Autor Tema: Hälsningar från Sverige  (Posjeta: 11762 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iceman

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #15 u: Rujan 04, 2013, 23:39:30 »
A ne bih ni ja znao, ali brijem da je to kod njih dosta dobro izregulirano. Jbg Švedska je to, ako bicikli mogu biti ne zavezani, onda su svi psi i mačke valjda zbrinuti ( bilo kao kućni ljubimci ili u šinteraju).
A što se tiče budućeg veterinara, to ćemo sve još vidjeti. Već me lagano nervoza oko svega hvata, faks je pri kraju, jezik (osim eng) nemam pojma. Kako se uopće snaći ako gore nemaš nekoga da ti pomogne na prvu ruku.
A tu je i radno iskustvo, kojeg naravno nemam. Jooooj boli glava  hmm

Offline Thergothon

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #16 u: Rujan 05, 2013, 00:49:46 »
Nakon onog videa od Thera o truloj ribi sam pogledao još par komada i mogu reći... Ma šta? Pustiš riblji leš da trune godinu dana i onda ga prodaješ pod neko "švedsko" jelo...!?!?!?

Strašno, strašno, strašno......... Koliko ljudski rod može biti glup..

Većinom se takve odvratne "delikatese" dobro prodaju jer su kao prirodni afrodizijak. Da sam tamo, sigurno bi probao, samo da se uvjerim dal je stvarno tak strašno odvratno  ;D

Offline versus

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #17 u: Rujan 05, 2013, 17:34:33 »
i radije prikupljati informacije kako je doista u Švedskoj od ljudi nego vjerovati u prosjeke i potrošačke košarice.

zanimljivo kako te stvari znaju zajebat,
ako zamislimo tipa koji je tek došao u ZG, sjeo u centar i gleda aute ;
npr. zadnji put kad sam čekao nešto kod kazališta gledam aute, ono audi-audi-mečka-bmw-audi-passat-bmw-mečka-mečka i sve novo.
i ako taj stranac vidi to
i čuje onu informaciju od prošlog tjedna, da je prosječna netto plaća u ZG ni više ni manje nego 6.400kn
dobit će malo čudnovatu sliku

Šimi , a kakvo je tamo stanje sa ono dan-noć?
jel to upada u one paralele di je najprije dan pun kurac dug, pa noć ?

Offline Iceman

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #18 u: Rujan 05, 2013, 18:14:28 »
Mislim da je to na krajnjem sjeveru

Offline Punisher

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #19 u: Rujan 05, 2013, 19:28:05 »
Jug Švedske ti je klimatski ko zagreb negdje po mom saznanju.

ili bar ko sjeverna hrvatska.

Offline versus

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #20 u: Rujan 05, 2013, 19:52:45 »
ja sam zabrijao da je to nekako progresivno
ono, što si sjevernije to je dan kraći (ili duži, ovisno koje je vrijeme godine)
bo, neznam

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #21 u: Rujan 05, 2013, 20:25:21 »
Nema ovdje polarnog dana i noći. KOliko sam pričao sa jednom curom koja je prošle godine bila u Finskoj, tek se kod Helsinkija, na toj ravnini tj geo. širini to osjeti, a on je dosta sjevernije. A klima je dosta slična Zagrebu da, s time da je prosječna ljetna temperatura skoro 10 stupnjeva niža, odn vrti se oko niskih 20, no zimska navodno (to ću tek vidjeti) je možda 2-3 stupnja manja, odn cijela godina je nekako izjednačenija.

A ono za aute - znam o čemu pričaš no ja sam sad prošao bome već Malmo uzduž i poprijeko i svugdje je više manje isto. Tj u jadnijim krajevima nalaziš mečke stare 7-8 pa do 10 godina ili skroz nove Volvoe (vjerojatno je jeftiniji kod njih) i Passate, dok u bogatijim krajevima ide od nove A4 pa na više, ali opet rijetko nešto ekstremno.

EDIT:
Ali zanimljiva je percepcija "bogatstva" - oni tu pak stalano pričaju kako oni žive skroz normalno (što je zapravo vjerojatno i istina, prema nama su bogati ali prosječan hrvat ne živi baš dostojanstvenim životom), a kako su norvežani bogati. I gledam ja neke podatke i švedska ima oko 5 puta veći BDP po glavi stanovnika. A Norveška pak duplo još od Šveđana
« Zadnja izmjena: Rujan 05, 2013, 20:31:33 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Punisher

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #22 u: Rujan 05, 2013, 21:37:11 »
Norveška je faca jer nije u JUNIJI i imaju plina i nafte a švedi nemaju

Offline Iceman

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #23 u: Rujan 05, 2013, 23:43:42 »
Ne znam.... meni se totalno sviđa Skandinavija, geografski položaj, standard, način života, rada, uvjerenja, pravila, ma svega. Totalno su distancirani od bilo kakvih ratova i nisu osvajačke zemelje, ili barem su to bile jako davno i to jedna prema drugoj. Ne glume svjetske policajce, ne igraju se Boga. Nisu kolonizatori, nisu agresori. Nude sigurnu zemlju, zemlju poštenja, poštenog rada.
Kad kaže da mi se sviđa Skandinavija, onda hoću reći da mi se te zemlje sviđaju pred bilo kojom drugom zemljom u EU (naravno ne uključujem HR).
Jbg možda sam ga sada nadrobio, ali to je nekakvo moje mišljenje o tim zemljama.

Offline versus

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #24 u: Rujan 06, 2013, 18:09:11 »
Meni je Skandijavija na vrhu vrhova što se tiče mjesta di bi živio po mentalitetu
samo da nije hladno.

Konkretno, jako mi paše opušten i zajebantski stil razgovora i načina razmišljanja od ovih par skandinavaca koje svi znamo (Kimi Raikkonen, Mika Hakkinen, Bjorn Borg).
Točnije, ako sam dobro ubrao, a nadam se da jesam, možda dojam vara
znat će Šimi bolje iz prve ruke
nema onog seljačkog nadglašavanja koje je kod nas svakodnevica
ono da su najgluplji tipovi sa najglupljim forama su uvijek najglasniji (bilo to u školi,faksu,kvartu, na poslu, čak i u online druženjima, forumima i sl. ).
Skandinavci to nekako drugačije rade. Opet, možebitno sam u krivu.

@Iceman
u krivu si za ratove
istina da jako rijetko ratuju, al nisu neratoborni, oni kad ratuju onda neprijatelju jebu mater samo tako (to mi je kod njih isto fantastično)











Offline Thergothon

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #25 u: Rujan 06, 2013, 18:36:00 »
 ;D

Simo Häyhä, nicknamed "White Death" by the Red Army, was a Finnish sniper. Using a modified Mosin–Nagant in the Winter War, he has the highest recorded number of confirmed sniper kills – 505 – in any major war.

http://en.wikipedia.org/wiki/Simo_H%C3%A4yh%C3%A4

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #26 u: Rujan 06, 2013, 19:12:28 »
Ne varaš se verus. No ovdje sam pričao i sa austrijancima i dancima i norvežanima, a i prije iz života kolko sam vidio, što sjevernije ideš, sve je bolji taj mentalitet. Već su austrijanci drugačiji poa razmišljanju, samo nekako su svi čini se i pomalo ukočeni gore do Danske. A od Danske (koj se isto smatra skandinavskom državom - Danska, Švedska, Finska, Norveška - to su one 4 sa istim zastavama drugih boja  ;D), na sjevernije su stvarno zakon. Imaju pristup radu i životu kao švabe, ali su opušteniji. No moram reći da po onome što sam vidio, danci su najbolji. Od svih instruktora i nastavnika koje ovdje imamo oni su još najopuštniji i imaju jako sličan smisao za humor kao i "lagan jezik" (psovke khm) kao mi, samo su opet 20 godina ispred nas jer znaju bome i shvaćati ozbiljno stvari i nisu zatucani.

Ugl ja sam oduševljen skandinavijom po do sad viđenom  hug1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Hälsningar från Sverige
« Odgovori #27 u: Rujan 12, 2013, 12:37:20 »
;D

Simo Häyhä, nicknamed "White Death" by the Red Army, was a Finnish sniper. Using a modified Mosin–Nagant in the Winter War, he has the highest recorded number of confirmed sniper kills – 505 – in any major war.

http://en.wikipedia.org/wiki/Simo_H%C3%A4yh%C3%A4


joooj to sam čitao.. lik je car e
Ovo sa licem kaj mu je bilo to ga je slučajno pogodio metak ak se dobro sjećam... Čak su i bacali artillery totalno random na njegovu poziciju i nisu ga pogodili ni onda :D
Ima na crackedu više infoa o njemu