Autor Tema: Crysis 3  (Posjeta: 38141 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Crysis 3
« Odgovori #135 u: Veljača 23, 2013, 13:14:26 »
Ther - evo ja pročitao  hug1

No svjedno ću ga odigrati jer volim ovaj serijal koji mi je unatoč manama zabavan, a to je ono najbitnije thumbs1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline the_prodigy

Odg: Crysis 3
« Odgovori #136 u: Veljača 23, 2013, 18:55:52 »
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Crysis 3
« Odgovori #137 u: Veljača 23, 2013, 19:37:02 »
Jel ovo neka šala ili? Ako nije, igram to već sljedeći tjedan, zaboli me onda kolko je zahtjevna, na low će ići  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline the_prodigy

Odg: Crysis 3
« Odgovori #138 u: Veljača 23, 2013, 21:37:45 »
Stavio sam sve na low i nisam uopće primjetio ogromnu razliku u detaljima, a FPS mi je skočio sa 30 na 65 otprilike.
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline Cole™

Odg: Crysis 3
« Odgovori #139 u: Veljača 23, 2013, 22:59:28 »
Igra abnormalno trokira na maksimalnim postavkama. Dok na maxout i FXAA prilično leti u nekih 50-ak FPSa.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline doktor1

Odg: Crysis 3
« Odgovori #140 u: Veljača 23, 2013, 23:57:10 »
Jedna HD slika bez HUDa...


Offline doktor1

Odg: Crysis 3
« Odgovori #141 u: Veljača 23, 2013, 23:58:55 »
Psihodelija mi baca na Dean Norrisa, (Breaking Bad)

Offline budainka16

Odg: Crysis 3
« Odgovori #142 u: Veljača 24, 2013, 01:15:01 »
Igra abnormalno trokira na maksimalnim postavkama. Dok na maxout i FXAA prilično leti u nekih 50-ak FPSa.


Guši ga AA abnormalno. Meni na very high sa AA i V-sync daje nekih 20-30 FPS, a bez oko 60.
"I'm going to make him an offer that will undoubtedly sound unappealing, but will inevitability be accepted upon realizing that the refusal of this offer would potentially bring harm to himself, his family, and personal network of friends and acquaintances."

Offline the_prodigy

Odg: Crysis 3
« Odgovori #143 u: Veljača 24, 2013, 16:56:50 »
Izgleda da sam ja jučer kad sam testirao igru nešto pobrkao ili alt-tabao igru pa se nešto syebalo ili sam možda trebao resetirati igru kad sam promijenio postavke, uglavnom, danas kad sam upalio igru na LOW postavkama sam imao od 100-150 fpsa, a u nekim situacijama i 190 na prvoj misiji, a u New Yorku imam oko 110, dok mi je jučer bilo oko 60.

Hmmm, a možda sam imao i isključen Crossfire, da, vjerovatno je zbog toga jer sam prije Crysisa igrao Assassins Creed 3 gdje moram gasiti crossfire jer igra šteka.

Uglavnom, lijepo sam se iznenadio danas kad sam upalio Crysis  sm1jeh
CASE: CORSAIR Carbide 400C ► CPU: INTEL Core i7 6700K 4.2 Ghz ► MBO: ASUS Z170 Pro Aura ► RAM: CORSAIR Vengeance LED 16GB DDR4-3200 Mhz ► GPU: Gainward GTX 1080Ti 11GB Phoenix ► HDD: 2x WD Black 1TB ► SSD: SAMSUNG EVO 840 Basic 128GB ► POWER: CORSAIR RM750X ► PEDALS: Heusinkveld Pro 3-Set ► SHIFTER: Heusinkveld Sequential ► HANDBRAKE: Heusinkveld Loadcell Handbrake ►WHEEL BASE: OSW Direct Drive Mige10 ► RIMS: QSP Road 30cm, Fanatec F1 28cm, Fanatec Drift 32cm, Luisi Monte Carlo Vintage 36cm, Sparco P310 Custom 31cm ► MOTION SYSTEM: Simxperience 2DOF Custom ► TRIPLE SCREEN: 3x 42" Sony KDL42W705 ► VR HEADSET: HTC Vive ► SPEAKERS: Logitech Z906 5.1 ► OS: Windows 10 Pro - 64bit

Offline doktor1

Odg: Crysis 3
« Odgovori #144 u: Veljača 24, 2013, 18:59:41 »
Totalno mi je zabavnija od dvojke. O dizajnu i lokacijama da i ne govorim - predivno..

Na "Root of All Evil" misiji sam i već sam utuko kakvih četiri sata...



Neću još o dužini, ali pošto je ovo treća od sedam misija moglo bi biti OK... Recimo Dead Space 3 je slobodno mogao trajati oko 10 sati jer ono nakon toga je isforsirana borba...


Offline Cole™

Odg: Crysis 3
« Odgovori #145 u: Veljača 25, 2013, 19:10:55 »
Prešao igru za kakvih 7 sati i mogu reć da sve više od toga bi mi bilo previše. Odmah na početku da kažem kako mi je ovaj nastavak najlošije sjeo te da sam razočaran sa dosta stvari zapravo. No idem prvo na ono najvažnije kada je Crysis serijal u pitanju. Grafička prezentacije igre je stvarno najbolja u povjesti gaminga i u svakom trenutku se osjeti kako je u nju ulupana enormna količina novaca. U svim svojim segmentima briljira i postavlja strašno visoku ljestvicu grafičke imerzivnosti i kvalitete. Izgleda zapravo dosta bolje od svojih predhodnika u serijalu, a to jako puno govori. Isto tako čujem da je dobro prilagođena i starijim konfiguracijama, dok meni na GTX680 prilično leti na skoro pa najvišim detaljima. Osjeti se da je dato dosta prostora za max out grafički setting, budući da mi jako štuca na maksimalnim postavkama. Neke scene izgledaju nerealno dobro, ma kvragu cijela igra izgleda perverzno dobro. Idemo dalje.

Kao što sam ranije rekao, da se točno vidi kolko je enormno novaca puno ulupano u grafički dio igre, toliko se vidi koliko je malo prostora dobio ostatak koji čini igru kao što su, opća i stealth mehanika, priča i igrin engine koji je smješan u krajnjoj liniji u usporedbi što bi realno mogao ponuditi. Kao da su svi resursi i novci ulupani u taj grafički dio. Sa predhodnicima nije to bio slučaj u ovako tragičnoj mjeri. Ovdje sam po prvi puta u serijalu osjetio što znači broken gameplay. Dosta stvari me iživciralo u igri i u par navrata sam se pitao da li se radi o tome da meni ne sjeda taj koncept što su ga zamislili za ovu igru ili stvarno gameplay pukne u nekim svojim osnovnim stvarima. Uzmimo naprimjer prostoriju sa CELL specijalnim postrojbama. U velikoj hali koja je velika kao jedan nogometni stadion, patroliraju 10 CELL vojnika. Istražuju područje dosta široko i dosta veliki razmak ostavljaju između sebe. Upalim cloak i sa lukom riješim dva specijalca koja su bila najbliža jedna drugom. Vremenski razmak između ta dva ubojstva iznosi nekakvih 2 sekunde. Drugi vojnik kojeg sam ubio od ta dva nije ništa shvatio do svoje smrti šta se desilo s njegovim kolegom kojeg sam prvog ubio, a dogodilo se doslovce 5 metara od njega. Sljedeći vojnici su na kakvih 50-70 metara i odjednom od nikud oni skuže da su im kolege ubijene i počinje alarmatno traženje mene. Skidam prigušivač sa oružja i krenem u obračun. Nakon tri, četiri eliminacije ostaje mi 3-4 specijalaca. Ponovo ulazim u cloak i opet mi se desi situacija da ničeg nisu svjesni. Znači osnovna mehanika, tj. koncept stealthanja ovdje ne radi. Kasnije su mi se iste stvari u igri dešavale nebrojeno puta. Takve stvari su mi jako zgadile igru i manje više sam jedva čekao da preletim kroz istu.

Hit detekcija što se tiče headshota je besprijekorna. U manje više svim situacijama headshot je značio da neprijatelj pada. Napucavanje za ovakav AAA naslov koji se trudi postaviti nove granice i biti na tronu, je užasno tragično i jako loše rekao bih. Nekad mi rafalna paljba u CELL postrojbe izgleda kao da sam ih stresao Taser gunom. Cephovi sa štitom koji se brane kao kornjača su valjda najgori neprijatelji u igrama ikad. Ostali su malo pametniji i izazovniji. Oružja koja imamo su jako dobro dizajnirana i neke stvari stvarno fino pašu uz spomenuti gameplay (razno razni atačmenti i sekundarni modovi oružja. Od novotarija najzanimljiviji je luk koji ima tri brzina ispucavanja strijela (različite prednosti i mane) te četri različita punjenja koji su za svaku pohvalu odlično zamišljeni, ali i overpower u nekim slučajevima. Vrijedi spomenuti oružja cephova koja su fantastična i djeluju jako moćno. Sveukupni dojam čitavog arsenala je fantastičan.

Ono što me je dosta držalo unutra je igrina priča koja je osrednja, ali ispričana na jedan osobniji i kvalitetniji način nego dosada u kriznoj sagi. Prophet kao naš junak priča i to djeluje dosta dobro i imerzivno. Dijalozi Psych i Propheta su dosta uvjerljivi i svaka zajednička scena je jako lijepo prezentirana. Ono što me u cijeloj toj priči dosta zasmetalo, što su kompletan lik Psycha izmjenili od glave do pete. Za raliku od originalnog Crysisa i Warheada Psycho je drukčijeg, punijeg izgleda te mu drugi glumac posuđuje glas. Zbog takve promjene nisam se nimalo mogao naviknut da je to isti Psycho kojeg poznajemo iz prve dvije igre. Psycho iz prošlosti mi je nekako draži sa svojim šalama i pristupom, dok je izmjenjeni lik puno imerzivniji i ajmo reć luđi što isto nosi svoju draž. Ostali likovi su mi malo nabacani zbrda zdola i cijela ta ekipa i situacija oko pokreta otpora mi je pomalo neuvjerljiva.

Osim prve misije koja mi je bila jako impresivna prezentacijski (kišno nevrijeme koje niti u jednoj igri nije izgledalo tako prokleto dobro) i jako lijepo osmišljena ponudila je gameplay kakav bi igra trebala njegovat. Pametan level design i korištenje istoga kroz različite pristupe i rute. Ostatak igre mi je bio jako naporan i jedino me ta prezentacija priče i vizualna čuda držala do kraja da žavršim igru. Na sreću i nekakav spas ukupnog dojma pobrinuo se final boss. Cijela ta zadnja misija i kraj igre toliko mi je dobro napravljen da uspijeva spasiti mučenje kroz gotovo cijelu kampanju. Zadnji boss je savršeno kocipiran i jedan od najdražih boss borbi koje pamtim. Uz sjajno osmišljenu zadnju borbu, ista je jako izazovna, tako da sam ju podosta puta ponavljao. Scene koje se pojavljuju poslje te borbe podnošljive su, ali ipak malo too much. Sveukupni dojam je mlaka igra koja je po svim zakonima trebala biti bolja, osim po grafici koja je vrh vrhova. Razočaran na kraju ipak, no dat ću priliku jednom igri u drugom prelasku, možda su prevelika očekivanja presudila.

 
 

7.9
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Praetorian

Odg: Crysis 3
« Odgovori #146 u: Veljača 25, 2013, 22:23:04 »
Nice thumbs1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Crysis 3
« Odgovori #147 u: Veljača 25, 2013, 23:56:37 »
Ja za sada mogu suditi samo o izgledu kako nisam igrao, jer to jedino djelomično viidm preko SS-a, a on je fakat fantastičan. Ona slika koju si "sakrio" u tekstu -  ave1

A zadnji level i boss je sada valjda obrnut od dvojke gdje je meni to bilo katastrofa. Fora u početku ali jako brzo mi je dosadio i postao naporan a zadnja borba da ne pričam
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Crysis 3
« Odgovori #148 u: Veljača 26, 2013, 00:11:38 »
Zadnji level i boss je meni samo vizualno impresivan tj. fenomenalno je dizajnirano.
Sam princip borbe nije baš originalan niti za pamćenje. Iz prvog pokušaja završio na zadnjoj težini, razočaravajuće s obzirom da je zadnji boss. Ni sjena u usporedbi s boss fightovima koji mi padaju trenutno na pamet.

Offline doktor1

Odg: Crysis 3
« Odgovori #149 u: Veljača 28, 2013, 01:25:03 »
Morao sam...

Kiša i efekti na Fermiu i Kepleru ne izgledaju isto... Totalna razlika...

O performansama nema smisla previeše... GTX 460 - medium - 0xAA na ovom mjestu FPS 26/28, GTX 650 TI - High/Very High, FXAA - 40 FPSa...



No frame dropovi su i dalje tu. U nekim situacijama sa 50 FPSa jednostavno padne na 22/25....
« Zadnja izmjena: Veljača 28, 2013, 01:30:51 od doktor1 »