Autor Tema: Gran Turismo 5  (Posjeta: 291946 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Bengal

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #210 u: Veljača 11, 2012, 14:14:09 »
Pozdrav
Posudio sam od prijatelj G25 i zanima me što učiniti da kvačilo postane potpuno funkcionalno. Sada mogu mjenjati brzine bez da stisnem kvačilo. Kako to riješiti? Hvala na odgovoru :)

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #211 u: Veljača 11, 2012, 15:00:27 »
Najprije mjenjač trebaš prebaciti u šifter mod . To napraviš tako što ručicu mjenjača pritisneš prema dolje i držiš je tako dok okreneš okrugli prekidač prekidač tako da crvena strelica na njemu pokazuje prema onom znaku sa brzinama kao na mjenjačima normalinh automobila.
A u samoj vožnji GT5 dovoljno je pritisnuti pedalu kvačila i na taj način ona postaje aktivna.
Sada nisam siguran , ali mislim da kvačilo u GT5 radi i u sekvencijalnom modu , ali to moram provjeriti pa ti javim.

EDIT. Evo provjerio sam , i moraš prebaciti mjenjač u taj shif mod da bi kvačilo funkcioniralo , a brzine mjenjati na mjenjaču kao i kod stvarnog auta.
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2012, 15:27:34 od KimiHR »

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #212 u: Veljača 11, 2012, 15:07:21 »
Mislim da prvo treba stisnuti trokut tj. skroz gornju tipku na mjenjacu pa zatim kvacilo. Na taj nacin je kod mene funkcioniralo...

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #213 u: Veljača 11, 2012, 15:13:01 »
Ne , trokut je trebalo stisnuti na Prologu , u GT5 je dovoljno stisnuti pedalu kvačila za vrijeme vožnje da ono radi , ali mjenjač mora biti u shift modu.
« Zadnja izmjena: Veljača 11, 2012, 15:15:36 od KimiHR »

Offline Thergothon

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #214 u: Veljača 11, 2012, 15:16:52 »
U pravu si, znam da je nesto bilo sa trokutom  ;D
Pomjesalo mi se, uglavnom slusaj Kimija - zanemari moj post s trokutom.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #215 u: Veljača 11, 2012, 15:25:37 »
Ma još dosta ljudi misli da je potrebno pritisnuti trokut kao što je to bilo rješeno u Prologu da bi kvačilo profunkcioniralo, ali u GT5 radi čim se pedala pritisne.Ali kao što sam rekao , brzine se onda moraju mjenjati na mjenjaču u shift modu.Čim se brzina promjeni na onim polugama iza volana šaltanje se vrača na sekvencionalno tj. kvačilo se isključi

Offline Bengal

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #216 u: Veljača 11, 2012, 16:50:09 »
Isprobat ću pa javim, hvala :D

Offline Bengal

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #217 u: Veljača 11, 2012, 22:20:32 »
Probao sam s GTR-om '09 u practice modu na Nurburgringu i neće. Je li moguće da za neke aute kvačilo ne radi odnosno da se ne mogu voziti manual. Jel bi mi mogao netko reći s kojim autom mu radi 100% i kada treba stisnuti kvačilo. Možda prije nego se oglasi start?

EDIT: U redu je sve, kod nekih auta (a tu spada i GTR) nema korištenja kvačila. :D
« Zadnja izmjena: Veljača 12, 2012, 02:17:36 od Bengal »

Offline ManTheRamparts

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #218 u: Veljača 12, 2012, 13:59:28 »
Inače, update nije ispravil ono da se svi vide na stazi. Jučer smo kod Thergothona gledali replaye i točno se vidi kak se s nekima ne vidim na stazi. Katastrofa. Dok se samo setim GTR2 - 28 igrača i nikakvih problema, a ovi tu talibani nemru složiti kak treba za 8 igrača. Nemam riječi. Sramota.

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #219 u: Veljača 14, 2012, 19:28:03 »
Gledal sam malo sinoć kolko mi zauzimaju neke igre i evo, baš okrugla brojka:



 sm1jeh

Preksutra novi patch:

http://www.gtplanet.net/gran-turismo-5-update-2-05-coming-february-15th16th/
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #220 u: Veljača 14, 2012, 23:55:39 »
Damn... meni zauzima negdje sedminu HDD-a(80 GB)!
Svako malo neki update hug1
da se bolje spana onlajn šofe1
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #221 u: Veljača 15, 2012, 16:19:14 »
Najava novog i izgleda nešto obimnijeg updatea za ožujak za koji je najavljena i ova nova opcija vezana za Photo mod

Public Release of Photographs taken in Photo Mode
 
With the coming Gran Turismo 5 update planned for March 2012, we will be starting a new service on gran-turismo.com worldwide, called "Gran Turismo 5 Photo Stream".

In GT5 Photo Stream, photographs taken in the photo mode of Gran Turismo 5 and set to "Share" will be shown in a list on a webpage, and be made possible to view by anyone.

The photographs will continue to change periodically, the online ID's of the photographer will NOT be shown or made public, and there is no evaluation system or the like for the photographs. This is a service which simply introduces what kinds of photographs are being taken in Gran Turismo 5 by players around the world.
Please be aware that any photographs set to "Share" after the start date of this service will be released publically on the web by GT5 Photo Stream.

We hope you'll look forward to the start of this new service.

* Photographs that had been set to "Share with Friends" before the start date of this service will not be shown in GT5 Photo Stream.
* Due to limitations of time and the number of photograph displayable, not all photographs set to "Share" may be shown in GT5 Photo Stream.
http://eu.gran-turismo.com/gb/news/d41272.html

Offline DogZy

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #222 u: Veljača 15, 2012, 22:44:46 »
Naizgled nepotrebno ali ima svoju car ako tvoja slikica zavrsi negdje na netu.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline KimiHR

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #223 u: Veljača 16, 2012, 07:10:40 »
Novi A-spec SE su stigli

•400PP Autumn Ring Mini /5 Laps
 1st: Cr.133,200  2nd: Cr.81,100  3rd: Cr.71,200
 •500PP Nürburgring GP/D /3 Laps
 1st: Cr.301,000  2nd: Cr.183,100  3rd: Cr.160,900
 •650PP Special Stage Route 5 /5 Laps
 1st: Cr.447,600  2nd: Cr.272,400  3rd: Cr.239,400

Za kompletiranje sva tri eventa nagrada je Level 1 Car Ticket

Također , obnovljena je ponuda u OCD-u , uglavnom stariji rally automobili
Verzija 2.05 za nas još nije stigla

Offline Montoya

Odg: Gran Turismo 5
« Odgovori #224 u: Veljača 16, 2012, 09:54:14 »
PD ne staje s podrškom i to je ono kaj se cijeni!
Zanimljivo je da je igra stalno nova, tj. zaslon na početku, dok bi trebala biti godina kad je izašla, PD to uredno mijenja na aktualnu godinu :)
Pa i u neku ruku i logično, pošto je svake godine to "druga" igra kolko je nadograde...

Kaj se tiče photo streama, podržavam, samo da je umjesto photo - video!
Već sam prije to spominjal i navel primjer Fife.
Nek nam omoguće upload i gledanje replayeva prek nekog njihovog streama, nije valjda da je to nemoguće izvesti!
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"