Autor Tema: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan  (Posjeta: 232225 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #300 u: Studeni 17, 2012, 13:09:42 »
Bio u zračnoj luci Zagreb tj Pleso. Dok su generali prolazili autima, velika masa ljudi je okupirala ceste, travu, nogostupe. Moram s ponosom reći da sam se na neki način pozdravio sa generalima Čermakom i Markačem (primio ih za ruku koju su pružili iz Mercedesa S klase) a Ante ? Jbg čovjek je i bio prebrz za mene, povukao je ruku u zadnji čas u auto, jer eto bilo nas je stotine.
Stvarno sam ponosan na jučerašnji dan, na cijeli događaj, na naše generale, branitelje, poginule branitelje u Domovinskom ratu, na obične ljude. Ponosan sam što sam Hrvat, što sam rođen u ovoj prekrasnoj ali napaćenoj zemlji. I gdje god završio za 3-4 godine, gdje god otišao, uvijek ću znati gdje je moj dom i gdje se mogu sigurno vratiti. Definitivno dan za pamćenje.
Još nešto, ugodno sam iznenađen velikim brojem mladih (i ja sam valjda donekle još ta skupina). Puno puno srednjoškolaca, studenata i mladih ljudi 20+ godina. Recimo u gimnaziji mog buraza, ravnateljica samo što nije naredila da moraju otići pozdraviti generale (mada to nije bilo potrebno jer su se već dogovorili da bi markirali). To puno govori o važnosti cijele situacije.
Puno zastava, baklji, pjesme, nacionalnog ponosa i naboja. Jučerašnji dan je bio kao jedan veliki vulkan koji samo što nije eksplodirao.

I za kraj, ja imam veliki broj prijatelja, kolega studenata itd, svi dolazimo iz različitih mjesta (Slavonci - Osijek, Vinkovci, Đakovo, Slavonski Brod; Podravci - Koprivnica, Križevci; Središnja HR - Varaždin, Zagreb, Sisak, VG, Karlovac i Zagorci; Istra i Rijeka, Dalmacija - Split, Solin, Zadar, Pakoštane itd i naravno dijaspora BiH). Uvijek kažem 100 ljudi 100 čudi. Različiti ljudi imaju različita stajališta, različita uvjerenja, glasaju za različite ljude (SDP, HDZ, HSP itd), ali me živcira ( ito se ne odnosi striktno na njih nego općenito) kada neki jučerašnji dan ( a to će te vidjeti kroz neko vrijeme, kada se dojmovi slegnu) poćinju jako puno i opširno analizirati, pa će odmah ubaciti i umješati u cijeli jučerašnji prekrasni dan Ustaše, partizane, komunjare, četnike, pjevanje domoljubnih pjesama, crnokošuljaše, beretke, branitelje u vojnim odjelima, analiziranje što je Gotovina izjavio Ante Gotovina srušio vlastiti mit - Vijesti.net - Index.hr , itd. Nikad kraja dušebrižnicima.

Imam dojam da neki ljudi ( a to sam siguran po nekim komentarima svoji kolega na facebooku, koji su odmah počeli sa svojim komentarima: velike hrvatine, veliki katolici, jel moram glasati za HDZ itd) ne razlikuju PATRIOTIZAM od nacionalizma, fašizma itd. S tim ljudima će očigledno trebati popričati, pogotovo s jednim provokatorom s mog fakulteta koji  umjesto svoje vlastite slike stavlja srp i čekić i onda pljuje po nama velikim hrvatima, katolicima i hdz-ovcima (nema veze s vezom).   
U svakom slučaju živjela nam Hrvatska i hrvatski narod ! Pozdrav !

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #301 u: Studeni 17, 2012, 15:01:16 »
analiziranje što je Gotovina izjavio Ante Gotovina srušio vlastiti mit - Vijesti.net - Index.hr


I svaka mu čast na tome, najbolja i najpametnija stvar koju je rekao! Kada bi više ljudi tako razmišljalo, bili bi u boljoj situaciji nego što jesmo. Ne treba se zaboraviti što je bilo, ali se ne treba ni živjeti u prošlosti. Pa pogledajte Njemačku na što je ličila nakon drugog svjetskog - naš Vukovar je bio mila majka - Berlina doslovno nije bilo




A gdje su nijemci danas... tj, ne danas, gdje su bili za samo 10 godina nakon toga? Tamo gdje mi nikada nećemo biti zbog takvog mentaliteta. Čovjek koji živi u prošlosti nema budućnost, i to se jako lijepo vidi. OK, naš jedini problem nije to, imamo mi jako puno dodatnih problema poput korupcije, činjenice da bi brat brata zajebao za pare, iako se pravimo velikim ljudima itd, ali ovo što je Gotovina rekao je jako velik dio problema i stvarno mu skidam kapu na toj izjavi usred Zagreba prepunog ljudi zaluđenih nekim stvarima od kojih ni ne vide prave probleme. Čovjek je dao svoje u ratu, a sada također pokazuje mudrost i rekao je kuda bi sada trebali  p1va
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2012, 15:51:48 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #302 u: Studeni 17, 2012, 16:28:50 »
Povijest bi se trebala pamtiti zbog toga da se najveci uzasi poput ratova vise nikad ne ponove.
Nazalost to u vecini slucajeva, pogotovo na balkanu nije slucaj. Pamti se uvijek s jednom dozom gorcine i mrznje koja se prenosi s koljena na koljeno, bez obzira o kojoj strani pricamo. Gdje bi dosle sve europske zemlje koje su prezivile najvece gubitke tijekom WW2 da se i dalje bore protiv vjetrenjaca i duhova proslosti? Kod nas se nista nije promijenilo po tom pitanju i uvijek dok dodje do neke rasprave (forumske ili bilo koje vrste) medjunarodne - odmah se vade iz rukava ustase i cetnici. Stvari kojih se jedna i druga strana moze samo sramiti i u najboljem slucaju prezirati. Sljam i fasisticke marionete, ideologija koja se kosi sa slobodom, solidarnoscu i sustinom ljudskog postojanja. Unistava zadnje zrno humanosti i spusta ljude na razinu zivotinja. Nevjerojatno mi je da obrazovani mladi ljudi mogu biti tako ignorantni i takve stvari velicati. Granice, drzave, religija i gomila drugih stvari zapravo ne postoji. Jedan je svemir s univerzalnim zakonima. Takve stvari i ogranicenja postoje samo u nasim glavama. Politika je zasluzna za reprogramiranje nasih mentalnih sklopova i positovjecivanje s nebitnim stvarima koje donose samo destrukciju. Tanka je linija izmedju patriotizma i nacionalizma, kao i izmedju dva slicna pojma - genijalnosti i ludila. Zdravi patriotizam je posvecenost i ljubav prema svojoj drzvi, ali i postovanje ili barem neutralnost prema svemu sto nema veze s njom. Takve vrste je kod nas mozda 5%, uvijek se po necemu pljuje i svoje uzdize. Jednako bi bili ponosni da ste rodjeni u Japanu, Iraku ili SAD-u jer vecina ljudi razmislja na isti nacin. Svi imaju najtalentiranije ljude, najbolje vino, najljepse more itd. To se po nicemu ne razlikuje od gamerskog fanbojizma. X360, Ps3 i PC vlasnici - svatko svoje zagovara, a tek dok vidis neke stvari iz razlicitih perspektiva shvatis koliko je to primitivno. Post nema nikakve veze s generalima, konacna presuda dovoljno govori sama za sebe.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #303 u: Studeni 17, 2012, 16:47:46 »
Ther  hug1

Pamti se uvijek s jednom dozom gorcine i mrznje koja se prenosi s koljena na koljeno, bez obzira o kojoj strani pricamo. Gdje bi dosle sve europske zemlje koje su prezivile najvece gubitke tijekom WW2 da se i dalje bore protiv vjetrenjaca i duhova proslosti? Kod nas se nista nije promijenilo po tom pitanju i uvijek dok dodje do neke rasprave (forumske ili bilo koje vrste) medjunarodne - odmah se vade iz rukava ustase i cetnici.

I zbog upravo ovakvog razmišljanja i dolazi ponovno do ratova ili mržnje - umjesto da se nauči što NE činiti i kako NE postupati, mi balkanci i dalje deremo po istom. Nismo ajde mi jedini na svijetu, ali sam tu gdje jesam i balkan me se više tiče nego npr Izrael
« Zadnja izmjena: Studeni 17, 2012, 16:54:20 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Iceman

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #304 u: Studeni 17, 2012, 17:40:22 »
Tema se zove Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan. Meni je evo već drugi dan za redom uljepšao General Ante Gotovina. Nikad ga nismo imali prilike čuti, slušati njegova razmišljanja, govor, držanje itd. Cijelo vrijeme mi se u glavi mota njegova izjava : Rat pripada povijesti, okrenimo se budućnosti svi zajedno, ovo je naša pobjeda; jednostavno sam oduševljen. Čovjek koji 11-12 godina nije proveo noć u svom krevetu, nije odgajao svoju djecu, vodio ih u školu i išao na roditeljski, koji sa ženom nije slavio godišnjicu braka, nije slavio rođendane sa svojim prijateljima i onda dođe i kaže nešto tako. Tako je smirenog glasa, staložen, vojničkog držanja, kulturnog ponašanja. Čovjek koji je sa 16 godina otišao u svijet, bio legiji stranaca, ranjen od snajperskog metka, pio vlastitu mokraću, imao još 2 žene osim ove sadašnje i sa svakom imao dijete koje je priznao (zloćko a zločinac ;) ), pa i bio u bjegu i onda dođe pred 100000 ljudi i održi veličanstven govor. Danas dođe novinarima pred svojom kućom i ponudi ih kavom u svojoj kući, mislim što da kažem, gospodin, ljudina.
U svakom slučaju, mali je broj ljudi kojima se ja iz nekog ili zbog nekog razloga divim. Bio sam premlad da bi 90-tih znao tko je Ante Gotovina (ili bilo tko drugi osim Tuđmana). Od danas sigurno mogu reći da mi je on pravi heroj i na neki način uzor.

Offline Cole™

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #305 u: Studeni 20, 2012, 20:42:29 »
Lijep post Iceman.  shy1 hug1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #306 u: Prosinac 12, 2012, 20:22:19 »

Metro 2033 kuul

Offline Kole

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #307 u: Prosinac 12, 2012, 21:00:53 »
Aj nabavi i meni key, mene redirekta stalnooo  cryCH cryCH

Offline Praetorian

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #308 u: Prosinac 12, 2012, 21:21:25 »
Sad neće ni meni više, a probavaj. Vjerojatno su zatrpani lajkovima, kad svi žele igru.

Offline Kole

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #309 u: Prosinac 12, 2012, 21:29:16 »
Sad neće ni meni više, a probavaj. Vjerojatno su zatrpani lajkovima, kad svi žele igru.

Pajo je bio srce pa mi je dao jedan  thumbs1

Offline Punisher

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #310 u: Prosinac 13, 2012, 03:43:19 »
Uljepša mi dan pregledavanje sezona Seinfelda.  ave1

Offline s2000

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #311 u: Prosinac 13, 2012, 09:21:35 »
Dobio jedini 4 iz opp-a(osnove   prijevoza i prijenosa) i dala mi profa petaka uz cetvorku cheersCH

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #312 u: Prosinac 13, 2012, 10:31:17 »
Uljepša mi dan pregledavanje sezona Seinfelda.  ave1

 ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Lollik

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #313 u: Prosinac 18, 2012, 22:23:36 »
Otiso pogledat spektakluk. shyCH odlicna predstava. Bitorajac me posebno iznenadio svojim odlicnim performansom, makar tarik nije bio nista losiji. Ubojito smjesna kombinacija, njih 2. Must see aweCH
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline CROKiXi

Odg: Bića, stvari i pojave koje vam uljepšaju dan
« Odgovori #314 u: Prosinac 22, 2012, 23:11:04 »
U srijedu bio s frendom u Harvey Normanu i vozio sam  GT5 u skoro pa pravom kokpitu  :)CH
Recaro sic u kabini s Logitech DFGT-om na postolju..
Prvo susretanje s volanom koji ima FFB  hugCH Ja bio naviknut na svoj običan i počnem voziti,a kad ono volan mi bježi iz ruku  cer1njo
Prvi put zaigrao GT5 i bio je namješten Bugatti Veyron na stazi Grand Valley i igranje je završilo tako da sam skoro svaki zavoj izletio  cer1njo
Ali to me i  u istom trenutku isfrustriralo  i rastužilo jer još više žeeelim volan  cry1 a dobio sam i volju za GT5, a nemam ni PS3
 cryCH
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1