Autor Tema: Novosti i glasine iz svijeta video igara  (Posjeta: 469617 vremena)

0 Članova i 2 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Wulf

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #285 u: Siječanj 22, 2013, 19:42:55 »
@Shimmy: fakat odličan trailer... i scene također thumbs1 ave1 ave1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #286 u: Siječanj 23, 2013, 16:11:37 »
Wind Waker na Wii-U

Samo radi ovoga kupujem konzolu kada bude para. Jedna od najboljih igara na Gamecubeu, toj generaciji i meni najbolja Zelda uopće (napomena: nisam igrao Twilight Princess i Skyward Sword). Dan danas me pere nostalgija za tom igrom i kako bih ju htio odigrati barem još jednom. I evo ga...  hug1 hug1


P.S. Nije ni Fire Emblem (također među TOP GCN igrama) za baciti thumbs1
Kao ni Xenoblades...
« Zadnja izmjena: Siječanj 23, 2013, 16:17:21 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #287 u: Siječanj 24, 2013, 00:37:11 »
Malo stara vijest, ali je vijest jel.
Ja srećan.



Ghost Recon Future Soldier nastavak? | VG 24/7
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #288 u: Siječanj 24, 2013, 11:40:22 »
Wind Waker na Wii-U

Samo radi ovoga kupujem konzolu kada bude para. Jedna od najboljih igara na Gamecubeu, toj generaciji i meni najbolja Zelda uopće (napomena: nisam igrao Twilight Princess i Skyward Sword). Dan danas me pere nostalgija za tom igrom i kako bih ju htio odigrati barem još jednom. I evo ga...  hug1 hug1


P.S. Nije ni Fire Emblem (također među TOP GCN igrama) za baciti thumbs1
Kao ni Xenoblades...


Puno toga je jučer Nintendo predstavil, ali... Sve predvidljivo - waaauuuu Nintendo je najavil novi Super Mario, ko je to očekival?! I to odma 2 komada da skrati ljudima muku od čekanja očitog!!! Trebali su ih još 500 najaviti koji budu izašli u idućih 20 godina...

Za mene jednostavno ništ po ukusu. Ono kaj su govorili da bude igri za HC igrače = ništa, nema ni riječi o nekim novim HC ekskluzivama, sve se vrti oko Super Marija i Zelde. Ono, inovativan je Nintendo, al jebem mu život dajte neki novi IP, ovo je sve samo reciklaža (u puno sjajnijem pakovanju, da se razmemo) istog dreka starog više od 20 godina. Od Super Marija mi se doslovno sere, kolko god bili zadnji Galaxy-i zapravo fenomenalne igre po gameplayu jednostavno me nisu mogle zadržati, a i sam Mario mi je kroz DESETLJEĆA postal preantipatičan. Smash Bros. Brawl mi je dosadil nakon 20 minuta igre, jedino za Zeldu nemam neko mišljenje. Ona old skul stara mi je bila ok i ništ više, ove novije nisam igral dosta da mogu izvlačiti neke zaključke. Skyward Sword i Twilight Princess sam svaku od igri pokrenul 1 put i provel u obadve igre skupa 10 min tek tolko da vidim malo.

Ne znam, Nintendo mi se čini da cilja na zadrte Nintendo nostalgičare i mlađu publiku. Ajd, da su bar predstavili pravi nastavak Star Fox-a (koj je zapostavljen) ili novi F-Zero - nadam se tome u budućnosti... Dok čujem Mario i Zelda automatski, nekontrolirano počnem okretati s očima.

Kolko god bil Nintendo inovativan, ovo ono, na kraju po meni ispada zadrtiji i od Sony-a i od Microsofta, samo ziheraški ide na provjereno, a vjerujem da bi mogli napraviti genijalni, bar jedan, novi IP.

Za mene trenutno nema ni jedan razlog zbog kojeg bi kupil Wii U.

Da nisu mogli za svoju novu konzolu napraviti nekaj skroz novo, katastrofa, a tolko su se busali u prsa prije izlaska konzole da bu konzola konačno mogla u potpunosti zadovoljiti HC publiku.

Najgora stvar od svega je kaj je Nintendo većinski vlasnik Fatal Frame franšize i to mi se nikak ne sviđa...

Jedino kaj mi se od predstavljenog kolko tolko vidlo je nova igra Monolith Softa, ali ni o tome nemam neko posebno mišljenje jer Xenoblade Chronicles još nisam igral, a lako moguće da je precjenjena igra.
« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2013, 11:49:19 od ManTheRamparts »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #289 u: Siječanj 24, 2013, 12:08:04 »
Slažem se više manje sa svim napisanim, ALI... taj Wind Waker je meni nešto fenomenalno. Poput neke bajke/slikovnice da igraš, otvoreni svijet, u pravom smislu otvoren za razliku od mnogih drugih Zelda gdje si npr u Ocarina of Time mogao jahati po cijelom Hyrule Fieldu ali onda nisi mogao ući u nijedno područje gdje ti nije bio red. U WW ne možeš ući u dungeone koji još "Nisu na redu", ali možeš otkrivati nove otoke, kojih stvarno ima. Ima predivan sountrack, jedan od najljepših uopće... Ne znam, Wind Waker mi je nešto posebno, Iako volim Zeldu, neću lagat da ne, WW obožavam, on mi je nešto bolje od Zelde. Mnogi zadrti Zelda fanovi ga nisu voljeli jer je bio prerazličit ali meni je baš takav bio genijalan.

A ovo što si rekao 800 Maria, to i meni ide iskreno na živce, ALI (da, opet ali), ono što je fascinantno, svaki put kad kažem kako mi ih je dosta i da mi na uši izlaze, zaigram jedan i kao malo dijete sam. Unesem se u igru i uživam skroz. Ne znam, vrati me u djetinjstvo i nije me briga što sam odigrao već 4842782939 nastavaka, svaki put me iznova zabavi ili čak oduševi kao što je bio slučaj sa Galaxyem koji je po meni jedna od najboljih igara ove generacije. Da, ne na Wii-u, nego generacije.

Nego nisi spomenuo Fire Emblem, jer to već je HC igra. Ne znam jesi li igrao koji. Osobno mi je najbolji onaj Path of Radiance na GCN-u i ako nisi, preporučam ti da ga zaigraš. Neće ti se svidjeti ako ne voliš turn-based RPG/strategije, no ako nemaš averziju prema žanru, vjerujem da ćeš uživati. Zanimljiva priča, sjajna gameplay mehanika gdje npr likovi koji jednom umru sa zauvijek mrtvi, i ne, nije sistem kao u ZombiU gdje onda dobiš drugog lika, nego imaš kroz priču likove koje dobiš i neke koje možeš ovako usputno dobiti ako obaviše neke zadatke/side-questove, no van toga nema. Tko krepa, gotov je, nemaš ga a ti imaš manju vojsku. Ma da ne drobim sada o toj igri, imaš Wii, ako imaš classic controller ili GCN-ov, zaigraj, pa ćeš se imati vjerujem čemu veselit na Wii-U, pogotovo jer to nije jedna od preabjuzanih franšiza a i pada nekako ispod radara svim vlasnicima Nintenda osim stvarnim ljubitlejima žanra zbog prije navedenih igara.

Također sad si me podsjetio, kako imaš Wii, odigraj Donkey Kong Country Returns. To je serijal koji je zadnjih godina tj već puno godina, još od SNES-a u sjeni Maria a puno je više HC i ultra zabavan. Ako voliš 2D platformere, a samo ti Mario ide na živce, zaigraj ovo. Znam da voliš izazov pa ti je preporuka tim veća jer vjeruj mi, namučit ćeš se  kadt1kažem

OK, post je djelomično offtopic, ali samo djelomično pa nemojte zamjerit shy1


« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2013, 12:29:59 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #290 u: Siječanj 24, 2013, 12:26:27 »
Ma ne, nemoj shvaćati ovo napad na svoj ukus ili nekaj, samo moj stav prema svemu tome. Fire Emblem me zanima i čital sam da je HC igra i volim turn based igre, nisam još igral - više je osvrt bil o ovome kaj su predstavili i paralele su tak povlačene (nova igra Monolith Soft-a etc., zato nigde ni ne spominjem FE). Uz to govorim općenito o promociji nove konzole i nedostatku pravih HC ekskluziva, a s tim su se najviše hvalili prije izlaska da bi se sad na kraju ispostavilo da je konzola tolko HC da taj Nintendov store ili kaj već je ne dopušta skidanje recimo ZombiU demoja prije 11 sati navečer makar su ti postavke na konzoli da si punoljetan - znači, priče o pokušaju podilaženja HC igračima padaju u vodu. Na starom Wii-u ima odličnih HC igri kaj sam se iskreno začudil, ali trenutno stanje kakvo je s Wii U nije obećavajuće.

Npr. Super Mario Galaxy 1 & 2 su vrhunske igre, ali meni ga je jednostavno navrh glave. Gameplay mehanika je jako dobra, ispolirane su igre i sve to, ali po meni ima boljih platformera ove generacije - pogotovo LittleBigPlanet 1 & 2 koji su isto inovativni i skroz svježi svojevremeno bili i nemaju 1000000 nastavki, a Sackboy je odličan lik u cjelokupnom konceptu takve igre. Jer ipak - Mario je reciklaža i reciklaža - dok sam pogledaš kolko ej to spinoffa i svega - Doctor Mario, Mario Olympics, Mario Kart, Paper Mario, Mario Party, pazi ovo - New Super Mario Bros, Super Smash Bro's Brawl i još brdo takvih (ovo mi ej samo palo na pamet sad). Godišnje dojde bar par Mario igri, ne projde ni malo vremena kaj bi ga se zaželil, zgadili su mi ga totalno.

Zelda je druga stvar, nije tolko prostituiran serijal, nisam igral tolko, ali mi ide na živce to kaj se u zadnjih par godina glede Nintendovih ekskluziva sve vrti Zelda i Mario. Di je nastavak Eternal Darknessa? Novi već spomenuti Star Fox i F-Zero? Da ne pričam o jednom od najglupljih Nintendovih poteza i prodaje Rare-a Microsoftu i gubitka Banjo Kazooie serijala i ono kaj je još gore - Conkera (ne treba spominjati da je Microsoft svojom politikom u međuvremenu uništil taj genijalan studio).

Uglavnom - zasad je Wii U i postava igri jedno veliko razočaranje za mene.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #291 u: Siječanj 24, 2013, 12:42:17 »
Ma nisam ni shvatio to kao napad nego govorim (moje) stanje sa tim Mariom koje je zanimljivo, a pretpostavljam da je tako kod dobrog dijela igrača. Ne znam, mora da su ipak u Nintendu genijalci kada uspiju toliko puta iznova prodati istog lika i koncept i da kada kažeš da ti ga je dosta, zaigraš i odigraš  cer1njo

Kužim ja tebe što si htio reći samo govorim kako ja to doživljavam a vjerojatno i većina, i zato se opet radi i prodaje. No ono kaj si rekao o novom IP-u, slažem se, ja vjerujem da su sposobni napraviti nešto novo jer su to dokazali hreptinu puta, ako ne i sa igrama, onda sa hardverom jer gotovo sve što se danas koristi u modernom gamingu, Nintendo je "izmislio" odn prvi implementirao u svoje konzole što je konkurencija onda instantno kopirala - joypad umjesto joyssticka, vibracija, analogni stickovi, motion kontrole, kontroler sa ekranom, touch kontrole, portabl konzola...

Tako da vjerujem da imaju ideja ali ne znam, valjda su lijeni smišljati nekaj novo dok se staro tako dobro prodaje. No meni je tužna i činjenica da često ne iskorištavaju puni potencijal svojih inovacija, ili ako i iskorištavaju oni, drugi studiji često ne. A kako Nintendo ionako ima politiku da oni moraju praktički sve od drugih studija odobriti, ne znam zašto ih malo ne trgnu na to. Wii je imao puno veći potencijal sa svojim kontrolama nego što je iskorišten a nekako mi se čini da će tako biti i sa Wii-U. Da će se taj ekran koristiti isforsirano umjesto inovativno. Kada se sjetim samo prvih demonstracija Wii kontrolera, pola toga kasnije nije bilo iskorišteno ili barem ne da valja. Imam sada opet takav dojam sa ovim. nudi ogromne mogućnosti a vjerojatno će se iskoristiti tu tek toliko. OK, Zombi-U po meni ima sada već dosta dobro to riješeno koliko sam vidio, ali i prve Wii igre su koristile mogućnosti a poslije je to nekako sve palo u zaborav.

Kad sam kod Zombi-U, ima ipak jedna stvar koja me smeta. Koliko sam vido iz gameplay videa na HCL-u, kada god moraš nešto radit na ekranu kontrolera, preko pola TV-a ti stoji upravo to "look at your controller" što po meni pak ubija imerzivnost i smisao tog drugog ekrana, tim više što je Zombi-U kakti neka HC igra ili bi trebala biti. Sa tim look at your controller poglupljuju i banaliziraju koncept a i igrača. Tako su mogli i sve ostaviti na TV-u jer je ista stvar. Smisao bi trebao biti da se ti sam snalaziš i smišljaš što sada, te nekako instinktivno posežeš za tim drugim ekranom.

I da, Rare R.I.P.  cry1 cry1
« Zadnja izmjena: Siječanj 24, 2013, 12:45:18 od Shimmy »
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #292 u: Siječanj 24, 2013, 13:03:33 »
Nintendo je glede kontrola i hardwarea uvek bil inovativan - prvi su imali analog, možda čak i prvi trigger (N64) isto i vibro (N64 rumble pack) - znamo kak je to završilo - Dual Shock.  cer1njo

Al opet im to ništ ne znači jer igre su ono glavno i ovo sve kaj veliš za ZombiU stoji - jako debilno s tim 'e a sad pogledaj u kontroler'. I istina je glede 3rd party studija da ne iskorištavaju puni potencijal kontrola već na starom Wii-u, to mi je jedina zamjerka Fatal Frame 2 da ne iskorištava potpuno potencijal Wiimote-a.

Da su za izlazak Wii U napravili jednu in-house, baš Nintendo HC ekskluzivu znam da bi se na konzolu gledalo sasvim drugačije, ali jednostavno se vidi koj pristup i dalje forsiraju - Mario Mario Mario Zelda Mario Mario Mario Zelda. Kužim ja da su to njihove glavne ekskluzive, nek samo izlaze za publiku kojoj su namjenjene, nemam ništ protiv toga, ali nek malo prošire ponudu nekim više HC naslovima jer vjerujem da je Nintendo sposoban napraviti pravu stvar - to se već vidi i po tome prokletome Mariju po samoj kvaliteti igre. Onda dok zamisliš kak bi bilo da recimo se Nintendo primi nekog npr. inovativnog survival horrora ili neke simulacije vožnje (tu je jedan od glavnih minusa Nintenda - Sony ima GT, Microsoft Forzu, a Nintendo ništ - samo se drže Mario Karta ko pijan plota).

Razmemo se uglavnom. thumbs1

Poanta je to da dok je na jednom području Nintendo jako inovativan na drugom je pretradicionalan i doslovno zadrt i samo dere po svojem.  cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #293 u: Siječanj 24, 2013, 13:18:35 »
E ovo za vožnje si dobro rekao, to je nekaj kaj im ne opraštam i nikak mi nejde u glavu - u čemu je problem? Ali oni ne da nemaju neku svoju vožnju nego su multilpatform vožnje na njima nepostojeće ili skroz osakačene. A spomenuti u istoj rečenici volan i Nintendo je nečuveno
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #294 u: Siječanj 24, 2013, 13:22:09 »
Japonci.  cer1njo

Imaju svoju politiku i drugo ih ne zanima. A ziher bi mogli bez beda napraviti pravu stvar jer novca imaju ko blata. Da su pametni kupili bi neki studio tipa SimBin, proširili bi ga, dali im slobodu u dizajnu igre i dobar hardver i eto brutalne vožnje. Ali ne. S jedne strane još bolje, bar nam SimBin prave stvari daje na PC-u.  cer1njo

A i manje muke prilikom odabira GT vs Forza.  cer1njo

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #295 u: Siječanj 24, 2013, 13:49:24 »
Nego sad mi palo na pamet, pa C.A.R.S. dolazi na Wii-U. S jedne strane, možda to nekaj znači, neki znak za vožnje i/ili čak HC igre, ali s druge - gdje je volan? Zna li se išta uopće o podršci za volane na Wii-U, ima li ju uopće?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #296 u: Siječanj 24, 2013, 13:53:56 »
Ni glasa o tome, znam da sam prije još gledal, glavno da se budu opcije u boksu mogle rešavati prek touch screena.  cer1njo

Kome treba volan u hc vožnji.  cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #297 u: Siječanj 26, 2013, 15:58:02 »
Malo kasnim, ali da, slazem se u vezi odvratne Nintendove politike i forsiranja prozvakanih ekskluziva. Uzalud im inovacije ako ih ne znaju na pravi nacin iskoristiti. Uopce ne zamjeram konkurenciji zbog kopiranja nekog novog koncepta ako su to u stanju bolje implementirati tj. iskoristiti u igrama, a do sada je to uvijek bio slucaj. Da imam para na bacanje, bas iz protesta ne bih uzeo Wii U.

GameCube je njihova zadnja konzola koja je mogla zadovoljiti potrebe HC igraca, ali posto prodajni rezultati nisu bili dobri, shvatili su da specifikacije konzole apsolutno nista ne znace. Sadasnja dobitna formula je sto manji troskovi proizvodnje i privlacenje casual publike novim i jednostavnijim nacinom kontrola, a sve to potpomognuto ultra poznatim likovima i ekskluzivama koje izazivaju nostalgiju ili gnusanje u mom slucaju.

Jos od E3 predstavljanja mi je bilo jasno da HC pojam koriste samo u marketinske svrhe. Cim je krenulo predstavljanje igara, sve se znalo - novi Mario i Zelda u centru pozornosti i onda kao da potkrijepe HC spiku najave vec davno odigranog Batmana i BF3. Jao, jos dok se sjetim onih baljezganja kak je nastalo ime konzole  fpalm1

Kakve su to gluposti da igru prije 23h ne mozes skinuti? Sreca pa se sustav moze prevariti ako manualno postavis vrijeme na svojoj konzoli. Nema tu kruha za mene i nije tajna da mi se sadasnji Nintendo gadi , nema tog fatal frame-a ili bilo kakvog survivala (makar sam lud za njima) koji ce mi zadati glavobolje i natjerati me da kupim konzolu. Prije ili kasnije su bude pojavil na drugim konzolama, kao sto je trenutno slucaj s RE Revelations.

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #298 u: Siječanj 26, 2013, 16:00:45 »
Fatal Frame se više ne bu pojavljival na drugim konzolama kad je u većinskom vlasništvu Nintenda od prošle ili pretprošle godine, a jedini je ostal true survival horor i to je sranje sad.  cer1njo

Offline Thergothon

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #299 u: Siječanj 26, 2013, 16:06:56 »
Nek im samo bude, za mene je Nintendo  kava1