Autor Tema: Mass Effect 3  (Posjeta: 19737 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Cole™

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #15 u: Veljača 19, 2012, 23:00:43 »
Možda sam fanboy, ali nekako mislim da preozbiljno shvaćate igre. No to je vaša stvar. Ja sam veliku većinu puta zadovoljan ako me igra zadovolji (dobrim gameplayom, grafikom i solidnom pričom) te uopće nije bitan redosljed ni dal je malo lošije ili bolje od toga. Vrlo lako lajkam igru te vrlo često mogu pregrmit, odnosno zažmirit na neke ozbiljne propuste. No to bi se dala pokrenut neka druga tema, kako igre nisu pravo, nego privilegija ili luksuz...
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #16 u: Veljača 19, 2012, 23:09:56 »
Dok izracunam koliko sam godisnje potrosio na originale i kolko igri stvarno vrijedi te pare - zaboli me glava.
Nekad dok sam sve zivo piratizirao i nije me bila briga ni za sto jer sam znao da nemam pravo prigovarati na nesto sto zapravo ne posjedujem i mogao sam biti sretan sto sam se toga uopce dokopao. Proslo se sve zivo al danas svemu pristupam na drugaciji nacin i mozda preozbiljno kao sto ti kazes. Ali cini mi se da ce se i to promjeniti zbog trenutnog stanja u gaming industriji. Opet na stari put i bit ce osmijeh od uha do uha nakon svake odigrane igre, a oni nek kukaju zbog cega se piratizira. Jedino mi je zao par onih studija koji stvarno stvaraju remek-djela, no takve cu uvijek podrzati.

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #17 u: Ožujak 02, 2012, 20:02:02 »
Launch trailer

<a href="" target="_blank" class="aeva_link bbc_link new_win"></a>
!

Još malo pa staje osvajanje japana i kreće se u obranu zemlje....

Offline Cole™

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #18 u: Ožujak 02, 2012, 21:10:39 »
Od kud informacije da Sheen ne daje glas više u ME3 ja ga ovdje čujem loud and clear.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #19 u: Ožujak 02, 2012, 21:30:16 »
Daje, čak ima i video, a na 3:40 kaže da "još nije gotovo..."

Kakva najava četvorke....??

Mass Effect 3 Voice Cast Reveal
« Zadnja izmjena: Ožujak 02, 2012, 21:32:49 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #20 u: Ožujak 04, 2012, 11:12:38 »
Jedva čekam, još od prošlog ljeta odbrojavam dane takoreći. OK, zapravo sam bio u iščekivanju, a odborojavam baš otkad je potvrđen datum izlaska. Iako sma osobno na neki način bio razočaran dvojkom, nije to ni blizu kao Ther recimo ili neki drugi sa drugih foruma (neću spominjat, neki znaju na koga mislim  ;D). Tj, nisam bio razočaran smaom igrom koja je genijalna, nego jednostavno mi je bila lošija od prve. I vidim da će se ova još udaljiti od jedinice, ali imam osjećaj da će mi biti ipak bolja od dvojke, jer ovdje to udaljavanje ima više smisla.

Da, ne pričam o RPG elementima i sl, nego o priči i atmosferi gdje je jedinica bila puno više mistična, sa nekom jezivom SF osamljeničkom atmosferom, a dvojka se više furala na akcijski blockbuster. Nakon trojke vjerojatno dvojka neće biti nimalo "akcijska" igra, ali kako rkeoh, ovo je vrhunac, zaključak trilogije i za nju se i očekuje da bude spektakl, a ne nekako samozatajna kao prvi ME.

Nešto slično mi se dogodilo ovih dana sa Witcherom 2 koji sam odigrao, gdje je nedvojbeno riječ o fenomenalnoj igri, ali isto tako unatoč neviđeno lijepoj grafici, realno boljoj priči nego u prvom dijelu, i sa puno većim naglaskom na osobnosti likova, s druge strane, igra ima puno manje sadržaja u korist karakterizacije likova i priče, te ono bitno, kao i u ME 1 i 2, više ide prema nekom "spektaklu" (iako ni blizu kao ME, no to se podrazumijevai jer je ovdje riječ o par kraljevstva, a ne čitavoj galaksiji  ;D), i ima mi slabiju, barem za moj ukus, atmosferu od jedinice koja je bila nekako prljavija, mračnija, i isto više mistična.

No kako god, također čuvam sejvove, veselim se kao malo dijete, i ja i kum zajedno slinimo već mjesecima, a bome imam još barem 4, 5 frendova koji su u istom stanju, te očekujem vrhunsku igru, ali mislim da se prvi ME nikada ne bude ponovio. Što mi je šteta jer je za mene to najbolja igra koju sam igrao u 20-ak godina gaming staža


I da, onima koji nisu odigrali Project Overlord i Shadow Broker DLC-ove - to su vjerojanto najbolji dijelovi ME2  ave1
Overlord DLC sam po sebi nije nešto posebno, ali ima fenomenalan i jako emotivan kraj, dok Shadow Broker je nešto stvarno posebno, od samog početka do kraja. OBAVEZNO odigrati prije trojke  thumbs1
« Zadnja izmjena: Ožujak 04, 2012, 11:19:25 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #21 u: Ožujak 04, 2012, 12:16:10 »
Imam za preći Shadow Broker, Overlord i Arrival DLC iz dvojke.... Taman za ubit ovaj hype oko igre i prebacit saveove koji se vuku još od jedinice sa svim odlukama

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #22 u: Ožujak 05, 2012, 01:09:24 »
Jedan moj osvrt sa BUG forum gdje ljudi uspoređuju ME1 i ME2
_____________--

Zanimljivo.... Ove rasprave dali je bolji ME1 ili ME2.... Pa evo meni je recimo drastično bolji ME2!

Ajmo sada attack bla bla...
 
Obožavama RPG naslove. Krenuvši od Fallouta, Fallouta 2, Baldurs Gate, BG: SOTA, Icewind Dalea, NWNa....itd

ME1 je imao jedno od najvećih sranja šta se inventorija tiče u povijeti video igara, imao je onaj užas od Macoa za koje je ultra dosadno skeniranje planeta u dvojci napredak u svjetlosnim godinama!! Imao je užas, užasa od onih sporednih misija sa nevjerovatnim vozilom koje treba poslat Jean Luc Picardu na njegov brod i da ga otpelje svjetlosnim godinama i da ga više ne vidimo u povijesti video igara...

I eto nam RPGa... (RPG-  igranje uloga) - naravno svi koji smo igrali gore spomenute naslove to je to, hrpa, stvari, inventorij, ODLUKE.... E da odluke, njih ima u u ME2 i odlične su...

Ja u ME2 igram ulogu Sheparda, (RPG- igranje uloge) i to je općenito u jedinici i dvojci odrađeno odlično!! U dvojci po meni još i bolje. One "lojaliti", (nemam pojma kako se piše i neda mi se tražit) misje su meni fantastične. Kažu ljudi "ah, osim tih lojaliti mija kampanja je kratka". Pa kvragu te misije su tu, skupljaš ekipu, razgovaraš sa njima, upoznaješ ih - i to upoznavanje i karaktere svojih suboraca ekipe ME2 je odradio fantastično!!

Ajmo se još malo dotaknut tih ODLUKA! Koliko se je vidjelo komentara poput "jao šta da napravim da mi ne ubiju NIKOGA od ekipe na kraju", "joj pa daj pogledaj na internet pa ti nitko neće stradat na kraju" bla bla bla...

I onda ljudi žele igrat RPG i po svakom mogućem naslovu se kaka šta te vražije odluke ne mjenjju svijet, (Skyrim khm khm) i to ME2 odradi odlično i onda ljudi traže vražiju pomoć kako da im svi prežive, ili naletiš na komentar, "budala si, pa prati tutorijal i imat ćeš svu ekipu za nastavak..."

Meni su odapeli onaj ludi "znanstvenik" i Jack jer sam na kraju tako odigro i ODLUČIO! I nisam išao na Google utipkat gdje da pošaljem Perota, a gde Radojka jer igram RPG u kojem JA odlučujem gdje, šta, kako!!

A ako je nkome RPG onaj užasni inventorij iz ME1, a ME2 je završio prateći tutorijale da mu svi prežive...nice....

Nije ovo D&D!!!

Mass Effect je fantastična franšiza i rijetko koja igra nudi "uvoz" vaših odluka iz prethodnika koji utječu na svijet oko vas!! Pa zar nije to - to?!? Da vaše odluke utječu na zbivanja i daljni tok radnje!? A to odlično rade i ME1 i ME2. Ali po meni je ME2 mnogo bolji od svog prethodnika!!!

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #23 u: Ožujak 05, 2012, 10:11:42 »
Pa dobro, svatko ima svoje mišljenje i ukus, ali evo moj osvrt na ovaj osvrt - jedino inventory je bio od rečenog što mi je uvjetno rečeno smetalo u ME 1. Mako mi je bio zakon, i iskreno se nadam da će opet biti nešto slično, baš radi te neke mistične i usamljene SF atmosfere, gdje se solo voziš po nekom planetu i istražuješ, pa te napadne Thrasher Maw ili razbojnici... Ugl, Mako mi je bio genijalan, i iako mi je par puta dosadio, no smao zbog moje krivnje jer sam htio istražiti baš svaki planet od početka do kraja, pa sam išao gore dolje sa Makom dok nisam sve našao što se moglo naći, nakon što ga u dvojci nije bilo, žalio sam i za tim dosadnijim trenutcima koje ponavljam, sam si sam nametnuo.

Općenito, dvojka je dorađenija sa tehničke strane, jednostavnija, pristupačnija itd, i to se slažem, ali meni osobno to nikad nije bilo najbitnije u igri. Ono što mi čini igru je atmosfera, priča, muzika (puuuuno puno više od grafike što mi je zadnje sada potvrdio Witcher 2 kojeg sam tek odigrao a ne sjećam se jedne jedine melodije, dok one iz jedinice mi se vrte u glavi već par godina) pa tek onda sve ostalo, a tu mi je ME1 bio miljama dalje od dvojke. No kažem, zato što meni osobno više paše ta Blade Runner/Alien/planet majmuna (original) atmosfera nego neki Star Trek/Chronicles of Riddick kako sma doživio dvojku.

Svakome svoje, no ponavljam, obje igre su mi za 9x od 100, (kao i filmovi koje sma nabrojao, volim i Riddicka i Star Trek) samo dvojka mi je na granici sa 8, a jedinica mi je gotovo savršenih 100/100.
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #24 u: Ožujak 05, 2012, 14:10:11 »
Uf....



Još malo....

Moram preći DLCove iz dvojke, a totalno sam u offu... Grlo me boli, temperatura ona 37.5 - ni tam ni sim...

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #25 u: Ožujak 06, 2012, 06:59:13 »
 kava1



Ljudi pišu da su ekstra razpčarani igrom. Pogotvo odlukama i dijalozima - kojih niti nema jer su 99% automatski. Kažu uništena franšiza da je mogu i igrat ljudi koji samo napucavaju bez imalo brige za priču.....

"...watching movies is the best game-play experience..."

"It's shockingly 99% auto dialogue with the exceptions I've outlined above."

"You barely, and I mean barely, get to choose dialogue in this game. 99% dialogue is not an exaggeration."

"The biggest disappointment is creating a character in the first two games only to see them ripped right out of your hands in the third. This is ridiculous. Last game I purchase from them."

"In ME3, more likely than not, you will not even have a choice. You will just watch your Shepard react along some predetermined line. It doesn't matter whether or not the reaction matches your own. What matters is that you are no longer engaged in that moment - you do not have to make a choice when push comes to shove about how you feel and how to say it. That is a tragic and undeniable loss for ME players."

"Bottom line, there is about 2 times less dialogue options in ME3 when compared to ME2. And that's being generous, it's closer to 3:1 "
« Zadnja izmjena: Ožujak 06, 2012, 07:16:15 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #26 u: Ožujak 06, 2012, 09:44:57 »

Offline Cole™

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #27 u: Ožujak 06, 2012, 10:26:58 »
Evo prvih ocjena:

Eurogamer – 10/10
Vox – 10/10
Gamerzines – 98/100
IGN – 9.5/10
CVG – 9.4/10
GamesRadar – 9/10
Gamespot – 9/10
GiantBomb – 4/5
1UP – A
Kotaku – “Yes”

c/p sa VG247  :P
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #28 u: Ožujak 06, 2012, 10:36:32 »
 cer1njo
Cudo nevidjeno od igre prema ovome, a korisnici nisu uopce zadovoljni.  fpalm1
Sutra cu vjerojatno zaigrati pa javim dojmove....

Offline doktor1

Odg: Mass Effect 3
« Odgovori #29 u: Ožujak 06, 2012, 10:47:55 »
Ti "korisnici" su mi upitni...jako



Nema šanse da je igra tako lošta da joj je user score 1.9. Čisto preseravanje i debilana. Neznam zašto taj retardirani Metacritic uopće ima taj US...