Autor Tema: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?  (Posjeta: 10329 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« u: Ožujak 11, 2015, 17:59:28 »





Gran Turismo i Forza Motorsport su svi će se složiti velikani virtualnog racinga.
Velike igre sa velikom bazom fanova  i sljedbenika. U zadnje vrijeme kruže glasine, kako bi Microsoft spojio iskustvo igranja sa konzolama sa onim na PC-u te tako podržao crossplatform naslove.
Time je došlo do špekulacija kako bi nova Forza Motorsport ili čak ova aktualna, pod brojem šestog izdanja vidjela svoje svijetlo dana na PC platformi.

E sada to je razlog otvaranja ove teme u kojem želim istražiti što to znači za igru, vesele fanove, konzolu i mega korporacije poput Sonya i Microsofta.
Da li možebitni dolazak FM serijala na PC može uzrokovati pad prodaje Xbox One konzole ili je to dobitna kombinacija zbog toga što će se stvoriti nova velika baza kupaca zbog dolaska na PC platformu?
Što će to značiti za Microsoft, a što će to značiti kao konkurenciji Sonyu? Da li se onda u tome slučaju slično nešto može očekivati i kod njih?

Da li će u tom scenariju to biti dobra stvar za serijal ili ne?
Uglavnom, mjesta za raspravu ima, da čujem vaša mišljenja o ovoj temi?
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #1 u: Ožujak 11, 2015, 19:34:22 »
Mislim da se čitava stvar oko crossplatform naslova skroz krivo interpretirala, u slučaju da FM prekine ekskluzivnost i taj trend počnu pratiti i ostale igre, mogu komotno pokopati X1.

Baš da i dođe npr. FM5 na PC, zašto bi netko kupovao X1 zbog šestice?
Automatski znaš da će i šestica stići ako ne prije, onda dok se najavi sedmica, a pošto se radi o system selleru privremena ekskluziva jednostavno nema smisla.

Offline ManTheRamparts

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #2 u: Ožujak 11, 2015, 19:52:12 »
Uzalud se nadaš, samo to bum rekel.

Po meni, obadva serijala bi profitirala s PC verzijom. Ali to ne budemo vidli tak brzo, dogod konzole dobro idu + obadve se dobro prodaju na njima.

Offline versus

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #3 u: Ožujak 11, 2015, 19:57:39 »
Mislim da se čitava stvar oko crossplatform naslova skroz krivo interpretirala, u slučaju da FM prekine ekskluzivnost i taj trend počnu pratiti i ostale igre, mogu komotno pokopati X1.

Baš da i dođe npr. FM5 na PC, zašto bi netko kupovao X1 zbog šestice?
Automatski znaš da će i šestica stići ako ne prije, onda dok se najavi sedmica, a pošto se radi o system selleru privremena ekskluziva jednostavno nema smisla.

mislim da imamo izokrenutu sliku stvarnosti jer sudimo po sebi i našem mentalitetu

ameri kupuju boxeve i ostatak svijeta i kupuju konzole ne samo radi eskluziva nego radi komocije koje nude i vjerujem da bi ih nastavili kupovati. Uostalom i ja bi preferirao konzolu pred nečim čemu trebaš kupovati grafičke, instaliravati i uz sve si statičan na svojoj drvenoj stolici  ;D Zajebavam se. Ali bi, da mi ponude isti naslov u konzoli i PC, radije konzolu.

Ono što je odlično u crossplatformama je spajanje jednih i drugih igrača, više igrača=više kompetitivnosti=više zabave. Iako nije nužno tako.

Offline the_prodigy

Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #4 u: Ožujak 11, 2015, 21:39:18 »
Mislim da izbacivanje npr. Forze na PC nebi puno naskodilo Microsoftu, s tim da zadrzi ekskluzivu samo za svoje konzole. Isto tako ni Sony nebi puno izgubio sa GT-om na PC-u. Onaj tko ima konzolu uzet ce ju za konzolu, onaj tko ima PC uzet ce ju za PC.Onaj tko ima oboje, uzet ce za jedno od toga. Mislim, barem bi imali nekog profita od PC-a, tj. sigurno bi imali, a ovako nemaju nikakvog. Po meni bi bila dobitna kombinacija, pogotovo za nas na PC-u.

PCMASTERRACEFOREVA :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Thergothon

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #5 u: Ožujak 11, 2015, 22:10:44 »
Profitirali bi s većim brojem prodanih primjeraka igre, ali i izgubili s manjim brojem prodanih konzola.

Osobno, konzole sam uvijek kupovao prvenstveno zbog odličnih ekskluziva, a ne zbog kauča i komfora, a vjerujem da nisam jedini.


Offline the_prodigy

Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #6 u: Ožujak 11, 2015, 22:28:16 »
Pa imao bi ekskluzivu i dalje, svaka konzola bi imala svoju igru kao i sada, jedino sto bi bila dostupna i ljudima na PC-u. Ne vjerujem bas da ima puno ljudi koji kupuju konzolu samo zbog jedne igre, nebi oni tu puno izgubili.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline ManTheRamparts

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #7 u: Ožujak 11, 2015, 22:31:43 »
Najbolje bi bilo da je sve na jednoj platformi. Al jebaga.

FM i GT bi jako profitirali s PC verzijama, podrška za više volana, tehnički još bolje bi bilo, modovi. Za Forzu postoji mala mogućnost da dojde na PC (recimo prva 2 Haloja na PC-u), a čak i da dojde to ne garantira da i idući nastavak bude došel - baš taj Halo je najbolji primjer, ko i Fable (1. i 3. nastavak na PC-u lol).

Još prije je Phil Spencer izjavil da bude dosta MS 1st party naslova došlo na PC dolaskom W10 i DX12, ali je isto tak izjavil da XO bude imal i dalje ekskluzive koje budu dostupne samo na konzoli i s tim je vjerojatno ciljal na Halo, Forzu i Gearse dok ovi 'manji' naslovi budu našli put do PC-a.

Offline Thergothon

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #8 u: Ožujak 11, 2015, 22:33:33 »
Zašto kupovati konzolu ako istu igru mogu piratizirati na PC-u?  :P

Ne vjerujem bas da ima puno ljudi koji kupuju konzolu samo zbog jedne igre, nebi oni tu puno izgubili.
Iznenadio bi se koliko takvih ljudi ima, a ekipa koja se pali na racing kupuje upravo zbog Forze ili u drugom slučaju zbog GT-a.

Nemam ništa protiv dolaska na PC, da ne bi bilo zabune, ali jednostavno ne vjerujem da će se to dogoditi.

Offline versus

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #9 u: Ožujak 11, 2015, 23:33:09 »
Ne vjerujem bas da ima puno ljudi koji kupuju konzolu samo zbog jedne igre, nebi oni tu puno izgubili.

Kupio sam PS3 i volan kad je izašao GT5, baš radi te igre. I nakon jednog dana i novi TV.
I nisam jedini, daleko, daleko od toga. Ima situacija kad jedna igra povuče cijeli proizvod.

Bio je rizik, i znao sam da me možda razočara i promislim da mi to nije trebalo, ali isplatio se. Da sad izađe GT7, ne vjerujem da bi to ponovio.

Offline Nexus

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #10 u: Ožujak 12, 2015, 13:44:05 »
GT i ostale sony igre neće PC nikada vidjeti...Forzu ce vidjeti sigurno,ali sa kojim brojem iza naziva...

Offline ManTheRamparts

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #11 u: Ožujak 13, 2015, 12:07:41 »
Evo ga, brza potvrda očekivanog.

Phil Spencer's new vision for the Xbox One • Eurogamer.net

"There isn't a tremendous request today for racing games like Forza on PC," says Spencer. "Obviously through the streaming we showed in January you'll be able to play on any of the PCs you have in your home. I don't want to build things because you can build them, I want to build things that our customers are asking for.

Iliti u prevodu glede PC porta - no way Jose.
« Zadnja izmjena: Ožujak 13, 2015, 12:11:01 od ManTheRamparts »

Offline the_prodigy

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #12 u: Ožujak 13, 2015, 12:17:17 »
Nismo nista izgubili :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline ManTheRamparts

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #13 u: Ožujak 13, 2015, 12:33:37 »
Ali ni dobili. cer1njo

Offline Cole™

Odg: Prekid eksluzivnosti velikana virtualnog racinga?
« Odgovori #14 u: Ožujak 05, 2016, 00:18:33 »
Aha!  kuul
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB