Autor Tema: DIY - Racing LCD Dashboard  (Posjeta: 5320 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline the_prodigy

DIY - Racing LCD Dashboard
« u: Siječanj 29, 2017, 19:53:47 »
Nedavno sam odlučio napraviti jedan LCD Dashboard kojeg bi koristio sa volanima na kojima nemam nikakav display. Gledao sam veličinu otprilike 5" i bacio se u potragu za takvim HDMI displayem. HDMI ulaz sam odabrao iz razloga jer na grafičkoj još samo taj izlaz imam slobodan, ostala 3 displayporta su već zauzeta za triple screen.

Na njemačkom Amazonu našao sam Waveshareov 5" HDMI Display koji se koristi za Raspberry Pi inače, ali može se koristiti i za sve druge stvari pa tako spojiti direktno u komp i služiti kao drugi monitor. Ili pak za Playstation, kao da igraš Uncharted na mobitelu  cer1njo Znači ovaj display Windowsi prepoznaju kao dodatni monitor gdje ćemo upaliti neki dashboard programčić i pozicionirati ga na taj display.

Pošto je taj LCD bez ikakvog kučišta, to je bio odličan razlog za projektiranje jednog i paljenje 3D printera kojeg sam zapustio u zadnje vrijeme.


 
Dakle za samu izradu dashboarda potrebno je sljedeće:

- Waveshare 5" HDMI Display Type (B) - 38,00 € - Waveshare 5 Inch Resistive Touch Screen LCD 800*480: Amazon.de: Computer & Zubehör
- HDMI kabel (dovoljne dužine od volana do kompa)
- USB Micro B kabel (dovoljne dužine od displaya do kompa)
- Dashboard software po želji, ja osobno koristim Z1 Dashboard kojeg sam kupio jer je odličan, ali ima i dosta free software koji se mogu naći.

Nakon što su stvari stigle krenuo sam u dizajn kučišta u Solidworksu.
Odlučio sam se na jednostavan dizajn gdje se samo spoje gornja i doljnja strana boxa.



Printer u akciji i gotov box za display:



Prednja strana je ispala nešto neurednija jer je to bio prvi layer koji se lijepi na podlogu printera, ali preko te prednje strane ionako ide carbon folija pa to izgrebano neće ni vidjeti.
Ono što mi još fali to su nosači za taj display jer moram display fiksirati na bazu volana.

Evo još koja slika displaya u funkciji (trenutno samo naslonjen na bazu volana dok ne napravim nosače).



Jedan mali video displaya, kod Z1 dashboarda se mogu mjenjati screenovi na displayu, tako da sa jednim buttonom na volanu mogu šaltati na telemetriju, trackmap, stanje guma itd..

lcd test 1 - YouTube
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DlxWrecker

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #1 u: Siječanj 30, 2017, 08:28:29 »
odlicno!
 
svaka cast! Ja koristim trenutno mobitel.


Offline the_prodigy

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #2 u: Siječanj 30, 2017, 09:48:13 »
To sam i ja prije probao sa mobitelom, fora je bila ali nikad mi nije bilo skroz praktično, a i ako imaš neku trku moliš se da te nitko ne nazove  cer1njo ili rokneš Airplane mod  šofe1

Ovaj display je meni puno bolja opcija, a nije ni nešto skupo, oko 350 kn.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DlxWrecker

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #3 u: Siječanj 30, 2017, 10:53:06 »
ja san ima jedan stari mobitel pa san njega stavija tako da neman problema sa pozivima  sm1jeh
Ovo je puno bolje jer ima puno više opcija za telemetriju i podatke.

Možeš li možda između svega ostalog staviti i mapu staze? 
da li imaš ikakav fps drop od prije?
pretpostavljam da su ti sad svi izlazi sa grafe puni? 3 + ovaj mali monitor? ja imam 4 monitora pa ne znam da li bi moga staviti ovaj mali.
 

Offline the_prodigy

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #4 u: Siječanj 30, 2017, 16:38:10 »
Možeš staviti mapu staze, to je u biti Trackmap, gore na ovom videu vidi se kad prešaltam na trackmap screen, tu se na pola displaya vidi mapa, a na drugoj polovici statistika. Ali imaš i opciju da ti se preko cijelog ekrana vidi mapa.

FPS drop nikakav nisam osjetio, a izlazi u grafi su mi sada puni, 3 monitora u surroundu + ovaj display.

A ovaj Z1 program ljudi često koriste i za 4. monitor iznad triple screena, ne mora to biti mali display, može biti i ovakav setup:





CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DlxWrecker

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #5 u: Veljača 01, 2017, 08:23:11 »
tnx!

Offline Wulf

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #6 u: Veljača 01, 2017, 10:32:12 »
DA malo offtopičarim i da si odma označim temu za čitanje hehe

Ovi triplscreenovi i takvi comboi... Jel to moguće napraviti samo sa određenim modelima monitora il se može uzeti bilo kaj, ali da ima tanke stjenke?

Offline the_prodigy

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #7 u: Veljača 01, 2017, 11:02:17 »
Bilo koje monitore / tv možeš koristiti, ali najbolje je da su sva tri iste veličine, isti modeli. Ali inače možeš spajati šta hoćeš.
Treba gledati i koliko i kojih izlaza imaš na grafi. Ako ti grafa ima DisplayPort izlaz, a monitor HDMI ulaz, moraš koristiti aktivni DisplayPort->HDMI adapter, inače nvidia surround ili eyefinity ne radi sa pasivnim adapterima.

A rubovi monitora naravno što su tanji to je bolje, a inače se u triple screenu ovaj srednji monitor izbaci malo naprijed, tako da rubovi od ovih sa strane budu iza srednjeg monitora. Znači postavlja se rub iza ruba, tako da u principu nevidiš duple rubove u sredini nego samo rub od prednjeg monitora.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline the_prodigy

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #8 u: Veljača 12, 2017, 16:29:26 »
Mali update ovog projekta i u principu taj je projekt gotov.

Napravio sam novo kučište za LCD, prijašnji dizajn sa "snap-on" idejom nije slavno prošao, iako je ta ideja bez šarafa bila dobra. Razlog tome je to što nakon par otvaranja poklopca pinovi i utori koju upadnu jedan u drugi su se izlizali i tako se jedna polovica kučišta jedva držala za drugu, zapravo se počelo razdvajati kučište samo od sebe.

Ovaj drugi dizajn je puno funkcionalniji, namijenjen je za M3 šarafe sa maticama i sad nema nikakvog razdvajanja, sve je čvrsto. LCD se zašarafi na jednu stranu kučišta i onda se još stražnja strana poveže šarafima za prednju.



Nosač je isto napravljen, može se i malo pomaknuti gore-dolje na samoj bazi volana.



Ovako izgleda u kompletu.





CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Wulf

Odg: DIY - Racing LCD Dashboard
« Odgovori #9 u: Veljača 12, 2017, 18:18:48 »
Gledam zadnju i sliku ono - di je?  ave1 ave1