Autor Tema: Windows 10  (Posjeta: 97093 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #15 u: Ožujak 18, 2015, 21:20:37 »
Da tu lijepo stoji: Inferno, HWMonitor, Fraps, Word itd... onda stvarno ne bih ništa rekao, ali ono pazi aplikacije - About Java ili fdshow audio decoder ili Get Help ili Office 2013 Language preference..... itd. Ono gledam i pitam se što će to meni.


Vidim ne razumješ pa da pojasnim...
Instaliraj MSI Afterburner i isto ovo na slici dole će ti se pojavit na Windows 7 u Start izborniku žutom Folderu!



Samo šta to ovdje trči preko cjelog ekrana dok tamo u malom prozorčiću!
Ovdje je samo moja ljenost jer ne maknem kvačicu sa "create program file shortcut" ili tako nešto sa aplikacija koje snimam, a nude tu opciju.

Zato je tu spomenuti START menu gdje zaljepiš aplikacije koje želiš... Tako jednsotavno da nemože biti jednostavnije!
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2015, 21:29:06 od doktor1 »

Offline versus

Odg: Windows 10
« Odgovori #16 u: Ožujak 18, 2015, 21:20:59 »
bio sam uvjeren da je XP vrh vrhova
pa su došli Win 7, pa sam bio uvjeren da je Win 7 vrh vrhova
pa je došao Win 8, pa sam bio uvjeren da je 8 smeće i da je sedmica bila bolja

pa sam već godinu dana na 8.1 , a i dalje mislim da mi je sedmica bila bolja

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #17 u: Ožujak 18, 2015, 21:23:53 »
Jednostavno Windows 8 (8.1) me odbija i najmanji problem mi je taj start.

Šta te to toliko odbija?
« Zadnja izmjena: Ožujak 18, 2015, 21:29:29 od doktor1 »

Offline the_prodigy

Odg: Windows 10
« Odgovori #18 u: Ožujak 18, 2015, 21:37:09 »
Ja sam se pred nekih mjesec dana vratio na win 7 i to samo iz jednog razloga jer mi nije radila jedna video capture kartica na win 8, a trebalo mi je hitno da prebacim nesto sa VHS kazete na DVD. Isprobao brdo razlicitih drivera, nista nije radilo i onda sam popizdio, vratio sedmicu i sve radi ko beba. Sto je najbolje zaboravio sam napraviti image od Win 8, a brdo vremena sam potrosio na raznorazno tweakanje za ssd-ove, aplikacije, registry i ostale pizdarije, tako da nije bilo vise sanse da se ponovo vratim i to nastimavam. Zato sam ostavio sedmicu i nju sredio i to cu koristit do win10.

A iskreno ni ne fali mi win8. Neki programi mi nisu radili kako treba, Metro nisam ni koristio puno, onaj popis aplikacija mi je uvijek izgledao zbrkan bas kako Iceman kaze, imao sam Classic Shell instaliran za start menu, ne zbog nostalgije nego neznam, meni je prakticniji, tocno znam gdje mi je sta. Prije pokrenem program s njega ili ikone na desktopu nego switchanja na Metro i trazenja programa. Task Manager je ok, ali nije bas da sam visio na njemu non stop, osim kad bi trebao nesto zgasit. Za benchmark cpu-a, ram usage-a i ostalih stvari ionako koristim drugi program. A kako sam se vratio na win7, osim sto su win8 laksi po usage-u rama i sama instalacija zauzima manje diska, nisam primjetio neku razliku u performansama rada aplikacija tipa Photoshop, AfterEffects, Premiere ili pak igara naprema win7, govoto identicno sve.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline SuperVeloce

Odg: Windows 10
« Odgovori #19 u: Ožujak 18, 2015, 21:41:40 »
I meni je osmica sranje. Vjerujem da je sa tehničke strane i najbolja, ali kao korisniku, ni malo mi se ne sviđa. Najviše me nerviralo da kad otvorim npr. word, nestaje mi ovaj dole toolbar i start ikona. Pa moram ići gore u čošak da vratim na desktop npr. pa onda da idem na start. Dosta glupo izvedeno. Mrzim kad mi nešta prekrije čitav ekran, pa moram ići korak u nazad pa onda sve ostalo raditi. A ima tu još nekih stvari koje me odbijaju od win 8, a sljedeća od njih je upravo taj njegov "start meni", glupost napravljena samo za ekrane osjetljive na dodir i nikakvih prednosti nema za korisnike sa mišem u ruci, samo odmaže.

Offline Iceman

Odg: Windows 10
« Odgovori #20 u: Ožujak 18, 2015, 22:01:42 »
Vidim ne razumješ pa da pojasnim...
Instaliraj MSI Afterburner i isto ovo na slici dole će ti se pojavit na Windows 7 u Start izborniku žutom Folderu!



Samo šta to ovdje trči preko cjelog ekrana dok tamo u malom prozorčiću!
Ovdje je samo moja ljenost jer ne maknem kvačicu sa "create program file shortcut" ili tako nešto sa aplikacija koje snimam, a nude tu opciju.

Zato je tu spomenuti START menu gdje zaljepiš aplikacije koje želiš... Tako jednsotavno da nemože biti jednostavnije!


Ma razumijem savršeno. Da ja tebi pojasnim, odvratno mi to izgleda na osmici, savršeno mi to izgleda na sedmici. Simple as that...  ;D

Šta te to toliko odbija?


Vidim da su drugi dali neke konkretne kritike na račun osmice. Ja takve kritike nemam jer je nisam previše koristio.
Kod mene je problem puno jednostavniji ali i nepremostiv. Vizualno (dizajnerski) mi se ne sviđa. Dok mi je na mom Windows phone uređaju kockice (aplikacije) oštrih rubova nešto savršeno, na računalu mi je odbojno. Dakle uglovi nisu lijepo zaobljeni kao kod sedmice. Obojene plohe me također odbijaju.

Offline Cole™

Odg: Windows 10
« Odgovori #21 u: Svibanj 06, 2015, 04:00:56 »
Jel vrti tko ove prozore?
Ja prelaskom na SSD mislim stavit cenera, ali me zanima dal netko ima prave osobne utiske/dojmove/nešto? :)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Wulf

Odg: Windows 10
« Odgovori #22 u: Svibanj 06, 2015, 12:54:14 »
Ja bum koristio, ako sam dobro shvatio, kad izajde van. Mislim da dolazi u proljeće(summer). Sad neznam kaj je  cer1njo
Kaj ima kao "beta" već?

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #23 u: Lipanj 01, 2015, 20:04:39 »
Eto, ja dobio Vindovse Deset


Offline SuperVeloce

Odg: Windows 10
« Odgovori #24 u: Lipanj 01, 2015, 20:41:21 »
Svi su. Samo nek pirati pripaze. Mogu napraviti rezervaciju, pa i instalirati uredno 10. kad dođe vijeme za to(29.07), ali neće imati updatove, service packove i support.

Offline the_prodigy

Odg: Windows 10
« Odgovori #25 u: Lipanj 01, 2015, 20:48:00 »
Nadam se samo dobrom supportu za drivere i software.. A inače izgleda super.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline blowfish

Odg: Windows 10
« Odgovori #26 u: Lipanj 01, 2015, 22:13:45 »
Di ste dobili taj update? Meni nema ničeg :(
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Wulf

Odg: Windows 10
« Odgovori #27 u: Lipanj 01, 2015, 22:24:57 »
Svi su. Samo nek pirati pripaze. Mogu napraviti rezervaciju, pa i instalirati uredno 10. kad dođe vijeme za to(29.07), ali neće imati updatove, service packove i support.

Imat će i pirati, ali nakon isteka godine dana onda neće imati. Kad će se baš kupovati, onda ne buju imali niš  cry1

Offline SuperVeloce

Odg: Windows 10
« Odgovori #28 u: Lipanj 01, 2015, 22:34:47 »
Nisam to znao. To je dobra stvar. Taman će do završetka podrške(godinu dana) izaći "verzija" zbog koje i ostajemo bez podrške - if you know what i mean  C:-)

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #29 u: Lipanj 07, 2015, 19:54:25 »
Introducing Windows 10 - YouTube


Ja mislim da ću preći day one na desetku.
Primarno radi dx12, ali i zbog svega ostalog...

Kako mi je 8.1 sinoć doslovno podivljo nakon stavljanja nove matične ploče i procesora, (nije mi dao snimat slike jer me nije prepozno ko administratora ma koliko se trudio reći mu da sam ja taj, uklanjanje USBa slotova bla bla bla i jutros nakraju samo crni ekran kod podizanja sustava) trenutno sam na sedmici, ali ide upgrade na 10 čim bude dostupan...