Autor Tema: Ori and the Blind Forest  (Posjeta: 6237 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline the_prodigy

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #15 u: Ožujak 16, 2015, 19:29:04 »
Teška je, jebački je teška.
Ja maloprije došao do zadnjeg chaptera i tu sam stao, ne izgleda mi nimalo inspirirajuće  cer1njo

Tek kad se otključa "duoble jump" skill i poslje njega "bash" skill, igra dobije sasvim drugu dimenziju, e tu ti počinju pravi izazovi. Bilo je situacija gdje sam izginuo 20-30 puta najmanje da bi prešao jednu lokaciju. Igra nema nekakvih boss battleova ali zato ima dosta par poprilično teških epizoda gdje treba preci iz jednog tira cjeli jedan dio bez mogucnosti sejva. Na kraju mi ispadne ko da pokušavam speed run napraviti koliko puta restartam sa početka  sm1jeh

A poslje kad se otkljucaju svi drugi skillovi, pa kad treba kombinirati i povezati sve to odjednom, e tu je još veći izazov. Pogubim se i na kontroleru, neznam više šta trebam stisnuti.

A inače nemam problema to da mi vuče na jednu stranu i slično. Jedini problem koji sam imao je da mi na Win 8 igra nije prepoznavala triggere na X360 kontrolu, a na sedmici je radila normalno. Na Win 8 sam to riješio sa X360ce controller emulatorom, preko njega sam namjestio kontroler i sad mi igra sve prepoznaje - što je krajnje smiješno da moram koristiti nekakav 3rd party program da bi original Microsoftov kontroler radio kako treba na njihovim windowsima  sm1jeh

Level dizajn je stvarno odličan, izgled, ti layeri i animacije, paleta boja, stvarno prelijepo..
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline the_prodigy

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #16 u: Ožujak 17, 2015, 09:16:29 »
Prešao igru sinoć..

8h i 36 min - 97% completed - oko 320 death  cer1njo

Neću spoilat kraj i ostavljat dojmove, čekat ću da još netko završi.

Uglavnom, odličan platformer, dugo nisam igrao takav tip igre što me navelo da bacim oko na Steam library i brdo Indie igara koje imam, a nikad ih nisam taknuo.

Jedina zamjerka za Ori mi je što se ne može vratiti u igru nakon završetka da se pokupi ostatak stvari i prođu neka mjesta koje nisam stigao prije. Zbog nekih stvari mi se nije dalo vraćati s jedne strane mape skroz na drugu, da sam znao da se necu moci vratiti u igru kasnije, sigurno bi to išao obaviti. Ali dobro, to nije minus što se tiče same igre, vjerovatno je tako i zamišljeno da izgleda sve kao jedna cijelina, zaokrežena priča s početkom i krajem, tako da je ovo moje nevažna zamjerka.

Tako da vi koji još igrate, skupljajte sve što možete prije zadnjeg chaptera, pazite na onaj "Ability tree" i sta ćete kupovati / otključavati jer vjerovatno nećete sve otključati na njemu. Barem ja nisam, a trudio sam se naći svaki ability point na mapi.. Ja bi osobno preporučio da postepeno otključate sve sa desne strane stabla gdje se nalazi triple jump ability, on će dosta pomoći kasnije u teških situacijama.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #17 u: Ožujak 29, 2015, 15:28:24 »
Zvidim ti, jer sam ja jako živčan, ljut i razočaran!
Nakon pet sati igranja došao sam do dijela gdje nemogu nikamo. Nije gamebreaking bug, već gamebreaking level = rage quit.
Znači došao sam do ovog bossa i to sa samo pola plave energije, za rješavanje tog bossa treba mi puno više, a nemogu se vratiti, ali ni "zaraditi" plavu energiju na tom levelu.

Ori And The Blind Forest | Stupid gamebraking moment

Nevjerovatno koliko je tako lijepa, ugodna igra potrta (čitaj uništena).
Moraju riješiti veliki patch za ovo inače neću se upustiti u ponovno igranje. Čitam na forumima i stranicama te od jednog kolege.
Da igra prije kraja, kada se ide istraživati također igraču priredi jedan gamebreaking CTD i nema pomoći da se završi igra.
Stvarno nevjerovatno. ;(

A taman sam igru mislio nahvaliti po završetku iste uzduž i poprijeko...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline the_prodigy

Ori and the Blind Forest
« Odgovori #18 u: Ožujak 29, 2015, 16:23:35 »
Mislim da krivo radis, imas tu foru kad se kao odbijes od tog projektila sto taj boss ispuca, ali isto tako mozes taj projektil usmjerit gdje zelis. To napravis tako kad se zakacis na projektil i dobijes onu strelicu koja ti pokazuje gdje zelis odskociti, moras tu strelicu okrenut u kontra smjer, ne znam kako da ti objasnim. Ako strelica pokazuje prema gore, znaci ti ces odskociti gore a projektil ces preusmjeriti u suprotnu stranu, tj. dole. Ne treba ti plave energije, samo trebas taj njegov projektil vratiti njemu nazad ili pak da pogodi taj vrata. Ali koliko se sjecam vrata se otvaraju kad ubijes bossa, znaci ubijes ga njegovim vlastitim projektilima, zakacis se na projektil i ne usmjeris strelicu prema njemu nego suprotno od njega.

Pogledaj odmah u prvom jumpu na videu gdje se je strjelica i gdje se odbije projektil. Moras pazit jedino da se ti ne odbijes negdje dole u koprive :)
« Zadnja izmjena: Ožujak 29, 2015, 16:26:50 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #19 u: Ožujak 29, 2015, 17:03:00 »
Baš sam kreten. :)))
Sad sam uspio isprve. Uopće nisam ubrao da u kontra smjeru ide to. Ja to koristio samo za skakanje. xD
Uglavnom my bad.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #20 u: Ožujak 29, 2015, 17:27:38 »
Treba znati Cole. cer1njo

Platformeri inače jesu dosta izazovni makar zgledaju slatko i tak to. Od većine AAA igri su često puno zajebaniji.

Offline doktor1

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #21 u: Ožujak 29, 2015, 17:39:55 »
Od većine AAA igri su često puno zajebaniji.

Da ne spominjemo AAA pucačine
AAA FPS igra danas - drži W, sakrij se da se regenerira zdravlje, kreni dalje...  cer1njo

Kako igram Pillars trenutno, po internetu srećem ista kukanja kao u kod Divinitya:
"reatrdirani developer nije na mapi označio gdje trebam ići, nisam kreten da čitam" 0/10"

Offline ManTheRamparts

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #22 u: Ožujak 29, 2015, 17:43:07 »
Zato se puca di postoji mogućnost LASO, ko to uspije rešiti, tome stvarno svaka čast. ;D

Pillars of Eternity je džentlmenska igra, nemre to average Joe kužiti.

Offline doktor1

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #23 u: Ožujak 29, 2015, 18:01:10 »
Pillars of Eternity je džentlmenska igra, nemre to average Joe kužiti.

Za koju sam proveo 10+ sati čitajući lore  cer1njo
Pa moglo bi se reći da sam pročito cjelu ovu knjigu od 115 strana..  cer1njo
*odlično opisani Bogovi i sami pillarsi kao i sveukupni lore koji ubija 99% AAA igara
Jer bez poznavanja lorea 80% razgovora nema smisla...

No to je tema za Pillarse...

Offline Cole™

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #24 u: Ožujak 29, 2015, 18:11:23 »
Sad ste i tu počeli cugat, ajde il pred birtiju il pred pilanu (Pillarse).  cer1njo

@the_prodigy

Biježim od one vode i nenormalno mi je teško, dođem do samog kraja i umrem već 20 minuta pokušavam, umiru mi prsti.
Nadam se da ti je to bilo najteže, jer ubiće me igra do kraja xD.


CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline the_prodigy

Odg: Ori and the Blind Forest
« Odgovori #25 u: Ožujak 29, 2015, 18:24:49 »
Da, voda je jedna od tih velikih prepreka gdje se mora dosta toga iz jednog poteza obavit. I ja sam izginuo jedno 20-30 puta najmanje :)

Ali bit ce jos takvih levela, tezih :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit