Autor Tema: Nova generacija konzola  (Posjeta: 42422 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Luckyluke

Nova generacija konzola
« u: Ožujak 29, 2012, 21:05:12 »
Tema za raspravu o nadolazećim konzolama - PS4 & X720.

"Sony je jasno odbacio bilo kakvu mogućnost predstavljanja nove konzole tijekom ove godine, ali novi set glasina tvrdi da PlayStation 4 već ima konkretnu arhitekturu. Portal Kotaku na temelju povjerljivog šaputanja prenosi kako PS4 trenutno nosi kodno ime Orbis, te da mu je okvirni datum izlaska kraj 2013. godine.

Kotaku također navodi da konzolu pokreće AMD-ov tandem 64-bitnog procesora i grafičke kartice iz serije Radeon HD 7xxx, koji je u stanju vrtjeti igre na 4096x2160 rezoluciji. Najkontroverznija glasina veže se uz navodnu činjenicu da će se PS4 protiv rabljenih igara boriti zaključavanjem igara za PSN račun, a ništa manje sretna vijest nije ni ta da PS4 neće pokretati PS3 igre.

Dakako, zasad su ovo samo prilično nategnute glasine koje treba uzeti s velikom dozom rezerve. Analitičari se slažu kako bi blokiranje korištenih igara bio glup potez za Sony (isto vrijedi i za Microsoftov Durango koji također – navodno, blokira rabljene igre), čime je i ovaj trač jednako blesav. No nitko sa sigurnošću ne može tvrditi da ove glasine nisu istinite. "


[izvor]
---

Mišljenja, komentari...



Offline budainka16

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #1 u: Ožujak 29, 2012, 21:11:49 »
Glasine o novom XBOX-u

Novi XBOX bez hard diska
 
Orbis adventum anno

Pisao, iz pouzdanih izvora informacije vukao  cer1njo


"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline Thergothon

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #2 u: Ožujak 29, 2012, 21:13:43 »
Kako mrzim ta naklapanja i glasine, na kraju je gomila toga obicna glupost plasirana od strane raznih ljudi i stranica zeljnih posjecenosti i internetske slave na 5 minuta.
Ok, nesto od toga svega i bude istina, ali uopce me ne zanima, sve se bude znalo uskoro i to sluzbeno.

Offline ManTheRamparts

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #3 u: Ožujak 29, 2012, 21:17:40 »
Za Xbox sam uvjeren da dolazi 100% krajem 2013. godine kad je za onda 'najavljena' Forza 5 i brijem da bude launch naslov. Za PS ništ ne mislim naklapati. Ali ovo za Box mi se čini sasvim izgledno.

Offline Cole™

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #4 u: Ožujak 29, 2012, 21:40:25 »
Ne bih baš ništa komentirao, pošto se službeno ništa nezna.
Ali znam samo da neću toliko čekat da isprobam jednu, ako bog da obje konzole, kao što je to bio slučaj s PS3 i X360.  shy1
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #5 u: Ožujak 29, 2012, 21:43:52 »
Problem je kaj prvi modeli krepavaju cim garancija istekne.
I ne, trenutna generacija nije prvi takav slucaj, oduvijek je tak i one price nemaju smisla da su konzole nekad bile kvalitetnije  cry1
Sjetite se kolko je Ps1 treblo da ucita neku igru, procedure, reseti i na kraju cipela na konzolu (Ramparts)   cer1njo

Offline budainka16

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #6 u: Ožujak 29, 2012, 21:44:45 »
A tek moj PS2  ;D cer1njo
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline ManTheRamparts

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #7 u: Ožujak 29, 2012, 21:45:05 »
Kaj oćeš, to je bil idealni teret koj je trebal da sve dela kak treba.  cer1njo

Offline Punisher

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #8 u: Kolovoz 02, 2012, 12:14:17 »
Tek sad našao ovu temu, pardonček XDD

pa onda da postam tu

Iako svi pokušavaju sakriti informacije o novim inačicama postojećih konzola već se otprilike zna kako bi krajem iduće godine ili početkom 2014. trebali na tržište doći PS4, Xbox 720 a WiiU je već i službeno najavljen.

 Zasada su puno ozbiljniji podaci iscurili iz Microsoftovog tabora, gdje se doznaju otprilike specifikacije nove konzole koja ima kodno ima Durango. Po zadnjim saznanjima moguće je da novi xbox neće koristit AMDovu arhitekturu već intelov procesor i Nvidijin grafički čip, trebao bi imati 8gb radne memorije (iako se u nekim izvorima spominje i 12GB što je mislim ipak manje vjerojatno) te to da će pokretati 64bitni operativni sustav. Što se tiče naziva sljedećeg boxa, iako se u službenim papirima koji su procurili u javnost otvoreno spominje 720 kao naziv za novi box, microsoft je nedavno registrirao domenu xbox 8 što bi moglo biti logično jer dolazi nam windows 8, a microsoft je već najavio veliku integraciju xboxa sa pcem i mobilnim telefonima tako da nas ni to ne bi trebalo iznenaditi.

U Sonyevom taboru je zasada tiše, Zna se tek da je kodni naziv za sljedeći PS, Orbis te postoje glasine da će PS ovaj put koristiti AMDovu arhitekturu.

U svakom slučaju, ove glasine treba uzeti sa zrncem soli, i ne nadati se pretjerano nekim stvarima. Ništa od ovoga nije službeno potvrđeno i tek kada Sony i Microsoft odluče u javnost staviti prave specifikacije ćemo moći sa sigurnošću reći što bi trebala moći nova generacija konzola.


Offline Thergothon

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #9 u: Kolovoz 02, 2012, 14:00:10 »
Sve su to samo glasine, neke vec poprilicno stare.
Vjerojatno ce nesto od toga i biti istina, ali prije sluzbenog otkrivanja apsolutno sve se moze promijeniti.
Sjetite se samo Ps3 "bumerang/banana" kontrolera
koji je vec bio potvrdjen kao sluzbeni. Nakon testiranja i isprobavanja nekih ljudi daleko od ociju javnosti, ispostavilo se da je to daleko od revolucije i zadrzan je stari dizajn uz dodatak Sixaxis funkcija.
Jos malo i sve ce se znati, nadam se samo da nece opet staviti premalo RAM-a. To je problem apsolutno svake generacije i vec nakon godinu dana developeri pocnu kukati, a bogme i igraci.
« Zadnja izmjena: Kolovoz 02, 2012, 14:06:13 od Thergothon »

Offline ManTheRamparts

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #10 u: Kolovoz 02, 2012, 15:31:24 »
Već sam zabil za taj bumerang.  fpalm1 cer1njo


Offline Thergothon

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #11 u: Kolovoz 02, 2012, 15:37:59 »
Hahah  cer1njo



Offline Punisher

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #12 u: Kolovoz 02, 2012, 16:19:13 »
Užasno izgleda, al nadam se da će redizajnirat kontroler za ps. Meni je aktualni bio premali i nezgrapan :S

Offline Kole

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #13 u: Kolovoz 02, 2012, 18:51:42 »
Ja od 9 mjeseca tj od kad poče praksa počinjem štedit za PS4. Malo suludo ali osigurat se na vrijeme je dobro haha  ;D

Offline Iceman

Odg: Nova generacija konzola
« Odgovori #14 u: Kolovoz 02, 2012, 21:40:59 »
Gotovo sam siguran da kupujem PS4. Vjerojatno ne odmah, jer se ne treba žuriti. Vjerojatno će nakon prve verzije izaći još koja (barem jedna). Ali PC će mi uvijek biti primarna platforma.