Autor Tema: Company of Heroes 2  (Posjeta: 2303 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Company of Heroes 2
« u: Lipanj 27, 2013, 20:04:17 »

Stigao je nastavak jedne od najboljih strategija zadnjih godina. Pod "strategija" mislim doslovno na potrebnu taktiku kod igranja za razliku od mnogih rush tipa strategija, (napravi milion jedinica i gazi).
Ovog puta nas igra stavlja u ulogu sovjeta te se borimo For Mother Russia u drugom svjetskom ratu.
Igru krasi fantastičan engine koji dozvoljava rušenje svega prisutnog na mapi i sa time mjenja taktičke pristupe u određenoj misji.

Evo i prve recenzija:
Gamespot - 7.5
Gameinformer - 8.0
Inside Gaming - 8.5
Destructoid - 10

Nekako mi ova posljednja malo djeluje onako...

Prvi COH sam prešao bez stanke, a također ću i ovaj. Sumnjam da je produkcijski na razini Starcraft 2 naslova, ali ovo je ipak potpuno drugačiji gameplay i setting...

Offline doktor1

Odg: Company of Heroes 2
« Odgovori #1 u: Lipanj 28, 2013, 01:18:27 »

Zaigrao malo...

Kao šta rekoh nije na produkcijiskom nivou kao S2; cut scene su reađene u ingame engineu, (izgledaju mrvicu bolje nego u Shogunu 2, a znamo kako tamo izgledaju...) i to djeluje malo puno loše...

E sada, gameplay i razni detalji su odlični. Tko je igrao prethodnika zna šta ga čeka. Mnogo sitnih detalja kao recimo kada prolaze kroz vodu dignu puške iznad glave, trčeći po zemlji diže se prašina, još nisam imao misije po mećavi, ali vidjevši izgledaju odlično...
Zvuk je vrhunski. Kada se pojača i kada njih jedno brdo čovječuljaka trči po ekranu i puca uz zvukove aviona koji nadljeću, haubica, tenkova, povika malih žohara itd...
Velika šteta šta nema ruskog audia + prevod. Ovaj retardirani engleski sa ruskim naglaskom...  fpalm1  cer1njo

Sve je atmosferično jer ima puno žohara koji samo trče For Mother Russia u smrt, deru se, genrali govore ako se vrate da će dobit metak u čelo....

Cijeli okoliš je destruktivan, ako nam zgrada smeta i imamo aparaturu srušit ćemo je da možemo doći do cilja/mete..., sa bombom napravimo krater u zemlji te uguramo unutra žohare da imaju zaklon..., mnogo raznog asortimana od granata, raznih oružja, dimnih bombi, (odlično funkcioniraju) itd...
Igra ima i RPG elemente, (šta je postao standard u RTSu jer ih Hearth of the Swarm također ima)..

1080p, maksimalne postavke, nvidia physx na medium i radi odlično... Fizika na max, neigrivo...

To su početni dojmovi i igra je dostojan nasljednik prethodnika... Za priču neznam jer još nisam u tome... Negdje je hvale, negdje ne... Bo.

« Zadnja izmjena: Lipanj 28, 2013, 01:21:32 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Company of Heroes 2
« Odgovori #2 u: Srpanj 01, 2013, 16:03:05 »
zaboravio podesit neke brojeve u SweetFXu, loadam novi preset i šta me snađe...

Igra se renderirara ili šta već tri puta, (prije četiri jer sam jedan te isti dio UIa našao četiri puta i svi su funkcionalni)!! Ili samo User Interface, ali neka muljavina tu je...  kava1
Tri puta Game Paused na ekranu....  fpalm1



A onda vidiš da na High AA igra u 1080p "koristi" 2.5 GB!!! video memorije..., a sa FXAA 1.5 GB!!!  fpalm1



Pa nije ni čudo...  kava1
« Zadnja izmjena: Srpanj 01, 2013, 16:06:09 od doktor1 »

Offline Praetorian

Odg: Company of Heroes 2
« Odgovori #3 u: Srpanj 01, 2013, 16:25:13 »
Čujem da je igra loše optimizirana, pa mi se trenutno neda natezat s 20 fps-a.

Offline doktor1

Odg: Company of Heroes 2
« Odgovori #4 u: Srpanj 02, 2013, 18:27:36 »
Odigrao misjiu gdje je ovaj engine sjao u punom sjaju. Mapa na početku i nakon kakvih sat i pol provedenih na njoj nije bila ni približno ista. Sve je destrkuktivno, snjeg dinamički itd...

Mećava i snjeg izgledaju odlično, svaki vojnik pušta duboke tragove u snjegu, tenkvoi i vozila, efekt mećave..  thumbs1