Autor Tema: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana i ostale periferije  (Posjeta: 151207 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline buby0706

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #165 u: Listopad 01, 2012, 17:38:14 »
Hvala dečki!

Inače, u planu mi je i uzeti H-shifter, no prvo da stigne ovaj pa ću vidjet kompletnu situaciju. Čuo sam se s @Amarom i kaže da je njemu stigao za 4dana, te da nije plaćao porez, čudno.. ,baš ću vidjet kako će meni proteć te stvari.
Ako nije tajna..How much $$$  !

Offline Jack-Darkman

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #166 u: Listopad 01, 2012, 21:14:51 »
19620 YEN-a, s poštarinom.

Offline Jack-Darkman

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #167 u: Listopad 13, 2012, 09:39:05 »
Još uvijek ga čekam, gorim  fpalm1


EDIT: stigao je u Hrv. ali ne još do mene  cry1
« Zadnja izmjena: Listopad 13, 2012, 23:17:09 od Jack-Darkman »

Offline Jack-Darkman

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #168 u: Listopad 17, 2012, 13:36:57 »


Majko mila ovo je mjenjač iz bolida  ave1

Offline Cole™

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #169 u: Listopad 18, 2012, 00:19:11 »
Kriste Isuse!
Kolko si rekao da si ga platio? Možeš i PM ako je bed...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Jack-Darkman

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #170 u: Listopad 18, 2012, 01:02:22 »
Platio sam ga sve skupa ~1800, s time da sam se zajebo i uzeo jedan nepotreban kabel koji košta 300kn  fpalm1
Dakle računaj 1500 (proizvod, poštarina i carina).
Dva sata sam sad spajao žice koja ide u koju, i još bi to potrajalo satima da nisam na you tube-u našao rješenje od nekog lika.

Teži dio je rješen, sutra ide montiranje na rseat  hug1

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #171 u: Listopad 18, 2012, 06:15:30 »
Wow!
Ti bi kod sebe doma mogao komotno otvoriti izlozbu za gamere i sim racere, posto imas najbolju periferiju od svih nas ave1
To malo cudo kosta kao jedan jako dobar volan...
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline ManTheRamparts

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #172 u: Listopad 18, 2012, 17:48:37 »
Shit on a goddamn dick! Odlično, sad buš mogel još bolje gariti kuplung na Forzi.  thumbs1

(btw - gledal sam na replayu s prošlog kupa kak ti to šaltaš i kak je crveni damage na transmissionu, a i zvukovi su pravi - al svaka čast bilo kak)  cer1njo

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #173 u: Prosinac 25, 2012, 16:27:06 »
Što mislite o Logitechu Driving Force GT i dali je nedostatak kuplunga i H-shiftera veliki problem.
Čini mi se kao odličan volan za ne previše para.

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #174 u: Prosinac 25, 2012, 17:28:57 »
Kao korisnik DFGT, mogu ti reći da je volan vrlo dobar. FFB je odličan, unatoč tomu što je volan u 5. godini prodaje. Kvaliteta je izvrsna, ništa se nije pokvarilo u 2 godine korištenja. Materijal od kojeg je volan izrađen je super, nećeš osjetiti znoj na rukama.
Pedale su nažalost za prolaznu ocjenu. No, i to se da srediti tako da postaviš običnu spužvu u kočnicu-kočnica će postati teža i imat ćeš bolji osjećaj kočenja. Kad sam probao G25, tek sam tada shvatio razliku, tako da ako ga kupiš, bit ćeš super zadovoljan.

H-shifter i kuplung  su tu više poradi gušta i još veće realnosti. Ako ćeš voziti online, nećeš nikada voziti preko tih stvari, već preko sekvencijalnog mijenjača.

DFGT možeš nabaviti za manje od 500 kuna, a za te pare nema bolje igračke za pod bor. kadt1kažem

Ako želiš nešto puno bolje, morat ćeš platiti i trostruko više love.

Ali eto, nedavno je race-man kupio G27 za 1100 kuna, ako se ne varam. Tako da, ako pare i nisu toliki problem, gledaj po njuškalu i drugim stranicama.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #175 u: Prosinac 25, 2012, 18:26:13 »
Kao korisnik DFGT, mogu ti reći da je volan vrlo dobar. FFB je odličan, unatoč tomu što je volan u 5. godini prodaje. Kvaliteta je izvrsna, ništa se nije pokvarilo u 2 godine korištenja. Materijal od kojeg je volan izrađen je super, nećeš osjetiti znoj na rukama.
Pedale su nažalost za prolaznu ocjenu. No, i to se da srediti tako da postaviš običnu spužvu u kočnicu-kočnica će postati teža i imat ćeš bolji osjećaj kočenja. Kad sam probao G25, tek sam tada shvatio razliku, tako da ako ga kupiš, bit ćeš super zadovoljan.

H-shifter i kuplung  su tu više poradi gušta i još veće realnosti. Ako ćeš voziti online, nećeš nikada voziti preko tih stvari, već preko sekvencijalnog mijenjača.

DFGT možeš nabaviti za manje od 500 kuna, a za te pare nema bolje igračke za pod bor. kadt1kažem

Ako želiš nešto puno bolje, morat ćeš platiti i trostruko više love.

Ali eto, nedavno je race-man kupio G27 za 1100 kuna, ako se ne varam. Tako da, ako pare i nisu toliki problem, gledaj po njuškalu i drugim stranicama.
Da, gledao sam malo po našim dućanima i u Austriji (Conrad). Kod nas je cca. 1200kn, a tamo 120€, pa ga mislim (ako ću ga uzimati) tamo uzeti.
Gledao sam i G27-micu, ali mi je to ipak malo previše love (novo).

Gledao sam malo i rabljeno (po njuškalu) i ništa specijalno nema (barem kolko sam ja vidio).

Gdje bih još mogao pogledati?

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #176 u: Prosinac 25, 2012, 23:36:25 »
Ove cijene koje navodiš, to je za DFGT ili?
Gledaj rabljene s garancijom, zašto bi nove kupovao za dva puta veću cijenu?

Trenutno su volani, iz nekog razloga, skupi. Prije si mogao novi DFGT kupiti za 800 kuna, jer su bile akcije. Sad su cijene povišene. Gledaj svijet medija i sophoslab, znaju imati dobre ponude.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #177 u: Prosinac 26, 2012, 10:22:26 »
Ove cijene koje navodiš, to je za DFGT ili?
Gledaj rabljene s garancijom, zašto bi nove kupovao za dva puta veću cijenu?

Trenutno su volani, iz nekog razloga, skupi. Prije si mogao novi DFGT kupiti za 800 kuna, jer su bile akcije. Sad su cijene povišene. Gledaj svijet medija i sophoslab, znaju imati dobre ponude.

Da, DFGT:
- Sophoslab - 1200 kn
- Svijet Medija - 1400 kn
- Conrad (Austrija) - 120€ = cca. 900kn

Sjećam se kad je G27-mica u Sophosu bila 1800kn, sad je 2500kn *_*

Što se tiče rabljenih (Njuškalo) gledao sam oba. DFGT manje-više ništa, a G27 sam našao ovo LOGITECH G27

Trebam još malo pogledati po oglasnicima.

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #178 u: Prosinac 26, 2012, 11:53:53 »
Taj ti je prodan, koliko ja znam.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline versus

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #179 u: Prosinac 26, 2012, 15:36:58 »
DFGT, u Bigbangu je 95eur
(najbliži BigBang=Krško, 30tak min od ZG, ako ne onda NovoMesto, Maribor...)

sa povratom poreza ispadne manje od 80eur (manje od 600kn)

DRIVING FORCE GT PS3 VOLAN - bigbang.si