Autor Tema: Metro Exodus  (Posjeta: 39972 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #90 u: Veljača 22, 2019, 14:11:53 »
Manje alkohola  cer1njo p1va

Offline Cole™

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #91 u: Veljača 22, 2019, 14:12:21 »
 ;D
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #92 u: Veljača 22, 2019, 21:04:34 »
Jedan video...
Ranger hardcore - odlazak po plišanog medvjedića; ima sveg - borba sa banditima, (ubijanje bandita koji se predaje jer me pukla panika), likvidiranje čopora watchmena, dignut u nebo od strane demona totalno random te panično bježanje, naganjanje lurkera i watchmena, zaglavnjen u barci, jedan watchmen odustaje od borbe samnom nakon šta je vidio kako loše gađam, ubijanje demona, i na kraju uspješna misija...  sm1jeh

Metro Exodus: Ranger Hardcore / Teddy bear - YouTube



Offline Cole™

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #93 u: Veljača 23, 2019, 20:01:30 »
Zvuk u igri je katastrofa :(
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #94 u: Veljača 23, 2019, 20:11:36 »
Mani se igre. Igraj COD.  cer1njo
Sad je mračno, sada nevalja zvuk, sad ovo, sad ono...  cer1njo ave1
Drži se Michael Baya

Zvuk okoline, opreme i pušaka je odličan!!
Čuj ovo u ovoj pustinji:

2019 02 23 21 49 - YouTube


Zvuk koraka je loš, dosta loš! Još kada uđemo u vodu ili mulj to je super, ali hodanje često nema veze sa vezom.

Btw, do dakle si došo?
Ja sam nakon cca 13 sati tek otišo do svjetionika, tj druga misija u sljedećem otvorenmom području...

« Zadnja izmjena: Veljača 23, 2019, 21:51:42 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #95 u: Veljača 24, 2019, 20:11:41 »
Čole, prava stvar za tebe!!  cer1njo


Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #96 u: Veljača 25, 2019, 17:40:33 »
Nakon 20 sati reću ću da je ovo Č/10 za mene  kava1
Mislim da sam na nekih 60% igre...

Evo mnoštvo sitnih detalja koje sam već posto na reboot forumu:

Kao šta se odmah vidi i što je već rečeno, igra je prepuna sitnih detalja, pa evo par sa ove mape...
Humanimlas (jbmti kakvo ime, ali fora) - čim ih ubijemo na njih se nakupi puno muha koje počnu letit po nama ako im se približimo, (u Volga području bi se skoro odmah zaledili)
Onda su tu oni gejziri ili šta već iz kojih izbija plin i nafta? Kada se ona zapaljena slama, (isto ta slama, nije samo pixel koji trči ekranom nego isto tako se raspada u kontaktu sa nama ili kombijem) dokotrlja do njih dođe do eksplozije i iz bušotine počne sukljat ogromni plamen. Ako smo blizu kamera će se tresti...
Pa vražije zmije; u početku sam mislio da su tu samo da svijet učine življim kao one male beštijice iz Volge koje se ukopavaju i koje možemo zgazit, ali ne, đubre te ugrize i napravi mučninu...

Kada hodamo po raznim olupinama one počnu škripat i zvukovi su odlični, vožnja kombija je malo čudna, kao da vozim neku barku po pustinji, ali makar ima neku "težinu", (naspram papirnatog modela iz npr COD igre, ali svaka ima svoje) te je super stvar šta ako nam je na putu guma, vreća pjeska i slično ne predstavlja problem jer ćemo to sve odnest sa sobom! Beštije da ne pričam, gazi gazi gazi i vozi krvave šajbe, (hm....uživio se malo)

Borba je isto zanimljiva; kao što je rečeno, nekada će se ljudi predat te im sa guštom zabijemo nož u vrat jer su prije minutu na nas poslali kišu metaka, onda npr lurker kada ostane sam će podvit rep i pobjeći, kao i humanimal koji će nas solo gađat kamenjem, a kada nakon cijelog čopora ostane sam pobjeći će ko zadnja kukavica...
Bitna stavka u borbi - municija - na ranger hardcore težini treba paziti na svaki metak! I to je odlična stvar; ipak kaos nakon nuklearnog rata i nema svatko 30+ metaka!

Cijeli lore je unutar raznih lokacija u već dnevnicima i razgovorima što negativaca, (preko radija u kombiju) što random ljudi rasutih okolo.

Moram priznat da mi je Volga mapa više "metroovska" a ova baca na Mad Max, (ingame ljudi gledali Mad Max filmove pa nakon nuklearnog rata se napokon ufurali da mogu tako živjet...).
Iako radi svih tih sitnih detalja, fantastičnog "world buildinga" i likova dobro drži samu priču i setting može proći!

Primejr kako se pazilo na svaki detalj - kada na Volga mapi idemo Nadyi po medvjedića - kada ga uzmemo to nije samo jedan klik, nego imamo animaciju kako uzimamo tog plišanog medvjedića. To je "obični" odi tamo i donesi mi to quest, a radi tako sitnog detalja ima dušu! Pa onaj ključ koji dobijemo od NPCa ako im pomognemo - prije otključavanja vrata ima animacija u kojoj pogledamo ključ... itd...
________________________

Znači imao sam glavnu misiju sa Damirom u kojem ga slijedim... Ej, u igrama NPC kojeg slijediš uvijek trči ko sumanut, animacije su mu užas, nikada isti tempo...
Ovaj se provlači između stijena, diže nogu na željezo, stavlja pušku na leđa i rukama se odgurava od stijena dok se spušta nizbrdo... U gameplayu radi ono šta drugi NPCovici rade u CGI animacijama.

Ovako se radi igra! Bravo 4A.  thumbs1
Ima svojih mušica, kao i svaka igra, te vjerujem da su uz još koji milion i par mejseci mogli to ispeglat i doradit, ali sljedeći mjesec je kupujem iako ću je proći jer se vidi veliki trud uložen da od ovoga naprave jebeno imerzivno vrhunsko iskustvo!

Svakoj slici u galeriji sam dao i ime  ;D
_______________________

Gore sam spomenuo gaženje humanimalsa... Imam i video; tako je "mesnato"  cer1njo

Metro Exodus; Ranger hardcore / Upsss - YouTube
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2019, 17:52:50 od doktor1 »

Offline Luckyluke

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #97 u: Veljača 25, 2019, 18:25:08 »
Ja još uvijek na Vogli, polako igram. Al ono što mogu sa sigurnošću reć, ovo mi je najbolji Metro ! Napucavanje mi je za 2 klase bolje od prethodnika. Ne moram cijeli rafal potrošit na monstruma, dovoljno je plasirat jedan precizan headshot da lik padne. Stealth je ostao isti uz priglupe neprijatelje, ali barem je od velike koristi jer se tim pristupom značajno štede metci s kojima se ne može razbacivat. S obzirom na ograničene resurse i veću težinu nego prije sustav upgradeanja je odlično napravljen. Igra na većim težinama djeluje ko pravi survival. Ko kak i treba bit. Ovaj polu-otvoreni svijet mi je pun pogodak. Odmah me podsjeti na prvi Crysis po tom. Taman da glavna radnja ostane u fokusu, a da se tu i tamo može skrenut s pravca. Igra potiče da se otkrivaju zabačena mjesta na mapi jer se često na njima znaju naći vrijedni resursi za preživljavanje. Atmosfera je vrh. Dan/noć, snijeg, kiša, sitni detalji koji doprinose atmosferi. Grafika top, o tome ne treba puno govorit. Jedino zvuk malo kaska, ali mi ne predstavlja neki veliki minus. Likovi mi ok, ali me živcira da opet je Artyom mutavac i jedino dijeli svoje emocije i mišljenja putem loading screena. To je u 2019. onako malo zastarjelo. Sve u svemu, ja prezadovoljan za sad. Nastavljam igrat...

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #98 u: Veljača 25, 2019, 18:44:15 »
Ja još uvijek na Vogli, polako igram.


Mislim da će meni trebat nekih 35 sati za preći igru!  kava1

A vidjet ćeš sitnih detalja na Caspian mapi!  ave1



A istraživanje se nagrađuje i sa nadogradnjama, što za masku, što za odjelo itd...
Ovaj gadget mi je majka za Ranger Hardcore težinu... Samo ima "manu" registrira i nedužne, a ne samo neprijatelje  ;D

Metro Exodus - YouTube
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2019, 18:46:36 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #99 u: Veljača 25, 2019, 21:50:30 »
Ma ni jedna igra nema ovakav odnos odrađen kao Artyom i Anna!
Ovo je odlično i zbilja šteta šta naš protagonist nema voice acting jer i ovako je meni to fenomenalno! Anna je vrh  thumbs1
Skoro sam suzu pustio u vlaku i nadam se da niti slučajno neće biti ono šta mislim jer ću poslat mail developerima 100%!  kava1
Već cijelu dosadašnju kampanju slušam Annu i točno znam da je neko sranje jer sve ukazuje na to!

Ubit ću devove! Još kada u vagonu sluša Annu kako priča o prošlosti, budućnosti dok vlak putuje...

Č/10x2

Offline Praetorian

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #100 u: Veljača 26, 2019, 08:45:20 »
Ma ni jedna igra nema ovakav odnos odrađen kao Artyom i Anna!


Ane

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #101 u: Veljača 26, 2019, 09:26:55 »
Šta sam ja igro...
To su moji dojmovi.
Možda sam malo krivo napiso

Ne zanimaju me The Lust of Us i slično...
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2019, 09:29:46 od doktor1 »

Offline Hrv4tin4

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #102 u: Veljača 26, 2019, 10:37:09 »
Šta sam ja igro...
To su moji dojmovi.
Možda sam malo krivo napiso

Ne zanimaju me The Lust of Us i slično...

Nije da te ne zanima nego ti nije dostupno bez konzole...

Offline doktor1

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #103 u: Veljača 26, 2019, 10:40:49 »
Trenutno me ne zanima. Nemam namjernu uzimat konzolu...
Em nemam ni para za to... Rađe ću uzet jaču grafičku da sam miran dogledno vrijeme...
Imo sam od prijatelja konzolu i nije mi lego Last of us jer sam ga počeo igrat... Već sam piso o tome.

Jedino šta me trenutno zanima su God of War i RDR2.
Volio bi imat PS4 PRO, bez greške i to odigrat ali da zbog te dvije igre uzimam konzolu, a imam toliko toga za odigrat nepada mi napamet!

Neću više to komentirat jer smo sto puta o tome tu laprdali...
EOD.
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2019, 10:44:08 od doktor1 »

Offline Cole™

Odg: Metro Exodus
« Odgovori #104 u: Veljača 26, 2019, 12:13:53 »
Ima onak jos 20 igara koje bi te zanimale... Upravo sam otvorio diskusiju xD
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB