Autor Tema: Playseat Evolution  (Posjeta: 4867 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DeusNikola

Playseat Evolution
« u: Prosinac 11, 2017, 20:49:32 »
Pozdrav ekipa,

Novi sam na ovome forumu, već sam neko vrijeme na HCL-u.

Ali ono najvažnije je da sam napokon otkrio novu dimenziju igranja sa svojim G29. Prezadovoljan sam i sretan ( vjerojatno bi bio i više da sam odabrao bolji volan ), a sad je dosao na red racing cockpit.

Za početak se želim ispričati adminima i zatražiti da prebace temu ako sam pogriješio smještaj teme i ako tema već postoji.

Ima li tko Playseat Evolution? Kako ste zadovoljni njime? Imate li preporuku za neki drugi? Revolution?
Kupuje li se zasebno stalak za mjenjač? Imate li neku preporuku što još kupiti uz to sjedalo?

Je li dovoljno udobno za nekoliko sati vožnje ( od dosadašnje stolice me sve boli nakon vožnje )? Kako se sve može podešavati ( može li se sjedalo pomicati, papučice, volan?) ?

Ja imam G29 i jednostavno vapi za nečim poput Playseat-a.

Offline Kamikaza

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #1 u: Prosinac 12, 2017, 22:05:16 »
Pa ajmo rec za neki pocetak je ok, udobsnost bas i ne ona sipka izmedu nogu je uzas. Koristio sam 7 godina kopiju tog seata i ok je ali da bi dao one novce za njega nebi. Precjenjen za ono sto nudi.

Offline Evil

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #2 u: Prosinac 12, 2017, 23:35:30 »
Bježi od evolutiona ako ti nije do bacanja novca. Šipka između nogu je koma, podešava se tak što izvučeš šipku iz šipke pa sve pritegneš vijkom, dvaput pomakneš izgleda konstrukcija ko da je ispala iz kamiona. Ploča na koju se montiraju pedale se fleksa, baza volana se može podešavati samo po vertikali ali onda se pomiče i udaljenost od sjedala, sve u svemu bjež.

Ja sam imao i više ne. Raceroom se da nabavit u Instaru za malo više novaca, sistem je isti ali djeluje bolje, Next Level se da nabavit za iste novce kao i RR i definitvno je za klasu bolji od navedenih. Rseat samo atraktivnije izgleda od Next Levela tak da radije daj malo više novaca nego da kupuješ nešto tek toliko da kupiš :)

Offline Kamikaza

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #3 u: Prosinac 13, 2017, 00:02:31 »
Ja sam kupio sada Rseat Rs1 i za cijenu koju kosta ocekivao sam vise. Ok je al podesavanja su mi malo prelosa za takvu cijenu jedino sto je cvrst i stabilan da mozes staviti kpyace i vozit se haha

Offline DlxWrecker

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #4 u: Prosinac 13, 2017, 09:13:14 »
možda ovo pomogne... navodno je simetik k2 skroz ok. samo što s ovima moraš imati svoje sjedalo

Simetik Cockpits – Simétik Cockpits


https://sim-lab.eu/

Offline Kamikaza

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #5 u: Prosinac 13, 2017, 22:14:09 »
Ima ga frend prezadovoljan sa njime

Offline DeusNikola

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #6 u: Prosinac 14, 2017, 19:01:49 »
Ovo me maalo iznenadilo.

Nisu to tako mali novci, a tako su loša iskustva.

Izgleda da je najbolje i najpovoljnije nešto kod kuće napraviti.

Sviđa mi se i ovaj RaceRoom iz Instara. Gledam malo i Next Level.

Nije toliko do novca, već sam novi u ovome svijetu pa nisam upoznat šta se nudi na našem tržištu.

Izgleda da ono što sam ja gledao je poprilično loše, a da je samo nebo granica što se tiče ovih cockpitova. Što se više zanimam, vidim da ima fantastičnih stvari, samo je skupo, a ja opet nisam toliko redovan igrač da bih dao 5.000 kn + za tako nešto.

Ovo od Simetik-a je zgodno, samo sjedalo je dodatni trošak, a meni je to presudno jer volim udobnost, čim nešto žulja ili je tvrdo narušava doživljaj igre.

Još ću vidjeti sve opcije jednom detaljno, ali mi se čini da ću nakraju uzeti neko top sjedalo i oko njega graditi cockpit.

Hvala vam ekipa

Offline Evil

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #7 u: Prosinac 14, 2017, 20:03:31 »
Možeš i tako ali DIY je projekt bez kraja, moja preporuka it je Next Level GT ultimate a ti vidi kak ti je najbolje :)
Sretno

Offline Kamikaza

Odg: Playseat Evolution
« Odgovori #8 u: Prosinac 14, 2017, 21:16:53 »
Ja sam krenuo sa Recaro sjedalom od 1000€ nakon nekog vremena postalo neudobno kupi Sparco od 300€ bilo ok neko vrijeme. Prosle godine kupio FK 150€ bilo ok godinu dana haha. Sa tim sjedalima da neznam sto kupis ne ocekuj udobnost :)