Autor Tema: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread  (Posjeta: 42063 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Praetorian

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #15 u: Svibanj 13, 2016, 18:37:44 »
Pa sta se ima natezat s ramima, jednsotavno odvrti mem test i odma zna jel ima gresku.

Offline SuperVeloce

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #16 u: Svibanj 13, 2016, 22:00:50 »
RAM ne stvara probleme, već sam ga testirao, kao i procesor. Čim uspijem pokrenuti windows probat ću ovaj program što mi je @blowfish preporučio.  ;D

Offline Wulf

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #17 u: Svibanj 15, 2016, 19:54:05 »
Jel morem spojiti onaj Logitechov x530 5.1 kaj je za komp na telku? Vjerujem da nemrem, ali jel morem? cer1njo

Sent from my E2303 using Tapatalk


Offline SuperVeloce

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #18 u: Svibanj 16, 2016, 01:27:10 »
Odradio sam test sa ovim programom i pokazuje neke probleme


Malo sam gledao u Task Manageru ove procese. Active time za disk mi pokazuje konstantno 100%.


Sad vi što se bolje razumijete u ove stvari. Mogu li iz ovoga reći da HDD stvara probleme?

Offline Wulf

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #19 u: Kolovoz 19, 2016, 10:02:52 »
evo jedno pitanje...
Stari ima firmu i tako svoju stranicu. I tamo ima obrazac za kontakt. Znači unesu se podaci i poruka i to se pošalje.
Sve to ide na mail info@xyz.hr. Evo sljedeće što se događa. Mailovi prolaze, znači neko ostavi poruku i to dojde na mail.
Najveći problem je u tome što dobiva hrpu spamova. Znači princevi iz Nigerije, Bocwane, JARa i slično. Onda razno razni mailovi u kojima je neki privitak s imenom firme, ali je mail na engl. Reko sam mu neka to sve briše i da ne otvara.

Moja teorija je da dobiva toliko puno spama jer mu je mail "preopćenit" odnosno mail zove se "info@xyz.hr" i zbog toga dobiva hrpu megapopusta, crnihjaja i slične gluposti. Jel to drži vodu?
Ili ima veze što je to tamo kontaktni obrazac i onda se nekako kače na to i sve ide na mail? Is it a security issue?
Ako bi se promijenio mail npr. Iskricaupit(lol) jel bi se promijenile stvari?

Offline blowfish

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #20 u: Kolovoz 19, 2016, 10:33:43 »
Naravno da je security issue. Vrlo se lako zajebati i kliknuti na nešto od toga. Sličan problem sam imao u firmi nedavno kad je šefici netko poslao spyware u prijavnici za posao, izgledalo je kao Word datoteka. :)

Sumnjam da je zbog općenite mail adrese jer su to botovi, tako da je vjerojatno zbog toga što postoji obrazac i nema apsolutno nikakve prepreke za slanje maila. Još ako se igdje registrirao s tim mailom, iskoristio neku free promociju (koje su inače čisto skupljanje adresa za kasnije slanje razno raznih spamova ili u svrhu marketinga) uopće me ne čudi da je zatrpan.

Najbolje rješenje je staviti neki captcha obrazac prilikom potvrde. Imaš sad onaj običan "Ja nisam robot" checkbox na kojem korisnik samo mora stavit kvačicu i ne se zajebavati s nikakvim dešifriranjem i prepisivanjem kodova, a funkcionira odlično jer "prati" ponašanje korisnika i filtrira ga od botova. Nije naporan, a vrlo je učinkovit.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Wulf

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #21 u: Kolovoz 19, 2016, 10:43:07 »
Sad kad sam počeo čitati tvoj post mi je palo na pamet ubaciti captcha provjeru.
Ma nije se nigdje registrirao. Jedva smo ga natjerali na smartphone, a kamoli da se koristi mailom. Naučio je brisat junk i to je to  cer1njo
Thx. Onda captchau ubacit i te je te  ;D

Offline Luka_C63_AMG

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #22 u: Rujan 03, 2016, 11:12:17 »
jedno pitanje, uzimam SSD pa bih odma uzeo i RAM za laptop, no ne znam koji, ima netko da nešto preporuča, što je trenutno top ponuda? Uzeo bih 16 GB
If you can leave two black stripes from the exit of one corner to the braking zone of the next, you have enough horsepower.

Offline Wulf

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #23 u: Rujan 03, 2016, 18:08:55 »
Pogledaj si koji ti je "factory" RAM. Ne znam koji lap imas, al ti mozda nece pasati bas bilo koji...
Otvori lap, pogledaj koji ti je i onda najdi u ducanu. Ako ne onda kontaktiraj ovlasteni servis i preknjih nabavis


Sent from my LG-D855 using Tapatalk


Offline c0bra123

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #24 u: Rujan 05, 2016, 19:25:25 »
Pozz imam jedno pitanje.

Kako postavit gif i ako se more na Timeline cover, riječ je o fejsu!  p1va

I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline SuperVeloce

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #25 u: Rujan 05, 2016, 19:29:33 »
Pozz imam jedno pitanje.

Kako postavit gif i ako se more na Timeline cover, riječ je o fejsu!  p1va
Ne može na cover

Offline c0bra123

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #26 u: Rujan 05, 2016, 19:36:56 »
A na profil sliku?

Ja sam prčkao oko elemenata ali nemam dopuštenje da sačuvam xD

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline SuperVeloce

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #27 u: Rujan 05, 2016, 20:23:36 »
Na profilnu može video, ali ne znam kojeg formata.
Isti je postupak kao i sliku da stavljaš na profilnu. Samo izabereš upload video umjesto slike.
« Zadnja izmjena: Rujan 05, 2016, 20:31:27 od SuperVeloce »

Offline c0bra123

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #28 u: Rujan 05, 2016, 21:04:10 »
Okey hvala!  :)

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.

Offline c0bra123

Odg: Thread za pitanja koja ne zaslužuju svoj thread
« Odgovori #29 u: Rujan 10, 2016, 16:42:54 »
Šta znači "kompjuterska termaploxna snaga?"  Igor je spomenio u video komentaru, a nije objasnio pa sam zbunjen. :)

Poslano sa mog LG-H815 koristeći Tapatalk


I am a gamer. Not because I don't have a life - I choose to have many.