Autor Tema: Gran Turismo 5  (Posjeta: 285345 vremena)

0 Članova i 3 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Lemanruss

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #810 u: Studeni 08, 2012, 09:58:14 »
Pozdrav ekipi na forumu,Naručio sam si GT5 Academy Edition verziju,pa me zanimaju svi oni sitni detalji,ako ih ima,koji nisu navedeni na netu a poboljšavaju igru na rzne načine sm1jeh

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #811 u: Studeni 08, 2012, 14:10:17 »
Pozdrav i tebi.
Ne znamo što si našao na netu (a tamo se može naći skoro sve) pa ti ne možemo ni odgovoriti na tvoje pitanje . Moraš biti malo konkretniji

Offline Lemanruss

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #812 u: Studeni 09, 2012, 16:48:11 »
Mislim ponajprije na fiziku samih automobila,pa fiziku guma,pa......naspram obične verzije GT a  ?

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #813 u: Studeni 09, 2012, 17:33:17 »
Ta GT Academy Edition se po samoj fizici ni u kojem pogledu ne razlikuje od orginalnog GT5.

Razlika je samo u tome da se na samom disku GT Academy edicije nalaze svi update-i mislim do verzije 2.07.
Da imaš običnu verziju GT5 najprije bi morao s interneta skinuti sve updejte , što mislim da bi potrajalo sigurno 2-3 sata ako ne i više(konzola bi to odradila automatski čim bi se prijavio na PSN i pokrenuo igru).
Ali svejedno , u oba slučaja igra se instalira na hard disk PS3 što će također malo potrajati.

Dalje , s GT Academy edicijom besplatno dobivaš i DLC-ove Complete Pack (Car Pack, Course Pack, Special Paint Pack, Racing Gear Pack), Car Pack 2, Car Pack 3 and Speed Test Pack.
Osim tih DLC-ova postoje još:Twin Ring Motegi Pack (2 tracks, 4 layouts)  ; te tri dodatna auta koja se mogu kupiti kao DLC (Nissan GT-R N24 GT Academy ’12 -Subaru BRZ S ’12 -Honda weider HSV-010 (SUPER GT) ’11) ali ako ih želiš njih češ morati kupiti na Storu.

Offline Lemanruss

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #814 u: Studeni 09, 2012, 17:46:32 »
Ta GT Academy Edition se po samoj fizici ni u kojem pogledu ne razlikuje od orginalnog GT5.


E,upravo to me i zanimalo,sve ono ostalo sam znao,hvala ti na opširnom objašnjenju i sorry kaj si na kraju bez veze sve to pisal hmm sm1jeh

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #815 u: Studeni 09, 2012, 17:49:37 »
Nije problem prika , samo ti pitaj što god te zanima.
Zato i jesmo tu.

Offline Lemanruss

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #816 u: Studeni 11, 2012, 20:50:57 »
Uhm,opet imam problem,skinuo sam si sve te DLC-ove sa kodovima koje sam dobio u kutiji od igre,problem je taj da su mi svi oni automobili prisutni u igri,ali Spa,ione ostale staze ko da ne postoje,sad,dalmoram biti stalno sa PS3 spojen na net,jel to problem ili ?

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #817 u: Studeni 11, 2012, 21:46:09 »
Ne ne moraš biti stalno spojen na net da bi koristio sadržaje koje si skinuo sa Stora ,ali GT5 ima malo čudnu instalaciju tih sadržaja.Razlog vjerovatno leži i u tome što ti DLC sadržaji u biti dolaze u vidu updatea a kupovina na Storu samo otključava dotični sadržaj.

Dakle , nakon što si na Storu ukucao kodove i odradio download trebaš ući u igru te zatim na onom početnom ekranu otići na Downloadable Content (zadnja desna ikona u nizu , u obliku je crvenog kružića) te u tom meniju aktivirati sve DLC-ove koje si skinuo sa Stora. Tek tada su ti sadržaji iz DLC-a dostupni u igri , staze bi trebao moći koristiti kada god poželiš , a aute češ nakon ulaska u GT LIfe ekran dobiti u obliku kartica (Gift Car Ticket) te ih zatim trebaš (ako želiš) "otvoriti" u Car Exchange (ikona kamiona) te ih tada možeš koristiti a oni će biti prikazani u tvojoj garaži.Aute iz DLC-a možeš i kupiti u Dealership-u ali se oni ne mogu slati kao poklon.

U "orginalnom" GT-u neke staze su se za Practice i Arcade mod otključavale tek kada bi se završili neki eventi , ali sada nisam siguran da li je još uvijek tako , ili su to uklonili nekim od updejta.

Također , na Storu postoji i jedan besplatan auto koji se može skinuti Scion FR-S '12 , a procedura instalacije je ista kao i za ostale DLC-ove tj. kako sam ti iznad opisao.
Dalje, ukoliko misliš voziti GT5 na više accountova na svojoj konzoli , a na njima također koristiti sadržaje iz DLC-ova trebat češ sa Stora skinuti i tzv. Family Pack koji omogučava korištenje DLC-ova na više accountova (mislim da je limit 5 accountova ali nisam siguran)

U stvari , u GT5 je svakako dobro imati i jedan pomočni account na koji i s kojeg si možeš slati određene iteme te si tako olakšati dolazak do nekih auta . Ali o tom potom ,i ako te bude zanimalo.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #818 u: Studeni 12, 2012, 01:41:10 »
Camouflaged Corvette C7, New Lamborghini Aventador Appear in Gran Turismo 5

Jako, jako zanimljiv članak, pročitajte ga. Možda ćemo ta dva auta dobiti besplatno povodom drugog rođendana GT5, koji je iza ugla. (24.11) kuul
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Lemanruss

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #819 u: Studeni 12, 2012, 09:59:10 »
Ne ne moraš biti stalno spojen na net



Baš sam to isprobao,kada sam spojen na net,Spa i one dvije karting staze su dostupne u igri,kada se networkin disablea,Spa i karting staze nestaju,jedina bonus staza je onaj course x za speed testove,ipričavam se što stalno dosađujem,ali mi to uopče nije jasno hmm jaad

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #820 u: Studeni 12, 2012, 10:29:06 »
Kimi ti je već prije spomenul "crveni gumb" unutar glavnog izbornika igre - pogledaj u njega i vidi dal ti kraj svih DLC-ova piše "installed".

Uz to, skini si i instaliraj i Family pack, prije njega GT DLC-ove nije bilo moguće sherati, možda zbog toga i problem s netom i nestajanjem staza (iako nebi smjelo biti ak si na istom acc.-u).
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Lemanruss

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #821 u: Studeni 12, 2012, 10:32:31 »
Uz to, skini si i instaliraj i Family pack



Pretpostavljam da se plača ?

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #822 u: Studeni 12, 2012, 10:47:43 »
Ne...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Lemanruss

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #823 u: Studeni 12, 2012, 11:13:15 »
Ne...



Još jednom isprika ako sam bil predosadan,mislim da sam riješil problem,hvala svima na pomoči p1va sm1jeh sm1jeh

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #824 u: Studeni 12, 2012, 18:43:51 »
Ma rekao sam ti , slobodno pitaj ako što zapne .

Sada me baš zanima u čemu je bio problem s tim DLC-ima , tj. dali je bilo do ovoga što ih nisi aktivirao.

A i vidio sam na Reboot forumu da si napisao da si večinu vremena van PSN-a , šteta . Moja preporuka je da ako imaš pristup internetu , a vjerovatno imaš jer si skinuo te DLC-ove , svakako odvoziš one starije Seasonal Evente (Super GT , World Circuit Tour , Japanese Classics ) jer mislim da će njih vrlo brzo ukloniti . A pošto se u njima mogu osvojiti jako dobre nagrade , bila bi šteta da ih propustiš.

Ukoliko nemaš adekvatan auto za njih , slobodno mi pošalji i Friend request , samo te molim da u njemu naznačiš da si sa foruma jer "prazne" requestove generalno ne prihvačam, pa ću ti staviti aute koji ti budu trebali na Share.