Anketa

Koju kameru preferirate u racing igrama?

Cockpit
Bumper
Hood
Chase/Distant (car visible)
Roof
Other (objasni)

Autor Tema: Koju kameru preferirate u racing igrama?  (Posjeta: 28739 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #45 u: Siječanj 17, 2014, 22:24:24 »
Malo smo skrenuli s teme...
Izjasnite se i ostali i podijelite svoje mišljenje kroz komentar neki  thumbs1

Offline CROKiXi

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #46 u: Siječanj 17, 2014, 22:29:58 »
Pretežito igram Richard Burns Rally od racing igara budući da konzola nemam, a drugo na PC-u ne igram za ozbiljno..
Većinom kad vozim službeni championship za naše prvenstvo ili stable koristim Bumper cam.
Kad vozim iz zafrkancije ili treniram neke brzince  onda znam staviti  Cockpit cam za realniji feeling.
Igram na bumper cam jer mi je tako nekak najpreglednije jer u RBR-u zna biti dosta loše postavljenih cockpit kamera, a to mi se neda namještat prek nekih programa jer zna samo stvarati probleme kod online igranja..
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #47 u: Siječanj 17, 2014, 22:42:52 »
Ona default dashboard kamera u RBR mi nije pasala, skinul sam neki mod i namjestil si kak mi paše. Online ga ne vozim tak da ne znam dal utječe negativno na isti, ali za SP se da jako dobro namjestiti, pod uvjetom da ti ne smetaju loše animirani pokreti vitrualnog vozača  ;D

Offline Toni Anicic

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #48 u: Siječanj 17, 2014, 22:59:26 »
cockpit
jedino gdje koristim hood jest neki modovi rfactora/gtr2 ..neka auta/modovi su toliko uzasni/lose odradjeni iz cockpita , da nemozes da vozis iznutra...

AC sam prva dva dana isto vozio hood, previse me nerviralo sta volan u igri i u RL nisu simetricni , ali sam poslije vratio i pokusavam da se vise ne obazirem na to, malo teze ali ide.

Offline kengas

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #49 u: Siječanj 17, 2014, 23:37:36 »
Za GT bumper, za Ferrari(challenge,supercars) kokpit jer je bumper prenisko(ili je u GT malo iznad)
Volim da se vidi što više, kad poredam 3 Bravie i 3PS-a budem sve iz kokpita.
Nikad nisam kont'o ove ruke i volan na ekranu, to je valjda za ove što "voze" sa joystickom.   cer1njo
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline Toni Anicic

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #50 u: Siječanj 17, 2014, 23:54:08 »
Vozim sa volanom, ali je stvar u tome da sam se navikao na lfs gdje je to u RL i ingame simetricno , cesto se orijentisem na okretaj volana u igri tako da dosta precizno hvatam slide.To mi je problem.

Offline kengas

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #51 u: Siječanj 18, 2014, 00:05:03 »
1. volan kupio 2002. ili 2003. i od tad ne puštam.
3 Thrustmastera i G25
Ne smatram se hardcore igračem, bio sam pa sve ostalo zanemario.


Poznam neke pomodare kojima su govorili šta da kupe, ti su najveći štagodtrebabiti.
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline Cole™

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #52 u: Siječanj 18, 2014, 13:32:50 »
Prvo hoću razliku između bumper ili hood kamere.  thumbs1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #53 u: Siječanj 18, 2014, 13:59:22 »
Bumper je dole skroz na braniku tj. podu, a hood je hauba i hauba se vidi.

Offline Cole™

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #54 u: Siječanj 18, 2014, 14:02:52 »
Malo sam si Duvnjak.
Htio pitat razliku između hood i roofa?
Kaj nisu obje na istoj poziciji?

 cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Punisher

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #55 u: Siječanj 18, 2014, 14:05:48 »
Nope hood je u visini volana a roof je višlje.

Offline Cole™

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #56 u: Siječanj 18, 2014, 14:10:05 »
Onda najviše koristim te dvije kamere, TDU sam vozio sa bumper kamere, nezz najbolju kontrolu sam imao tako.
Codemasterove Coline sa Distance kamerom, sve do četvorke kada sam prešao na hood.
Kada sam nabavio GT5 i PS3 kokpit i hood cam su se konstantno izmjenjivali...

Ista stvar i sa FM4 i Forza Horizonom, no blaga prednost u korištenju ide hood cam, preglednija mi je i zabavnija...
No kokpit kamera se poprilično koristila...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Montoya

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #57 u: Siječanj 18, 2014, 16:07:14 »
Baš prema pitanju, moj glas i odgovor je - kokpit.

To naravno nije kamera koju oduvijek koristim, no realno, sad je već debelo prešišala sve ostale (ne zajedno).

Nebitno volan ili gamepad, meni odabir kamere ovisi o igri i naravno, postojanju te kvaliteti kokpit kamere.
GT5 sam vozil otprilike pol-pol, kokpit/hauba (in'da huud), razlog - standard auti.
GT6 vozim isključivo iz kokpit kamere, isključivo premium modele ili otvorene standarde (LMP1 sam počelo naveliko voziti).
rF, GTR 2, GTL ali recimo i DiRT 2 također isključivo kokpit kamera.

S druge strane, nekad sam koristil udaljenu kameru, tj. cijeli auto.
Bilo je to više u ranoj mladosti ali recimo i za GRID, tak mi je sjelo i tak sam vozil.
NFS-ovi i slične igre su mi također ko stvoreni za takav pogled, no izgubil sam interes za takvim igrama.

Nikad nisam vozil sa bumper kamerom.
Kao prvo, najguplja mi je od svih koje postoje, drugo i još važnije, totalno je epileptička.

Uglavnom, kokpit je kamera za "prave stvari", za simuliranje nečeg kaj se voli i želi iskusiti, barem virtualno.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline kengas

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #58 u: Siječanj 18, 2014, 16:26:00 »
Kokpit kamera u GT sa sobom povlaci i skroz mlak osjecaj na volanu.
Moze se nazvati i pola kokpita kamera.   cer1njo
'ko zna zna, 'ko ne zna 2

Offline kengas

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #59 u: Siječanj 18, 2014, 16:40:39 »

Codemasterove Coline sa Distance kamerom, sve do četvorke

Colin 4 u expert modu se morao voziti iz kokpita, kad bi padala kisa zabio bi se namjerno u drvo da razbijem sajbu radi vidljivosti.
'ko zna zna, 'ko ne zna 2