Autor Tema: Gran Turismo 5  (Posjeta: 291924 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1050 u: Rujan 19, 2013, 20:35:18 »
Nijedan otvori me ne radi ali probat ću ovo kad tad, samo ne znam ima li mi smisla skoro to, tek sam počeo voziti, pa nebum ništa postigao  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1051 u: Rujan 19, 2013, 21:08:08 »
Šimi, da se mene pita kako najbolje savladat GT, tako da se pozlate sve licence, sve tehnike su tamo manje-više pokrivene
no to nosi sa sobom i jako puno nadrkanih trenutaka, osobito sa čunjevima al manje-više svi s kojima sam vozio (barem ovi s friend liste) imaju sve pozlaćeno
plus, kad je onomad roknuo PSN na mjesec dana otkrio sam čari driftanja (ono na bodove)
al to je samo za neke sladokusce, rijetki to vole. Čak i među seasonalima uvijek imaš barem 2 drift eventa

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1052 u: Rujan 19, 2013, 21:18:16 »
čari driftanja (ono na bodove)
al to je samo za neke sladokusce, rijetki to vole.

Meni odma na pamet padaju čak dva cer1njo
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1053 u: Rujan 19, 2013, 21:20:36 »
@versus - znam, svaki gt započinjem tako zapravo. Ovdje sam malo uletio i među početne utrke i ostalo ali rješio sam već B dozvolu sve sa zlatom i na pola puta sam sa A. Onda international jel...
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1054 u: Rujan 19, 2013, 23:00:22 »
E bemti linkove. A ionako su bili o sezoncima..

 GT5 Time Trial & Drift Trial

 GT5 Seasonal Events

Da nema tih sezonaca, morao bi grindati ko zna koliko do 40. levela, jako puno pomazu.
Tek sad zapravo to vidim, jer sam na sezonce bio naviknut, a sad, kad sam offline, uff.

Jedna zamjerka; xp bodovi, kao i novcane nagrade, u b specu su ocajne, vise dobijes u extreme eventima nakon treceg ponavljanja utrke nego u recimo, Laguna seca 200 miles.

Misija platina -WIP

A-spec: 40
B-spec: 36
892 auta
72,400 km

Mislim da necu stici u tjedan dana do platine, mogu jos dva-tri trofeja osvojiti max. Drzat cu se ja fotografiranja kuul LFA mi je najfotogenicniji auto do sada.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1055 u: Rujan 20, 2013, 09:18:25 »
Eto, Domagoj je objasnio što su Seasonal eventi, jedino ću nadodati da se novi sezonci pojavljuju svakog četvrtka naizmjenično A-Spec sezonac i Time i Drift Trial.
Pa npr. jučer je stigao novi Time i Drift Trial br. 71 a sljedeći četvrtak stiže A-Spec sezonac i to najvjerovatnije (čitaj :sigurno) Japanese 80's Festival.U Seasonal Eventima već postoji 420PP Japanese 80's Festival ali će njega sljedeći četvrtak izbrisati tj. promjenit će staze , možda neki od uvjeta pristupanja i nagradu za pobjedu u svim eventima.pa ako ti je važna neka od nagrada koja se u njima može osvojiti , ili ti se neki posebno svidi, preporučljivo je krenuti s čiščenjem s kraja popisa.Evente s naslovom Online A i B Spec Challenge 1-6 za sada ne brišu/mjenjaju.

Uz ogromne količine kredita i EXP. bodova za pobjedu u svim eventima pojedinog Seasonal Eventa se dobiju i nagrade u obliku Level ticketa ili ticket-a za baš neko specifično auto.

Level Ticket??? Svaki auto u igri ima svoj level , podatak o levelu auta u igri je vidljiv samo prilikom kupovine kroz Dealersip (za premium modele) ili Used Caer Dealership (standard modeli). I ako se dobro sječam , ukoliko nisi dosegno određeni Level u A-Spec ili B-Spec ne možeš kupiti auto večeg levela.Npr. u A-spec si level 9 a u B-spec level 4 nećeš moći kupiti recimo Alfa Romeo GIULIA TZ2 carrozzata da ZAGATO CN.AR750106 '65 koja je Level 11(podatak o tvom levelu piše u vrhu ekrana na glavnom meniju).Ali recimo tu Alfu možeš osvojiti kao nagradu u najnovijem Seasonal Eventu 500PP World Classic Car Series . Od Level Ticketa slučajnim odabirom (random) dobiješ auto tog levela.

U Time i Drift Trial eventima ne osvajaš EXP bodove , nego samo lovu ovisno o tome koje si Target vrijeme postigao i đinđe u obliku kaciga, odjela, sirena ; ali tvoje vrijeme bilježi se na Leaderboard ljestvici.

I na kraju da spomenem i OCD ili Online Collectors Dealership. Svakog drugog četvrtka zajedno s dolaskom novog A-Spec Seasonal Eventa mjenja se ponuda u OCD-u.Tu možeš kupiti isključivo Standard modele auta i to s 0km i to već "razrađene".Obično su to auti koji se rjeđe pojavljuju u Used car Dealership-u , a neke verzije standard modela je bilo moguće nabaviti samo kroz OCD npr. u prošlome OCD-u su se mogli kupiti standard verzije Ferraria Enza i F2007.

Za sada toliko , samo pitaj ako što zapne  kadt1kažem

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1056 u: Rujan 20, 2013, 11:06:15 »
Jedna zamjerka; xp bodovi, kao i novcane nagrade, u b specu su ocajne, vise dobijes u extreme eventima nakon treceg ponavljanja utrke nego u recimo, Laguna seca 200 miles.

Svi koji sad, nakon hrpetina razno raznih olakšica (200%, PP bonusi itd. u ovom slučaju) kukaju i jadaju se zbog Xp-a, mislim zbilja...  sm1jeh

Da se broji dalje, ja bi u B-Specu bil sigurno lvl 60+, trebalo mi je jako dugo za dići sve šofere na lvl 40, odavno sam već bil taj level općenito.

CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1057 u: Rujan 20, 2013, 13:50:20 »
Svi koji sad, nakon hrpetina razno raznih olakšica (200%, PP bonusi itd. u ovom slučaju) kukaju i jadaju se zbog Xp-a, mislim zbilja...  sm1jeh
Apsolutno, slazem se.

Ali nisi procitao odlomak iznad posta kojeg si citirao kadt1kažem
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1058 u: Rujan 20, 2013, 14:16:33 »
I nije islo bas tebe, u mnozini sam pisal :)
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1059 u: Rujan 20, 2013, 17:10:28 »
Hvala vam na dogovorima  thumbs1

Evo jučer sam fotkao malo, stavim tokom vikenda neke fotke, možda još koju napravim, a probao sma i taj seasonal event, i to neki random - time trial na tsukubi, bacio bezveze trku, ušao sa random autom, osvojio broncu i dobio 40 000 para  ave1 ave1 ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline versus

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1060 u: Rujan 20, 2013, 20:11:10 »
dok ti Dogzy i Kimi daju savjete sa pravim i korisnim podacima

ja bi se pozabavio psihologijom  kuul
znaš što te čeka? (meni je ovaj dio bio najbolji)
u jednom trenu ćeš pomislit "jebote Šimi, pa ti si car ove igre"; "nema jebene šanse da itko tako fantastično i  precizno vozi ko ti"; "imaš i kontrolu i brzinu, ti izvanredni talentu jedan" ; "oh ti, kralju ove simulacije, ti si stoposto najbrži svjetski vozač na svijetu" itd

i onda ćeš probat Time Trial, odvozit za plasman i gledat ljestvicu. Ono, daš najbolje od sebe i tisućusedamstočetr'speti.
pa će bit "koji kurac?" "ko su svi ovi ispred mene i kako mogu bit brži?" "definitivno čiteri" "luzeri, nemaju života nego tu peglaju GT danonoćno" itd

nek te to ne brine, sve je to proces GT odrastanja  ;D

Offline s2000

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1061 u: Rujan 20, 2013, 20:39:24 »
dok ti Dogzy i Kimi daju savjete sa pravim i korisnim podacima

ja bi se pozabavio psihologijom  kuul
znaš što te čeka? (meni je ovaj dio bio najbolji)
u jednom trenu ćeš pomislit "jebote Šimi, pa ti si car ove igre"; "nema jebene šanse da itko tako fantastično i  precizno vozi ko ti"; "imaš i kontrolu i brzinu, ti izvanredni talentu jedan" ; "oh ti, kralju ove simulacije, ti si stoposto najbrži svjetski vozač na svijetu" itd

i onda ćeš probat Time Trial, odvozit za plasman i gledat ljestvicu. Ono, daš najbolje od sebe i tisućusedamstočetr'speti.
pa će bit "koji kurac?" "ko su svi ovi ispred mene i kako mogu bit brži?" "definitivno čiteri" "luzeri, nemaju života nego tu peglaju GT danonoćno" itd

nek te to ne brine, sve je to proces GT odrastanja  ;D

 ;D ave1 čovjek govori istinu od A do Ž

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1062 u: Listopad 12, 2013, 23:05:17 »
Kako su vremena na zadnjem time trialu shakirana, katastrofa. cer1njo

Nadam se da na šestici budu normalni leaderbordsi.

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1063 u: Listopad 13, 2013, 00:05:33 »
Užas, baš gledam photostream, više od 50% slika su od hakera, samo oni nisu digli ruke od igre.

GT5 Photo Stream - gran-turismo.com

Naš Matej se dobro drži na TTu, 52. trenutno  sm1jeh
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #1064 u: Listopad 17, 2013, 23:12:10 »
 ;D

GT5 曲芸ドリフト集 Acrobatic Drifts Act02