Autor Tema: Novosti i glasine iz svijeta video igara  (Posjeta: 469713 vremena)

0 Članova i 4 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline doktor1

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1410 u: Veljača 21, 2015, 17:42:32 »
Ther jesi pročito ovo  cer1njo
Hotline Miami 2 gets a free digital comic - Hooked Gamers

Al će se prašit po ovom luđačkoj igri...

Offline Thergothon

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1411 u: Veljača 21, 2015, 19:07:32 »
Nice, mislim pročitati prije izlaska  thumbs1

Inače, na jako zanimljiv način je objavljen datum izlaska  ;D

Offline manjamax

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1412 u: Veljača 22, 2015, 22:41:47 »
Žao mi je doktore, ali nemaš pojma.
PS4 je konzola koja je jača i od najjačeg PC-a. Dok god ne vidim 4K rezoluciju uživo neću ni vjerovati da postoji. A grafika? Ma daj usporedi The Order i GTA IV na PC-u, The Order je puno bolji. PS4 najbolja stvar ikada stvorena. PS4MASTERRACE.

 cer1njo

Šalu na stranu, mene živciraju svi Fanboyi. Ja volim i XBOX i PC, ali eto malo više mi se sviđa PS i to je to. Navika.
A za PC se nema.
''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Praetorian

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1413 u: Veljača 22, 2015, 23:07:45 »
I ja sam od prošle godine postao ps i Sony sljedbenik xD
PC sam dao sestri i tako.

Offline manjamax

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1414 u: Veljača 22, 2015, 23:16:12 »
Za 1000 do 2000 kn je odlična opcija uzeti PS3. A za 3500 PS4. Nema PC-a koji se za toliko malo novaca da složiti. Bar da sve igram na High, 1080p, 60FPS-a.
Ajmo Praetorian zajedno. PSMASTERRACE cer1njo

''Once something is a passion, the motivation is there.'' - Michael Schumacher

''Buying Audi or Mercedes instead of BMW M3 is like buying a shooter game for Playstation that isn't Call of Duty.'' - Jeremy Clarkson

''Fear is exciting for me.'' - Ayrton Senna

Offline Luckyluke

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1415 u: Veljača 22, 2015, 23:26:16 »
Gledaš previše uskoumno; zapravo izjednačavaš PC i konzole. Jbmu pa vama ko da se cijeli život vrti oko igranja i samo na to mislite. A šta kada hoću pročitati eknjigu, pogledati film, poslušati muzike, prosurfati internetom, nešto isprogramirati, napisati kakav dokument ... ? Onda na konzoli ostanem kratkih rukava. Ne košta uzalud PC toliko, baš zato zbog te multifunkcionalosti ima svoju cijenu. A uspoređivati tako banalno PC i konzole kao dvije igrače mašine je smiješno, ko da ništa drugo neću raditi na PC-u korisnije nego eto igrati se !

Offline Cole™

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1416 u: Veljača 22, 2015, 23:46:06 »
Pa ako se priča u smislu gaminga, onda se mogu uspoređivat itekako.  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Iceman

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1417 u: Veljača 23, 2015, 00:08:23 »
I svejedno je PC bolji  ;D kadt1kažem. Proći ću na ovaj ili onaj način jeftinije kada se sve skupa zbroji (kao i velika večina koja se igra na PC-u, kao i ljudi na ovom forumu koji imaju PC).
Doduše u zadnje vrijeme igranje na PC-u je postalo zamorno, a to se najviše može zahvaliti developerima igara. No očekujem da će se situacija kroz godinu dana srediti.
Da me se ne shvati krivo imao sam PS i volio bih ga opet imati. Imati konzolu igrati se na njoj (pogotovo sportske naslove) je prava uživancija.
I još nešto, da... PS4 možda dođe cca 3500 kn. Ali koliko znam PS ne uključuje u svoju cijenu jedan dobar TV. Također PS4 u svoju cijenu uključuje jednu vrlo dobru igru. Ako hoćeš još barem jednu moraš dati koliko ono? 449? 499 KN? Također ako hoćeš igrati online moraš još dodati 200-300 kn tele-operateru. Imati konzolu u današnja vremena je postalo luksuz.
PC/laptop je višenamjenski uređaj i sam po sebi se više isplati.

Offline versus

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1418 u: Veljača 23, 2015, 00:15:33 »
da, ali konzola je plug&play
bez zajebancije oko kompatibilnosti grafičkih kartica sa matičnim pločama, nadogradnji, optimizacija i svega.
Staviš igru, koja je optimizirana upravo za komponente koje se nalaze u toj kutiji i igraš, zavaljen u fotelju ili na kauč. Kad ti dosta ugasiš. I tako sve do nove generacije za 5-7 godina.

Offline Iceman

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1419 u: Veljača 23, 2015, 01:01:31 »
Slažem se! To stoji, ali zato sam i naveo developere kao glavni problem. Pa jeb.... mu nisam znao da je izrada igara u 21. stoljeću sci -fi

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1420 u: Veljača 23, 2015, 01:28:15 »
Pisal sam post, al mi je komp krepal. cer1njo

Sve u svemu - PC bu uvek numero uno jer je najbolja multimedijalna mašina.

Ima nekih gluposti nadrobljenih tu, al ok. Tipa za filmove itd. Jedan od razloga odlične prodaje PS2 je činjenica da je imal DVD player i konzola je svojevremeno bila jeftinija od DVD playera. Slična stvar s PS3, samo u tom slučaju je blu ray. PS1 je teral muzičke CD-e.

Trenutna generacija je multimedijalna kaj bi se puno vas začudilo. Za PS4 nemrem komentirati jer nemam previše iskustva s njim, ali Xbone ko multimedijalna mašina je jako dobar, a najbolje tek dolazi - tipa podrška za Windows 10 + sve aplikacije koje budu bile na kompu budu funkcionirale i na Xboxu zahvaljujući W10, između kojih i MS Office jer MS s W10 pokušava napraviti jedinstven 'ekosistem' na svojim platformama. Surfanje na Xbone-u je odlično rešeno i jako lagano. Još ako imaš tablet/smartphone koj podržava smartglass - još lakše. Jedini minus kaj se miš nemre zaštekati, al tastatura radi bez beda.

Glede čitanja knjiga, stripova bla bla - PUNO ugodnije na Xboxu nego na PC-u, barem meni. Čitam Berserk mangu, na PC-u ne bi imal živce - na Xboxu je prejebeno rešeno - lepo otprem u browseru, kontrole su rešene brutalno dobro, zumiram si slike s triggerima bez problema dok hoću detalje bolje videti, klik na digital - druga stranica itd. - sve iz kreveta na TV-u s puštenom muzikom u pozadini jer podržava multitasking - baš da oću mogu istovremeno slušati muziku z Youtubea. Isto znam tak ponekad surfati. Sve dela JAKO brzo.

Xbone podržava brdo video i muzičkih formata i dosad nisam naletel na nijedan koj ne bi htel otvoriti i ima općenito vrhunsku DLNA podršku. Gledanje prek USB-a, streamanje s PC-a, sve dela bez problema.

Ne znam jel stigel update već, možda i je, ali najavljeno je da bude došel update nakon kojeg bude moguće svaki Xbox One (ko želi naravno) moguće 'pretvoriti' u SDK iliti development kit. To je ogromna stvar za indie i homebrew scenu.

Isto tak moguće je istovremeno streamati TV program ili video/film/seriju na npr. tablet i igrati igru bez ikakvih problema. Znači - igraš igru, a u pozadini konzola vrti video koj druga osoba prati na tabletu.

Ima brdo takvih opcija, a svakim novim updateom dolaze nove stvari i MS po tom pitanju odrađuje vrhunski posao.

Dok razmisliš - za te pare dobiš odličan stroj koj nije specijaliziran samo za igre, makar mu je to prvotna namjena. Uz to niti ima neku luđačku potrošnju struje. Nekome možda sad ovo glupo zvuči, ali ekipi koja ima više tak strojeva u kućanstvu to je bitna stavka.

PC bude uvek PC i uvek bude broj jedan, ali današnje konzole su dosta napredni komad hardvera. To je činjenica bez obzira kaj ko rekel. Normalno, svako nekaj preferira - ja recimo ne bi mogel biti bez PC-a, al isto više ni bez ovakve konzole. thumbs1

Offline Praetorian

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1421 u: Veljača 23, 2015, 01:34:42 »
Btw Iceman sto se tiče cijene igara za ps stalno imaš popuste digitalno kad uzimas ;)

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1422 u: Veljača 23, 2015, 01:36:15 »
Ko i na Xboxu, isto na obadve platforme postoji share opcija, pa ako imaš osobu od povjerenja - i tome se lako doskoči.

Offline Praetorian

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1423 u: Veljača 23, 2015, 01:37:52 »
Da imam viska para i box bi uzeo. Svaki s jedne strane TV-a bi bio

Offline ManTheRamparts

Odg: Novosti i glasine iz svijeta video igara
« Odgovori #1424 u: Veljača 23, 2015, 01:38:18 »
Ja bi sve. Al jebaga. cer1njo

Za komp čini mi se da do kraja godine bude MORALA biti investicija jer je ovaj na izdisaju. 8 godina ide. ;D