Autor Tema: Skyrim  (Posjeta: 29169 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #15 u: Listopad 22, 2012, 15:53:27 »
Igram pomalo igru kojih mesec i pol dana na Xboxiju = kojih 30 sati igre, lik mi je wood elf two handed (trenutno mi je TH na 75 ili 76) divljak. Mislil sam igrati s magijama ili lukom i strelom pa sam zel wood elfa, al jako brzo sam se odlučil na tarapanu.  cer1njo

Igra mi je sve u svemu jako dobra, prvi put stvarno uživam u Bethesdinoj igri. Fallout 3 mi je bil solidan, Oblivion gnjusan, Morrowind tak-tak. Sim su dosta stvari popravili i puno konkretnije i bolje mi sve djeluje. Dizajn je jako dobar, celi taj miks nordijske mitologije s Elder Scrolls settingom jako dobro funkcionira. Bugova ima, retko se naleti, jedan mi je do sad bil malo grđi (uvek na istom mjestu) - neprijatelj dok casta disarm oružje mi opadne iz ruke i više ga nisam mogel pronaći kad je doslovno propalo u zemlju. Za jednu igru ovakve veličine dobro je ispolirano, jer ostalih par bugova na koje sam naletel su sitnice tipa - ubijem lika i kak opadne dole do pojasa propadne u zemlju i slično.

Konačno je voice acting dobar, animacije solidne, likovi više nisu onak gumeni, bolje je napisano sve (questovi i to, tu je Bethesda uvek bila dost slaba) itd. itd.- uglavnom, veliki napredak u odnosu na Oblivion.

Borba je u odnosu na Oblivion bolja samo zahvaljujući perkovima, ali u praksi je ista.

Jedina prava zamjerka je ta ista mehanika borbe koja je i dalje dosta traljava (pogotovo u usporedbi s Souls serijalom), ali čovek se na sve navikne - pa tak i na ovo.

Prema viđenom mi je igra za 85/100 i prvi put mislim da ima nade za Bethesdu da napravi na idućoj generaciji pravu stvar. Fali samo prava mehanika borbe, pamtljivi likovi, kompleksniji razvoj lika (realno - na Skyrimu je to dosta pojednostavljeno, ali dobro funkcionira) i onda bi to meni bilo to.

Sadržaja ima da ti pamet stane i retko koja igra se po tome pitanju može mjeriti s ovim - questovi su raznoliki i svi imaju neku pozadinu i bar malu priču koja ih okružuje. Hvala bogu nema onih grind questova tipa 'E, odi v šumu i donesi mi 10 krzni od vuka'.

Puno toga bi se dalo reći o ovoj igretini, više pozitivnog nego negativnog i (opet) jedina prava zamjerka je zastarjela borba.

Istina - igra JE overrated (ko uostalom i sve Bethesdine), ali je jako dobra i kaj je najbitnije - igriva.  thumbs1

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #16 u: Listopad 22, 2012, 19:58:39 »
Za ovo OVEREJTED je smješno govirit....

Ja znam da tu nisu debilna djeca na ovome forumu, ali neka mi sada TU netko opravda VRAŽIJIH 93% zaCOD  MW2 na jednom našem "sajtu"...

Tko mi opravda takvu ocjenu od MW2, naravno ARGUMENTIRANU možemo počet razglabat da je Skyrim "over and over"...

Pogledaj Skyrim, (koji je dobio 94, ne 93) pogledaj COD....

Svi seru IGN, GameSpot su potkupljeni  o onda HCL da MW2 takvu ocjenu!!!!! Pa Skyrim je od MW2 svjetlosnim godinama u svemiru; - nemojmo govorit o multiplayeru jer i ljudi pa idjeca znaju koje igre kupuju za net, koje za single....

Općenito ova igrača industrija je otišla u vražiju debilanu!! Kao šta sam već rekao u Far Cry 3 temi, ako ja nebudem mogao isključit one indikatore odakle meci dolaze ta igra je za mene mrtva........... - e i tu će se ljud nadovezat nisi je platio bla bla..... ---- Takvo razmišljanje je jednako retadaciji........ Pa ljudi božiji šta meni u pucačini treba regeneracija "helta" i strelice odakle metke primam u dupe!!!????

Skyrim je dobio avionske ocjene, ALI pojede sve te užasne igre koje su DEBELO precjenjene iznad njega...

P.S. - čitam na steamu kako se mulac žali da je Dishonored ćesme od igre JER ON NEMA MINIMAPU U KUTU EKRANA!!!!! Mislim.... Nema smisla više dalje komentirat..

Offline Cole™

Odg: Skyrim
« Odgovori #17 u: Listopad 22, 2012, 20:14:51 »
Kolko sam ja skužio PC verzija Skyrima >>>>> konzolaške verzije.  cry1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #18 u: Listopad 22, 2012, 20:16:44 »
Ček, kakav COD MW2? Pa ja bi mu dal 0/100, ta igra je smeće!

Ja ju uspoređujem s Dark/Demon's Souls - znači RPG igrama koje su vrh RPG-a ove generacije - istina, drukčiji je koncept od Elder Scrollsa, ali sama mehanika igre i (najbitnije) borbe je vrhunska. Skyrim je jako dobar, igra JE precjenjena, ali ne puno za razliku od prošlog nastavka - Oblivion koj je deeeeebeeeelo precjenjen. The Witcher 2 nisam još igral, ali planiram i vjerujem da je igra bolja od Skyrima, jer je jedinica bila fenomenalna i vjerujem da je dvojka isto više story-driven s zanimljivim likovima za razliku od Skyrima.

IGN, Gamespot i slični su jedna velika NULA.

Meni je retko koja igra za 90+ ocjenu (za to igra mora biti revolucija), ne djelim ocjene ko gore navedeni i ovih 85% od mene je rang igre koja se mora odigrati pod svaku cijenu.

Razočarava s tom lošom mehanikom borbe i to je jedan od razloga zakaj je overrated - jer ipak na kraju velik dio igre se provede u borbi, a ona je tu skroz ista ko na Oblivionu (di je blago rečeno bila katastrofa). Zbog ostalih jako dobrih segmenti mogu progledati tu kroz prste igri jer je to jedna mana u moru pozitivnih strana.

Da ne spominjem poglupljen razvoj lika - di su atributi tipa strength, intelligence, agility itd.? Da - dobro funkcionira ova mehanika kakva je na igri, user friendly je, ali volim dok je više opcija kod razvoja lika ponuđeno.  thumbs1

@Cole - PS3 verziju su zeznuli, X360 verzija je dobra - igra ko igra je ista na svim platformama glede mehanike i gameplaya - naravno na PC-u je plus mogućnost moddinga i bolje vizualno iskustvo i to je neosporiva prednost.
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2012, 20:18:53 od ManTheRamparts »

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #19 u: Listopad 22, 2012, 20:26:12 »
Ma kolega, tu se nisam doslovno tebe dotakako jer vidim da imaš pojma šta je kvalitetan naslov!!!

Konstantiro sam općenito o debilani u igraćoj industriji!!

Pa jedva čekam sada Baldur Gate EE i novi projekt od Obsidiana čiji je Kickstarter pokazao koliko su ljudi gldani kvalitetnih naslova!! I već sam kupi BG i sada kada ovo izađe opet ću dat novce, jer je to RPG kakav želim; pa ti se u BG izgibiš samo šta pročitaš dva spella kako rade i slično...

To želim

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #20 u: Listopad 22, 2012, 20:31:06 »
Krivo sam skužil, sve 5.  thumbs1

E pa to se čeka. Baldur je alfa i omega RPG-a isto ko i stari Fallouti i tu nema boga. Zato je meni overrated - jer ja uspoređujem još i s tom starom gardom koja je fenomenalna. Project Eternity se prati i zbog njega se bude najvjerojatnije pravi PC uzel dok bude vreme. Kickstarter je sve rekel - ljudi su željni pravog RPG-a, ali menadžeri i slična bagra to neće videti niti čuti - samo se podilazi 14-godišnjoj publiki i njihovim zahtjevima.

Ajde u zadnje vreme se malo vratil dašak stare slave gaminga s nekim naslovima tipa Dishonored - tek danas sam ga zavrtel i već sad vidim da je to - to.  thumbs1

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #21 u: Listopad 22, 2012, 21:04:26 »
Ja se samo nadam da je Kickstarter budućnost distibucije igara!! To pokazuje PE tj Obsidian,.... pa ljudi su ima dali vražija četiri miliona dolara, plus njihov budžet!!!!

Daj bože da nam je to budućnost da se ove kleptomanske, megalomanske kompanije, (EA, Activioson, Bethesda...............ubiti svi) maknu i da ljudi na miru mogu radi igru kakvu su autori zamislili!!

Pa pogledajte Mark of the Ninja!! Šta je tragično od Thief serijala nema takve igre, (da se razumjemo, igra nema AI, ali odrađuje posao bolje nego neke razvikane igre)...
« Zadnja izmjena: Listopad 22, 2012, 21:06:50 od doktor1 »

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #22 u: Listopad 23, 2012, 10:32:07 »
Isto tak treba osobi koja je zmislila DLC sadržaj opaliti takvu šamarčinu da se više nikad ne probudi.  kava1

Da ne bu sve off:

Bilo je smešno dok mi se desil bug s propadanjem oružja u zemlju. Istina - onda mi nije bilo smešno - sat vremena sam u toj špilji tražil po podu, u vodi, u mraku s bakljom oružje kojeg nije bilo tam. cer1njo
Još sam i loadal par put, naravno da je taj protivnik bil neki malo zeznutiji šef i naravno da mi je uvek disarmal oružje, naravno da sam mogel najti sva oružja, samo ne najbolje u tome trenutku kaj sam imal (enchantani Wuuthrad, two handed axe).  cer1njo


Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Skyrim
« Odgovori #23 u: Listopad 23, 2012, 22:36:55 »
Skyrim je jako dobar, igra JE precjenjena, ali ne puno za razliku od prošlog nastavka - Oblivion koj je deeeeebeeeelo precjenjen. The Witcher 2 nisam još igral, ali planiram i vjerujem da je igra bolja od Skyrima, jer je jedinica bila fenomenalna i vjerujem da je dvojka isto više story-driven s zanimljivim likovima za razliku od Skyrima.

Sve ovo. Ja sam isto bio debelo razočaran Oblivionom. Hvalili ga do neba a kad ono - ćorak. Bio mi je super prvih 2, 3 sata, no kada se počelo sve ponavljati tj ostalih 40 sati je bilo isto kao ovih prvih 3 - katastrofa. Questovi najgori ikad. Okoliš monoton to bola. OK da ne nabrajam sada sve minuse i pluseve želim reći samo da meni nije borba smetala čak, ali igra me je sve skupa jako razočarala. Jedino što je bilo fakat sobro je bila grafika (ali opet uzalud to kad je sve izgledalo isto - dungeone bolje da ne spominjem) i muzika. I zato od Skyrima nisam puno očekivao od prve najave, onaj trailer znamo svi koji je bio, no kako je počeo pristizati gameplay materijal počeo sam se hajpati i već dugo ga jako želim igrati. Pogotovo jer čujem od svih koji igraju da su ispravili te najgore stvari iz Obliviona, a i vidi se po slikama/videima. Uostalom, Oblivion sam završio za 40 i kusur sati što je sramotno malo jer sam npr prvi Mass Effect igrao preko 50, iako je igra manja, tj nudi manje. Potencijal u Skyrimu je barem za 100, ali ne znam kome se da. A i kao ogroman ljubitelj RPG-a, koji čak često i prašta razne propuste samo da je priča dobra i atmosferična te možda i bitnije, igra (lokacije, questovi) nije monotona - razočaravajuće je reći da je Oblivion bio jedini RPG ikad kojeg sma igrao na silu i gdje sam tih 40 sati igrao ravno godinu dana. Imao je velik potencijal ali zasrali su puno toga. Skyrim je čini mi se taj potencijal realiziran.

A Witcher 2 - vjeruj mi, razočarati se nećeš  thumbs1 Meni je i dalje prvi dio bolji za nijansu (kao i mom kumu recimo, dakle nisam jedini cer1njo), ali to je podložno promjeni jer sam tek jendom odigrao oba dijela, no u skoroj budućnosti krećem na ponovno odigravanje i pravi dojam kod takve igetine mogu donijeti tek nakon barem 2 prolaska.
Ali radi se čisto o atmosferi koja je u oba dijela genijalna samo je u prvom dijelu puno mračnija, dvojka je više kao prekrasna, tužna, ali lijepa bajka. Te u nešto manjem dijelu o lokacijama odn veličini istih, dvojak je dosta "zatvorenija". No obje su igre  thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #24 u: Studeni 05, 2012, 16:15:55 »
The Elder Scrolls V Skyrim: Dragonborn - Official Trailer


Zanimljivo, pogotovo ovaj Morrowind like dizajn tj. kad se radnja odvija na Solstheimu (otok iz Bloodmoon ekspanzije za Morrowind).

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Skyrim
« Odgovori #25 u: Studeni 06, 2012, 11:40:52 »
super trailer
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #26 u: Veljača 25, 2013, 18:05:06 »
Napravljen novi ženski lik koji kreće u dugačku avanturu Skyrimom - Kamabi



Ne gine joj "mojih" 300/400 sati, (naravno ne u šutu  cer1njo) provedenih u ovom svijetu kojeg sam napravio izazovnog, imerzivnog, neopraštajućeg i vizualno specifičnog...

A ovdje će avantura bit predstavljena u slikama iz virtualnog svijeta...
« Zadnja izmjena: Veljača 25, 2013, 18:07:01 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Skyrim
« Odgovori #27 u: Veljača 25, 2013, 21:24:16 »
Uuuu, predobre slike  ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #28 u: Veljača 26, 2013, 21:41:59 »


Danas je Kamabi došla u Falkreath te obavljala razne poslove da zaradi ponešto septima, (ne, nije se fukala u Dead Man's Drink brvnari već čistila rudnike od bandita te skupljala izgubljena blaga po raznim katakombama..)



Evo i galerije slika

Offline Praetorian

Odg: Skyrim
« Odgovori #29 u: Veljača 26, 2013, 22:12:40 »
Super slike thumbs1
To s novom grafičkom sad igraš ?