Autor Tema: [Recenzija] DX Racer Iron gaming stolac  (Posjeta: 4678 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Lollik

[Recenzija] DX Racer Iron gaming stolac
« u: Travanj 02, 2016, 11:07:14 »
Nakon višegodišnjeg sjedenja na stolcu koji je davno dao svoje, počevši sa konstrukcijom koja se nakrivila na način da cijela stolica naginje par stupnjeva u desnu stranu do umjetne kože koja je na nekim mjestima istrošena do točke da je više nema i spužve koja je svugdje samo ne tamo gdje bi trebala biti, a to je ispod guzice, škripanje da ne spominjem; odlučio sam kupiti novi stolac. Također sam odlučio da to neće opet biti neki "jeftini" (čitaj do 1000 kn) stolac, nego da to mora biti kvalitetan, udoban i ergonomičan stolac koji će mi ispravljati držanje i podupirati donji dio leđa. Nisam profesionalni dizajner, grafičar, programer i sl. da me posao drži za računalom 8+ sati, ali sam čovjek koji voli svoje slobodno vrijeme provoditi za istim minimalno 3 sata dnevno. Naravno, uporabom nekvalitetnog stolca pojavljivali su se bolovi u donjem dijelu leđa i butinama te nisam mogao normalno sjediti duži period. Napominjem, ovo je moje subjektivno mišljenje i iskustvo u procesu kupnje i nabavke stolca te naravno o samoj kvaliteti i udobnosti stolca, nitko me ne plaća da ovo pišem i ograđujem se od bilo kakvih negativnih komentara u tom pogledu.
 
U glavi sam imao par opcija što se tiče proizvođača, upitno je bilo samo odlučiti se kojeg uzeti. Počevši od NeedForSeat, Omega, AK Racing, Arozzi, DX Racer i dr... Neki od navedenih su bili dobavljivi u našim "lokalnim" dućanima, dok neki nisu. Trebalo je izbalansirati kvalitetu, cijenu, isplativost naručivanja izvana i još par uvjeta koje je taj stolac trebao zadovoljiti. Počeo sam s istraživanjem u 11. mj 2015 godine i naravno sa skupljanjem novaca, jer su sve stolice koje sam gledao bile iznad 1500 kn. Daljnjim istraživanjem na internetu, čitanjem brojnih recenzija korisnika i traženjem mana odlučio sam se za DX Racer. Jedini problem je bio što ga nisam nigdje u hrvatskim dućanima u tom vremenskom periodu mogao nać. Povučen preporukom prijateljice koja je također koristi DX Racer stolac, odlučio sam naručiti proizvod s njihove službene stranice za EU, međutim, ta ista prijateljica mi je proslijedila link na oglas na njuškalu koji je prodavao baš ono što sam tražio, DX Racer stolice u svim bojama i modelima i po prihvatljivim cijenama. Nazvao sam čovjeka, ispada da ima firmu koja se bavi proizvodnjom mehaničkih brtvi, i koji je odlučio proširiti biznis u tom smjeru. Povučen iskustvom bio sam skeptičan i nepovjerljiv, ali sam ipak dao šansu. Dogovorili smo se za moj dolzak k njemu, tamo sam imao priliku vidjeti da čovjek ima ozbiljan posao, i da nije jedan on onih prevaranata. Dočekale su me 4 složene DX Racer stolice, svaka različitog modela, od DX Racing Formula, do DX Racer King modela u više boja. Ja sam si zapikirao Iron verziju stolca koja je bila u jednobojnoj izvedbi crne boje. Ljubav na prvi pogled :)
 
Po isprobavanju, utvrđivanju da nije izgrebana, istrošena ili nešto sl. odlučio sam se uzeti stolac. Gospodin je odgovarao na sva moja pitanja bez pogovora, prepričao mi je razlike između modela, rekao da ako nisam siguran slobodno mogu opet doć, sve u svemu jedno jako ugodno iskustvo. Rekao sam da ću se javiti kroz par dana dok odlučim, što i jesam. Dogovorili smo sve putem mobitela i maila. Proslijedio mi je ponudu za stolac na mail, ja sam uplatio novce na iban od firme te sam mu proslijedio potvrdu o uplati nakon čega smo se dogovorili o primopredaji robe. Došao sam isti dan do njega i uzeo svoj prvi DX Racer stolac. S obzirom da sam se odlučio za jedinu crnu varijantu tog stolca koju je imao u tom trenutku, a ista je bila složena, nisam dobio kutiju u kojoj je ista došla (niti sam zahtjevao da mi da) tako da ne mogu pričati o samoj kvaliteti pakiranja, ali sam si uštedio minimalno sat vremena slaganja stolca.
 
Stari stolac van, novi stolac unutra :)
 
Prvi dojmovi su odlični. Stolac ima jedan veliki "WOW" efekt zbog same veličine, tj. vidi se da je kvaliteta na razini. Mogu priznati da se i po samoj težini osjeti razlika između starog stolca i novog. Novi je bar 20 kg teži sa ukupnom kilažom od cca 30 i kusur kg. Doživljaj sjedenja u tom stolcu je nešto fascinantno, nema nikakvih naprezanja kičme i sve se da namjestiti u najmanji detalj po preferencijama korisnika. Od visine stolca, nagiba istog, nagiba naslona, visine i rotacije naslona za ruku u svim smjerovima; stvarno jedan "all around" stolac.
Uz isti dolaze i dva dodatna jastučića, jedan za leđa, drugi za glavu. Jedan i drugi jastuk se mogu maknuti ako netko ne želi, ali osobno smatram da nadopunjuju stolac u smislu ergonomije i nema smisla micati nešto što je samo pozitivno.
 
Konstrukcija je metalna te se nema što puno pisati vezano uz to. Sama činjenica da DX Racer daje doživotnu garanciju na konstrukciju u slučaju da se navedena strga je dovoljno. Cijelokupan stolac dolazi sa dosta šarafa koji sigurno drže sve to zajedno, moglo bi se reći da ih je i previše ali što je sigurno sigurno je...
 
Spužva je hladno prešana, ima veliku gustoću te je tvrđa nego kod drugih modelia. Svakako ne odaje dojam da će nakon višesatnog korištenja svaki dan i dugogodišnjeg sjedenja, izležavanja i sl. popustiti i praktički nestati kao što je bio slučaj sa starijim stolcem.
 
Koža je lažna na ovom stolcu, ali nije nekvalitetna; jedino vrijeme može pokazati koju razinu kvalitete ima. Šavovi su također kvalitetno odrađeni, nisam primjetio još da ima proširenih rupa od šava s naznakama pretjeranog natezanja materijala ili pucanja, kako sam znao vidjeti na jeftinijim stolcima dok sam odlučivao što kupiti.
 
Nasloni za ruke su podesivi na više načina, od visine, rotacije po horizontalnoj osi, pomicanja unutra/van i prema stolcu ili od stolca. Materijal koji su koristili za naslone je neka tvrđa guma. Čak i ako se osoba osloni laktom na naslon, isti se prilagođava i ne pruža otpor te lakat lagano utone. Jedina boljka koju sam uspio nać vezano uz ovaj stolac generalno gledajući, jesu ti nasloni koji mogu biti malo labavi. Dosta ljudi se žali na to, makar to po meni nije neki faktor odluke, ali naravno, ako si platio toliki iznos za proizvod onda najmanje čemu se nadaš je neki klimavi naslon za ruku/e. Osobno sam to primjetio na svojoj stolici tek nakon kupnje i dužeg sjedenja. Mislim da treba samo malo bolje zategnuti šafare koji drže naslon i da je problem riješen, iako ljudi govore da im se taj problem i nakon zatezanja vraća nazad. To ću vidjeti tek nakon dužeg perioda korištenja stolice.
 
Postolje s kotačima je aluminijsko i čvrsto. Ima 5 krakova koji drže stolac čak i u slučaju najvećeg nagiba naslona i nagiba stolca. Kotači su veći nego na "običnim" stolcima te imaju silikonski obrub za tiše kotrljanje po parketu, ali čisto zbog težine stolca preporučujem da se ispod stavi neki tepih da ne bi došlo do neželjenog udubljenja parketa.
 
I dolazimo do kraja ove mini recenzije. Mogu reći da sam prezadovoljan odlukom i mislim da neću požaliti što sam odlučio platiti više za kvalitetniji stolac. Zapravo jedina mana ovog stolca je njegova cijena od 3000 kn koliko sam ju ja platio a koja neće biti prihvatljiva svima na prvu, ali ja sam razmišljao na način: "dao sam tisuće za svoje računalo, da bi mogao igrati na njemu najnovije igre, a ne mogu dati više za zdravlje svoje kičme?". Svi koji ipak imaju želju i volju kupiti ovaj stolac, preporučujem da ga kupe ako imaju višak novca. A za ostatak, mislim da nije kupovina za pod "mus, ali svakako stoji ona: "Kolko' para tolko' muzike"
 


« Zadnja izmjena: Travanj 02, 2016, 12:32:18 od Lollik »
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: [Recenzija] DX Racer Iron gaming stolac
« Odgovori #1 u: Travanj 02, 2016, 12:22:23 »
Stolice za komp su kao tenisice. Ljudima je glupo davat više novaca za zdravlje, a za uzvrat bi dobili bolje zdravlje!
Odlična recenzija. Samo joj strašno fale slike. Mogao si okinut desetak slika iz svih uglova te bi to onda bilo Č/10 reca. :)
Ja se pak pikiram da bi možda kad tad uzimao ove...

 Stolice - Links online dućan
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Lollik

Odg: [Recenzija] DX Racer Iron gaming stolac
« Odgovori #2 u: Travanj 02, 2016, 12:31:41 »
imam jednu sliku, nemam bas neku kameru na mobitelu za naslikavanje..ali evo par komada cisto reda radi

dobro si pogledaj, citao sam za te arozzi i ak racing da pocnu relativno brzo skripati..
« Zadnja izmjena: Travanj 02, 2016, 13:36:57 od Lollik »
CASE: Fractal Design Meshify C ► CPU: INTEL Core i7 8700K 5.0 Ghz ► MBO: ASUS Z370 F Gaming ► RAM: CORSAIR Vengeance 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward RTX 2080 8GB Phoenix ► HDD: 1x WD Blue 1TB// 1xWD Green 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 850 Basic 120GB ► POWER: EVGA G3 650W ► SCREEN: Dell Alienware AW2518HF 240 hz ► OS: Windows 10 Pro - 64bit