Autor Tema: Fallout 4  (Posjeta: 33569 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline bartul_9

Odg: Fallout 4
« Odgovori #150 u: Veljača 06, 2017, 21:28:23 »
DLC od 56GB Fallout 4 - High Resolution Texture Pack


Fallout 4 - High Resolution Texture Pack on Steam



Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline the_prodigy

Odg: Fallout 4
« Odgovori #151 u: Veljača 06, 2017, 22:27:52 »
Minimum requirement: GTX 1080 8GB

Moze :)
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline the_prodigy

Odg: Fallout 4
« Odgovori #152 u: Veljača 07, 2017, 11:33:08 »
Razlike definitivno ima, sve je oštrije i čišće, a jeli vrijedno 58gb  kava1

Moram se natjerati da završim igru..

http://i.imgur.com/uOFvk5G.jpg
http://i.imgur.com/SXeEWIn.jpg
http://i.imgur.com/cK4L3Ni.jpg

Inače, ovaj Enhanced Light FX mod dosta hvale, u kombinaciji sa nekim modovima za vrijeme i DOF može izgledati predobro..

! No longer available

« Zadnja izmjena: Veljača 07, 2017, 11:38:52 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline the_prodigy

Odg: Fallout 4
« Odgovori #153 u: Ožujak 03, 2017, 20:29:05 »
Prije 10-tak dana nastavio sam sa Falloutom. Morao sam, ubijalo me to sto sam stao, a igra mi je dobra.

Pošto sam zaboravio gdje sam stavio i šta sam sve instalirao od modova, na svu sreću reinstalacija Nexus Mod Managera u isti folder kao prije je pomogla, izvukao mi je sve instalirane modove, oko 30-40 njih. Bilo je dosta svega i svacega, vecina modova nije bila updejtana jer nisam palio igru godinu dana. Uglavnom, deinstalacija svih modova i ajmo ispočetka.

Prvo sam instalirao Enhanced Lights kojeg sam spomenuo u prijašnjem postu, nakon njega Photorealistic Commonwealth što je zapravo ENB mod/loader i skupa sa njim Natural and Atmospheric Commonwealth posebno složen da radi sa ovim Photorealistic modom.

Samo ta 3 moda su napravili nevjerovatnu transformaciju od igre!

Osvjetljenje, paleta boja, poboljšani vremenski uvjeti.. Ambient Occlusion efekt koji dolazi sa ENB-om je napravio čudo, noći su mračne kakve i trebaju biti, bez svjetla se ne vidi skoro ništa. Pećine također. Teksture su došle puno više do izražaja i oštrije su, nisam trebao ni skidati onaj HD pack od 50gb. Ima oko 30-tak raznih preseta od kojih sigurno nekom jedan paše, a i cijeli ENB plugin se može customizirati.

Uglavnom dobio sam feeling kao da igram sasvim novu igru, od lošeg osvjetljenja i ispranih boja i tekstura dobio sam žive boje, puno realnije osvjetljenje i sjene, a i DOF efekt čini čuda. Nekad samo stanem na nekim zanimljivim lokacijama i divim se kako izgleda.

Evo jedan "before-after" album (iako je imgur ubio slike) i par primjera sa boljim slikama




http://i.imgsafe.org/9bff3e4bea.jpg - http://i.imgsafe.org/9bff29fa23.jpg
http://i.imgsafe.org/9bfebb9f1a.jpg - http://i.imgsafe.org/9bfe9b4e62.jpg
http://i.imgsafe.org/9c0003332a.jpg - http://i.imgsafe.org/9c001380cf.jpg

Predobro, uživam igrajući.

Pored ta 3 moda imam još mod da mogu otvarati Achivmente u Steamu, jer kad se instaliraju modovi, inače igra nedaje achivmente. Stavio sam još sljedeće modove, DEF_UI za malo bolji User Interface i sortiranje itema, Craftable Ammo da mogu sam craftati municiju, Full Dialoge Interface koji promjeni izgled dijaloga, onaj default iz F4 dijalog interface je koma, i još mod Improved Map koji malo poboljša detalje na mapi. I to je to, samo tih par modova mi je promijenilo igrivost skroz.

Što se tiče same igre, trenutno imam preko 100 sati i negdje sam na levelu 53. (capture je od neki dan)





Brdo lokacija još nisam otkrio, ali sa pričom sam došao negdje pred kraj jer sam sada u poziciji odlučivanja kojoj od frakcija ću se skroz privrgnuti. Do sada sam obavljao questove za svih pomalo i to je prolazilo, ali sada je došlo do toga da moram izabrati i vjerujem da koju god odaberem, postat ću neprijatelj ovima ostalima. Mislim da ću danas odabrat pa kud puklo da puklo jer želim završiti main story, zanima me šta će se dogoditi i onda nastaviti peglati po DLC-ovima. Sigurno će biti još min. 50 sati igre.

A ima predobrih lokacija, misija i ljudi koji se sretnu usput  ave1

CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline the_prodigy

Odg: Fallout 4
« Odgovori #154 u: Ožujak 30, 2017, 22:43:46 »


186 sati and counting!

Jeste li ikad bili toliko uvučeni u neku igru da ju niste mogli prestati igrati? Čak toliko da ste ju s vremenom počeli i sanjati? To se meni dogodilo sa ovom igrom  ave1

Nevjerovatno koliko je uloženo u ovu igru, koliko raznih likova, priče, banalnih sitnih detalja na koje sam naletio tijekom igre - čudo. Nemam u planu raditi recenziju igre, mogu samo reći da je takvu igretinu trebalo napraviti, izmodelirati to sve, smisliti toliko dijaloga i sve to povezati u jednu cjelinu. Ponekad je teško nama s ove strane monitora to shvatiti, često uzimamo igre zdravo za gotovo, ali ovdje sam baš shvatio koliko je bilo posla.

Jedna od prvih stvari koje bi spomenuo je to da igra sigurno nije za svakoga. Ova igra se mora igrati kako treba, kako je zamišljeno, inače ako se ide samo na main story nebi bila ni upola zanimljiva. Treba se spojiti sa tim svijetom, uvući se u njega i razmišljati na način kao da se to stvarno događa. Jer Fallout 4 to i nudi. Neznam, tipa počne padati radioaktivna kiša, moram naći neko sklonište, zujim okolo, nađem neko malo sklonište i sačekam koji sat da prođe (sat u igrinom vremenu). Ostanem bez pola komada armora, ostajem bez municije, šta da radim? Moram se vratiti u sklonište, popraviti armor, napraviti municiju, ostaviti loot..

Izgradnja svog settlementa / baze koju su uveli u igru je gotovo neophodna, bez toga igra nebi bila ista. A koliko sam se načitao komentara nakon izlaska igre, tipa "kakva izgradnja kuće, šta su to stavili, koji će mi to klinac" - ja sam sigurno četvrtinu igre proveo samo u settlementu. I logički ima smisla, moraš imati neko svoje mjesto gdje ćeš se vratiti, ostaviti scrap materijal koji si skupio pa upgrejdaš Power Armor, pa modificiranje oružja, pa korištenje laboratorija za lijekove i još 100 drugih stvari. Brdo mogućnosti ima samo ta opcija sa izgradnjom settlementa.

Završio sam i Fallout 3, prošao i New Vegas uzduž i poprijeko sa svim DLC-ovima, ali ovaj F4 mi je ponudio jedno sasvim novo iskustvo, a da je i dalje prisutna ta ista atmosfera. A kako sam spomenuo u prošlom postu, samo dva-tri moda za poboljšanje grafike i atmosfere su dosta pridonijeli tome svemu.

Jedina zamjerka koju imam je ta što je izašlo kao 6 DLC-ova, ali od njih svih su samo 2 baš pravi DLC-ovi kakvi bi trebali biti, sa novom lokacijom i novom pričom, svaki sa još oko 30-tak sati igre. I to su Far Harbor i ovaj zadnji Nuka World. Dok je i u Fallout 3 i u New Vegasu bilo 5 DLC-ova i svaki je bio odličan i poseban. Ovdje mi fali bar još jedan dobar DLC, a to se nažalost neće desiti, već je potvrđeno da je onaj HQ Texture Pack zadnji "dlc" (fpalm1) za Fallout4.

Sa 186 sati igre završio sam skoro sve što se tiče priče i DLC-ova, otkrio sve lokacije na glavnoj mapi, skupio skoro sve te stripove usput, ali ostalo mi je još nešto lokacija na Far Harboru za otkriti i riješiti, mislim da će sa nekih 200h to biti sve kompletirano. 200 sati ! Ne sjecam se kad sam toliko sati ostavio u jednoj SP igri.

Imam i nekih slika u albumu
https://flic.kr/s/aHskVYhty5

A ovo je jedna od brdo interesantnih poruka po kompjuterima  cer1njo


CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Fallout 4
« Odgovori #155 u: Ožujak 31, 2017, 06:22:51 »
Iako me igra i taj svijet nimalo ne interesiraju, drago mi je da je igra ti toliko dobra i uvjeren sam da i vrijedi toliko koliko pricas...

Poslano sa mog Redmi 3S koristeći Tapatalk

CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Fallout 4
« Odgovori #156 u: Kolovoz 14, 2017, 19:12:00 »
Ja ovo polako igram, ne znam, ok mi je.

Ono bitno, thx Prodigy za linkove na modove, idem malo poboljšati grafiku. ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: Fallout 4
« Odgovori #157 u: Kolovoz 14, 2017, 21:18:47 »
Sad je to puno imerzivnije, muzika iz Fallouta 1 i 2 koja je daleko bolja od F4 soundtracka (i jako poboljšava atmosferu), gore spomenuti modovi za osvjetljenje iiiii jedna stvar koja me živcirala uvijek na novim Falloutima:





Lampa kak bog zapoveda, a ne ono bezvezno pip boy svetlo. Još i dinamične sjene. Tamb ap.