Autor Tema: Codemasters Racing  (Posjeta: 33892 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Montoya

Codemasters Racing
« u: Siječanj 23, 2012, 15:46:41 »



Rasprave o racing strani Codia, nečem što ih je definitvno najviše proslavilo - s razlogom, tj. puno njih.
Kao uvod/povod za što bolje rasprave jedan vrlo dobar, friški video, kojeg je snimila PS3T.org (i X360 "sister" site) ekipa:

Codemasters Studio Tour



UPDATE: ime teme = ime studia
« Zadnja izmjena: Rujan 11, 2012, 11:10:31 od Montoya »
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline ManTheRamparts

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #1 u: Siječanj 23, 2012, 23:20:53 »
Njih bi napljuskal sve po redu kolko ih ima u studiju.  cer1njo

Ne sviđa mi se njihova vizija utrkivanja.

Offline Thergothon

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #2 u: Veljača 05, 2012, 23:36:09 »
Slazem se s Rampartsom, totalno mi se ne svidja njihova vizija.
Nekad davno su mi njihove igre bile svetinja, vjerojatno jer nisam znao za bolje posto i nije bilo u ono vrijeme boljih voznji i to su za mene bile punokrvne simulacije (stara Toca i Colin). Znam da je puno ljudi kasnije uzivalo u gridu i to je kvalitetna igra realno gledajuci, ali meni nikad nije sjela i nisam imao volju za privikavanje na taj vozni model. Jos me vise razocarao DIRT koji isto nije los, al mi smeta amerikanizacija i forsiranje svega sto nema veze sa izvornim WRC-om. F1 mi je isto brzo dosadila (kao sto sam i ocekivao) jer nema tu puno simulacije. GRID2 mozda uzmem, a i to je pitanje - rade zabavne igre ali nisu bas po mom ukusu vec neko vrijeme hmm

Offline Cole™

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #3 u: Veljača 05, 2012, 23:49:15 »
Ja upravo suprotno. Jednostavno sve kaj naprave u vezi racinga odobravam. Istina bilo bi jako dobro imat pravu simulaciju sa njihovim smislom za grafiku i engine, no ja još uvijek volim taj omjer simulacije/arkade koji se njeguje po Codemasterovoj politici.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #4 u: Veljača 05, 2012, 23:57:36 »
Slazem se, nije lose i rade kvalitetne igre bez obzira kaj nekima od nas ne sjednu najbolje.
Najvise me boli kaj su otkantali Colinovo ime i totalno zanemarili WRC  cry1
Volim ja gledati pizdarije od Ken Blocka, ali dok to cini vecinu igre i recikliraju se 3-4 rally pravca, a najave su savim drugacije  hmm

Offline Cole™

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #5 u: Veljača 06, 2012, 00:59:21 »
Duboko u sebi vjerujem da će nas razveselit najavom pravog WRC-a, sada sa licencom ili ne, prvo je bitno da dobimo igru/vožnju koja je podređena isključivo rally-u.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #6 u: Veljača 06, 2012, 19:36:22 »
Sve navedeno za rally igre se slažem, ali Grid mi je bio vrhunska igra (iako opet slabiji od starih TOCA koje su mi bile svetinja ave1 (iako nisam igrao nijedan Race Driver osim prvog), no F1 je meni genijalna. Dapače, F1 2011 bih uvrstio u 5 najboljih vožnji ikad. Ne znam koliko je simulacija a koliko arkada jer nikad nisam vozio Formulu 1 a ni išta i blizu tome, ali sa svim assistima off i na barem pro težini, mene i više nego zadovoljava, dapače, vozni model mi je savršen. A vjerujem i da nije baš potpuno arkadan jer svaka najmanja razliak na bolidu se osjeti, od zagrijanih guma, pa potrošenih, preko količine goriva (razlika između tromosti punog rezervara i agilnosti "praznog" je nenormalna), pa podešavanje... Onda nagla kočenja koja blokirjau kotače, previše gasa u zavoju ili po kiši... Ne znam kako je voziti F1 ali po meni je ovo puno više simulacija nego arkada.

Znam da je mnogima argument (ne smao za F1 nego mnoge igre), sa ne može igra biti "simulacija" ako se auto ne vrti svako malo, ali to je po meni glupost, jer opet, nitko od tih ostalih igrača nije vozio F1 niti isto išta blizu, a i ljudi, pa koliko Formula 1 ima downforcea, čudnije je da se "vrti" nego "ne vrti". A opet kažem, mrrrvicu previše gasa u zavoju, ulazak sa DRS-om u malo oštriji zavoj, ili bilo što naglo na kiši, rijekto tko će ostati na asfaltu


Ugl, F1 apsolutno podržavam i obožavam, Colin odn Dirt mi je sve gori s druge strane, a Grid negdje na pola puta. TOCA-e su bile bolje, ali nije loš, naprotiv. Za bolji sud serijala čekam barem još jedan dio  shy1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #7 u: Veljača 06, 2012, 22:00:29 »
Meni je toj Formuli najveći minus kaj ima Codemasters osjećaj. Ko da igram istu igru po milijarditi put. To me jako smeta. Istina da je vozni model puno bolji od prijašnjih njihovih naslova, ali jednostavno sam filing mi je... Prekrivi. Nemrem vam to opisati, jednostavno mi ne sjeda da ga jebeš!

Zadnja Codemasters igra u kojoj sam istinski užival je GRID, a prije toga nije isto jako dugo bilo mi poštene njihove igre - još od Toca World Touring Cars na PS1 - koji je bogoval.

Uglavnom - u vrijeme PS1 su Codemastersi bili carevi ak se mene pita, kasnije su se razvodnili.
« Zadnja izmjena: Veljača 06, 2012, 22:10:16 od ManTheRamparts »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #8 u: Veljača 06, 2012, 22:37:56 »
Toca World Touring Cars na PS1 - koji je bogoval.

Uglavnom - u vrijeme PS1 su Codemastersi bili carevi

slažem se i slažem se  thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #9 u: Veljača 07, 2012, 18:37:26 »
Znam da je mnogima argument (ne smao za F1 nego mnoge igre), sa ne može igra biti "simulacija" ako se auto ne vrti svako malo, ali to je po meni glupost, jer opet, nitko od tih ostalih igrača nije vozio F1 niti isto išta blizu, a i ljudi, pa koliko Formula 1 ima downforcea, čudnije je da se "vrti" nego "ne vrti". A opet kažem, mrrrvicu previše gasa u zavoju, ulazak sa DRS-om u malo oštriji zavoj, ili bilo što naglo na kiši, rijekto tko će ostati na asfaltu

Totalno se slazem s ovim gore.
Cesto ljudi nasjednu na takve gluposti, a i developeri se hvale da imaju simulaciju samo zato jer se tesko vozi i auto se svako malo vrti. Bas zbog toga sam i pisao da Gt nije dobro odsimuliran tj. ponasanje guma iako je osjecaj bolji od 90% voznji na trzistu.
Ova formula je zapravo jedna od najboljih igri koje je Codemasters ikad napravio. Osobne preferencije su opet savim druga stvar i nije mi losa ali mi nije niti u top10 voznji. Zabavno i relativno dobro prema njihom receptu, a totalno to sam i ocekivao, tak da ne mogu reci da sam razocaran i sigurno ce se jos voziti.

Offline Cole™

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #10 u: Veljača 25, 2012, 22:42:56 »
Jako sam razočaran s Codemastersom nakon svih peripetija koje su me zahvatile s pojedinim zadnjim nastavcima poput F1 2010, 2011 te DiRT-om 3. Ako ne kane svoj očito bugoviti kod "popravit", izmjenit ili što već bojim se da će puno sljedbenika izgubit. Žalosno je da uopće dolazi do ovakvih stvari, a gjde je još podrška userima, za očito polukvalitetan proizvod. Na službenom forumu kada se očite greške stave na stol, brišu se postovi. Bravo Codies.

Codmasters - €

Codmasters - vijerni useri

Nažalost tako stoje stvari...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #11 u: Veljača 26, 2012, 08:45:47 »
Codemastersi su prekriženi kod mene definitivno. Najtužnije od svega je kaj budem nasednul dok vidim GRID 2 i zbog neke nostalgije prema jedinici budem uzel i opet bude čorak.

Offline Montoya

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #12 u: Veljača 26, 2012, 09:11:38 »
Ne znam kak vama ali meni izgleda jmalo glupo i nepravedno odjednom doslovno generalno popljuvati rad Codia - koji su tolko dali racingu.
Zna se da ne delaju čistokrvne simulacije, tome je oduvek tak, a drugi studii budu teško u racingu dostigli takav niz kvalitetnih, a različitih naslova.
Istina je da imaju boljke, mene osobno najviše smeta kriva orijentacija/tranzicija CM-DiRT serijala, nadam se da se misle vrnuti i pravim reli naslovima, korjenima slavnih prethodnika.
Nadam se nekoj novoj TOCA-i, tolko sam kvalitetnih sati proživel kroz stare, split screen od četiri igrača - halali smo kod mene - tri na tipkovnici, jedan na gamepadu (TOCA 2)  ave1

Najtužnije od svega je kaj budem nasednul dok vidim GRID 2 i zbog neke nostalgije prema jedinici budem uzel i opet bude čorak.


Očekivanja od dvojke su ogromna, mislim da su oni sposobni napraviti dobar nastavak, jedinica je bila arkadna bomba, vrh arkada po meni!
Iako nisam ni prolazil SP - samo par trka da dobim Lambo, s kojim sam otpelal min. 80% od svojih 7000+ online utrka u GRID-u...(blizu 2000 pobjeda)
To se mislim nemre ponoviti nikad.
Kad ste vi svi otišli, ja sam još dugo halal s poljskom ekipom, ponekad s nadish-em, antoniom, DTM-Fighter-om itd.
Šteta kaj je dijel elite počel kasnije varati, no to se lako dalo srediti...
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline ManTheRamparts

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #13 u: Veljača 26, 2012, 09:19:42 »
Štos je u tome kad njihove igre prije nisu bile pune bugova, nego su bile spolirane. Ovo danas kaj delaju je ispod njihovog standarda i tužno je da kaj više vrijeme prolazi sve više im je svejedno kakav je krajnji proizvod. Samo oću pobrati pare, nisu ništ drukčiji od recimo EA-a u mojim očima. Oni su svi KISELI PIZDEKI.

Offline Montoya

Odg: Codemasters Racing
« Odgovori #14 u: Veljača 26, 2012, 09:28:44 »
Niti ja ne odobravam polu-proizvode ili nekaj na brzinu napravljeno, poštanbiljano s cijenom i bačeno u prodaju...
Valjda kužiš da se moj prethodni post odnosi na Codemasters općenito :)
Možda je zapravo svemu kriv F1.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"