Autor Tema: Windows 10  (Posjeta: 96759 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Windows 10
« u: Listopad 04, 2014, 19:36:39 »
Suprotno prvotnim nagađanjima novi Windowsi neće nositi naziv Windows 9, nego Windows 10.
Osobno nemam potrebu trenutnu za novim Winsima, no vjerujem da će biti unaprijeđeni dosta u odnosu na već ionako super OS Win 8.

Hibridni Start izbornik se vraća na klasična računala, dodane su virtualne radne površine, prikaz otvorenih aplikacija iz ptičje perspektive, te mogućnost izvršavanja Windows Store aplikacija unutar prozora čime se izbjegava dualnost sučelja. Usput rečeno, u Command Promptu će se moći "pejstati" tipkovničkom kraticom Ctrl+V.



Mišljenja, komentari...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Luckyluke

Odg: Windows 10
« Odgovori #1 u: Listopad 04, 2014, 20:02:57 »
Moglo bi još godina proći dok ne zamijenim sedmicu. Zbilja ga nemam potrebe nit želje mjenjati, a niti mi se da navikavati na sve novo.

Offline Kole

Odg: Windows 10
« Odgovori #2 u: Listopad 04, 2014, 22:59:08 »
Najbolji os microsofta. I za teh. preview, stabilan, bez ikakvih rušenja. Ostaje sve dok se ne ugasi.

Offline the_prodigy

Odg: Windows 10
« Odgovori #3 u: Listopad 05, 2014, 11:43:00 »
Kako je sa driverima? Jel pasu oni od Win 8.1?
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #4 u: Listopad 05, 2014, 11:52:40 »
Ćesme kao osmica i sedmica, XP najblji...

Offline Iceman

Odg: Windows 10
« Odgovori #5 u: Listopad 05, 2014, 15:19:45 »
Windows 7 mi je predobar da bih se maknuo sa njega.
Sve ovo Cole što si stavio da će biti (ili se vraća) u novom Windows-u meni ništa ne znači. Od toga ništa ne koristim. Meni računalo služi za Internet, korištenje Office paketa, multimedija i igre.
Zanimaju me samo performanse i zauzeće na HDD ili SSD. Bolje performanse i nekoliko GB lakši Windows me može natjerati na promjenu. Kažu da bi Directx 12 mogao donjeti poboljšanje u performansama do 50% u igrama. Živi bili pa vidjeli.
Dok ne kupim novu konfg (a ova trenutna je stara 5+ godina) neću ni razmišljati o prelasku na novi Windows.

Offline Kole

Odg: Windows 10
« Odgovori #6 u: Listopad 05, 2014, 16:11:12 »
Kako je sa driverima? Jel pasu oni od Win 8.1?

Večina radi, samo neda da instalaš drivere za grafu, pa moraš ručno prekodevice managera ali to je čas posla. I avast ne želi. Sve ostalo što sam instalirao, paše :D

Offline Iceman

Odg: Windows 10
« Odgovori #7 u: Veljača 12, 2015, 21:14:04 »
Windows 10 for Phones - YouTube


Iako se radi o Windows Phone-u, ovo mi je ipak najprikladnija tema.

Offline ManTheRamparts


Offline Luckyluke

Odg: Windows 10
« Odgovori #9 u: Ožujak 18, 2015, 19:03:22 »
Jako zanimljivo, ali unatoč tome sumnjam da ću ubrzo preći sa sedmice. Ovi svi novi mi se čine prekomplicirani, a ne nude ništa revolucionarno da bi morao preći. Ovo za DX12 će se još načekati tako da mi stvarno nije sila. Inače  thumbs1 za Microsoft.

Offline ManTheRamparts

Odg: Windows 10
« Odgovori #10 u: Ožujak 18, 2015, 19:08:42 »
MS prave poteze dela u zadnje vreme. thumbs1

Meni itekak paše zbog Xboxa, jer teško da bi skeširal 1000+kn za W10.

Offline Cole™

Odg: Windows 10
« Odgovori #11 u: Ožujak 18, 2015, 19:25:18 »
Jako zanimljivo, ali unatoč tome sumnjam da ću ubrzo preći sa sedmice. Ovi svi novi mi se čine prekomplicirani, a ne nude ništa revolucionarno da bi morao preći. Ovo za DX12 će se još načekati tako da mi stvarno nije sila. Inače  thumbs1 za Microsoft.


Vidiš ljudi jako griješe kada misle da je sedmica čudo neko.
8.1 su baš puno bolji Windowsi, samo user koji nije zahtjevan to ni ne vidi. Ali kada se pročačka po sistemu i kada se puno toga koristi, itetkako se vidi evolucija.
Planiram preć na desetku tek kada naprave Windows 10 Start Customizer koji koristim na 8.1.
Nemogu zamisliti korištenje bez toga, baš mi rula.

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Wulf

Odg: Windows 10
« Odgovori #12 u: Ožujak 18, 2015, 19:50:06 »
Microsoft will allow pirates free upgrades to Windows 10 • Eurogamer.net

Bas ja mislio staviti vijest :)
Jako zaniimljivo i jako interesantant potez thumbs1
Mislim da ce mi komp od starog biti pokusni kunich cer1njo

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #13 u: Ožujak 18, 2015, 20:24:13 »
Jako zanimljivo, ali unatoč tome sumnjam da ću ubrzo preći sa sedmice.


Sa sedmicom se sada događa kao prije sa XPom...
Vječita nostalgija i uvjeravanje "drugo/bolje mi ne treba"

Da se dotaknem ovog Metro Starta...
Dobro, sve je to prilagođeno touch ekranima jer je netko u Mocrosoftu mislio da će svjet odjednom poludit i počet kupovat ekrane osjetljive na dodir, ali...
Ali stvar je da je ne vidim potrebe za tavkom paniukom, kukanjem i vrijeđanjem kada se pokrene start menu preko cjelog ekrana.. Pa kvragu prije ćeš tako naći program nego u sitnom okviru iz start menu izbornika poznatog u prijašnjim Windowsima.
Navika, a pogotovo nostalgija su zlo jedno!!

Evo, šta je praktičnije: sve aplikacije koje trče po cjelom ekranu,



ili mali prozorić u kojem radiš identičnu stvar



Razlika je šta je cjeli internet počeo brujit kako je to rađeno za "tač" i tada to automatski postaje loše!
Da ne pričamo o samom start ekranu gdje možeš stavit šta te god volja...

Najveća stvar je tu vražija nostalgija i ona - "kud svi tu i mali Mujo"!

Da ne kažem da kada zatrebam aplikaciju koja mi treba, a nije mi u bilizini koristim search koji mi nakon dva slova da aplikaciju te njene internet linkove



Sada vraćaju start, ali sa mogućnosti modoficiranja da bude nešto između metro/start sučelja jer bi ih opet nostalgićari napali!

Sami task manager bi mi bio dovoljan razlog za prelazak na Win 8.1....
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2015, 20:26:20 od doktor1 »

Offline Iceman

Odg: Windows 10
« Odgovori #14 u: Ožujak 18, 2015, 21:04:26 »
Ne vidim ništa loše za nostalgijom. Na kraju krajeva, nekom je vrh vrhova sedmica, tebi nije. Tebi je osmica, drugom je smeće. Neko svrša.... na Order, ti.....  ;D .

Nisam znao da nešto što se prije zvalo program, sada zove aplikacija. Ali to je ne bitno, bitan je ovaj screenshot sa hvaljenim aplikacijama koje su ti na dohvat ruke.
Da tu lijepo stoji: Inferno, HWMonitor, Fraps, Word itd... onda stvarno ne bih ništa rekao, ali ono pazi aplikacije - About Java ili fdshow audio decoder ili Get Help ili Office 2013 Language preference..... itd. Ono gledam i pitam se što će to meni.
Nemoj zamjerit ništa, to je tak sa osmicom, znam jer je i brat ima original na laptopu. Meni je to bezveze. Ja sam po prirodi jednostavna osoba koja voli da je sve na svom mjestu. Ja znam gdje moram otići ako hoću deinstalirati bilo koji program ili igru, znam gdje mi se nalazi Office, znam gdje CCleaner, znam gdje su igre. Nikakvi prečaci mi za to nisu potrebni.

Jednostavno Windows 8 (8.1) me odbija i najmanji problem mi je taj start. W8.1 mi je savršen mobilni OS, ali za desktop (ili laptop) hvala ne.
Windows 10 ću gotovo sigurno prihvatiti i to samo zbog jedne stvari DX12, ali neću se žuriti sa prelaskom. Na kraju krajeva prvo na red dolazi nova kanta.