Anketa

Najbolji racing naslov u 2013. godini za CSR korisnike je:

WRC 4
0 (0%)
F1 2013
1 (5.9%)
GRID 2
0 (0%)
Real racing 3
2 (11.8%)
Real World Racing
0 (0%)
Gran Turismo 6
8 (47.1%)
Forza Motorsport 5
6 (35.3%)
Need for Speed: Rivals
0 (0%)

Ukupno Glasova: 17

Glasanje završeno: Siječanj 01, 2014, 14:38:08

Autor Tema: Izbor za racing igru godine 2013.  (Posjeta: 16292 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Punisher

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #15 u: Prosinac 18, 2013, 21:38:31 »
Idući tjedan budem imao priliku probat forzu, vjerojatno i gt6 so we'll see soon ^^

Ostalo ništa nije zaslužilo po meni.

Offline kengas

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #16 u: Prosinac 18, 2013, 21:50:34 »
Zasto uvjek pobjedi GT ?
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline DogZy

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #17 u: Prosinac 18, 2013, 21:51:47 »
Fanboyi, sta da ti velim?

[Troll mode off]
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Jack-Darkman

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #18 u: Prosinac 18, 2013, 21:58:12 »
Sjedim u Rinoseat GTR kokpitu, ispred mene T500rs, a ja vozim na kontroler  fpalm1 cer1njo

Tragedija prijatelju  cer1njo

Offline versus

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #19 u: Prosinac 18, 2013, 22:03:50 »
nije tol'ko GT loš koliko je konkurencija nepostojeća

čitam da sam prije par postova imao Box...  cryCH
i Forzu5 sam isto imao...  cryCH
nemam
šmrc 



Offline Jack-Darkman

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #20 u: Prosinac 18, 2013, 22:21:35 »
nije tol'ko GT loš koliko je konkurencija nepostojeća

FM5 je loša konkurencija?

Offline the_prodigy

Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #21 u: Prosinac 18, 2013, 22:41:21 »
Sad sam na mobu pa ne vidim jel to neki poll ili ne, uglavnom, neznam za sta bi glasao, buduci da na konzolama ne igram, a na PC-ju Asseto Corsa, RFactor2, pCars, nijedna nije jos oficijalno izasla, sve su u alpha/beta fazi pa to nebi trebali ni racunati. Eventualno bi onda glasao za RaceRoom Experience ili za GameStock Car 2013. Ovo drugo, Grid2, NFS, F1, WRC, dobri su naslovi, ali sto se tice voznji, dajem prednost za R3E ili GSC2013.

A sad, vjerujem da su GT6 i Forza kompletnije od ovih gore, ali eto, nisam imao priliku odigrati ih.
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2013, 22:43:23 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Iceman

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #22 u: Prosinac 18, 2013, 22:43:24 »
Iako bih rado glasao, neću to uraditi jer igru (i njenu konkurenciju) nisam igrao. Nebi bilo pošteno, jel...
----
Ovako, igrao sam F1 2013, WRC 4, NFS Rivals i Grid 2. Po meni ni jedna nije ni blizu postolja, a kamo li najviše stepenice. Grid 2 je ćesme, NFS Rivals je ćesme sa lijepom grafikom, WRC 4 - najbolji nastavak sa ipak lošom grafikom za današnje pojmove i ponekim padom FPS-a, F1 2013 - subjektivno s obzirom da sam veliki fan F1, dobra igra koja je ostala na razini iz 2011. Možda se jedino F1 2013 drži kažiprstom za najnižu stepenicu.
----
GT6 vs. FM5? Ni jednu nisam igrao. Sve što sam gledao i čuo o te dvije igre je bilo preko interneta. Znači moj izbor bi pao na FM5. Jednostavno mi se igra svidjela na prvi pogled. Možda se varam, ali nadam se da ću u budućnosti nešto od tog dvoje isprobati (ili novi GT7 kad dođe na novu konzolu).  thumbs1

Offline DogZy

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #23 u: Prosinac 18, 2013, 22:52:01 »
FM5 je loša konkurencija?

Dobro je napisao, mozda malo nespretno ali istinito. FM5 je next gen Xbone igra, dok je GT6 current gen pa onda samo iz toga proizlazi njegova tvrdnja. Ako sam dobro ukapirao versusa.

Ako cemo subjektivno, ovo gore pada u vodu. Ako cemo objektivno; hm, lomit ce se koplja. :P
« Zadnja izmjena: Prosinac 18, 2013, 22:54:38 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline versus

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #24 u: Prosinac 18, 2013, 23:47:24 »
šta nespretno, nisam nespretan dogzy ne vrijeđaj ;D

meni su GT6 i FM5 miješanje kruška i jabuka, current vs next
tužna je istina to da je GT6 jedini logički odabir, jedina "normalna" racing igra što se vrti na aktualnim konzolama
a pak za next-gen jedini izbor je Forza5

Offline Thergothon

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #25 u: Prosinac 19, 2013, 01:36:17 »
Sad sam na mobu pa ne vidim jel to neki poll ili ne, uglavnom, neznam za sta bi glasao, buduci da na konzolama ne igram, a na PC-ju Asseto Corsa, RFactor2, pCars, nijedna nije jos oficijalno izasla, sve su u alpha/beta fazi pa to nebi trebali ni racunati. Eventualno bi onda glasao za RaceRoom Experience ili za GameStock Car 2013. Ovo drugo, Grid2, NFS, F1, WRC, dobri su naslovi, ali sto se tice voznji, dajem prednost za R3E ili GSC2013.

A sad, vjerujem da su GT6 i Forza kompletnije od ovih gore, ali eto, nisam imao priliku odigrati ih.

R3E je bio na popisu prošle godine, isto i Game Stock Car, a pojma nisam imao da je izašla nova verzija pa nije uvršten.
Baš da i je, sumnjam da bi previše utjecalo na konačni rezultat.

Offline Duvorynn

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #26 u: Prosinac 19, 2013, 14:58:24 »
Ovako...vozio sam RR3, GT6, FM5, NFS Rivals (PS4) i GRID 2.

GRID je svakako zabavna, ali tesko da ce ikada biti nesto vise od toga, no stvarno sam se izgustao u casual voznji.

RR3 se upropastio mikrotransakcijama, ali za android i iPhone/Pad uredaje je po mom skromnom misljenju, najbolji izbor.

NFS Rivals za PS4 prelijepo izgleda i...to je to. Nazalost, vozni model je totalna arkada iako sam ocekivao da ce malo vise biti na SHIFT 2. Zabavna je definitivno i to je dobitna kombinacija za sve casualce, pogotovo kad online sa ekipom natjeravas "zlikovce" ili bjezis od murje.

E sad, FM5. Vidan napredak u voznom modelu, iako se ni GT6 ni FM5 ne mogu mjeriti sa HC simulacijama sa piceka.
Grafika je prelijepa, staze detaljno modelirane, auti da ne govorim. Sve je tu, ali uvijek nesto fali. Mikro...ovaj makrotransakcije su unazadile serijal do bola.
Auti su pogodeni do najsitnijih detalja i stvarno ima za svakoga ponesto.
Sa iskljucenim asistencijama i Drivatarima na max, postaje jedno sasvim novo iskustvo.
VELIKI minus je opetovana nepodrska za volane (barem za veliku vecinu istih).
Impulsni trigeri daju precizni feedback sto se desava sa pogonom, tako da je puno lakse osjetiti kada ce auto otici u over/understeer, no opet, na volanu bi to bilo nesto savrseno.
Karijera je (za sad) odlicno koncepirana, kao i Rivals mod. Potonji je maltene prenesen iz cetvorke, dok se karijera malo razlikuje.
Online sam vozio svega 2h, protiv vozaca iz susjednih zemalja i bilo je nadasve zanimljivo.
Laga nije bilo, ni trzakanja, teksture nisu pucale (ne bi ni smjele na next-genu).
Zvuk je poslovicno odlican.

GT6...zadnja iteracija na current genu.
Sto reci?
Vozni model...hmmm...jos uvijek imam osjecaj da se vozim na autima koji imaju kotace od meke bukovine (sto se kroz nesnosni zvuk kada kotaci proklizu i dokazuje), dok je na GT5 to bilo od tvrde hrastovine, sto ce rec, napredak postoji ali ne dovoljan.
Grafika je po meni puno bolja od GT5, jer nije onako sterilna tj. boje su puno zivlje.
Siromasne premije, no nista slabije od FM5, sto znaci da cemo dobrano morati oznojiti dlanove za neke aute.
Karijera je konacno otisla u smjeru GT2 i puno vise mi se svida od proslog nastavka.
Online sam vozio samo 3 puta i to po 10tak min. Za padanje FR mogu zahvaliti samo mojem divnom internet provideru. Sve u svemu, online je bolji, ali za mene je jos uvijek SP srz GT serijala (kao i kod FM), a on jos uvijek je cardak ni na nebu ni na zemlji. Ide na bolje, ali je jos uvijek daleko od svih onih obecanja.
Auta ima napretek (i previse), jos uvijek nisu svi Premium, sto je minus, jer da su izbacili ine izvedenice Hondi, Toyota, Suzukija i Nissana, dobili bi lijepu brojku od oko 400-500 auta i SVI bi mogli biti Premium.
Seasonali su dobro pogodeni, no bili su pogodeni i u petici.
Zvuk je ponekad TOTALNA katastrofa, dok ponekad jednostavno briljira (pogotovo nakon montaze racing ispuha).

Eto, to bi bila moja "naklapanja", te nakon svega gore navedenog, mislim da moj glas ide GT6, jer je na "staroj" konzoli izvukao vise "soka", nego sto je to napravila Forza na novoj. No dobro, tek okrsaj FM6 vs GT7 ce pokazati koliko je koji serijal napredovao, jer Forza je ocigledno bila "ispljunuta" kao launch title, sto znaci da ima mjesta za popravak.
Either snow, sun or rainy day, FAIR PLAY forever and all the way!

Offline Thergothon

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #27 u: Prosinac 30, 2013, 17:06:35 »
Nemojte zaboraviti izjasniti se, još malo vremena je ostalo  thumbs1

Offline Cole™

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #28 u: Prosinac 31, 2013, 17:42:21 »
WRC 4 - vozio, ali nedovoljno da dajem konkretan utisak.
F1 2013 - također vozio, ali tek da probam i nemogu i neželim dat nikakav utisak, budući da nemam volan i neželim igrat ovakvu igru bez volana.
GRID 2 - najlošija na popisu i da se mene pita uopće ju nebi stavljao na popis.
Real racing 3 - čudo jedno od igre i nevjerovatno je koliku podršku ima igra; veća simulacija, nego li neke razvikane igre...
Real World Racing - nisam igrao, pa no comment.
Gran Turismo 6 - također nisam igrao, također bez komentara.
Forza Motorsport 5 - moj izbor za GOTY CSR, jer koliko čujem da je bolja u svim segmentima od FM4, a FM4 je najkompletnija i najbolja racing igra koju sam igrao u životu.
Need for Speed: Rivals - igrao također nedovoljno za konkretan utisak.

Nikada nemam takvo pravilo, da proglasim nešto najboljim, ukoliko to ne probam, no evo napravio sam iznimku.
Igru ću nadam se jednom probat...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Izbor za racing igru godine 2013.
« Odgovori #29 u: Prosinac 31, 2013, 17:45:39 »
TOCA 2 - because racecar.