Virtual Racing > Racing filozofija

Budućnost virtualnoga racinga

(1/9) > >>

Cole™:
Svi znamo kakvo je trenutno stanje virtualnog racinga kojeg tako volimo.

Za neko kompletnije iskustvo u koje je uloženo više truda moramo posjedovati ili jednu od konzola ili PC, ali opet to nije dovoljno jer kvalitetnih racing naslova nema puno.
Da li je riječ o GT 5 na PS3-u, možda FM4 na X360 igraćoj konzoli, stvari nisu idealne za nikoga. Većina je zadovoljna, dok pravi racing filozofi i oni kojima srce tuče jače u uskim šikanama i prolasku kroz ciljnu ravninu, ne dobivaju ono što bi možda trebali.

Da se razumijemo, ne govorim da publika virtualnog racinga nema ono što bi ju kvalitetno zabavilo i ispunilo, ali toga sadržaja je i premalo i nekvalitetno. Gaming je prilično raširen pojam, no svakako velika većina će se složiti kako postoje igre, čije mane gotovo da nisu ni za spomenut, ako ih uopće i ima?! Da li smo mi kao ljubitelji racing žanra zakinuti za bar jedan, ako ne i dva visoko kvalitetna racing naslova, koji će kritike i pokude sakriti u hiden folder?! Vrlo vjerovatno zaslužujemo, ali pitanje je zašto ne dobivamo.

Naveo bi par možda subjektivnih primjera, ali isto tako znam da će se dosta ljudi složiti s tom konstatacijom. Npr. GT5 jedna od najboljih racing igara i igra sa vjerovatno jednom od najboljih tehničkih i sadržajnih podrška ikad, pati od dosta stvari, tj. mana. Ako bi se tražilo s povećalom dosta problema bi izašlo na vidjelo, kojima jednostavno nije mjesto u igri koja se zove the real racing simulator. Dalje bi se dotakao igara iz tvornice Codemastera (F1 2011 i DiRT 3) koji očito osim svoje kvalitete i zabavne komponente imaju problema u kodu, pa vam trebaju čelični živci da uopće prihvatite tehničke probleme koje vam zadaje igra, koji su u većini slučajeva neprihvatljivi. Tu je i Forza Motorsport 4 koja je trebala biti neki "ubojica" GT5, no neću ulazit u tu politiku, nego bi samo obratio pozornost, na ne podržavanje gotovo cijele serije priznatih racing volana, no tu nije baš FM i njihovi proizvođači krivi, nego više "glupa" politika od Microsofta za neugradnju USB standardnog čipa u njihove X360 konzole.

Na PC-u godinama ne dobivamo racing naslov kakav zaslužujemo, nekada veličanstveni GTR2 i rFactor danas pate od zastarjelosti i "loše grafike".

Želim istaknuti kako smo kao ljubitelji jednog lijepog žanra strahovito zakinuti kako za kvalitetu tako i za kvantitetu. Htio bi ovim uvodom pokrenuti raspravu, da sudjelujete u njoj, te da ukažete na problematiku stvari i ono kako vi vidite trenutno stanje stvari, te vaše želje i razmišljanja.

Carry on.  kuul šofe1

igzyy:
Moram prije svega pohvaliti ovaj post!

Najme patim od raznih loših komantara okolo po forumima koji hvale određene i spomenute kak ti simulacije i što već....kako nazvali, i da ne spominjem "modove" (kokretno o Rfactor-u modovima) koji su samo polu proizvodi i popularni su jer...eto... popularni..

Uvjek sam zagovornik savršenstva i nemam puno kompromisa, uvjek sam volio detalje i "gotov" proizvod.

Nadovezao sam se na sve ovo jer me boli da danas ljudi govore o nećem kako je savršeno i kako je dobro a u životu nisu probali ništa drugo osim jedne racing simulacije ili ...., toliko se prave upoznati s "realnošću" i grafičkim detaljima da jednostavno i prosto ne razlikuju 16-bit i 32-bit boje te govore o nekakvim vožnjama i kako je to realno....

Ja iskreno moram priznat da nisam znalac niti stručnjak i takve stvari prepuštam onima koji doista znaju i koji stoje iza toga, naravno ja uvjek idem prema svojim mogučnostima (svog PC-a)

Mogu samo reć da ono što sam probao a to je Rfactor i GTR, da GTR modovi i sama simulacija mi je daleko bolja od Rfactora koji je jako siromašan (u svakom smislu) i vrlo gumen.
Što se tiće pak R factora jedino se držim FSone i CTDP modinga koji uistinu mi uvjek oduzmu dah kada pokrenem njihov mod, sve ostalo koristim radi racing zajednice.



Pozdrav Cole , sjajna tema.  thumbs1

KimiHR:
Zaista odlična tema Cole , svaka čast.
    Također , slažem se sa skoro svim tvojim tvrdnjama , možda samo ne oko one da postoje skoro idealne igre , jer po meni je to ipak stvar osobnog dojma.Pa će tako i u ovom specifičnom žanru neka igra koja je nekome skoro bez mane , nekom drugom biti ne tako savršena ili totalno neinteresantna.
   Pošto je moje iskustvo virtualnog racinga povezano isključivo s Playstation-om onda ću se i držati racing naslova na toj platformi.Kao što je i Cole rekao , GT5 zaista ima stotine stvari koje bi trebale biti bolje , ali je i takav svjetlosne godine ispred bilo kojeg drugog naslova na toj platformi.I da budem iskren nedostatak bilo kakve konkurencije GT5 me poprilično razočarava , jer da ona postoji vjerovatno bi i GT5 bio bolji.
  Kad se samo sjetim starijh generacija PS konzola sjetim se i nekih zaista odličnih racing igara npr. TOCA,  Colin McRae Rally , Richard Burns Rally koja je BTW za mene najbolja relly simulacija ikada napravljena (od onih koje sam ja igrao) , a bilo je i solidnih F1 naslova.Nažalost većina tih igara je nestalo , a samim time ni Polyphony Digital se ne mora baš previše truditi da napravi najbolju racing simulaciju na PS3.
  S druge strane, dolaskom interneta i uvođenjem online komponente kod večine igara i to ne samo u žanru racinga nego opčenito , takav razvoj situacije me niti malo ne ćudi.Navest ću samo par primjera zašto tako mislim.
  Recimo, prije tzv. spec 2 updatea za GT5 na GTPlanet kao največem sajtu vezanog za GT napravljena je anketa što bi igraći htjeli dobiti u tom updateu.Najviše glasova imala je stavka da se na Standard autima mogu mjenjati i bojati felge.Dakle nešto što nema apsolutno nikakve veze sa samom vožnjom , već je tek vizualni dodatak.
  Drugi primjer su Time Trial eventi , gdje je masu igrača tražilo raznorazne rupe, glicheve i štatigajaznam samo da njihovo cjenjeno ime bude prvo na listi iako nema pojima o vožnji.
  Hoču reći da je moj dojam igrajuči GT5 online da su 95% igraća koji igraju ovu igru totalni idioti a da je onih pravih hardcore i fer vozaća jako malo.A cilj PD-a kao izdavaća ove igre je da se ona proda u što večem broju primjeraka , e pa sad se mogu mjenjat felge na Standard autima.
  Da zaključim . Danas se u izradu igara ulažu mnogo veće pare nego je to bilo nekada pa je onda treba i prodati u puno više primjeraka , a kao što sam na samom početku rekao , ukusi su različiti i nemoguče ih je sve zadovoljiti.A po meni da bi se napravila neka zaista ultimativna auto simulacija trebale bi vjerovatno dobre pare , a na kraju bi to vjerovatno igralo i hvalilo jako mali broj igrača dok bi je onih 95% idiota popljuvalo.A matematika i ekonomija su tu vrlo jasne, a budučnost virtualnog racinga po meni nije baš bajna.

igzyy:
Što se tiće ferplay i to...

Moram reć da je tu budučnost svijetlija nego li se čini, pravi on-line raceri zahvaljujuči pravim klanovima (ne da se hvalim no mi spadamo u njih) fer play je br.1 i mogu Vam reć da na ima u velikom broju.

Eto to je jedan od razloga zašto posjedujem PC i zašto vozim Rfactor.


offtopic (sry)

Cole™:
Ajmo ljudi upustite se u raspravu.  shy1

Navigacija

[0] Lista Poruka

[#] Slijedeća stranica

Idi na punu verziju