Autor Tema: Windows 10  (Posjeta: 96795 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #45 u: Srpanj 11, 2015, 22:31:28 »
Evo kako će pakiranje izgledat...



Danas je iscurila 10176 verzija tj RTM build.. Probao sam, no to je je kineska verzija nadoštukana sa engleskim jezikom i imo sam probleme pa sam se vratio na službeni 10166... A pošto sam Insajder na Fast Ringu RTM ću vjerovatno dobit sljedeći tjedan...

Inače danas sam malo proučavo "kastomizaciju" kod desetke... Sa te strane je odlično napravljeno Start se može podesit baš kako želimo, (iako bi ja uveo još neke opcije no treba sačekat finalni build i vjerujem da će to biti u njemu) a netko tko želi zadržat "tablet start" iz osmice to može...
Live tileovi super funkcioniraju sa novim startom, ali kada vidim ove ljepe nove bjele ikone poželim da ikone programa u Startu nemaju ovu tile pozadinu...



Sve u svemu jako dobro no ima mjesta napretku. I ne, nesmiju uklonit control panel pošto novi Settings nema niti približno opcija kao CP! Jednostavno nesmiju to izbacit jer neprednijim korisnicima doslovno vežu ruke po pitanju mnogih, ali mnogih postavki

Offline Kole

Odg: Windows 10
« Odgovori #46 u: Srpanj 11, 2015, 22:35:24 »
Ček, mene zanima ovaj groove music, je li to kao neki servis za mjuzu ili samo raspoređuje mjuzu prema stilu itd? Ovaj player na 8.1 mi je užasan.

Poslano sa mog Blade III koristeći Tapatalk


Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #47 u: Srpanj 11, 2015, 22:46:18 »
Player/servis... Više...



Trenutno se ne mogu ulogirat tu kod nas, ali kada budem mogo, sinkronizirat će mi se sa Lumiom i na telefonu ću imat isto šta i na kompjuteru... Iako trenutno imam jako malo muzike na kopmjuteru

Evo usporedba:
Trenutni 10166 buld VS prvi build, (moj prvi) koji sam instaliro prije mjesec dana, (ja mislim 10125)...



Offline Iceman

Odg: Windows 10
« Odgovori #48 u: Srpanj 11, 2015, 23:33:55 »
Kada bi imao super-duper PC mislim da jedine dvije stvari za koje bi valjalo dati novce su novi W10 i GTA5 (u Bundle paketu  ;D).


Offline SuperVeloce

Odg: Windows 10
« Odgovori #50 u: Srpanj 12, 2015, 00:17:34 »
@dok kad ti bude dosadno, ako mogneš da mi odgovoriš na ova dole pitanja. Razmišljam da već sad zamjenim win7 za taj "nedovršeni" win10.

1. Da li je taj zadnji build dovoljno dobar/stabilan da bi ga već sad mogao instalirati i korostiti kao osnovni windows na računaru?
2. Prilikom instalacije, da li mi briše sve sa diska ili je to više kao update sa kojim zadržavam većinu stvari sa win7 koju trenutno imam?
3. Kada izađe full win10, a ja sam u tom insider programu, da li instalacija full wina izgleda kao update ili moram formatirati sve to pa na čisto instalirati full verziju?

Glavni problem mi je što imam jako puno stvari na win7 koje nebi volio da brišem ili premještam na drugu particiju zbog instalacije novog os-a.

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #51 u: Srpanj 12, 2015, 00:24:45 »
Ovaj zadnji build je "gotov proizvod"... Nemam nikakvih problema kakve sam znao imat tamo u šestom mjesecu! Pa jedan build iza njega je RTM, (release to manufacturing) a on će doći sljedeći tjedan.

99.9% sam siguran da samo možeš napravit upgrade na desetku sa sedmice i zadržat ostale aplikacije; tada stari Windows odlazi u Windows.old folder koji preko Disk Cleanup aplikacije očistiš.

Ja od 08.06 kada sam stavio prvi build nisam formatiro disk nego samo radio upgrade! Preko Windows Updatea skine build i samo pokreneš instalaciju koja u jednom novom user interfaceu odradi sve potrebno kroz kakvih 20 minuta; naravno odabereš da želiš napravi upgrade, ne čistu instalaciju.

Službeni 10166 build za skinut

ESD decrypter 5 - alat sa kojim se ova gore datoteka prebaci u ISO, (jednostavno i brzo)

Rufus - ekstra jednostavan program za kreiranje butabilnog USBa

Napraviš USB, pokreneš instalaciju odabereš da zadržiš sve aplikacije na računalu i probaš...

Moje postavke Rufusa:

« Zadnja izmjena: Srpanj 12, 2015, 00:36:04 od doktor1 »

Offline SuperVeloce

Odg: Windows 10
« Odgovori #52 u: Srpanj 12, 2015, 00:36:06 »
Odlično. Ako je takva situacija sutra ću ga instalirati i posvetiti se tome. Hvala

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #53 u: Srpanj 12, 2015, 00:45:26 »
Kada skineš onu ESD datoteku na kojoj se nalazi zadnji build i kreneš je sa ESD dekripterom prebacit u ISO...
Sve stavi na desktop, (uključujući i windows.esd). Pokreni ESD dekripter i dobit ćeš ovaj dole plavi prozor; tada uhvati Win ESD datoteku i ručno je odvuci u plavi prozor. Tada će doći izbornik sa pet ponuđenih mogućnosti, odaberi broj 1 i lupi enter, (ili netreba lupit enter) te ga pusti da napravi ISO datoteku.
Tada uz Rufus napraviš butabilni USB, (ili spržiš DVD, ali zašto pored USBa?).
Možeš vjerovatno i pokrenut setup/upgrade iz Windowsa - na USBu pokreneš Setup.exe te odabereš da zadržiš sve dokumente i aplikacije.



Offline Kole

Odg: Windows 10
« Odgovori #55 u: Srpanj 12, 2015, 00:57:05 »
Čim dođe finalna tamo krajem mjeseca, ide na komp.

Poslano sa mog Blade III koristeći Tapatalk


Offline SuperVeloce

Odg: Windows 10
« Odgovori #56 u: Srpanj 12, 2015, 13:46:50 »
Sve sam uradio kako je i napisano, ali mi ne želi pustiti da napravim upgrade.. pojavi mi se ova poruka:

"The computer started using the Windows installation media.  Remove the installation medial and restart your computer so that Windows starts normally.  Then, insert the installation media and restart the upgrade.  [Do not select iCustom [advanced]I to perform an upgrade.  iCustom [advanced]I installs a new copy of Windows and deletes your programs and settings.)" 

i tako sve u krug. Dozvoljava mi običnu instalaciju win-a gdje brišem stari i instaliram novi, ali upgrade ne ide.

Offline speedy56

Odg: Windows 10
« Odgovori #57 u: Srpanj 12, 2015, 14:49:57 »
Instaliraj desetku, nakon izlaska ostani u Insider programu i imat ćeš mukte Win 10....
Prvo- hvala na onom mini tutorijalu  thumbs1

A u vezi ovoga... imam jedan laptop s origigi windowsom i jedan s onim "po nabavnoj cijeni", složio sam account za insider program. Ako napravim upgrade na oba, hoću li dobiti da besplatni W10?
« Zadnja izmjena: Srpanj 12, 2015, 15:59:55 od speedy56 »

Offline doktor1

Odg: Windows 10
« Odgovori #58 u: Srpanj 12, 2015, 16:56:04 »
@Lucky
Ako imaš jedan sa oriđiđi tu se ne moraš skekirat; ako je to 7ica ili 8ica imaš mukte, (godinu dana; malo provjeri na njihovim stranicma)
A ovaj po nabavnoj piratskoj cjeni... Snimi ovaj zadnji build uđi u Insider program instaliraj Insider Hub aplikaciju i to bi trebalo biti to!



Da se razumjemo, Microsoft tu politiku kome šta mukte mjenja iz dana u dan, ali ako si u Insajder programu boli te ona stvar dali je prije bio pirat i netko drugi, (to još nisu promjenili; ja mislim da sam negdje gore stavio link po tom pitanju)....

@SuperVeloce
Pod dozom sam i moram dalje pa ću sutra bacit oko na tvoj problem ako u međuvremenu ne nađeš rješenje

 p1va

Offline SuperVeloce

Odg: Windows 10
« Odgovori #59 u: Srpanj 12, 2015, 18:37:37 »
Riješio sam problem. Trebao sam pokrenuti instalaciju u windowsu (kao da instaliraš neku igru) a ne preko BIOSa. Upgrade se pravi preko setup.exe fajla, a custom instalacija(brisanje predhodnog wina i instalacija novog) bootanjem preko USB uređaja.