Autor Tema: Brothers in Arms: Hell's Highway  (Posjeta: 3313 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Brothers in Arms: Hell's Highway
« u: Ožujak 25, 2015, 15:44:42 »




Datum prvog izdanja: 23. rujna 2008.
Serija: Brothers in Arms
Platforme: PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows
Izdavač: Ubisoft
Developer: Gearbox Software

Osobno jedan od dražih serijala, iako je prve dvije igre vrijeme itekako pregazilo. No ne i Brothers in Arms: Hell's Highway. Ono što ovu igru i serijal izdvaja iz mase FPS-ova koji su jedni drugima kopije; je taktičke i planske mogućnosti te upravljanje jednim ili više timova. U startu da samo napomenem što me smetalo dok sam igrao i što me je pratilo sve do kraja igre. Kontrole su nekad nedovoljno responzivne i nemožete učiniti ono što hoćete baš istu sekundu, a taj problem najviše ide micanje iz zaklona i šprint koji djeluje jako čudno, budući da bilo kakvo skretanje će isti prekinuti, pa se skreće analognim stickom. U par navrata mi je to stvarno zasmetalo. Uz spomenute kontrole još bi se samo kao negativne stvari dotaknuo hit detekcije. U većini slučajeva igra dobro detektira kada metak sjedne u protivnika, no nerijetko ne uspijem dodjelit headsot iako mi se glava protivnika našla točno u centru nišana prilikom pritiska triggera. No napucavanje je jako dobro, pa mogu progledat kroz prste i pripisat to nepreciznim oružjima ili onom vremenu ili ipak prestat srat i svalit sve na Gearbox Software.

Izuzev ta dva problema igra ima vrhunsku atmosferu, glazbenu podlogu, likove koji su pamtljivi i upečatljivi, setting i lokacije ove predivne ravne Nizozemske. Ali najviše od svega mi se sviđa prezentacija priče i sama priča, koja dira u srce. Jako sam emotivno doživio istu, čak uz suze na kraju zadnje misije kada cijeli chapter biva posvećen prezentaciji završnih animacija. Igra me uvukla u ovo emotivno putovanje kao i prvi put kada sam je igrao prije dalekih osam godina. Dosta podsjeća na Band Of Brothers i već osam godina čekam na nastavak. Da se vratim na gameplay. Igra rastura u tom sporom štimungu gdje kontroliram svoje vojnike i raspoređujem ih po relativno linearnoj mapi, ali sa opet dosta dobrim putevima gdje se neprijatelje može flankati i iznenaditi. Odličan dodatak napucavanju su snajperske dionice kao i tenkovske koje su odrađene stvarno jako dobro i jako je zabavno kontrolirati britanski mali tenkić. Drugi put sam odigrao igru i neznam zašto mi je trebalo osam godina da ju ponovno pređem. Pozivam sve one koji nisu ovo probali da obavezno isprobaju, jer se radi o vrlo vrlo dobrom taktičkom šuteru sa sjajnom WW2 atmosferom. Za kraj ostavljam zadnji chapter koji mi je u vrtlogu emocija izmamio suze na oči.

Brothers in Arms: Hell's Highway / Farewell is Goodbye(End)


CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #1 u: Ožujak 25, 2015, 18:15:11 »
Grafika odlična i dan danas, atmosfera ma sve. Jedna od dražih mi igara

Offline Cole™

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #2 u: Ožujak 25, 2015, 19:05:34 »
Zaboravio spomenut AI vlastitih vojnika koji nebrojeno puta odlično reagiraju na naredbe, no ima rendom momenata kada trče na jednu od naređenih pozicija i to izgleda jednostavno smiješno. No u odnosu na AI u žanru, moglo bi se reć daje AI u Hell's Highwayu prolazan. Sviđa mi se authentic težina, gdje sva pomoć se uklanja i igrač se oslanja na toj težini isključivo na znanje i skill kako svoje kontrole, tako i suborčeve. Valja spomenuti i predivan Intro u igru, koji je jednako impresivan kao i zadnji Farewall is Goodbye.

Brothers In Arms: Hell's Highway - Intro [HD]
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #3 u: Ožujak 25, 2015, 19:37:01 »
Prethodnike sam odigrao čim su izašli, a ovaj tek prošle godine i sasvim pristojno me zabavio.
Detekciju i napucavanje je malo vrijeme zgazilo, ali taktičke opcije su solidne i glavna prednost igre u odnosu na ostale WW2 šutere.

Offline Cole™

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #4 u: Ožujak 25, 2015, 20:02:11 »
Kak ti se svidjela priča?  shy1

Priča mi je kao jako dobar WW2 film.
Prepuna autentičnih momenata i prepuna sitnica koje su se dotakli. Isto tako na impresivan način prikazano što rat učini od čovjeka.
I kako je teško vodit vojnike i kako ih je teško držat na okupu, a najteže - živima.

Zato mi je predobar fokus na rečenicu na početku igre, koja se proteže tokom cijele igre pa sve do njenog kraja - "I never ask, to be a squad lider".
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #5 u: Ožujak 25, 2015, 20:09:29 »
Dobra je priča, upravo zbog ovoga kaj si navel  thumbs1
Osvježenje u odnosu na druge naslove gdje si tek random nevažan vojnik u nekom topovsko meso squadu.

Offline Cole™

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #6 u: Ožujak 25, 2015, 22:02:07 »
A kakve su ti prve dvije igre? Bolje ili lošije?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Boss302

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #7 u: Ožujak 25, 2015, 23:50:47 »
Prve dve su legendarne  ;D
To se neda opisat rijecima,mora se odigrati..
Mislim da nijedan WW2 shooter nije imao tako dobru pricu kao sto ima BiA  thumbs1

Offline Cole™

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #8 u: Ožujak 26, 2015, 00:20:46 »
Bome je.
Smatram da se neki filmovi i neke igre moraju odgledati/odigrat tek kada mentalno i intelektualno stasaš.
Meni se to danas dogodilo sa Hell's Highwayem.

Kada sam je odigrao prvi put nisam je doživio na tako dubok i emotivan način.
Nezz valjda naučiš s vremenom drugačije shvaćaš emotivne trenutke i što određene riječi ili fraze znače.
Baš sam nekako feel good nakon odigrane igre danas. :)
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #9 u: Ožujak 27, 2015, 23:37:44 »
A kakve su ti prve dvije igre? Bolje ili lošije?

Teško je uspoređivati jer iako je Hell's Highway na nekim područjima napredovao, nije me oduševio kao svojevremeno Road to Hill 30.

Offline Cole™

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #10 u: Ožujak 27, 2015, 23:45:23 »
U ono vrijeme Road to Hill 30 je bil jebena revolucija.
Sjećam se sjajne recenzije te igre u Hackeru. Tada se maksimalne ocjene nisu djelile šakom i kapom.
Eh, idem ju nać sada...


CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Brothers in Arms: Hell's Highway
« Odgovori #11 u: Ožujak 27, 2015, 23:51:04 »
Istina, dok se sjetim guštanja na authentic odma me nostalgija primi  thumbs1