Autor Tema: Na rubu znanosti  (Posjeta: 76384 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #45 u: Srpanj 04, 2012, 09:46:39 »
@Luka - ne, mislim da sam i napisao, zasebene su linije, drugo brojevi jel. I opet ponavaljam - čak pored toga što su druge linije taj gore telefon nije bio ni blizu gdje se čuo razgovor

@Wulf - pojma nemam, samo znam da me špijuniraju  cer1njo
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #46 u: Srpanj 04, 2012, 14:58:17 »
Dobro jesi ti svijestan da je ovo Hrvatska i da mi nećemo imat resurse ni za 20 godina za takve stvari.
Tajne službe nemaju toliko osnovnih stvari koje bi trebale imat. Gadgete mogu vidjet jedino na filmovima kao i ti. Tako da sam tu 220% uvjeren da nikakve špijunaže nema.

Jedino što može može ti gledat "tajno" preko internet providera šta radiš i di visiš na netu.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #47 u: Srpanj 04, 2012, 18:57:32 »
OK, ajd onda eliminirajmo to - e tek onda fakat to spada u ovu temu - kako objašnjavate to što se dogodilo? Neke druge ideje, teorije?
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Cole™

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #48 u: Srpanj 04, 2012, 19:34:25 »
Mislim čisto da je tako nešto lako moguće zbog nekih valova sada da li je to radio val, pa nešto nešto ili to neznam.
Ne kužim se u ta sranja, ali čisto smatram da je to moguće kao i radio frekvencije.
CASE: CoolerMaster HAF 912 Plus || CPU: CPU AMD Ryzen 7 3700X 4.4GHz || MBO: MSI X570-A PRO, AM4 || RAM: DDR4 16GB (2x8) 3200MHz Fury || GPU: GeForce® GTX 1070 WINDFORCE OC 8G - Gigabyte  || SSD: SSD KIN 240GB HyperX Savage || HDD: 2 TB Toshiba || HDD 2: WD 1TB blackcaviar || EHDD: WD 500 GB || POWER: Fortron 750W Raider II || LCD: DELL S2415H 23.8" IPS glossy || OS: Windows 10® - 64bit || GAME CONTROLER: Xbox One Controller for PC || KEYBOARD: Logitech Illuminated Keyboard K740 || MOUSE: Logitech G502 ||  RACING CHAIR: NITRO CONCEPTS E200 Race || SPEAKERS: Logitech Z323 || HEADSET: Hyper Cloud II || CONSOLE: PS4 PRO 1TB

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #49 u: Srpanj 07, 2012, 19:43:22 »
Iduci tjedan bi trebao biti 3. dio na Tv-u, ali evo za one koji nisu gledali, a mozda ih zanima:

Na rubu znanosti - Znanstvena konferencija o bosanskim piramidama (1. dio)


Na rubu znanosti - Znanstvena konferencija o bosanskim piramidama (2. dio)


Na rubu znanosti - Znanstvena konferencija o bosanskim piramidama (3. dio)

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #50 u: Kolovoz 20, 2012, 13:55:18 »

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #51 u: Rujan 11, 2012, 19:54:23 »
test

test2

Evo nekaj zanimljivo, jaaaaaaaako zanimljivo...
Odmah upozorenje: Nemojte se čuditi ako će vas boljeti glava nakon ovoga, nemojte rješavati odmah jedan za drugim jer je ovaj drugi ubitačan

I nemojte se začuditi ako nakon ovih testova bude ovak..   cer1njo


Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #52 u: Listopad 02, 2012, 08:14:43 »
Dr. Michio Kaku stiže u Hrvatsku / Hrvatska / Non Tech / Naslovnica - VIDI Web Portal

Jao kako bih želio ići na predavanje Kakua. Vjerojatno najveći govornik u tom polju i jedan od najpriznatijih terorijskih fizičara na svijetu. Obožavao sam gledati njegove emisije na Discovery Scienceu a sad dolazi u Zagreb!

Čuo sam na HR2 da će danas u 11 i 20 biti nagradna igra s pitanjima a dijelit će se ulaznice.
« Zadnja izmjena: Listopad 02, 2012, 08:16:20 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #53 u: Listopad 02, 2012, 11:33:52 »
Nigdje ne mogu naći koliko košta karta. Nije da imam love, ali ako je nekim čudom ispod 100kn, mogao bih možda i nažicati kao za Vujčića, jer za takve stvari mi baka da lovu. I gdje ih uopće ima za kupiti - gledao Eventim ali nisam našao ništa
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #54 u: Listopad 02, 2012, 12:38:29 »
Pojma nemam, možda je to zatvorenog tipa. Ali ako nadjes, reci mi, ok?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Shimmy

  • Racing Legend
  • *****
  • Postova: 5342
  • Total likes: 0
  • But you don't know how I can drive!
Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #55 u: Listopad 02, 2012, 12:59:13 »
Jasno  hug1
Track drivers see the same corner thousands of times, rally drivers see a thousand corners one time.

Offline Wulf

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #56 u: Listopad 02, 2012, 18:09:45 »

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #57 u: Listopad 02, 2012, 18:15:55 »
Bome je dobra, bar je zanimljiva. Nemam vremena puno za internet, ali sam pogledao prvi video i taj video je scena iz jednog filma kojemu se ne mogu sjetiti imena. Sve to sam saznao iz jedne knjige koju sam čitao jednom davno, ni njoj ne znam ime cry1

Znam da sad ovo izgleda kao da nije vjerodostojno ali stvarno tako je. Pronaći ću ja već tu knjigu i film. sm1jeh
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #58 u: Ožujak 03, 2013, 15:01:41 »
What Is The Universe?


Ajmo teoretičari zavjere ;D

Kul kanal sa simpa videima, za svaku grupu ljudi.

How Big is the Universe?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Luckyluke

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #59 u: Ožujak 14, 2013, 23:23:47 »
Upravo pogledao emisiju sa temom Izvantjelesno iskustvo i oduševljen sam. Ne znam šta komentirati jer imam dojam da je Peake sve rekao. Čovjek je ljudina... ma ljudeskara. Kolika znanja ima iz područja fizike, metafizike, neurologije, povijesti... a njegove priče i teorije su mi tolko zanimljive da izmame osmijeh od uha do uha. Trebao bi pogledati bar još jednom da dobim kompletniju sliku o svemu tome. Odličan mi je onaj zaključak da ako možemo postojati i percipirati izvan mozga, znači da svijest nije ograničena samo na mozak što znači da nismo ograničeni na svoje tijelo.

Dakle, mogli bi putovati nekim paralelnim svemirima, prolaziti kroz razna iskustva iz viših sfera da možemo samo tako izaći iz granica našeg mozga. Nešto kao LSD trip, živjeti u nekom magičnom svijetu... Fantastična je ovo tema o kojoj bi se jako puno moglo reći. Što više znamo o sebi, svojem postojanju; to znamo još manje jer otvaramo mnoga druga pitanja.

@Thergothon, ima li u nekoj od knjižnica u Zg-u neka od Peakovih knjiga za posudit? Jako sam trenutno zagrijan za ovu temu pa bi jako želio pročitati jednu od ove dvije Peakove knjige koje je izdao.