Anketa

Koju kameru preferirate u racing igrama?

Cockpit
Bumper
Hood
Chase/Distant (car visible)
Roof
Other (objasni)

Autor Tema: Koju kameru preferirate u racing igrama?  (Posjeta: 28626 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Koju kameru preferirate u racing igrama?
« u: Siječanj 17, 2014, 19:35:53 »
Izjasnite se u komentarima i pokušajte biti iskreni, barem zbog sebe i vlastite savjesti. Uvijek su svi hardkoraši, a dok im se zaključa online kamera kukaju  ;D
Ova anketa bi trebala biti interni indikator istinitosti Codemastersove teorije o zloglasnih 5% Navali narode!

Offline Punisher

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #1 u: Siječanj 17, 2014, 19:41:04 »
COCKpit prevladava kod mene, ne znam, nekako mi je najveći gušt naučit vozit auto u toj kameri, najviše se ufuram u vožnju a pošto je mala preglednost zna nekad i pasivno povećati težinu igre što je definitivno + uz današnji AI. ^^

Offline speedy56

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #2 u: Siječanj 17, 2014, 19:57:23 »
Kokpit, uvijek, kaj god igram.

Jednostavno mi bez njega nije to to.

Offline DogZy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #3 u: Siječanj 17, 2014, 20:02:14 »
Ther, doveo si me u dilemu.

Podijeljen sam između bumpera i cockpita.
Kad sam igrao online, ili ćeram rekorde - moj je izbor bio bumper, imao sam osjećaj da sam brži, preglednije je).
Kad sam vozio offline, preferirao sam cockpit kameru - uživancije radi, a ponekad sam izgasio i HUD, ako sam baš bio u elementu.

S pogleda Codemastersovih 5%, okinuo bih u anketu brzopotezno cockpit, ali jbg, većinu vremena sam provodio online.
 hmm

Da igram na PC-u, što i namjeravam, bez dileme bih kliknuo na cockpit.
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2014, 20:04:02 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #4 u: Siječanj 17, 2014, 20:07:42 »
Nebitno, tko sam ja da sudim?  ;D
Glasaj za onu s kojom najviše voziš ili s kojom ti je veći gušt.
Dal je netko tko vozi s npr. hood kamerom (a puno je brži od ovog koji vozi s cockpit kamerom i brije si na strašni hardkor) manje vrijedan vozač? Ne  kadt1kažem

Offline DogZy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #5 u: Siječanj 17, 2014, 20:09:56 »
Glasaj za onu s kojom najviše voziš ili s kojom ti je veći gušt.

Nova dilema (ili stara?) ;D
Najviše vozio s bumper camom, najveći gušt s cockpitom. cer1njo
Slažem se skroz s tobom u vezi zadnje rečenice.
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2014, 20:11:50 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline s2000

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #6 u: Siječanj 17, 2014, 20:16:20 »
Kokpit. To je bio i jedan od razloga da nabavim ps3 i GT5  ;D
Nema mi smisla vozit sa neke druge kamere kad se već radi o kolko tolkoj auto simulaciji. Na kompu dok sam igrao malo GTR2, rfactor također koristio kokpit. A pogotovo sad dok imam volan, puno bolji osjećaj, još samo sklepat neki kokpit doma i to je to.

Offline DogZy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #7 u: Siječanj 17, 2014, 20:23:35 »
Da je npr. pitanje ankete bilo: "Opravdavate li izostanak cockpit kamere u GRID-u 2", napisao bih: ne opravdavam. Cockpit je nešto što jednostavno mora biti u racing igri (bilo simulacija, nešto kvazi ili arkada!), apsolutno i uvijek.

Ovako, ja svoj glas neću dati jer ne znam za što bih od to dvoje glasao. Ujedno sam i pokazatelj kako zapravo izbor može biti težak.

You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline versus

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #8 u: Siječanj 17, 2014, 20:26:25 »
Kokpit.
U iznimnim slučajevima upalim onu koju nitko neće priznat , onu ptičju perspektivu.
Al to samo kad ganjam svoj ghost jer ga iz kokpita ne vidim. Npr. sinoć onaj Seasonal sa novom Toyotom, par krugova kokpit, pa upalio ptičju da vidim di mogu dobit još koju sekundu. Pa ugasio (četristo-neki sve skupa).

Brijem da sam jedini da nikad-nikad nije odvozio krug sa bumper kamerom.
Meni to bezveze. Konkretno, biraš auto kojim odvozit, kupuješ, bojaš u neku boju i onda u utrci voziš s bumpera. Ono, koji kurac, auto nit ne vidiš, šta si birao onda? Al ajde, svako ima svoje veselje.

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #9 u: Siječanj 17, 2014, 20:28:52 »
@DogZy

Zanemari drugu rečenicu u prvom postu, ona je tu tek tolko da je, DRAMATIČNO  cer1njo
Možda je pitanje nespretno postavljeno, ali bit ankete je da se izjasnite s kojom kamerom najviše vozite i da objasnite zbog čega.

Offline Iceman

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #10 u: Siječanj 17, 2014, 20:30:22 »
Zahebao sam odgovor. Glasao sam za Hood, a mislio sam na Roof (u pitanju je F1 igra). S obzirom da sam PC igrač i nemam neki izbor racing igri (nisam baš bio luđak za GTR2 i rFactor). Valjda do prije 2 godine sam uglavnom igrao sa distant kamerom, ali onda sam to "prerastao". Shvatio sam koliko mi je bolje F1 igrati sa Roof kamere. Danas mi je nezamislivo bilo koju drugu koristiti u ovoj igri.
Arkadne igre (NFS, Grid) obavezno igram sa Distant kamerom. NFS Shift - tu sam dosta kombinirao.
-----
Sad kad na kraju vidim igram sa različitim kameram i ništa mi nije strano osim bumper kamere. Kad izađe pCars i Assetto Corsa za PC mislim preći na next-level a to je Cocpit  cer1njo . To isto vrijedi ak nabavim konzolu i pripadajuću racing ekskluzivu. Znao sam igrati sa cocpit kamerom, ali nikad se nisam dovoljno dugo zadržio iz ovih ili onih razloga.  ;D

Offline DogZy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #11 u: Siječanj 17, 2014, 20:39:45 »
Lako vama kad 95% vremena vozite s tom i tom kamerom.
A šta ja, koji sam negdje pri 35/65? cer1njo
Prema Therovoj zadnjoj rečenici, glasao za bumper.

@Versinjo
Ne vidiš svoju boju niti u cockpitu. Osim nešto malo kod retrovizora. Vau! Dakle, to nije baš neki argument. Važno da se raspoznamo na stazi, na replayu trke. A boju biram jer sam u photomodeu potrošio možda i više sati nego u onlineu, preko 700 slika je bilo okinuto, od toga 300-injak uploadano i dostupno u mojoj galeriji.
EDIT:
Omašio fudbal, nisam pročitao tvoj post. Pa jbga, svi imamo svoje preference, recimo, Caterham u GT5 nisam mogao drugačije voziti nego preko cockpita, to mi je bilo savršenstvo.
@iceman
Hood Roof u F1 je i meni uvijek odabir. Eto, mi nismo pravi hardkoraši. Fak mi cer1njo

EDIT: evo, i mene si povukao. Brka mi se hood i roof. Valjda zbog 2 oo ;D

EDIT 2:
one car - one track - five Sim`s - the slightly different Comparison

Da mi je ovakva kamera na raspolaganju, ne bih se micao s nje.
« Zadnja izmjena: Siječanj 17, 2014, 21:08:23 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #12 u: Siječanj 17, 2014, 20:47:37 »
Zanemarite taj vražji hardkor, birajte ono kaj preferirate  ;D
Ovo je ko da sam postavil anketu za stranke, tko ne glasa za KRADEZE nije ČRU 'Rvatina  cer1njo
Više je taj hardkor naveden u šaljivom kontekstu.

Offline Jadran 73

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #13 u: Siječanj 17, 2014, 20:48:04 »
Kokpit!!!!

CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS

Offline Iceman

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #14 u: Siječanj 17, 2014, 20:48:14 »
@DogZy - a jbg, kaj da radim. Nije da ne želim voziti sa cocpit kamerom, ali moram imati pravu igru za to, a što je još bitnije vremena i volju za učiti. Čovječe da nisi glasao za bumper osjećao bih se kao uljez.  cer1njo