Autor Tema: Dragon Age: Inquisition  (Posjeta: 12073 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Dragon Age: Inquisition
« u: Rujan 29, 2014, 15:40:30 »

Developer(s)   BioWare
Publisher(s)   Electronic Arts
Composer(s)   Trevor Morris
Series   Dragon Age
Engine   Frostbite 3 with SpeedTree
Platform(s)   Microsoft Windows,PlayStation 3,PlayStation 4,Xbox 360,Xbox One
Release date(s)   
October 7, 2014
Genre(s)   Action role-playing
Mode(s)   Single-player
Distribution   Optical disc, download

Mišljenja, komentari...



  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #1 u: Rujan 29, 2014, 15:55:56 »
 ;D


Offline Cole™

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #2 u: Rujan 29, 2014, 16:42:16 »
 cer1njo
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline the_prodigy

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #3 u: Rujan 29, 2014, 18:52:17 »
Dragon Age Inquisition 27 Minutes of Gameplay Walkthrough 1080p HD Full Gameplay Video


Dobro izgleda.

Nažalost nijedan nisam odigrao do kraja, to mi je od "must try" serijala..
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Punisher

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #4 u: Rujan 29, 2014, 19:42:22 »
Jedinica odlična, dvojka sranje i to teško.

Offline Deadwalker

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #5 u: Listopad 12, 2014, 10:56:14 »
Revive.

Dobio ovog tjedna pristup beti BioWareovog alata Dragon Age: Keep. Ukratko, riječ je o web appu koji je zamišljen da temeljem odluka koje je igrač donio kroz prethodne dvije DA igre, pripremi svijet u kojem će se odviti događaji Inquisitiona.
Budući da sam potpisao NDA, ne smijem stavljati još nikakve screenshotove ili video sadržaje, no u kratko, stvar funkcionira na sljedeći način:

1. Ulogiraš se sa svojim EA / Origin accountom
2. App skenira imaš li Origins / DA2 profile na bivšem BioWare Social Networku
3. Importira se izgled tvojih likova, njihova oprema, statsi, achievementi i ostalo (za to se dobe nekakvi bodovi)
4. Izabereš si likove iz Originsa i DA2 koji će, pretpostavljam, sudjelovati u događajima Inquisitiona (zgodna stvar budući da je velik broj igrača više puta prelazio obje igre)
5. Pokrene se interaktivni video gdje Varric govori sve bitno što se dogodilo u prethodne dvije DA igre te objašnjava odluke koje si donio (te odluke mogu se doduše promijeniti kroz funkciju edit choice)
6. Ispiše se poruka kako je postavljen world state

Načelno ovo je genijalno BioWareoovo rješenje budući da tako igrač nije ograničen u odabiru platforme za igranje Inquisitiona, a i stvoren je odličan temelj za budućnost serijala u vidu nekakve daljnje personalizacije priče. Jedini nedostatak je u tome što se saveovi ne mogu ručno importirati pa oni koji na PC-u nisu kupili igru, ostat će zakinuti za mogućnost save importa.

Nadam se da će CD Projekt RED doći do nekakvog sličnog rješenja budući da Witcher 3 mislim odigrati na plejci, dok sam prethodne dvije igre odigrao na PC-u.
« Zadnja izmjena: Listopad 12, 2014, 10:58:36 od Deadwalker »

Offline doktor1

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #6 u: Studeni 11, 2014, 12:36:57 »
Joystiq - 5/5
Polygon - 9.5
Gampespot - 9
IGN - 8.8
PC Gamer - 87
Destuctoid - 8.5
Videogamer - 8

Offline Cole™

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #8 u: Studeni 14, 2014, 00:46:17 »
Igra ko? Po onome kaj sam videl u recenzijama igra mi je pozitivno iznenađenje.

Offline Cole™

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #9 u: Studeni 15, 2014, 01:07:27 »
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Zsadist

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #10 u: Prosinac 02, 2014, 06:03:04 »
Igra je odlična.Samo jos se naiđe na dosta bugova.Jedan al ogroman je kod Character recordsa tj. podjele pointsa...nakon tri sata igre shvatis da je ta opcija lock...sve ispočetka i sve radi ko beba.I druga jolko sam primjetio je sa save...save napravio i izašao iz igre kod ponovnog pokretanja nije ga bilo samo autosave..malo živcira kad te vrati 3-4 lv natrag..Grafički igra je odlicna,svijet gdje se odvija ogroman sa totalnom slobodom koji quest ćeš odabrati.Zadovoljan sam da nisam dao lovu bezveze. cer1njo
CPU: Intel i5 4690k 3,50 GHz | MB: MSI Z97 Gaming 5 | GPU: ASUS ROG STRIX GTX 1070
| RAM: DDR3 16GB (4x4GB) HYPER X Savage, 2400Hz | SSD: Samgung 850 EVO 250 GB Kingston 120GB + WD Black 1TB+ WD 1TB | PSU: Corsair RM650W | Soundcard/Headphones:Asus Strix 7.1
| Monitors: Asus vg248 | OS: Windows 10pro x64
| Gamecontroler: T500RS +Loadcell ver.2 l Keyboard: Logitech 510s + Logitech G700s miš

Offline doktor1

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #11 u: Prosinac 15, 2014, 19:38:27 »
Ako će netko igrat Inquisiton bez prelaska prva dva djela, (šta NIKAKO ne preporučam, baš nikako jer se gubi 70% doživljaja cjelog lorea i likova) neka pročita sljedeće:



A Beginner's Guide To All Things Dragon Age

Pogleda Dragon Age Inquisition Lore video, (pogledati sve chaptere)

Dragon Age Inquisition Lore: Prologue - YouTube


Zatim pogledat:

Dragon Age Origins - The Story So Far

Dragon Age Origins - The Story So Far - YouTube


Dragon Age 2 - The Story So Far

Dragon Age 2 - The Story So Far - YouTube




Te pročita o samoj Inkviziciji...

To će prikazati mali uvid o ovaj ogromni lore te neznam koliko će nekome tko nikada nije igrao DA naslove sve to biti jasno...
Da ne spominjem mnoštvo likova; živih, mrtvih, bitnih, nebitnih... Raznih bitnih lokacija, opreme i svega ostalog...









No ako se nemogu igrati prethodnici ovo bi morali biti must čitati/gledati...
« Zadnja izmjena: Prosinac 15, 2014, 19:46:55 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #12 u: Prosinac 16, 2014, 17:50:29 »
Cole; pravi ljepotan  cer1njo



Dok prelazim prethodnike, još sam malo probao ovo i ono... Koliko je ovo naprednije po pitanju tehnikalija i vizualija od prethodnika je nevjerovatno...
Igra izgleda fantastično...





Veliko iznenađenje je bilo nepostojanje nevidljivih zidova na mjestima za koja sam bio gotovo siguran da ih ima... I za čudo ima mnoštvo detalja poput otisaka u snjegu, dizanja prašine po zemljanom putu, foliage koji je interaktivan u dodiru sa igračem itd...
Sam igrin art mi je fantastičan; sve te sličice, ikonice i ostali bakrači...



Ovo se je pretvorilo u fantasy Mass Effect i nemam ništa protiv toga. Volio bi da ima borbu iz Divinitya, ali znamo da danas to masovno ne prolazi...
No kao šta rekoh, da ovo igram bez poznavanja lorea, likova, priče, (zato ponovno i prelazim prethodnike da malo upotpunim; Dragon Age II ću odradit samo main quest jer mi se igra ne sviđa), osjećaj bi bio - "meh"...

A Cassandra je najebala; doslovno  ;D


Offline doktor1

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #13 u: Prosinac 17, 2014, 00:36:49 »



Offline doktor1

Odg: Dragon Age: Inquisition
« Odgovori #14 u: Prosinac 17, 2014, 17:15:53 »
Jučer sam morao malo probat, (danas opet na starom, šmrc) i mogu reći da je ovo tehničko/grafički najljepši/najbolji open world RPG.
*sa grafičke strane govorim o vanilla igri ne o recimo Skyrimu sa 4k modova te 4k teksturama...

Ogroman, ogroman, svijet prepun nevjerovatnih detalja; prašina koju ostavljaju koraci, otisci u snjegu, mreškanje vode kroz koju prolazimo, efekti magle i vjetra, mnogi interaktivni foliage elementi, (prolazak kroz travu, granje), sjaj armora, refleksija istog, fantastične kretanje lika, (da ne spominjem animaciju i zvukove kod kontroliranja konja) te ovisno išli uzbrdo, nizbrdo, brzo sporo, strmo, svaka kretnja ima svoju animaciju, skok iz trećeg lica napokon izgleda odlično te također ima više animacija itd itd...

Tu je i fantastična teselacija koja je napokon primjenjena na cijeli svijet, a ne na uši našeg lika, (Hitman) i to izgleda nevjerovatno dobro te ja mislim da imamo najveću količinu trave, (foliage) korištene u nekoj igri općenito, ne samo open world - sve šta treba biti pod travom je prekriveno, nije samo zelena površina! Stjene izgledaju kao stijene, kamenje kao kamenje, a ne kartonski oštri blokovi!
Svaka površina daje svoj specifičan zvuk pod nogama čim se zagazi na nju... Da ne spominjem espku glazbu i odlian voice over, (ama baš svaki lik sa kojim možemo razgovarat, a ima ih jako, jako puno ima glas!)

Svijet se mjenja kako radimo razne questove te ima neke stvari odlično rješene, (neću o tome jer su spoileri)... Odlično će biti posjetit neke lokacije iz Originsa koje će sada izgledat epski, (npr Redcliffe castle)

Za ovaj prvi dio, (Hinterlands) kažu da je namanje impresivan od svih, a ima nevjerovatne lokacije!



A šta je najbolje igra radi fantastično, ja imam sve postavke na ultra osim tekstura i sjena na high te nemam nikakvih problema sa performansama; sa ultra teksturama mi FPS pada ispod 30, a razlika je više vidljiva na većim rezolucijama od 1080p)
Da, vidim komentare da je između low i ultra postavka razlika minimalna!?!? To jednostvano nije istina i već je jako vidljiva izmešu high/ultra, a to šta ljudi nemaju pojma gdje gledat i šta nije igrin problem!
I čini mi se bar dvaput već od Skyrima, (sami Hinterlands je velik kao sve lokacije iz Dragon Agea 2), a o loreu, likovima i priči te igre neću niti usporešivat...

User interface mi je u promo videima bio napada, no nisam u tome vidio da je dizajniran u "boredlands" stilu; jako ljepo!
U borbi sam samo stisko ko sumanut tipke bezveze te mi nije legla iz prve, ali ima zbilja mnoštvo abilitija, (a posle i određenih specijalizacija) koji zbilja čine razliku kada se pametno koriste.



Tu je i naša utvrda, (čitam da kasnije u igri dobijemo i vlastiti dvorac) koja među ostalim sadrži War Table odakle kontroliramo agente, vosku i šaljemo ih na razne zadatke koje donose razne nagrade u obliku itema, novaca, informacija itd...)



U sve to upakirajte poznate Bioware svađe sa likovima, utjecaj raznih radnji na svijet oko nas, odličan lore, kakvih 200h gameplaya i čini mi se da zbilja imamo igru godine kako kažu već neke nagrade, (osobno još mi je Alien vrh, ali ovo je jako, jako blizu).
Borba mi se činila kao najveći problem ove igre, jer sam očekivao "Baldurs Gate" štih kakv je imao Origins, (ne i DA2) no kada zaključiš da ovo nije Baldurs Gate oduševiš se sa igrom. HCL recenzija je jako dobra po tom pitanju.
Naravno ove vizualije i efekti nisu nešto revolucionarno u gamingu itd, ali ja mislim da za open world igru jesu!

Ako je ovo pokazatelj, jedva čekam da vdim novi Mass Effect!

Dali je tko igro ili igra?
« Zadnja izmjena: Prosinac 17, 2014, 17:35:31 od doktor1 »