Autor Tema: Formula 1  (Posjeta: 944150 vremena)

0 Članova i 7 Gostiju pregledava ovu temu.

Offline CROKiXi

Odg: Formula 1
« Odgovori #2115 u: Svibanj 26, 2013, 21:40:23 »
Valjda su mislili da ih prelazi za krug  cer1njo
Monaco 2013 : Kimi Raikkonen overtakes - 2 last laps - UNSEEN ON TV
"Straights are for fast cars, turns are for fast drivers." ~Colin McRae

Origin -> CRO_KiX1
Steam -> CRO_KiX1

Offline Thergothon

Odg: Formula 1
« Odgovori #2116 u: Svibanj 26, 2013, 21:54:09 »
Ako Perez do kraja sezone nastavi istim putem (svaki pokušaj završi neslavno) onda je nepopravljiva usijana glava aka majmun.
Radi se o tome da ako riskiraš, moraš barem jednom napraviti nešto veliko i spektakularno u pozitivnom smislu. Zasad je teško izdvojiti nešto kao majstorski potez. Dugoročno gledano, riskantna vožnja bez kontinuiranog osvajanja bodova i guranja momčadi naprijed ne vrijedi ništa. Nije ni približno zaslužio usporedbu sa Sennom, ciljam na to da nije nužno loše ako je vozač agresivan i beskompromisan. Vrijeme i rezultati će pokazati dal može zasjeniti glupe poteze koji se samo gomilaju.

Offline KimiHR

Odg: Formula 1
« Odgovori #2117 u: Svibanj 26, 2013, 22:27:05 »
Perez se ufurao da je nekakva zvijezda još od kada je pri kraju prošle sezone potpisao ugovor za McLarena , i od tada ni u tada nelošem Sauberu nije napravio apsolutno ništa osim gluposti zahvaljujući svojoj izgleda ne baš velikoj inteligenciji.
I u ovoj sezoni dečko je već nekoliko puta ,i to uglavnom u obračunima sa svojim momčadskim kolegom,dokazao da koliko god je hrabar toliko i nema u glavi.

Šteta što McLaren nije angažirao njegovog momčadskog kolegu iz Saubera Kobayashia , a ovaj se još trebao kaliti u Sauberu.

Offline Iceman

Odg: Formula 1
« Odgovori #2118 u: Svibanj 26, 2013, 22:58:41 »
Čestitam Rosbergu na pobjedi. Eto drago mi je da ponekad pobijedi netko manje u središtu fokusa, a s obzirom da je prije 30 godina na istoj stazi pobijedio njegov otac, onda je radost još veća.
Čestitam Vettelu i Webberu na zasluženo osvojenim postoljima.

E sada o meni bolnoj temi. Ferrari.
Dugo nisam vidio ovako loš vikend propetog konjića (sveukupno gledano). Kada sam vidio Massinu nesreću u subotu, nešto je u meni reklo da ovaj vikend neće dobro proći. Ista stvar mu se dogodila danas u utrci. Vrlo zanimljiv slučaj, koji bi Ferrari trebao pomno istražiti.
Alonso! Ne znam kada sam zadnji puta vidio ovako lošu, indisponiranu, mlitavu, aljkavu vožnju prvog vozača Ferrarija. Stvarno nešto nedostojno vozača kojeg stavljamo uz bok ostalih vanzemaljaca. OK, svatko može imati loš dan, ali ovo je tipa: ajde prođi me Perez, prođi me Button, prođi me Sutil. Svi me prođite zar ne vidite bijelu zastavu?
Jedan od razloga ovakve predstave može ležati u činjenici da bolidu jednostavno ne odgovara ovakva staza, ali ipak ne mogu naći opravdanje ovako loše vožnje. 

Ako se iz Ferrarija ne probude, onda će ovaj puta biti popularna parola: Imaju bolid za naslov, ali nisu ga zaslužili! 

Perez i ostala banda su dobro začinili šou.
Perez pokazuje zube, ali opet mi se čini da prelazi granicu ili je na skliskom rubu. Svako njegovo pretjecanje je vrlo diskutabilno. (Odabrao sam opciju 2. Pokazuje hrabrost, odlučnost i muda, ali mislim da je svaki puta na granici prihvatljivog.
Mlad je, zelen je, ali isto tako smatram da mu ova sezona treba biti zadnja što se tiče tih "početničkih" mušica. Nemojmo zaboraviti da je Seb Vettel 3 godine stariji od njega. Imao je i on diskutabilne poteze, ali puno manje od Pereza. Znači nešto je i u glavi.)

Grosjean - ono što sam rekao jučer, brz vozač ali u glavi GP2 vozač.

No, Kanada je blizu, a već imamo zanimljivih tema (Mercedes nakon Španjolske testirao 3 dana -1000 km sa ovogodišnjim bolidom na ovogodišnjim gumama i prototip guma za sljedeću sezonu. Nemojmo zaboraviti da su testiranja striktno zabranjena, osim pravocrtnog testiranja i u komercijalne svrhe gdje je najveća dopuštena brzina bolida 100 km/h. Svaka momčad može testirati ali ne sa bolidima iz 2013,2012 i 2011. Odmah se pročula vijest da je i Ferrari testirao nakon Bahreina ali sa bolidom iz 2010. Vrlo velika buka se danas oko ovog slučaja stvorila. Kuha se kuha. Ne zna se više tko plaća, a tko pije. Za mene vrlo žalosna situacija, jer F1 je pravi cirkus i šou za bogate, a jako malo veze ima sa sportom.)

Sve osim u zagradi sam copy-paste sa drugog foruma.


Offline Wulf

Odg: Formula 1
« Odgovori #2119 u: Svibanj 26, 2013, 23:27:06 »
Iako nisam gledao utrku vidim o ćem pričate.. I neznam kak je završilo.. ali viim kakav stil vožnje ima.. Ja bi isto vozio "na rubu", ali bi imao mozga i znao i imao granice.
Pogotovo se ne bi zajebavao u tak gradskim, uskim stazama kao M. Carlo. Čak i na GTRu ne volim gradske staze i vozim ko po jajima, još ak su uske i nemaju sand traps  hmm

Ali perez ako ne uspori, jer sam vidio par utrka prije, gdje je izgurao isto Kimia ako se ne varam... Ugl kod svakog pretjecanja je gurao sa staze i kačili su šljunak. Ovdje isto pretpostavljam da je bilo veselo s njim i njegovim pretjecanjima. Možda će FIA to tolerirat ali kad zajebe će ga žešće kazniti. Inače nemam ništa protiv "riskantne" i grube vožnje, također kontakt je po meni ok, ali ovdje baš i ne jer svaki kontakt završava praktički sa totalkom. Ali unese malo života i otvori mi oči u inače dosadnim, prepunim glupim pravilima i restrikcijski glupim utrkama.
vote no2

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #2120 u: Svibanj 27, 2013, 01:01:14 »
Tolko se diže frka oko neopreznih poteza i sigurnosti da ponekad mislim da F1 prate samo uštogljeni prometni policajci koji negoduju jer nitko ne staje na onom pješačkom prijelazu.

Sa ovim se zapravo slažem ali jedno je frka oko sigurnosti, a drugo kada si toliko nemaran da uništiš i drugome neke šanse. OK, ti se natječeš protiv njega ali ne znam, možda samo ja imam takav mentalni sklop no nikada neću poštivati uništavanje drugoga radi svoje koristi. Odn situacija kao danas da zajebeš i sebi i drugome utrku. To mi jednostavno nikako nije sportski. Nije on ni prvi ni zadnji takav vozač ali eto to je nešto protiv čega sam skroz. Ako si bolji, svaka ti čast, koristi svaki metar staze za priliku, ali i razmišljaj malo glavom, nemoj kao kamikaza pa kud puklo

@pajo - i meni se čini, još mi je bilo nejasno od kuda je on sada dobio tih 4 ili 5 pozicija u tako kratkom roku ali ovi jadni su valjda kad su vidjeli da je Kimi iza njih ono "O vidi Raikkonen, ajmo mu se maknut, pa ne može on biti iza nas, očito nas stiže za krug" cer1njo


EDIT:

offtopic ali htio sam staviti jednu sliku no već 2 dana me imgur  hebe, jel samo mene ili?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #2121 u: Svibanj 28, 2013, 13:25:50 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Wulf

Odg: Formula 1
« Odgovori #2122 u: Svibanj 28, 2013, 16:43:08 »
damn right... bilo bi super kad bi, a bude sigurno jer je fakat dobar vozač, parirao drugima da imaju druge konkurente na vrhu. Barem blizu ak niš drugo.

Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #2123 u: Svibanj 28, 2013, 17:11:56 »
strašno mi je bilo kako je iako je imao samo bod manje od sergia on izgubio mjesto a sergio završio u mclarenu, bezveze.

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #2124 u: Svibanj 29, 2013, 00:58:25 »
Baby....


Offline Punisher

Odg: Formula 1
« Odgovori #2125 u: Svibanj 29, 2013, 10:15:29 »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Formula 1
« Odgovori #2126 u: Svibanj 30, 2013, 12:55:51 »
 cer1njo ave1

Nego moj najbolji rezultat do sad (proradio mi imgur cer1njo)



A da se Massa nije razbio i nije bilo onoga sa Kimijem i Perezom, pa pogodio bih možda još 3 pozicije točno, jer na više-manje tim pozicijama su bili prije udesa  ave1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #2127 u: Svibanj 30, 2013, 12:58:14 »
Tesko da vas mogu stici, zadnju nisam uopce odigrao, bezveze mi je sad opet se ubacivati hmm
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline doktor1

Odg: Formula 1
« Odgovori #2128 u: Svibanj 30, 2013, 13:11:11 »
Bio mi prijatelj u Monacu četiri dana i danas smo tri sata pričali o tom nekom drugom svijetu... Tokom tjedna kod njega u kafiću na projektoru gledamo brdo snimki i slika sa utrke...

P.S. - dva mala "makjata" u nekom fast foodu - 140 kn...  kava1

U "normalne" kafiće bez 1000 eura u džepu ne ulazit niti ako si lud.. Najjeftini stan od 27 kvadrata košta 500,000 eura plus mjesečno 4000 eura....  kava1  cer1njo  ;D

Neki drugi svijet je to...

Offline DogZy

Odg: Formula 1
« Odgovori #2129 u: Svibanj 30, 2013, 13:32:25 »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.