Autor Tema: Unravel™  (Posjeta: 2185 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Unravel™
« u: Siječanj 09, 2017, 15:05:59 »

Za mene jedna od najoriginalnijih, najljepših i najdražih igara; Uravel me preplavio emocijama...



The game centers around its protagonist, Yarny, a small apple sized creature made of red yarn. Yarny explores a world around him that makes small everyday things look large due to his small size. By using the yarn his body is made of, Yarny creates rope to form bridges, pull things, swing from items. His yarn is the main medium used to solve complex puzzles. As Yarny moves, the twine which he is made of unravels, creating lines that the must use to solve puzzles to progress through the game. It also serves as an extra challenge, because if he walks too far, he will unravel into a basic frame. This frame can be refilled by interacting with balls of red yarn in the game. On this mechanic, Sahlin has stated, "It's always fun to play with physics. It's not just about solving puzzles. It's also a big part of how you move. Sometimes it's just traversing, navigating. Since you always leave this trail behind you, you can always grab it and climb on it and swing on it. You can do these really cool things when you combine stuff.

Unravel™ Službena Stranica | Datum Izlaska: 09.01.2016. | PC, Xbox ONE, PS4





Uplatio sam 4€ za EA access u kojem imam pristup svim starijim originalnim igrama na mjesec dana. Tako mi je zapelo oko za Uravel, puzzle platformer od švedskog tima Coldwood Interactivea, kojem je EA izdavač. Krenuvši igrat igru, u uvodnih sat vremena nisam ni slutio da će mi Uravel, toliko prirastat srcu da ću ju smatrat jednom od najdražih igara ikada. Kakvo remek djelo; kakva priča; kakve emocije. Igra te natjera da zaplačeš, da im se pokloniš i da skineš kapu ljudima. Uravel je nešto kao Journey na PlayStation platformi; ali meni puno više emocije, puno ljepša igra i jednostavno sam se našao u par trenutaka da razmislim o životu i o cijelom svijetu. Jako puno toga igra ne govori, ali gotovo maksimalno kaže. Ultra zabavan protagnoist Yarny (klupko glupko) prirasao mi je srcu. Intuitivne zagonetke, sa još intuitivnim kretanjem. U Uravelu se ne leveliraš, kako si završio igru, tako si je i započeo. Pregenijalni leveli, glazba, art, taj real feel grafike uz savršen design, ja nezz, od mene čista desetka. Ovo kad ti igra napravi da ti srce jače lupa i kad se zamisliš šta si ti to sada odigrao; to znači da je to to. Nemam zamjerke na ništa. Meni je trebalo 9 sati. Najugodnija igra ikad, koja se igra sa srcem i emocijama. Čas si maksimalno tužan, čas sretan. Što reć još; istinsko remek djelo.

Unravel Trailer E3 2015 Official Trailer (HD) - YouTube

Jel igra tko ovaj dragulj?
Zanimaju me vaši dojmovi i komentari...
Igra je čudesna da čudesnija nemože biti.

 <3
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline blowfish

Odg: Unravel™
« Odgovori #1 u: Siječanj 09, 2017, 15:48:11 »
Pikiram ovo već duže vremena, ali nekako se bojim da mi neće biti dovoljno zanimljiva.

Baš ću probat danas.
All work and no play makes Jack a dull boy.


Offline Cole™

Odg: Unravel™
« Odgovori #2 u: Siječanj 09, 2017, 15:54:57 »
Ae, javi dojmove.
Ja sam razočaran recenzijama za ovu igru; kao da se igra nije dotakla ljudi.
Mnogi govore, kako nema priču, a igra i ono što doživiš je samo po sebi priča.

Isto tako, sve je stvar u biti subjektivnog dojma.
Doduše igra je prošla jako dobro kod recenzenata; drži 81 na metacriticu za PC.

No to je tako uvijek; svatko se poveže s najdražom igrom na čudan način.
Dok je nekome nešto najdraže, drugome je osrednje ili loše.

Znam hrpetinu ljudi kojima je Grin Fandango najdraža igra ikad.
Ja nemogu ni zmislit ni natjerat se to igrat...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline bartul_9

Odg: Unravel™
« Odgovori #3 u: Siječanj 09, 2017, 16:17:26 »
Bas me sokirao ovaj tvoj tekst Cole i drago mi je da ti se svidjela igra. Ja je nisam jos odigrao, al kad budem u mogucnosti odigrat cu je.

Kad si vec toliko rekao o emocijama i ostalom, pogledaj samo covjeka koji je napravio igru, pogedaj koliko emocija i ljubavi izlazi iz njega, kralj totalni. Inace na igri je radilo 14 ljudi iz Svedske.

Unravel Gameplay E3 2015 Game Trailers (EA Press Conference) HD - YouTube
Acer Aspire VX15 15,6"/ Intel i5 7300hq 2.5, 3.5 turbo, GTX 1050Ti 4Gb, 12Gb ddr4 ram, 256Gb SSD, 1000Gb HDD /// Hama Gaming "URAGE MMORPG" gaming mouse, Sony Pulse Elite 7.1 Headset, X360 controller


Offline doktor1

Odg: Unravel™
« Odgovori #4 u: Siječanj 10, 2017, 00:32:10 »
Dajem ruku u vatru da PID spusti Unravel kao Mario Luđija....ž

Malo zaigrat PID, pa onda vidjet šta netko sprema......