Autor Tema: Slušalice, headseti... kako već  (Posjeta: 52317 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Kole

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #45 u: Rujan 02, 2012, 01:14:56 »
Kaj se vi imate hvalit, ja sam kupio svoje u interšparu i rade besprijekorno. Savršene su za 62 kn  ave1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #46 u: Rujan 02, 2012, 10:15:31 »
 cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Montoya

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #47 u: Rujan 06, 2012, 14:54:18 »
Evo kaj EG misli o jednom dijelu top ponude, kojeg su testirali:

Surround Sound Headset Face-Off • Articles • Eurogamer.net
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #48 u: Rujan 06, 2012, 15:44:32 »
Dobar je ovaj video, da vidim konačno otprilike tu razliku surrounda i stereo slušalica no ono što morma reći je da - mi se ne sviđa. Možda u nekoj drugoj igri bi bilo bolje, ali ovdje, sa tim surroundom je zvuk kao neka jeka. Istina, bolje se čuju neki zvukovi ali zvuči kao da sam u zatvorenom prostoru a ne da se vozim na kolima kroz otvoreni grad dok gledam taj video. Kada ću imati love i potrebe za novim sluškama, dat ću priliku surroundu, poslušati uživo i na više različitih stvari ali kada čujem ovo - i dalje sam prezadovoljan svojim stereo Sennheiserom
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #49 u: Rujan 06, 2012, 16:04:44 »
Umirem  cer1njo
Zato jer takve usporedbe prek videa su debilne do bola.
Kao da mi netko pusti 3D sliku na obicnom LCD monitoru  fpalm1

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #50 u: Rujan 06, 2012, 16:15:39 »
Umirem  cer1njo

Zašto? Sve što sam rekao vezano za ovaj video stoji - poslušaj i sam pa ćeš vidjeti da zvuči neprirodno
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #51 u: Rujan 06, 2012, 16:28:04 »
Ne na tvoj post nego na video  cer1njo
Upravo zato jer zvuci neprirodno i nema sanse da preko tog videa docaraju surround zvuk.
Probao na stereo slusalice slusat taj video i nema veze s onim kak zvuci na prave surround.
To ti je ko one fore kak dobit 3D na obicnom monitoru (docara ti samo osjecaj) a kasnije te boli glava tjedan dana i na kraju krajeva nema veze s pravom stvari.

Mogu oni poslati zvuk direkt iz najboljih slusalica koje postoje, ali tebi to nist ne znaci ako nemas model iste kvalitete koji podrzava u potpunosti taj audio codec.
« Zadnja izmjena: Rujan 06, 2012, 16:53:35 od Thergothon »

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #52 u: Rujan 06, 2012, 16:53:54 »
Ma vjerujem, zato sam i rekao da ću poslušati takve sluške kad budem kupovao neke, no na videu je jadno. Ne znam zašto onda rade uopće takve videe ako nije to to
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #53 u: Rujan 06, 2012, 17:00:23 »
Mogu oni poslati zvuk direkt iz najboljih slusalica koje postoje, ali tebi to nist ne znaci ako nemas model iste kvalitete koji podrzava u potpunosti taj audio codec.

Odgovor je ovo gore. Pokusavaju samo docarati taj zvuk, a ne shvacaju da bi to moglo mnoge odbiti jer taj video u potpunosti mogu cuti samo oni koji vec posjeduju takve slusalice. Nema smisla i zato velim, ne nasjedajte na takve stvari...

Offline Montoya

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #54 u: Rujan 06, 2012, 19:39:24 »
Štos, pročital sam tekst dva puta, a video nisam ni primjetil :)
Inače ga bi 100% ubacil u post, po navici.

Možda zato jer od linka nisam ni očekival neki unboxing nego mišljenje/recenziju/usporedbu, a za to mi u slučaju slušalica svakako ne treba video.
Čak i najobičnijih, ne znam kak mi video more pomoći da znam kolko su dobre - jednostavno nemrem to zamisliti.
Drugo je izgled, pakovanje i recimo usporedba veličina - kaj more biti bitno.
Osobno recimo nisam pobornik nekih glomaznih sluški.

Uglavnom, tekst i mišljenje te eventualno neki testovi ("telemetrija") za približavanje proizvoda korisniku, a video isključivo za stvari navedene iznad: izgled, pakovanje, usporedba veličina, spajanje itd. - a sve to moru i obične fotke.

Nikaj čovjeku koji ih osobno nema nemre dočarati zvuk slušalica prek neta/TV-a, a pogotovo neke razlike u kvaliteti koju iste pružaju.
CroGrid & CroSimRacing osnivač i administrator

od 2008. & od 2009.


"And I came way too far in this game to turn and walk away"

"Nothin to smile about, I'm about to lose my mind"

Offline hendrix

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #55 u: Rujan 26, 2012, 14:57:38 »
dali su Astro A40 vrh slušalica? jel netko imao iskustva s njima?
Ferrari''Company that produces dreams''

Offline Thergothon

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #56 u: Listopad 02, 2012, 13:49:14 »
Prodao sam "stari" Tritton AX PRO i sredinom ovog mjeseca vjerojatno uzimam najnoviju verziju:

Tritton Pro+ 5.1 Surround Headset Product unboxing

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #57 u: Listopad 02, 2012, 15:04:20 »
Zaboravio sam reći, no evo sada. Igrao sam kod Coleta Forzu sa onim njegovim slušalicama koje su taj surround ako se ne varam, i iako sam igrao igru koju nisam na svojima, mogu suditi po zvuku, da mi nije ništa bolji nego na mojima. Još Forza ima predobar zvuk, ali evo na mom kompu Shift recimo, ili HD videi sa youtubea ne zvuče ništa lošije. A onaj surround efekt, nemam pojma koji je misao, jer mislio sam da je nešto drugo, ali nije mi ništa što moje sluške koje su kakti stereo kolko znam, nemaju. Baš sam ovaj vikend recimo igrao MW3 online, i na tim stereo sluškama, ja sam nevjerojatno dobro i sa strašnom preciznošću čuo točno ako je nekto hodao iza mene, sa strane, van kuće u kojoj sam bio recimo, sa koje strane dolaze metci itd.
I nakon ovoga sam siguran da surround sluške nisu potrebne i ne nose ništa više pored (jako) kvalitetnih stereo slušalica, i još sma sigurniji da kada ću ponovno kupovati slušalice, da će opet biti Sennheiser.  Znao sam da su dobre, ali nakon što sam čuo Coletove Tritton, još sam sigurniji da mi je to bila jedna od najboljih kupnji ikad i da su stvarno sa razlogom firma na takvom glasu kakvom jesu.

Možda neke surround slušalice koje koštaju soma kuna ili više nude nešto više, ali isto tako onda bi mogli uzeti i  stereo Sennheiserice (ili neke druge dobre) za soma kuna pa vidjeti, mislim da opet ne bi bila baš drugačija priča. I znam da će mi se sada javiti neki članovi koji imaju takve surround gaming da pričam gluposti, ali kao prvo - iskusio sam sada i jedno i drugo, ne puno, ali dovoljno da imam neki dojam i u igri koja ima fantastičan zvuk, drugo - to Cole barem zna iako ni blizu u mjeri u kojoj jesam, razmažena sam picajzla i to jako za zvuk, i treće - bilo tko od takvih tko će mi to reći slobodno može doći do mene isprobati taj inferiorni stereo pa da vidimo što će se poslije reći. Imaju i kristalnu jasnoću, i glasne su, i nevjerojatno kvalitetne, a k tome eto u svakoj igri čujem "surround", samo do sad sma mislio da ima tu nešto više, no evo baš nakon online Modern Warfera sam siguran da nema.


Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #58 u: Listopad 02, 2012, 15:27:23 »
Coletove su stereo, a rekao bih da su i tvoje.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Slušalice, headseti... kako već
« Odgovori #59 u: Listopad 02, 2012, 15:54:41 »
A stereo su njegove? Onda sam zabrijao nešto. Zanemarite onda sve komentare, nisam izgleda još čuo surround  cer1njo cer1njo fpalm1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.