Autor Tema: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana i ostale periferije  (Posjeta: 151250 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #210 u: Ožujak 05, 2013, 21:46:40 »
Pa nazovi lika, reci mu da si gotovo siguran kupac i da ces moci tek za mjesec dana to kupiti.

Snadi se malo. Ovakve ponude sigurno vise nece biti. Ovo bi trebalo kostati debelo preko 2 soma kuna kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #211 u: Ožujak 30, 2013, 14:10:25 »

Offline CROKiXi

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #212 u: Ožujak 30, 2013, 14:12:06 »
Odlična prilika, uzimaj to  thumbs1
Vjerujem da nije uništen  šofe1
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #213 u: Lipanj 06, 2013, 11:46:36 »
Zanima me razlika između Fanatec Porschea 911 GT2 i GT3. Znam da GT2 podržava Xbox, ali dali postoje još kakve razlike (osim u cijeni  cer1njo)?
I odmah usput, ova dva u usporedbi s Logitechom G27 - jeli to tu negdje ili su Fanatecovi bolji?

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #214 u: Lipanj 06, 2013, 12:21:18 »
Ne znam za usporedbe, ali si mi smijesan ;D

Vec godinu dana se ne mozes odluciti oko volana ;D
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #215 u: Lipanj 06, 2013, 12:29:30 »
Vjeruj mi, i ja sam sebi  fpalm1
1. runda - krećem gledati volane, tražiti po netu i već se odlučim što i gdje ću potražiti - bum - financijski problemi
2. runda - sve isto - odustajem zbog većih i važnijih prioriteta
3. runda - ovo sada - još uvijek nemam love kolko bi htio, ali ću probati nešto smisliti

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #216 u: Lipanj 06, 2013, 12:37:02 »
Najbolje i najlakse bi ti bilo da si kupis G27, od ova tri ponudena, volan je odlican za te pare, jos ako ima garanciju - super, motor je dobar, osjecaj, FFB, jedino sto bi moglo nekog zasmetati je nedostatak sekvencijalnog na mijenjacu, imas H i leptire (mene to nebi uopce smetalo).

Ili uzmi Coletov volan, (neka ti on odgovori, koristio je oba, zna najbolje) + naruci pedale. Ti si na PS3, jel? Ako GT2 ide samo na xbox, onda otpada i imas jedan izbor.

Edit 2: Fanatec 911 GT2
Ide i na PS3, zicno. I mogu G25/27 pedale na njega, to je veliki plus.
« Zadnja izmjena: Lipanj 06, 2013, 12:41:50 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #217 u: Lipanj 06, 2013, 17:17:19 »
Tražim ih po eBayu jer imam veze pa mi nije carina problem.
Problem ko Coleovog volana mi je što nema pedale, a na njemačkom eBayu ima (trenutno) jedne jedine Fanatecove pedale. Nove najjeftinije me dođu 95€, one CSR, poluplastičnjak.

Na eBayu se nadje dosta GT3 i GT2 i to sa ClubSport pedalama. U ovome slučaju bih dao malo više love i ovo mi se čini kao najbolja solucija, samo, kažem, cijena mi je problem, ali tu sam optimist jer tko zna, možda mi se posreci za 220€ (ona stara "bolje se roditi bez ku.... nego bez srece jer ako imas srece možda naraste" ovo prvo imam, za ovo drugo cemo vidjeti kroz mjesec i pol dana :D)
Mislio sam kupiti i G27/G25 pedale pa ih spojiti na ovo, ali ih takodjer nema :(

Jedno od ovoga mislim kupiti (sad zaozbiljno :)). Najvjerojatnije ono što prije uleti.

Offline Cole™

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #218 u: Lipanj 06, 2013, 22:53:59 »
Znam da nitko nema para danas, ali GT2 911 za 900 kn, je tragikomično pa makar se radi o 3+ godine starom volanu (odlično stanje).  kava1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #219 u: Lipanj 07, 2013, 14:01:36 »
OVAKO nešto bih probao uloviti, a ako ne to, onda G27.

Neznam samo što bi ovo trebalo predstavljati:
Klik na prvi link, i na drugi link.
Tko je tu lud?  ;D

Offline Thergothon

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #220 u: Lipanj 07, 2013, 14:19:45 »
Ovo drugo je aukcija (tek započeta) pa tko ponudi više - njegovo  kadt1kažem
« Zadnja izmjena: Lipanj 07, 2013, 14:22:38 od Thergothon »

Offline speedy56

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #221 u: Lipanj 07, 2013, 14:32:52 »
Prvi je također aukcija, nije Sofort kaufen.
Najčudnije mi je što nije isti oglašivač, tj. možda i je, ali mu je ono drugi acc.

EDIT:
Poslao sam Fanatecu upit o GT2 i GT3.
Kao prvo - jedan  ave1 za njih. Odgovor sam dobio nakon 15 minuta (poslao sam u 14:11, odgovor je došao u 14:26). Svaka čast!

Citat: Fanatec
Hi Alan,
 
thank you for your enquiry.
The GT2 and GT3 are basically the same, the only difference is the Xbox-compatibility of the GT2 and the rim-illumination of the GT2

Drugim riječima, svejedno je dali uzmem GT3 ili GT2.

EDIT 2:
Eh, tko će drugi nego ja spamati u ovoj temi :D

Zanima me dali je svejedno dali je volan (ako je u ok stanju i malo korišten) star 2 godine ili pola godine?
Npr., dali se isplati uzeti volan star 2 godine malo korišten, ili je ipak bolje uzeti nešto mlađe?
« Zadnja izmjena: Srpanj 17, 2013, 22:20:37 od speedy56 »

Offline Montoya

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #222 u: Srpanj 20, 2013, 10:41:11 »
EDIT 2:
Eh, tko će drugi nego ja spamati u ovoj temi :D

Zanima me dali je svejedno dali je volan (ako je u ok stanju i malo korišten) star 2 godine ili pola godine?
Npr., dali se isplati uzeti volan star 2 godine malo korišten, ili je ipak bolje uzeti nešto mlađe?

Mogle si novi post napisati, nije problem, a kamoli spam.
Ovak ti malo ko vidi, iako forum nakon izmjene unutar podforuma temu opet označi kao "novo" (zahvaljujući tome sam i ja sad videl).

Kaj se tiče samog pitanja, ak je malo zbilja korišten i očuvan, onda nema veze naravno.
Osim garancije.
No tu moraš ili znati da kupuješ od nekog pouzdanog ili isprobati sam, kaj je najbolje u svakom slučaju, osim kod kupnje novog.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Thergothon

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #223 u: Srpanj 20, 2013, 10:49:10 »
Točno to, uobičajeno je da u svakom oglasu piše "malo korišten, samo skuplja prašinu bla, bla", a star je nekoliko godina.

U takve priče ne vjerujem, ali ne mora značiti da je zbog toga volan u lošem stanju.
Imaš i drugih krajnosti, npr. priča našeg korisnika koji ga je uspio rasklimati jako brzo  ;D

Evo vlasnik sam vec 3 mjeseca. Volan je raskliman, grinda, lupa. Koža na mjenjaču popucala i dobila rupe. Osječaj mjenjača nije više onakav kakav je bio novi.   FFB nakon 15 minuta igre fpalm1.Oslabi za više od 80%
Deklariran kao puno tiši od prethodnika, a u praksi se pokazao drugaciji. Sveukunpnio sam ekstremno razocaran. Mozda sam ipak ja pre HC za taj volan  :P

Sad ga silujem još dok ne krepa, garanciju ima :)

Offline DogZy

Odg: Pomoć i savjeti kod odabira/kupnje volana
« Odgovori #224 u: Srpanj 20, 2013, 10:56:50 »
Bas je Rocky cer1njo
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.