Autor Tema: Skyrim  (Posjeta: 29162 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #30 u: Veljača 26, 2013, 22:24:08 »
Ne, stara je još. Sutra stara ide ća, a ja po novu koja je rezervirana u Linksu....

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #31 u: Veljača 26, 2013, 22:32:36 »
Inače novi UI je živi preporod nakon defaulta. Pogotov Items i Magic Menu te Quick Menu na koje se može staviti deset kila spellova, oružja, mogućnosti, korisnih predmeta....

Items Menu - ikone u boji radi lakšeg snalaženja



Quick Menu - ogromno proširenje naspram doslovno užasnog Vanilla...



Imerzivni HUD: kompas u gornjem djelu ekrana se pali pritiskom na tipku X, Stamina, Magica i Health nakon regeneracije automatski nestaju, (fade efekt), mali crosshair koji se može podesiti na više načina, (da se ne pojavljuje, da se pojavljuje nakon izvlačenja oružja, samo nakon izvlačenja luk i strijele itd...)

Skyrim iHUD


A da ne spominjem gameplay modove koji od ove igre naprave vrhunsku imerzivnu RPG avanturu...

Poput potrebe za hranom i pićem, jezera i rijeke u hladnijim krajevima ostavljaju efekt na lika te se u kampu možemo osušiti, okrijepit i slično, (u toplijim krajevima to nije slučaj) isto tako snježne oluje, dok dolaskom oko primejrice Riwerwooda samo jutarnje sunce pomaže u svemu tome. Tragovi u snjegu kada ostanemo bez hrane da lakše pronađemo životinju i skuhamo si juhu ili spečemo meso u logoru.... Kvalitetnija fizika, bolja borba,  pametni konji koji bježe iz borbe, a ne da ih uvije stvorenja ubiju i još mnogo toga..

Tako da je nova vizualna i zvučna prezentacija te nove animacije samo bonus toj imerzivnosti..
« Zadnja izmjena: Veljača 26, 2013, 22:42:55 od doktor1 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Skyrim
« Odgovori #32 u: Veljača 27, 2013, 01:00:22 »

Poput potrebe za hranom i pićem, jezera i rijeke u hladnijim krajevima ostavljaju efekt na lika te se u kampu možemo osušiti, okrijepit i slično, (u toplijim krajevima to nije slučaj) isto tako snježne oluje, dok dolaskom oko primejrice Riwerwooda samo jutarnje sunce pomaže u svemu tome. Tragovi u snjegu kada ostanemo bez hrane da lakše pronađemo životinju i skuhamo si juhu ili spečemo meso u logoru.... Kvalitetnija fizika, bolja borba,  pametni konji koji bježe iz borbe, a ne da ih uvije stvorenja ubiju i još mnogo toga..


Ovo zvuči predobro  ave1
Mislim nisam ni igrao još Skyrim ali ove stvari su zakon  thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #33 u: Veljača 27, 2013, 01:24:21 »
To sve ne postoji u vanilla verziji. A sada sam još napokon i podesio kretanje likova. Ono tako je retardirano i smješno vidjet da likovi trče i sprintaju poput konja. Sada sam to podesio da liči na nešto.

Evo tabela; desno su vanilla postavke



Može se vidjet da je sprint čovjek na broju 500, a konja 600!?

Trčanje - čovjek 370, konj 450, jako mala razlika....

Ja sam to malo prilagodio i to je to..
_______________________

A i evo na šta recimo utječe žeđ, glad, ostale bolesti, pa sa kojim predmetom, (prsten, narukvica, cloak) profitiramo u čemu, od kojih magija imamo "blagoslov" itd.

Mene napao vampir te moram naći ljek u nekom selu ili gradu te se najest napit i odmorit...



Te tabela nakon šta sam u Falkreathu kupio ljek i najeo se u konobi...

« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2013, 01:54:52 od doktor1 »

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #34 u: Veljača 27, 2013, 10:09:09 »
A evo kako izgleda moja štriga - Kamabi, (nećete vjerovat ali to ime određeno značenje koje sam radio nešto tipa mog nicka - doktor  ;D)




Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #35 u: Veljača 27, 2013, 22:49:26 »
Ajme meni šta Ambient Occlusion, (AO) od nvidae napravi Skyrimu... Pa to je drugi svijet...



Ova sjena u crvenom krugu bez AO ne postoji...

GTX 460, (opaki oveclock) + AO, 0xAF, 0xAA = 18/22 FPSa
GTX 650Ti, (default taktovi) + AO, 16xAF , 2xAA = 40 FPSa

WTF?

Ajme šta bi silovo ogre sa modovima da imam kakvu GTX 660Ti ili GTX 680, kada vidim šta radi ova GTX 650 Ti

Ma i sada ću sa novim modingom pojest novu krizu, od osvjetljenja do tekstura,  a da ne spominjem sa onim Coletovim "sranjem"....

Na staroj grafičkoj nisam mogao koristi AO jer bi tada FPS pao na cca 20 dok sa ovom AO + AF + AA = 40 FPSa

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #36 u: Veljača 27, 2013, 22:51:40 »
Sve kaj ima u imenu kombinaciju GeForce + Titanium = zlato.

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #37 u: Veljača 27, 2013, 23:03:28 »
Zbilja...

Totalno sam iznenađen... Nisam očekivao ovakav boost... Uopće.

Da ova kartica košta kakvih 900 kn pa to bio bio best buy svih vremena. Ovako mislim da je ipak preskupa jer dože oko 1300 kuna. Ovo je u Linksu bila akcija te je koštala 1075 kuna

Ali ja zbilja neću žalit. Rješio se GTX 460, nadoplatio 255 kuna i imam solidan TI Kepler u garaži.. Mnogi bi rekli da se trebalo ispružit još cca 500 kn pa uzet 660 Ti... Ali 500 kn nije malo; osim kojem tatinom sinu... Iako pošteno 660 Ti je kalasa iznad.. ALi kao šta rekoh nisam očekivao da će oakava jedna "mainstream" kartica tako pojest hvlajenu GTX 460 seriju...  thumbs1

I pohvale Linksu Rijeka šta su mi od jučer kada sam ih nazvao u kakvih 10 ujutro čuvali zadnji primejrak do 19:45 danas!! Svaka čast  thumbs1 Iako imaju moje ime , a tamo sam već rezervirao i monitor, i memorije i jednu grafičku itd... Ali, svejedno, bravo Links  thumbs1

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #38 u: Veljača 27, 2013, 23:06:25 »
Ma samo dok se setim svoje stare GeForce 2 Titanium, to je teralo sve kaj blesavo, godinama sam bil miran, sve na high, glatki frame rate etc., a opće nije bila ni preskupa nekaj svojevremeno. Kartica je doslovno mlela sve pred sobom. Strahota jedna.

Offline Praetorian

Odg: Skyrim
« Odgovori #39 u: Veljača 27, 2013, 23:07:15 »
Bome fini rezultati u odnosu na GTX 460 i to overklokanu. A vjerujem da je grafička tiha i da ne troši puno struje. Super deal si napravio thumbs1

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #40 u: Veljača 27, 2013, 23:17:44 »
GTX 460 - Skyrim - 76 stupnjeva, nova MX2 pasta, 2x6pin napajanje, ventilator se toliko čuje da mi dođe da ugasim igru jer imam osjećaj za filing da će se unutra nešto zapalit
GTX 650 TI - Skyrim - 56 stupnjeva, 1x6pin napanje, ništa ne čujem.....

Ali ima vremena da i ova kroz dvije godine prozuji, jer šta je, je GTX 460 je bila u opakom kloku od kada je sjela kod mene u ordinaciju do pred kakvih šest mejseci

Ali neće niti ovoj maloj biti lakše... neka se ne nada...  ;D

I šta je je.. u 1080p 1 GB memorije je jako bitan, pogotovo šta kolega kaže kada ti tih 1GB dođe u TI verziji...

Totalno sam happy  :P

Ko malo djete..

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #41 u: Veljača 27, 2013, 23:22:07 »
Da uzimam novi komp (da imam para) - bez razmišljanja bi išla kombinacija Intel + neki GeForce Ti.

Sigurno ne bi uzimal neko čereslo tipa GF2 MX.  cer1njo

Se sećate te katastrofe? Hvala bogu, nisam ja imal, al sam kod sestrične jako dobro videl da je to ravno samoubojstvu glede gaminga. Užas živi je to bil.  cer1njo

Offline doktor1

Odg: Skyrim
« Odgovori #42 u: Veljača 27, 2013, 23:26:40 »
Ja sam jednom prije kakvih 8 godina imao ATI grafičku, ali tada nisam baš bio u ovoj špici sa driverima i klokingom, i modingom, performansama itd itd..

ALi priajtelj je pred koju godinu kada su izlazile ATI 4870 serije uzeo to... Ma to je bio kod njega živi užas, moja 8800 320 MB DDR3 GT je jela njegovu 4870 1 GB DDR 5 grafičku; Uvijek problemi sa igrama i driverima...

Nvidia je po mom nekom iskustvu i mišljenju šta se tile podrške sa driverima dvije godine ispred AMDa... AMD/ATI ima budget kartice, ali toliko sam skeptičan prema njihovim driverima...

A i 85%, (taj postotak sam izvuko iz guzice) igara bolje radi sa nvidia grafičkim karticama priznao AMD tabor to ili ne...  kava1  ;D

Offline ManTheRamparts

Odg: Skyrim
« Odgovori #43 u: Veljača 27, 2013, 23:34:22 »
Dok je ta GeForce 2 Ti dala dušu zamenil sam ju s nekom ATI grafom - užas živi je to bil - od drivera, problema s uključivanjem AA i slične stvari - ma Teksas i pol. Još sam onda puno igral na PC-u, taj Ati mi ej samo glavobolje donesel. Nakon toga sam se zaklel da više nikad za gamerski komp ATI.

Nakon toga sam uzel novi komp i nutra sam piknul GeForce 7600GT, to je isto bila ludilo kartica. Nakon 4 godine je riknula memorija na njoj (nije ni čudo kad u ono vreme nisam opće gasil PC, skidalo se ko blesavo), pa sam uzel neku prelaznu, tek tolko Atijevu na kojoj sam sad - 5550HD. Za ono kaj je namjenjena (prelazna do novog PC-a) obavlja posel solidno, ali neki ozbiljniji gaming sam odavno pozdravil na ovom kompu. Inače - grafička mi se ne čini puno brža od 7600GT, ali naspram one prve Ati kaj sam imal je bolji dojam, nema problema više z driverima i nije sveopće rasulo kak je to prije bilo.

Da ne spominjem Atijevu katastrofa kompatibilnost s starim igrama - ako npr. oću igrati Baldur's Gate 2, moram prešaltati u ovaj komp opet 7600GT jer na Atiju je puno artefakti po ekranu. 7600GT mi dobro dela u 2d modu, bolje od ispravne ATi kartice.  cer1njo
« Zadnja izmjena: Veljača 27, 2013, 23:36:27 od ManTheRamparts »

Offline Praetorian

Odg: Skyrim
« Odgovori #44 u: Veljača 27, 2013, 23:38:27 »
I ja se držim Nvidije. Kad budem mjenjao svoju GTS 450, opet idem na Nvidiju. Nemam povjerenja u ATI, jer sam imao loših iskustava.