Autor Tema: Specifičan problem sa Thrustmaster rgt clutch volanom  (Posjeta: 3622 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline jevnik

Specifičan problem sa Thrustmaster rgt clutch volanom
« u: Travanj 22, 2015, 15:16:23 »
Pozdrav,
Imam poblem koji se nadam da neko od vas može rješiti.
Imam "Thrustmasterom RGT force-feedback clutch edition" volan. Koristim ga na PC-u. Sve je radilo super do prije par dana. Usred igre force-feedback(u daljnjem tekstu: FFB) je prestao raditi. Znao bi se par puta upaliti nakratko i opet ugasiti. Tako par dana nije radio i onda je sam od sebe proradio. Naravno nije dugo trajalo. Odmah drugi dan se ponovila ista priča. Opet se počinje pomalo gasiti te nestaje skroz. Volan i dalje radi normalno bez FFB-a. FFB ima posebno napajanje pa sam pomislio da nije možda adapter krepao. Nije.

Sve do danas kad sam primjetio jednu za mene jako čudnu stvar. Ako u vožnji naglo trzem volan u lijevo tako da udari u lijevu krajnju točku, FFB se upali i radi normalno nekoliko minuta. jednostavno proradi i radi najnormalnije. Ako ponovo tako trznem u lijevo dok FFB radi pretat će radit. Pokušao sam više puta. Svaki put uspješno palim/gasim FFB. Problem je u tome što je jako nespretno svakih par minuta udarat s volanom samo da palim FFB .
Znali itko u čemu je problem? Dali je moguće to popraviti sam? servisirati za razumnu cijenu? Kakve veze ima nagli trzaj volana s FFB?

Offline Boss302

Odg: Specifičan problem sa Thrustmaster rgt clutch volanom
« Odgovori #1 u: Travanj 22, 2015, 15:51:31 »
Ili je problem u motoru za force feedback ili su ti kontakti tj.lemovi sjebani na plocici..
Moze i do igre isto biti..

Offline jevnik

Odg: Specifičan problem sa Thrustmaster rgt clutch volanom
« Odgovori #2 u: Travanj 22, 2015, 20:46:22 »
Nece biti do igre jer se to dešava u svim igrama. Ako je problem u lemu, dali se to možr golim okom vidjeti. Volio bi da je to. Nije problem zalemiti nazad.

Offline Jadran 73

Odg: Specifičan problem sa Thrustmaster rgt clutch volanom
« Odgovori #3 u: Travanj 22, 2015, 22:59:35 »
Ajde da se i ja ukljucim u temu  kadt1kažem

1. koliko je star volan?
2. koliko cesto ga upotrebljavas (dnevno,sedmicno,mjesecno onako otprilike)?
3. dali si ga ikad rastavljao (u slucaju da se uhvatimo preko foruma rijesavat problem)?

Ovo onako na prvu ako je volan dosta koristen...mislim da je problem u motoru ali o tom potom
CPU: AMD FX-8320, 3700 MHz | MB: ASRock 990FX Extreme3 | GPU: Gainward GTX 680 Phantom 4GB / driver 358.50
| RAM: G Skill F3-2133C9-4GXL 2x4 GB | PSU: Corsair TX650W | Soundcard/Headphones: ASUS XONAR DG 5.1/Razer Carcharias
| Monitors: Samsung SM P2470HD + Benq FP73G | OS: Windows 10 x64
| Gamecontroler: T300 RS