Autor Tema: Vaši hobiji  (Posjeta: 73359 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline KimiHR

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #60 u: Travanj 06, 2013, 00:02:24 »
Wulf-ov papercraft me pomalo zainteresirao za tu temu.

Tako sam nedavno na GTPlanetu slučajno naletio na temu o Paper craftu ( Free Paper-craft cars (cars from gt5) - GTPlanet Forums ) i u temi Amarov post sa linkom na ペーパークラフト | エプソン・ナカジマレーシング | スポンサーシップ | エプソン  gdje ima zaista prekrasnih modela.

Kako je ovih kišnih dana bilo poprilično dosadno , odlučih ubiti vrijeme i pokušati izraditi jedan model . Pošto u printeru nemam piture  nego samo crnu , odlučio sam se za ovu bijelu verziju .
A i kako mi je ovo u životu prvi put da sam se okušao u papercraftu , a sam model i nije baš jednostavno izraditi jer ima dosta veliki broj dijelova, poprilično sam zadovoljan krajnjim rezultatom.

Evo par sličica:








Offline doktor1

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #61 u: Travanj 06, 2013, 00:18:28 »
 thumbs1

Offline DogZy

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #62 u: Travanj 06, 2013, 00:39:11 »
Tvoja boja Kimi thumbs1

Svaka cast, izgleda poput pravih malih bburago modela s kojima sam se igrao. U kojem je to mjerilu izradeno? Koliko ti je trebalo vremena za sloziti tu Hondu?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline KimiHR

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #63 u: Travanj 06, 2013, 00:50:17 »
Piše da je mjerilo 1:24 , a odradio sam za jedno 5-6 dana sa po otprilike dva sata prosječno .

Evo slika za usporedbu s kutijom cigareta (UPOZORENJE : pušenje ubija )

« Zadnja izmjena: Travanj 06, 2013, 00:52:18 od KimiHR »

Offline ManTheRamparts

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #64 u: Travanj 06, 2013, 13:44:26 »
Odlična je Hondica! Svaka čast!

Prema ovoj usporedbi od oka - 1:24 je, baš sam pogledal Porsche kaj imam koj je 1:18 i vidi se baš da je razlika kak bi trebala biti između tih veličina.

Offline Thergothon

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #65 u: Travanj 06, 2013, 14:29:19 »
Odlično izgleda, svaka čast na trudu i volji  thumbs1

Offline Praetorian

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #66 u: Travanj 06, 2013, 16:00:10 »
Svaka čast Kimi  thumbs1

Offline KimiHR

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #67 u: Travanj 06, 2013, 18:28:51 »
Hvala svima .

Na kraju krajeva , i ja sam uživao dok sam radio ovaj model pa mislim da neće biti i posljednji.

Offline Wulf

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #68 u: Travanj 07, 2013, 14:53:25 »
ideeeš... Super zgleda. Ja se sad isto bacam na auteke i tražim si modele koje bi mogao raditi. Krenuo sam sa jednim, ali ne bum reko kojim  :P

Offline LukaM 110

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #69 u: Travanj 08, 2013, 19:43:06 »
Evo, na ovom projektu radim vec desetak dana pa da se malo pohvalim tu. Znaci to je jedrenjak U.S.S. Bon Homme Richard u mjerilu 1:132. Vec dugo se bavim izradom maketa i ovo mi je vjerovatno zadnja jer vise nemam prostora sa izleagati ih. Evo sto sam napravio do sad:




Offline the_prodigy

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #70 u: Travanj 08, 2013, 21:30:56 »
Fora, fora, treba imati strpljenja za to.
Jednom sam kao klinac slagao maketu nekog brzog aviona, milijon sitnih dijelova, ljepila je bilo posvuda ali uspio sam na kraju.
Poslije toga makete me više nisu interesirale  cer1njo
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DogZy

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #71 u: Travanj 08, 2013, 21:48:02 »
Makete su mi super. Nazalost, spletom okolnosti nisam ni dvije slozio dosada, a volio bih naci vremena. Bit ce sad preko ljeta. Iako ne bih rekao da cu pod +35 u hladu bavit se s ljepilima i sitnom plastikom ;D
Nekada davno sam slagao zato puzle, imao sam nekoliko njih slozenih s po 500 komada, a vrhunac mi je bio Michelangelova slika Ruke (ona slika sto se uvijek pojavi kad se Nokia ukljucuje) s 1000 dijelova koju sam slagao 3 tjedna.
« Zadnja izmjena: Travanj 08, 2013, 23:58:04 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline LukaM 110

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #72 u: Svibanj 04, 2013, 18:08:35 »
Evo mali update da pokazem napredak na maketi.

Postavljeni su svi topovi i njihovi poklopci, stavljena su i sidra i ove platforme za vezanje uzadi.

Poceli su i radovi na palubi, ali je jos jako puno posla ostalo prije zavrsetka iste.

Na ovaj dio sam posebno ponosan jer kad sam ga prvi put ugledao u kutiji, mislio sam ga ni ne staviti na maketu. Slova su jako teska za bojanje jer moraju biti savrsena da izgledaju dobro. Toliko sam zadovoljan s tim kako je ispal da ga sad moram svaki dan gledati i diviti se. ;D
Ima jos puno sitnica koje su napravljene, ali ih se jednostavno ne isplati slikati.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #73 u: Svibanj 04, 2013, 18:16:38 »
 thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Vaši hobiji
« Odgovori #74 u: Svibanj 04, 2013, 20:41:42 »
Bravo Luka!
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.