Autor Tema: Novosti i glasine iz svijeta video igara  (Posjeta: 473196 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Punisher

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #930 u: Svibanj 12, 2014, 10:54:06 »
What's a palladin  cer1njo cer1njo cer1njo

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #931 u: Svibanj 12, 2014, 10:59:14 »
Sad vidim da sam krivu stranicu linkal, tj. treću, a ne od početka. ;D ;D

Ovoga kaj su kopirali s steama kaj se plače za Fallout 3 Brotherhood of Steel - jaaaaooooaoaaaaa... cer1njo

Lepo je videti da još uvek ima hardcore zadrti RPG community (uz dobar stari NMA). Meni baš po volji. ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #932 u: Svibanj 12, 2014, 11:09:05 »
Razmišljam ga piknuti. ;D

Sećam se da je frend jako si brijal na taj Gothic 2, samo kaj sam ja v to vreme bil na izometriji (top 5 s liste + ostali naslovi na Infinity engine-u) i drugo me baš nije zanimalo od RPG-a (kad se baš nije ni moglo mjeriti s njima). ;D

Mislim čak da sam ga i igral nekaj kratko, al nisam siguran.

Znam da sam trojku kratko igral, čak mi se i sviđala igra, ali bugovi su bili katastrofa, kaj je bilo neigrivo.

Je, trojka je meni isto zapravo jako dobra igra (puno bolja od Obliviona) samo stvarno i nakon 100 patcheva ima hrpu bugova. ALi i da nema je lošija od prva dva koji su puno zahtjevniji i ono meni najbitnije, imaju odličnu mračnu atmosferu. Trojka je skroz to izgubila a to mi je bio Gothic.

Samo jedno upozorenje - jedinica malo kenjkavo izgleda u smislu palete boja, sve su samo neki smeđi tonovi i ima čudne kontrole na koje se treba priviknuti. Ja sam zbog istog skoro oudstao od serijala  ;D
Frend me stalno (davno davno, tamo oko 2003.) nagovarao da igram taj Gothic i ja pristao te počeo i gledao WTF - ružno mi izgledalo i kontrole mi bile čudne skroz. I nisam htio igrati. I onda me nagovarao tjednima da igram dvojku, a nisam htio jer uvijek igram sve kronološki (iznimka ako je noviji nastavak po zbivanju radnje prije starog, tad znam zaigrati tako)m i onda konačno pristao i oduševio se. Samo to igrao te se poslije vratio na jedinicu i skužio koliko je odlična i dan danas se ne mogu odlučiti koja mi je bolja, tj čak dajem malu prednost jedinici jer je još mrčanija  ;D

Ali to je isto smao početak, počneš u nekoj šugavoj, akk se to kaže na hrvatski (valley) - jarak, kanjon, kaj ja znam, no čim izađeš iz njega postaje sve ljepše a tek kada kreneš prema planinama... Ugl, da, nasrao sma svega ali svodi se na to da nemoj da te početak odbije  p1va
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #933 u: Svibanj 12, 2014, 11:19:45 »
RPG veteran sam, tak da znam da je na 99% tih klasika početak prvi put dok igraš jako teški i često je kaj si na granici da odustaneš. Al onda dok te povleče igra, gotovo, nema toga v gaming svetu kaj se more meriti s poštenim RPG-om. ;D

Al prvo trebaš puno štakori i kosturi potamaniti. cer1njo cer1njo

Kad si spomenul Oblivion - dok gledam te top RPG liste, dok vidim da je Fallout 3, Skyrim ili Oblivion visoko rangiran lista je za mene automatski nevažeća (ak već idemo tam, onda mi je drago da nema i Mass Effecti osim jedinice). Znaš kak sam onda cvetal dok sam videl da na ovoj listi nije nijedna od tih igri. Casual RPG free lista, ah, totalno osvježenje. ;D

Ovo sve govori:



I drago mi je da je lista PC only, tak da se izbeglo brdo opskurnog jrpg shovelware-a. Dok vidim neki od FF-a (koji su mi dobri) na vrhu rpg liste dojde mi da blujem. ;D

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #934 u: Svibanj 12, 2014, 11:39:03 »
A ne znam, ja obožavam JRPG i FF ali druačije je to, da. Iako, Vagrant Story bih komotno ugurao tu, to je nešto drugo, nešto posebno, nešto divlje  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #935 u: Svibanj 12, 2014, 11:53:26 »
Ma ima super JRPG-a, recimo Front Mission 3 mi je bil genijalan, Vagrant Story mi nije sel baš (al sam ga igral), Ni No Kuni je super isto itd., al dok bi videl da su ugurali jednu od najprecijenjenijih igri ikad - Final Fantasy 7 - između ili čak ispred Black Isle/Troika/Bioware klasika - jaaaaoooooo. Na tima FF-ima mi je uvek bilo katastrofa kaj je obavezno moralo biti par cendravih likova kaj su se bečali tokom cele igre. Katastrofa. ;D

Friško si igral trinajsticu - onda ti je friško kakvi su tam panjevi likovi i kolko cmizdre, da skreneš. cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #936 u: Svibanj 12, 2014, 12:17:11 »
A je, onaj Snow mi na jetra ide kad počne cendrat o svojoj Sari, a to je svaki drugi cutscene  cer1njo

Ma dvanaestica je bila daleko najbolji FF. I sistem borbe i lokacije i veličina a bome i likovi - to je jedini FF gdje ne pamtim nijednog cendravog čak je i glavni lik ako se dobro sjećam bio simpatičan  ;D
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #937 u: Svibanj 12, 2014, 12:21:46 »
Meni je devetka zakon uvek bila, vjerojatno kad je bilo umjerenije cendranje nego obično, a i setting je bil više klasičan FF i likovi su bili super. ;D

Nisam igral dvanaesticu, tak da nemrem reći ništ u vezi nje.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #938 u: Svibanj 12, 2014, 12:31:59 »
Šteta, ako možeš to nadoknadi. Nećeš vjerovati kako su nakon dvanaestice uopće pomišljali mijenjati neke stvari - na gore
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #939 u: Svibanj 12, 2014, 16:13:10 »
Ma štos je u tome da je puno ključnih ljudi otišlo iz Square-a prvo u Monolith Soft, a kasnije, taman pred novu generaciju u Mistwalker plus sve je u Square-u već pomalo krenulo nizbrdo dok su se spojili s Enixom. Na papiru je djelovalo ko JRPG ispunjenje sna, al kak to često biva - bilo je predobro da bi bilo istinito, slabo ispunjen potencijal. Tam još oko FFX-XII su se još držali, a kasnije totalni šipak - drugorazredne igre tipa The Last Remnant, FF13 itd.

Offline Luckyluke


Offline Punisher

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #941 u: Svibanj 12, 2014, 21:31:23 »
Uf bilo bi super.

Offline Praetorian

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #942 u: Svibanj 12, 2014, 23:19:09 »
A da nisam uzimo PS3 nebi došla na PC...
To možete meni zahvaliti dragi PCaši  ;D

Offline Cole™

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #943 u: Svibanj 12, 2014, 23:31:28 »
Stoposto je fejk.
Nezz, mislim da ako bi je prebacivali na PC, da bi kompletnu igru trebali raditi iznova, jer ta arhitektura ne podnosi port.
Što mi je onak, besmisleno jednostavno. Rađe napraviti nastavak koji bi se radio paralelno za stariju i novu generaciju.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB