Autor Tema: Wasteland 2 Director's Cut  (Posjeta: 4262 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Wasteland 2 Director's Cut
« u: Rujan 24, 2014, 09:08:37 »


Službena stranica
Igra izašla:13.10.2015
________________

RPG igra sa turn based borbom rađena u stilu klasičnh RPG naslova poput Fallouta i Fallouta 2.
Director's Cut verzija dolazi sa poboljšanjima kao što su prebacivanje igre u Unity 5 engine, dodatnim voice actingom, perkovima i raznim drugim elementima...
________________

One Size Does Not Fit All: Don't feel like finding the key for a door? Why not try a Rocket Launcher! Basically the same thing... right?

Enhanced Classic RPG Game Play: Classic RPG game play ideas updated with modern design philosophies.

Decision Making... with Consequences: With both short and long term reactivity to the players choices, every decision matters in the outcome of the story.

Huge & Customizable: Dozens of hours of game. Hundreds of characters. Thousands of variations on your Rangers' appearance. Over 150 weapons. Dozens of skills. Even the UI can be customized.

Enhanced Audio: Immerse yourself in the post-apocalyptic soundscape with Razer Surround.

Complete graphics overhaul. Upgraded to the newest version of the Unity 5 game engine, featuring totally redone environment art and character models, and physically-based rendering for more natural light and shadowing.

Quirks. This new set of personality traits and characteristics for your squad have both positive and negative qualities, giving you gameplay modifiers for a more unique experience and more replayability.

Perks. New bonuses you to pick for your Ranger squad as they level up. Perks provide benefits depending on your characters' skills, and can offer new abilities, better combat effectiveness, or mastery in overcoming challenges.

Precision Strikes. This combat technique allows you to you target enemy body parts to inflict debilitating effects and injuries. Shoot an enemy in the leg to knock them over, fire on their arm to blow their weapon to bits, tear up their armor to leave them defenseless, or aim for the head to inflict critical damage.

Expanded voice over. The Wasteland is full of unique characters, and with over 8,000 new recorded lines of voiced dialog, the Director's Cut is more immersive and engaging than ever.
________________

« Zadnja izmjena: Listopad 12, 2015, 21:00:35 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Wasteland 2
« Odgovori #1 u: Rujan 26, 2014, 09:36:55 »
Igra je odlična... Napravio sam četiri potpuno nova lika i krenuo u laganu avanturu... Puno sam se više vezao za likove koje sam napravio nego kada sam uzeo tri ponuđena... Nekako su mi draži...

Tu se vidi kako su likovi orjentirani... Šta se tiče oružja uzeo sam assualta, heaveya, snipera i energetika.
Sniper je odličan kao i heavy samo šta potonji troši dosta municije; assualt tako tako te totalno razočaranje sa energetskim oružjem...

Zasada kronični nedostatak 5.56 municije, a preko glave .38 i 12ga

Težina: Ranger

Vrlo dobar RPG...  thumbs1
____

Članovima inXile tima, (tvorci igre) se sviđaju "moje" profilne slike, (slike sa neta no editirane i kropane da sliče onima koje se nalaze u igr)...



« Zadnja izmjena: Rujan 26, 2014, 09:38:49 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #2 u: Listopad 12, 2015, 21:02:20 »
Sređen prvi post...
Igra će kroz koji sat biti dostupna za PS4, X1 i PC

Wasteland 2: Director’s Cut (PS4) Review - 9/10

Welcome to the Wasteland - Wasteland 2: Director's Cut Trailer

Welcome to the Wasteland - Wasteland 2: Director's Cut Trailer - YouTube


Story and Scale in Wasteland 2: Director's Cut - Official Dev Diary

Story and Scale in Wasteland 2: Director's Cut - Official Dev Diary - YouTube
« Zadnja izmjena: Listopad 12, 2015, 21:05:51 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #3 u: Listopad 12, 2015, 22:37:24 »
Novi inventorij, (stari):


Precision Strike menu


Perkovi:


Novi skill interaction menu


Random screenshot:


Sve je veće ponajprije radi konzola i TVa, ali ne smeta mi...
U origianlu je čak sve nekako bilo presitno...

X1 recenzija - 8.5/10

Offline doktor1

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #4 u: Listopad 13, 2015, 20:00:31 »
Reko bi da se HUD može dobrano povećat da se prilagodi igranju na konzolama....
1.0x, 1.20x i 2.0x HUD



Također i font se može povećavat, (low, medium, high)...

Inače Quirk opcija je zakon i ima ih zbilja mnogo :thumbs:



Može se vidjet da sam zanimljive Quirkove uzeo za svoje likove... :mrgreen:
Za izradu ova četiri lika bilo mi je potrebno cca sat i pol...  cer1njo



Inače ovo na slici dole u gornjem ljevom kutu je Lady Ha; napravio sam je najsitnijom, a koristi heavy naoružanje i kosi svih pred sobom te uz to ima Manic Depresive Quirk  ;D
Svetlana je snajperistica iz Rusije i nije psihički stabilna, ali je opaka i brzo rješava sve oko sebe jer ima Psychopath Quirk, (ime sam čuo na Youtubeu dok sam radio lika)  ;D
Ja sam neki seljo koji njuška svuda i ima Asshole Quirk  cer1njo
Mr Hakbum je normalni tip iz iraka; židov koji je živio u americi i specijaliziran je za hakiranje i eksploziv, (ma odakle mu samo takvo ime  ;D)



Grafički je igra podosta napredovala i sada mi je drago šta nisam prije rpešo igru nego će to biti sada kada je igra napredovala u svim segmentima...
Wasteland 2  -- Wasteland 2 Directors Cut
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2015, 20:03:40 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #5 u: Listopad 13, 2015, 20:25:30 »
Jel ikako i ičemu slična Commandos serijalu?
Ovako me prezentacijski užasno privlači, al nezz jebi ja to htio igrat po pitanju gameplay mehanike.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #6 u: Listopad 13, 2015, 20:37:03 »
Nema to veze sa Commandosom..
RPG sa meni najdražom turn based borbom...
Puno priče, čitanja, odluka koje utječu na daljni razvoj priče, puno istraživanja, malo mozganja...
Punokrvni CPRG sa više voice actinga nego inače....

Offline the_prodigy

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #7 u: Listopad 13, 2015, 20:39:02 »
Jel ikako i ičemu slična Commandos serijalu?
Možda samo po perspektivi kamere  cer1njo

Ovo je turn based igra, treba imat živaca za to.. Pritom ne mislim ništa loše, već da treba izdvojiti vremena.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #8 u: Listopad 13, 2015, 20:41:39 »
I da misliš loše, bio bi u pravu; njet to za mene.  ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #9 u: Listopad 13, 2015, 20:47:47 »
Cole i CRPG  cer1njo

Offline doktor1

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #10 u: Listopad 15, 2015, 11:07:28 »
Šta kažete na biografije koje sam napiso za likove  cer1njo
Čak sam koristio i ćirilicu za malu ruskinju  ;D
Chris Avellone je nula za mene  kava1




Offline doktor1

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #11 u: Listopad 19, 2015, 19:45:28 »
Nešto dojmova nakon rješavanja Damonta područja i pred sami odlazak u Los Angeles. Sveskupa trideset sati u igri.

Prvo, "original" Wasteland 2 nisam prešo; došo sam do Canyon of Titan područja i tu sam iz nekog razloga prestao. Taman kada sam se htjeo vrati igri najavljen je Director's Cut te sam odlučio sačekat novu verziju igre. Prvi Wasteland nisam igro, ali sam zato prešoao Fallout, Fallout 2, Baldrus Gate, Icewind Dale, Baldurs Gate 2: Shadows of the Amn itd... Dakle ljubitelj sam CRPG igara. Još mogu reći da obožavam turn based borbu, draža mi je nego real time.

Kako igra ima fantastičan scenarij i odlične razgovore prije igranja je dobro pročitat nekih šest stranica koje se nalaze u igrinom manualu kao uvod u priču i svijet oko sebe. Također se u muzeju unutar Citadela može pronaći dosta teksta za upoznavanje sa svijetom u kojem se nalazimo.
O priči nemogu još previše pošto nisam prešo no zasada sam sreo neke zanimljive likove u ovom svijetu. Odličan art kod likova koji se pojavi kod razgovora uvelike doprinosi mogućnosti da zamislimo tog lika. Iako su modeli unutar same igre jako napredovali u Director's Cut verziji mnogi nemaju veze sa onim šta se predstavlja na profilnoj slici. Može i primjedba da se kod random likova dosta ponavlja profilna slika šta je malo bezveze, ali šta je tu je. Isto tako broj profilnih slika kod kreacije vlastitih likova je sramotno mali, no po tom pitanju tu je internet i velika količina slika za preuzimanje.
Kao šta sam reko razgovori među likovima su fantastični i zbilja ih je gušt čitat i uživit se u taj svijet. Isto tako opisi pojedinih djelova mape na kojima se nalazimo su isto vrhunski.



Prezentacije je uvelike napredovala, a pogotovo osvjetljenje, (npr: Wasteland 2 vs Wasteland 2 Director's Cut). Također se spominje i mnogo više audio dijaloga no kako nisam prešao original igru o tome nemogu previše, a niti se ne sjećam koliko je gdje bilo voice actinga.

Kreacija lika je zbilja detaljna i ako se tome želite detaljno posvetit tu se možete zadržati preko sat vremen; meni ne smeta pošto sam čak pisao i biografiju za svoje likove, (Lady Ha, Svetlana, Mr Hakbum te ja - Doktor; mislim da ni Chris Avelone nebi nešto ovako dobro napisao :mrgreen:) te sam ih uz to dizajniro da maksimalno sliče svojim portretima. Quirk i Perk dodaci su idealno pogođeni bez osjećaja da previše pomažu kod prelaska. Kada već spominjem prelazak, igrini sidequestovi su malo mlaki, nađe se dobrih questova, (npr u Rail Nomads Camp području gdje možemo pomirit dva posvađana plemena; na tom području se može sresti i V8 Interceptor) no većinom je stvar fokusirana na glavnu radnju.

Borba je klasična turn based te je najsličnija XCOM: Enemy Within igri, (u jednom traileru se može i čuti kako Brian Fargo kaže da im je to bila inspiracija) te kasnije nakon šta nam likovi postanu opremljeniji i sa višim skilovima postaje mnogo zabavnija - pogotovo kada se pojave roboti. Treba dodat i ubacivanje Precision Strike menija koji mi je par puta ljepo pomogao.
Divinity: Original Sin ima mnogo kvalitetniju borbu i smatram da ne postoji bolja turn based borba od te.

Šta se tiče samog gameplaya, pozitivna stvar je šta određenoj situaciji možemo pristupiti na više načina, (npr u Canyon of Titan području, (kao i na mnogim drugim djelovima prije/posle no ovdje sam doživio svašta) se zbilja može svašta dogodit i preći na više načina; čak i da eksplodira mikro nuklearna bomba te vam spali svu odjeću/armor... A i ne mora...).

Muzika i zvukovi oružja su također odlični.

Inače, danas sam došao u Los Angeles i dojmovi su još pozitivniji; priča ide u zanimljivom smjeru, dobio sam novo oružje, (Ion Blaster) i dizajn igre je od žutila, (doudše nije sve žuto, ima odlično dizajniranih lokacija kao npr Airplane Graveyard ili Rail Nomads Camp) u Arizoni prešao u zelenilo Los Angelesa...



A kada sam gore već uspoređivo sa Divinity: Original Sin borbom, malo ću ponovno napravit usporedbu. To su dijalozi i općeniti scenarij... Po tom pitanju Wasteland 2 pobjeđuje bez problema.

Za one željne odličnog CRPGa definitivno preporuka.

Offline Cole™

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #12 u: Listopad 19, 2015, 20:22:09 »
Šta kažete na biografije koje sam napiso za likove  cer1njo
Čak sam koristio i ćirilicu za malu ruskinju  ;D
Chris Avellone je nula za mene  kava1





 ave1  ave1  ave1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Deadwalker

Odg: Wasteland 2 Director's Cut
« Odgovori #13 u: Srpanj 10, 2016, 11:56:16 »
Igram ovo čudo pa kako sam stavio komentar na FFA, c/p i ovdje:

Recimo da sam negdje na pola igre pa dojmovi so far, u jednostavnoj formi pluseva i minusa

+ pisanje - realno, kraj ovoga Bethesdin Fallout izgleda kao sapunica C produkcije
+ karakterizacija likova - svi imaju neke svoje crte, izraženu osobnost i vlastito viđenje svijeta i zbivanja. Followeri su sposobni napustiti grupu ako se ne slažu s tvojim odlukama
+ plot - za sada (još uvijek) je samo vidljiva premisa istog uz prisutnost jake misterije. Budući da obožavam misteriju u igrama kroz koju se gradi polako napetost, win što se tiče forme scenarija
+ crni humor - nije forsiran, al' je svaki puta do amena pogođen
+ gameplay - brdo opcija za razvoj likova, vrlo reaktivan svijet, svakoj situaciji se može pristupiti barem na 3 različita načina. Level dizajn podržava takav gameplay
+ role-play - vrlo detaljne mogućnosti specijalizacije likova, s director cutom stigli su i perkovi po uzoru na Fallout
+ nasilje - svega ima - otkinutih udova, crijeva razbacanih po pijesku i gomila krvi


- level dizajn - lokacije su barem za sada dosta jednolične, imaju onaj osjećaj skučenosti i nevidljivih granica.
- art - ok je izgledao na slikama, no u Unity engine nije baš najzgodnije prebačen. Ne znam je li engine bio ograničavajući ili sposobnost onih koji su radili u njemu. Pillarsi su recimo savršeno prebacili zacrtani art u engine
- paleta boja - sve nekako previše isprano djeluje. Kužim, apokalipsa i to, no Fallout 4 je pokazao da se može drugačije
- UI - užasan je. Previše klikova za bilo kakvu radnju, nepregledno dosta sve, za nove igrače kudikamo zbunjujuće
- Engine - random dropovi fps-a na nekim lokacijama zbog sjena, pojava stutteringa koji ne možeš riješiti osim restarta igre i sl. Nisu još to pokrpali, a prošle su dvije godine od izlaska igre.
- nešto imaginarno fali - kvalitetu igre u konačnici najlakše presudim prema faktoru zaraznosti. Wasteland 2 za sada to nema - dobra je igra i sve to, al' mi nešto fali. Ne znam je li neki izražen negativac, jači motiv da središ stvari u svijetu ili manje mikromenadžmenta za svaki encounter. Ili samo žličica Vegete.

Sve u svemu, vrlo dobra igra. Čuo sam da je druga mapa (Kalifornija) dosta bolja pa se možda neki minusi do kraja pretvore u pluseve. A možda bude i obratno.

Kako sam skeptik po prirodi, hope for the best and prepare for the worst and expect nothing :D