Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 870786 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #2070 u: Svibanj 12, 2013, 16:14:10 »
Sve apsolutno zasluženo, super za sezonu i praćenje iste...kaj je vrlo ugodno kad se gledaju ovak dobre utrke.

No Vettel se, unatoč "lošijim" nastupima jednostavno neda skinuti s prvog mjesta ukupno, ko i RB konstruktorski.
Sad su tri vozača iz isto tolko konstruktora tu, no nema sumnje da budu došle i utrke u kojima bude RB dominantan, a nikak da barem malo zaostaju.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #2071 u: Svibanj 12, 2013, 17:00:59 »
We're just hearing that Fernando Alonso had a puncture when he came in from his first pit stop. "If he had done another lap, he would have had a big problem," said Pirelli motorsport director Paul Hembery. He also adds that Pirelli are likely to make some changes to their tyres because four stops are "probably a bit too much". He adds: "I think the fans found it [heavy tyre wear] a bit too much, so we'll get it back to two to three [stops]."   thumbs1  ave1

"We aim for 2-3 pit stops. Today was too many, we got it wrong, too aggressive. We will make changes, probably from Silverstone."

Offline CROKiXi

Odg: Formula 1
« Odgovori #2072 u: Svibanj 12, 2013, 20:13:27 »
Odlična utrka  sm1jeh

Osvojio 59 bodova :) (49+10 za winnera) i još se dvoumio da Kimia stavim na 2. mjesto..
Preuzeo drugo mjesto lige s 130 bodova.
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #2073 u: Svibanj 12, 2013, 20:19:33 »
JA 46 bodova dobio, isto ko i ti sam, zamjenio kimija i vettela XDDD

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #2074 u: Svibanj 12, 2013, 20:57:03 »
Na žalost zbog količine obaveza sam i dalje ove sezone na jednoj jedinoj pogledanoj utrci odn i ovu sam propustio. Ali bio sam relatvno dobar u pogađanju, još bih bolji bio da sam pogodio i Buttona kojeg sam htio staviti baš na 8. mjesto ali se predomislio u zadnji tren ono - neeee, McLareni su koma a on pehist, neće ga biti među prvih 10... A kad ono baš bih potrefio  ;D

Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Praetorian

Odg: Formula 1
« Odgovori #2075 u: Svibanj 12, 2013, 21:06:43 »
Dobra mi je utrka bila. Drago mi je zbog Ferarija, još da je Button bio na postolju bio bi ovo savršen vikend.
Baš je bilo super vidit da Ferari dobro ide  ave1

BTW i ja sam napravio profil na Castrol egde predictor, šteta što nisam prije  fpalm1
Baš zakon stranica  thumbs1
« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2013, 21:11:16 od Praetorian »

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #2076 u: Svibanj 12, 2013, 22:30:15 »
Danas mi frend pošalje poruku oko 13h: Nadam se da ćemo gledati dobru utrku. Sretno.
Ja mu odgovorim: Hvala, također. Nadam se Alonso P1, Kimi P2, Massa P3, Hamilton P4 i Vettel P22.
Pa ako ništa, barem sam postolja pogodio.

Prezadovoljan sam današnjim rezultatima. Ferrari je jak, a to mi odmah izbaci osmjeh na lice.  sm1jeh

Velika halabuka se digla oko današnjih Pirelli guma. Moram i ja priznati. 4 ulaska u boks je previše. Delaminacija je katastrofalna za današnju F1 i poruke tipa: smijem li se utrkivati ili ne mogu sporije od ovoga, Williams je brži od nas, uspori itd.

Naravno Red Bull želi gume kakve su bile prošle godine. S ovim gumama njihove šanse za pobjedu ili postolje su dvojbene.
Kada su Berni danas pitali na koga tipuje, rekao je Alonso.
Sada se javlja halabuka kako su ovo gume namijenjene Ferrariju, a na uštrb Red Bulla ( za koji se smatra da nema ovakvih guma, oni bi opet vodili kolo).
Ne znam što da kažem. Ja nisam tip navijača koji voli da njegov tim nepošteno pobjeđuje te i dalje vjerujem da su neki timovi napravili bolji posao od drugih. Moguće je da su ovakve gume ciljano napravljene da ne odgovaraju Red Bull-u. Oni ne mogu iskoristiti potencijal svog bolida. Za Silverstone (30.6) su najavljene izdržljivije gume.

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #2077 u: Svibanj 12, 2013, 22:57:25 »
To su sve naklapanja, moze biti, ali ne vjerujem. A i nikad necemo saznati. Gume su takve kakve jesu, nekome leze (Lotus), nekome ne leze (Mercedes i RBR). I nisu samo gume u toj jednadzbi, tu su i pravila, regulacije, propisi.... Onaj tko se snadje, taj je najbolji. Protekle3 godine je bio najbolji RBR, bez govora. Ove godine su ga dostigli Ferkani, Lotusi i Mercedesi u u jednu ruku. Sljedece godine, tko zna?

Odgledao utrku u cjelini i zadovoljan sam ishodom, Alonso pobijedio (i to kako!), drugi Kimi i treci Massa. Webber ko duh Casper se prisuljao iza Vettela na P5, covjeka se nije moglo ni vidit ni cut tijekom utrke.

Vezano za gume, Pirelli radi takvu debilanu od cijelog ovog natjecanja jer se vise o gumama prica nego o onome sto nas zanima-utrkivanju. Dabogda dobili permaban iz svih automotosport natjecanja. Amen! Vratite gume s prorezima, tvrda i meksa komponenta i bok! Nece vise biti taktike 7, Alpha Bravo 46 i Multi 21 gluparija, da ne upotrijebim epitete i metafore, niti nam trebaju, treba nam cisto utrkivanje sa sto manje faktora koji mogu utjecati na vozaca.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline the_prodigy

Odg: Formula 1
« Odgovori #2078 u: Svibanj 12, 2013, 23:15:40 »
Kako su Mercedesi tako pali u ovoj trci, Rosberg je u pola kruga izgubio tri mjesta, a o Hamiltonu da se ne govori.. Mada je on nesto govorio za setup..
« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2013, 23:40:02 od the_prodigy »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #2079 u: Svibanj 12, 2013, 23:28:44 »
Katastrofa. Meni je to gadno za gledati, kako li je tek njima dvojici, ne mogu si to predociti. Najbrzi, a najsporiji. Hamilton je pokazao malo britanskog humora: inzenjer mu govori da mora usporiti jer nije sigurno kako ce se bolid ponasati ukoliko nesto nesto.... A on kaze: pa ne mogu sporije od ovoga ;D
A momenat kad je Rosberga napadao Maldonado, sigurno je Nicu pao mrak na oci.

Nisam stigao odigrati na castrol edgeu cry1


« Zadnja izmjena: Svibanj 12, 2013, 23:51:00 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #2080 u: Svibanj 12, 2013, 23:50:16 »
NAjjače mi je to bilo, williamsi me obilaze wtf  cer1njo cer1njo cer1njo

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #2081 u: Svibanj 15, 2013, 00:17:54 »
Samo da kažem za one koji ne prate događanja redovno. Gume se vraćaju onakve kakve su bile 2012. godine, što znači Red Bull happy. Opet ćemo gledati prst u zraku i urlikanje na radiju. (ovo je bilo sarkastično)

Da pojasnim, ove gume koje sada imamo su uvedene da bi se uškopio Red Bull (kao i nekad davno Ferrari). Red Bull ima odličnu aerodinamiku, ali inferiorni mehanički grip i temperaturni menadžment guma.

S ovakvim gumama oni moraju namjerno sporije voziti inače bi išli u boks svakih 10 krugova. Ove gume zahtijevaju temperaturni menadžment guma, a oni su loši u tome (zbog puno downforce-a kojeg imaju).

Ferrari i Lotus su razvoj svojih bolida koncipirali prema ovim gumama, imaju dobru aerodinamiku, ali još bolji mehanički grip + dobar setup = vrlo dobar (kod Lotusa i odličan) temperaturni menadžment guma.

U svakom slučaju, Ferrari i Lotus će biti i dalje pri vrhu, ali za pretpostaviti je da će Red Bull nastaviti tamo gdje je stao 2012.
Pirelli to change Formula 1 tyres from Canadian Grand Prix - F1 news - AUTOSPORT.com

Offline s2000

Odg: Formula 1
« Odgovori #2082 u: Svibanj 15, 2013, 07:20:20 »
Već kad se vraćaju, samo se nadam da RB neće biti tolko nadmoćan i da će Mercedes konačno profunkcionirati

Offline Montoya

Odg: Formula 1
« Odgovori #2083 u: Svibanj 15, 2013, 08:12:52 »
Mislim da bi ovo moglo najviše pomoći Mercedesu, više nego RB-u.
Ne govorim sad za sam vrh (iako je i to moguće), stanje sa ritmom Merđe u utrci teško more biti gore.
A brzinu očito imaju.

Izgleda da sad prekoračenja brzine u boksu samo naplaćuju, nema nikakvih drugih kazni.
To sam pročital negde, bile su i točne cifre, mislim da 100 dolara po kilometru viška.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #2084 u: Svibanj 15, 2013, 10:11:07 »
Iako brijem da Mercedes ima još neki problem osim ovakvih kaotičnih guma. Vidi se da imaju brzinu u krugu, ali kada dođe utrka, oni ne rade  prednost s obzirom da je npr Rosberg imao čistu stazu pred sobom, već rade vlakić. E pa sumnjam da su i ovakve gume u početnom stadiju utrke problem. Ali to je moje mišljenje, sve ćemo vidjeti od Kanade.