Anketa

Koju kameru preferirate u racing igrama?

Cockpit
Bumper
Hood
Chase/Distant (car visible)
Roof
Other (objasni)

Autor Tema: Koju kameru preferirate u racing igrama?  (Posjeta: 28741 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Thergothon

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #60 u: Siječanj 18, 2014, 17:51:26 »
U GT su trebali staviti mogućnost "pomicanja sjedala" odnosno kamere u kokpitu prema natrag.
Postoji mogućnost nabijanja kamere prema naprijed, a to mi ne paše pa koristim default. Nije loša, ali malo više opcija za prilagodbu ne bi škodilo.
Npr. u GTR2 sam uvijek kameru pomaknul malo prema natrag tak da vidim retrovizore bez potrebe za okretnjem kamere ili korištenjem bočnog pogleda.

Offline Wulf

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #61 u: Siječanj 18, 2014, 19:43:56 »
Cockpit. Također volim autentičnost i jedino di to mogu prakticirati je GTR2 jer niš drugo nemrem ni vozit zbog konfe fpalm1
Cockpit preferiram, ali više vozim bumper cam zbog fluidnosti odnosno fpsova. Pogotovo ako bi vozio 24h utrke i onda kad je puno autiju na ekranu pa još cockpit, pa ako prelazim preko bankina aka pasica onda mi zašteka i razbijem u većini slučajeva -.-
Volim bumper cam i cockpit, ali preferiram cockpit i vozim iz njega kad mogu. U gtru je fora sa bumper camom što se ne vide auti sa strane, pa kad misliš da si ga prešao i ubaciš se u brake line, pogodi te u stražnji kraj i DNF.
Što se tiče ostalih kamera, tamo di je modanje auta moguće il tak nekaj, pogotovo ako je arkada ona spoiler cam ili ga distant. Fora mi je gledat auto u vožnji, cijeli, pogotovo ako se vide diskovi pri kočenju a kamera nije "ažurna", te efek ovjesa i slično - lijep efekt.
Ostale kamere tipa, hood i roof su mi užas i nemrem voziti tak da ga boguješ :l
Imam osjećaj ko da se auto ne kreće onak kak ga ja upravljam i nemam pravi dojam vožnje i ostalih stvari koje se dogajaju na stazi.

Ponekad se desil i onaj mitski udarac u zid koj djeli boks od staze (pit wall?). cer1njo
Evo i grafika:




A ke se tog tiče... Neznam zašto ali obožavam gledati iza gdje su ostali i volim gledati prednji di auta. Na emulatoru i GT4 kad vozim svako malo gledam iza i više manje izletim i popizdim skroz.
U GTRu to radim konstantno i jednom mi se to dogodilo. 24h Monze, bio sam među top10 više manje... Mislim da je svitalo i kako sam prestigao jednog za krug prije finish linea na zadnjem zavoju pogledam ja iza. I gledam gledam gledam i ravnam ja volan i vidim ostade ovaj iza i pomislim, hmmm bilo bi bolje pogledati naprijed da ne završim u zidu i da vidim gdje sam i kakvo će mi biti vrijeme. I onak drito sa 250kph pogledam naprijed, kamera u kokpit i ljudi moji, kažem vam. Neznate vi koji je to strah kada pogledate naprijed i 5m prije udara vidite zid. Stisnem kočnicu i skrenem, ali ono ko da i nisam i TRAAAAAASSSS!!!!!!! Onak sam vrisnuo, kratko, AAAA!! i te je bile te. Počeo sam se smijati i pogledao replay jedno 2389057248957 puta i smijao se sam sebi... Al mi se nije dalo voziti ponovo ;D

Offline manjamax

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #62 u: Siječanj 20, 2014, 21:44:06 »
Cockpit.Zato što imam volan.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Wulf

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #63 u: Siječanj 20, 2014, 22:50:36 »
Cockpit.Zato što imam volan.

I naravno to je jedan od razloga :)

Sent from my GT-I8260 using Tapatalk


Offline Boss302

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #64 u: Siječanj 20, 2014, 23:12:27 »
Cockpit. Također volim autentičnost i jedino di to mogu prakticirati je GTR2 jer niš drugo nemrem ni vozit zbog konfe fpalm1
Cockpit preferiram, ali više vozim bumper cam zbog fluidnosti odnosno fpsova. Pogotovo ako bi vozio 24h utrke i onda kad je puno autiju na ekranu pa još cockpit, pa ako prelazim preko bankina aka pasica onda mi zašteka i razbijem u većini slučajeva -.-
Volim bumper cam i cockpit, ali preferiram cockpit i vozim iz njega kad mogu. U gtru je fora sa bumper camom što se ne vide auti sa strane, pa kad misliš da si ga prešao i ubaciš se u brake line, pogodi te u stražnji kraj i DNF.
Što se tiče ostalih kamera, tamo di je modanje auta moguće il tak nekaj, pogotovo ako je arkada ona spoiler cam ili ga distant. Fora mi je gledat auto u vožnji, cijeli, pogotovo ako se vide diskovi pri kočenju a kamera nije "ažurna", te efek ovjesa i slično - lijep efekt.
Ostale kamere tipa, hood i roof su mi užas i nemrem voziti tak da ga boguješ :l
Imam osjećaj ko da se auto ne kreće onak kak ga ja upravljam i nemam pravi dojam vožnje i ostalih stvari koje se dogajaju na stazi.

A ke se tog tiče... Neznam zašto ali obožavam gledati iza gdje su ostali i volim gledati prednji di auta. Na emulatoru i GT4 kad vozim svako malo gledam iza i više manje izletim i popizdim skroz.
U GTRu to radim konstantno i jednom mi se to dogodilo. 24h Monze, bio sam među top10 više manje... Mislim da je svitalo i kako sam prestigao jednog za krug prije finish linea na zadnjem zavoju pogledam ja iza. I gledam gledam gledam i ravnam ja volan i vidim ostade ovaj iza i pomislim, hmmm bilo bi bolje pogledati naprijed da ne završim u zidu i da vidim gdje sam i kakvo će mi biti vrijeme. I onak drito sa 250kph pogledam naprijed, kamera u kokpit i ljudi moji, kažem vam. Neznate vi koji je to strah kada pogledate naprijed i 5m prije udara vidite zid. Stisnem kočnicu i skrenem, ali ono ko da i nisam i TRAAAAAASSSS!!!!!!! Onak sam vrisnuo, kratko, AAAA!! i te je bile te. Počeo sam se smijati i pogledao replay jedno 2389057248957 puta i smijao se sam sebi... Al mi se nije dalo voziti ponovo ;D

zato svi auti imaju retrovizore  kuul

Offline Cole™

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #65 u: Rujan 24, 2014, 16:54:43 »
Budući da dosta novih članova nije pisalo u temu, dečki izjasnite se.  šofe1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline gamelaker

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #66 u: Rujan 25, 2014, 15:13:31 »
Kokpit obavezno  shy1

Offline Deadwalker

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #67 u: Rujan 28, 2014, 14:27:57 »
Uglavnom kokpit, no gušt mi je nekad prebacit se u treću perspektivu, čisto da uživam u vizualnoj raskoši :)

Offline Cole™

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #68 u: Rujan 30, 2014, 14:45:43 »
Iako mi je savršeno kada igra ima dobru kokpit kameru sa oštrim i detaljnim teksturama, odnosno modelom unutrašnjosti, ipak sam najpriverženiji hood camu.
Obožavam presijavanje vremenskih uvjeta i odbljesak na istoj, plus tako najpreciznije vozim.

Admin racing foruma nije HC, pokrit se ušima.  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline manjamax

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #69 u: Rujan 30, 2014, 21:16:26 »
Volim koristiti kokpit kameru, ali u zadnje vrijeme više preferiram Third Person kameru. Lakše mi je u Gran Turismu, kada Driftam, gledati putanju i malo izračunavati, puno mi je teže kada to u kokpitu radim. A i malo je bolji zvuk (bar meni).
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Cole™

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #70 u: Rujan 30, 2014, 22:35:14 »
Zato sto nije prigusen.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #71 u: Listopad 01, 2014, 21:37:21 »
Sa zadnjeg sica... Iz bejbi stolice po mogućnosti...

Offline hendrix

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #72 u: Listopad 01, 2014, 23:58:20 »
Ja iz kokpita volim,ili ako je baš nepregledan onda ona otvrena,kao hood al da se ništa ne vidi. To kad igram na volan. A kad mi se neda palit volan i kad se igra iz kauča ili kreveta,onda ona gdje vidim cijeli auto jer volim gledat kako auto izgleda  kuul Čak onda i prebacujem malo kamere  cer1njo  šofe1
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline SuperVeloce

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #73 u: Siječanj 03, 2015, 12:06:43 »
Da se i ja upišem u ovu temu. U 90% slučajeva koristim kokpit, međutim u Forza Horizon igri sam skoro uvjek vozio sa "distant". Međutim, kada nema kokpit kamere onda ide distant, sve ostalo mi neodgovara, tj. nisam naviknut.

Offline DogZy

Odg: Koju kameru preferirate u racing igrama?
« Odgovori #74 u: Siječanj 04, 2015, 13:51:34 »
Dok sam vozio Time triale na GT5, vozio sam s bumper kamere, a kad bih vozio iz gusta onda tek iz kokpit kamere. Kako sam presao na GT6 i TDU2, prebacio sam se na kameru iz kokpita i nisam vise mijenjao. To je to sad.

Moj post u "koje asiste koristite" sam prepravio.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.