ovim combo kombinacijama sam nedodirljiv...



Prva - cooldown

Druga - veliki health regeneration

Treća - veliki damage

Četvrta - veliki damage plus veliki cooldown, (dvije chain reakcije)

Ako me našamaraju brzo odvrtim brzi drugi combo i vratim health, brzinski ih našamaram sa prvom iskoristim abilitije i onda ih dovršim sa trećom ako tko ostane...   cer1njo

« Zadnja izmjena: Lipanj 07, 2013, 10:28:35 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Remember Me
« Odgovori #12 u: Lipanj 26, 2013, 10:13:41 »
Završio igru i vrlo sam ugodno iznenađen. Nakon prvih sat vremena provedenih u igri, nisam bio baš nešto oduševljen, ali odmah poslije toga sve je počelo sjedat na svoje mjesto. Čitajući Freddyevu recenziju slažem se sa dosta toga, ali i sa dosta stvari se nemogu poistovjetiti. Prvo da kažem da nisam imao nikakvih problema sa responzivnim kontrolama (X360 kontroler) i da sam se vrlo brzo prebacio sa miša i tipkovnice na kontroler te tako dobio puno ugodnije i prirodnije iskustvo. Isto tako nisam imao nikakvih problema sa kamerom ili neprijateljima koji stoje. Sad da li je do bugova ili čudnih jogurt verzija neznam, ali ja te greške nisam osjetio. Neo-Paris i njegova atmosfera izgledaju nevjerovatno dobro. Grafička prezentacija ujedno je i najveća vrlina ove igre te briljira u svakom segmentu. Od predivno osmišljenih interijera i eksterijera, do brige za detalje. Na maksimalnim postavkama izgleda iznadprosječno dobro. Glazbena podloga nimalo ne zaostaje za vizualima i tako cijelokupna prezentacija ide u prilog fantastičnoj atmosferi koja bi bila još bolja da igra ne pati od manjka istraživanja tog predivnog svijeta.

Debitantski potpis Dontnod Entertainmenta u ovoj igri osjeti se na svakom kutku ove igre, da bi dobili nešto sviježe, nešto drugačije i pritom mislim da je cijeli koncept bio dosta riskantan, ali i uspiješan. Gameplay mehanika je prirodna, zanimljiva i zabavna od početka do kraja, nikako ne nemislim da je zbrkana i kaotična. Komboi su intuitivni i atraktivni te pružaju dašak osobnog stila. Borba je fluidna, brza i izazovna. U prilog idu zanimljivi neprijatelji i dosta velik broj klasa istih. Boss borbe su za svaku pohvalu i vrlo su dobro osmišljeni (podsjećaju dosta na one iz Arkham Aslyuma), iako mi se ne sviđa što se dva ista bossa ponavljaju unutar par epizoda. Iako je gameplay mehanika što se tiče borbe na visini, to isto nemogu reć za Nilino platformersko skakutanje i pravocrtno trčanje. Ponavljam cijela igra je jako linearna tako da vrhunski dizajn pomalo gubi svoj smisao, jer igra ima strogo kretanje kroz levele bez da vam dopusti da malo istražite lijepote Neo-Parisa. To je ujedno i najveća mana ove igre koja uspijeva biti drugačija od konkurencije pruživši sjajne vizuale, atmosferu i dobru priču. Kretanje našeg lika ide iz krajnosti u krajnost, pa tako dok hodate to izgleda lijepo i prirodno, no već kada Nilin potrči i počne izvodit platformerske akrobacije to izgleda dosta neuvjerljivo i nekako neorganski.

Priča je sjajno ukomponirana u igrinu atmosferu i u onom trenutku kada shvatite da je fabula priče zapravo dosta osobna, priča dobiva pravu željenu formu. Dosta sam bio skeptičan oko glavnog lika, mislivši da joj nije posvećeno dovoljno detalja, ali tokom igranja sve sjeda na svoje mjesto. Za razliku od nekih, nisam imao problema sa Nilinim glasom, koji zapravo dosta podsjeća na Larin iz ovogodišnjeg Tomb Raidera. Rula malo njezin dialog i misli dok čekamo na novu epizodu. Dosta sam se emotivno povezao na Nilinom putu tokom igre i oduševio me njen odnos sa još jednim dobro okarakteriziranim likom - Edgeom. Nažalost ostali likovi nisu na toj razini i teško da će nekome ostati u sjećanju. Sama ideja i izvedba manipuliranjem memorijama je briljantna i ostavlja dosta prostora za nastavak za kojeg priželjkujem da se pojavi, jer je igra nudi dosta zabave sa nekim sjajnim gameplay elementima i predivnom vizualnom prezentacijom.



8.3
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB