Autor Tema: Na rubu znanosti  (Posjeta: 74622 vremena)

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #60 u: Ožujak 14, 2013, 23:35:43 »
Lucky, ta emisija, gdje ju mogu pogledati? Je li to na onom yt kanalu kojeg si bio stavio? Must watch for me ovaj vikend, poslije F1 taman kuul

Ako ima tamo gdje Ther zivi, mora biti i u Zagrebu. NSB?
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Luckyluke

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #61 u: Ožujak 14, 2013, 23:40:36 »
Taj kanal više ne postoji nažalost. Pogledao sam ovdje:

Na Rubu Znanosti : Anthony Peake - Izvantjelesno Iskustvo (The Out-of-Body Experience)


Therg kolko znam živi negdje u Zagorju ali pitam jer kaže da je pročitao njegovu knjigu o životu poslije smrti pa ako zna gdje je nabaviti.

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #62 u: Ožujak 14, 2013, 23:47:44 »
Hvala na videu  p1va
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #63 u: Ožujak 19, 2013, 20:10:16 »
Sry dečki na sporom odgovoru...
Ne živim u Zagorju, nego u Podravini - blizu Koprivnice  cer1njo
Na knjižnicu se ne mogu žaliti, jako su ažurni, a mnoge stvari su dostupne svima zahvaljujući mom konstantnom dosađivanju. Ako ima u Koprivnici, u Zagrebu mora biti 100%

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #64 u: Travanj 06, 2013, 14:28:07 »
Vjerojatno ste ovo već vidli/čuli.
Medvedev nakon intervjua za neku TV postaju odgovara na pitanje o vanzemaljcima i to NAVODNO dok je mislio da su kamere ugašene:

Medvedev talks about aliens on Earth! (English Subs)


A tu je i taj dokumentarac koji spomene... pa ako netko nema pametnijeg posla:

MEN IN BLACK - FULL DOCUMENTARY

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #65 u: Travanj 06, 2013, 16:56:18 »
Zanimljivo, kao i uvijek.  thumbs1

O Medvedevu.
Zasto bi on na takva pitanja odgovarao? I pritom na taj nacin?

O dokumentarcu.
Zanimljiv dokumentarac, iako su situacije prikazane varijacije na temu. Steta sto vecina intervjua nije prevedeno, vec jedino sto je u potpunosti prevedeno je tekst naratora. Ali i ovako sam uspio pohvatati par rijeci iz intervjua i sloziti ih u cjelinu.
Sve se svodi na upravljanje nama i kontrolom zbivanja, na razmjenu "dobara" u svrhu, pogadate, upravljanja i kontrole, tj. moci.
Za danas sam si odredio da jos pogledam neke epizode Na rubu znanosti pa mozda nabacim jos koju misao.
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #66 u: Travanj 07, 2013, 15:05:39 »
O Medvedevu.
Zasto bi on na takva pitanja odgovarao? I pritom na taj nacin?

Znaš i sam da se većinom svi (svjetski moćnici) ograđuju od takvih stvari i negiraju sve što se tiče te teme.
Ljudi su postali automatizirani roboti koji više ne znaju razlučiti istinu od laži, a to je i bio cilj nečiji. Dok ti se godinama konstantno laže ili smatraš da ti se laže, onda više nećeš vjerovati niti u očiglednu istinu i to proglasiti još jednom laži u nizu. Zbog toga si Medvedev može priuštiti da iskoristi metodu obrnute psihologije i možda izgovori istinu, a ljudi će svejedno (većina) smatrati da je to neka šala, laž ili nepoznati skriveni interesi osobne prirode. Možda i jesu, a možda i nisu - poanta je da će reakcija ljudi biti ista kao i dok se takve stvari negiraju. Najlakše je na takav način ljudima općenito vladati, malo im lažeš, pa govoriš istinu, pa opet sve negiraš - uglavnom ne dozvoljavaš da se ljudi ujedine oko nečega. Stvaranje sukoba na svim mogućim razinama. Dovoljno ti je da pogledaš neki forum koji je specijaliziran za takve teme - ljudi se kolju ko fanboyevi na gaming forumima  cer1njo

Offline DogZy

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #67 u: Travanj 07, 2013, 17:04:56 »
Da, shvaćam, obrnuta psihologija. Koliko sam ju puta i sam primjenjivao... dsmoker



Sorry za off, al jel možeš nešto reći o ovoj slici? Zaintrigirala me je  sm1jeh


@dogzy: koji drek ti je to?
+1 sa Praetom...


Koliko sam istraživao ovu sliku, moguće je da je prava, jer mnogi tvrde kako je legit. Ali mišljenje je guzica kadt1kažem. A sjetio sam je se jer sam čitao knjigu Davea Heynecka "UFO: Mit ili stvarnost?", u kojoj piše kako su nečiji agenti (njemački) pronašli poginulo malo stvorenje čiji je leteći tanjur pao u Istočnoj Njemačkoj, pa su se odlučili ipak slikati s tim stvorenjem, iako im je zadaća bila zataškati sve to.
« Zadnja izmjena: Travanj 07, 2013, 17:12:23 od DogZy »
You are aiming for just one sweet spot in the corner. It's the point where centrifugal and cornering forces reach their equilibrium, where they are all at once replaced with acceleration.
APEX - The invisible vertex of a corner, a place where the fastest lap times are recorded.

Offline Praetorian

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #68 u: Travanj 07, 2013, 17:52:04 »
Zanimljivo, budem malo i googlao o tome jer sam se zainteresirao sad  sm1jeh

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #69 u: Travanj 07, 2013, 18:12:11 »
Čitao sam tu knjigu, ali kolko sam upoznat slika je originalno imala veze s Aztec UFO incidentom kojeg još nazivaju i "drugi Roswell" koji se dogodio 1948.
Samo godinu nakon onoga u Roswellu. Istraži ako te zanima...

Offline LukaM 110

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #70 u: Travanj 07, 2013, 18:38:10 »
Mene sve vezano s NLO-ima jako zanima pa da se onda i ja malo ukljucim u raspravu. Ovo s Menvedevim meni izgleda kao da on nju zajebava, ali rusi u javnost pustaju daleko najvise od svih pa je moguce da je i istina. Najvise me cudi zapravo kako su ljudi zatucani i kako uopce nisu ragirali na to, bez obzira bila to istina ili laz. Kada visoki drzavni duznosnik kaze novinaru pred kamerama da vanzemaljci postoje to bi trebala postati vijest desetljeca. Citao sam o raznim teorijama zavjere koje govore da se ljude zaglupljuje preko tv-a i interneta namjerno da kada ovakve stvari budu objavljene nitko ne reagira i zapravo je zastrasujuce koliko to dobro funkcionira.

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #71 u: Travanj 07, 2013, 18:44:24 »
Ako vas takve stvari zanimaju pročitajte si ovo: Cooperov dokument

William Cooper, pukovnik obavještajne službe mornarice SAD-a, autor knjige Behold a Pale Horse.
Ubijen je 05-11-2001.g. u oružanom okršaju s policijom. U jednom od prethodnih pokušaja atentata na njega ostao je bez jedne noge.
Posljednjih nekoliko godina prije njegovog ubojstva, Cooperova porodica je morala provesti izvan USA iz sigurnosnih razloga. Očito je nekome gadno smetao...

Citao sam o raznim teorijama zavjere koje govore da se ljude zaglupljuje preko tv-a i interneta namjerno da kada ovakve stvari budu objavljene nitko ne reagira i zapravo je zastrasujuce koliko to dobro funkcionira.

-MEDIJI: pažnja odraslih u populaciji mora biti konstantno okupirana beznačajnim stvarima, da se ne bi posvetili ozbiljnim stvarima

-šKOLE: javnost ne smije biti upoznata sa pravom matematikom, pravom ekonomijom, pravim pravom i pravom poviješću, sve mora biti lažno

-ZABAVA: – zabavni programi moraju biti ispod nivoa 6. razreda osnovne škole

-RAD: – drži ih zaposlenima, zaposlenima, zaposlenima, da nemaju vremena razmišljati, da budu na farmi sa ostalim životinjama  kava1

Offline versus

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #72 u: Travanj 07, 2013, 18:51:17 »
Ako vas takve stvari zanimaju pročitajte si ovo: Cooperov dokument

....

ispod naslova je slika sa Megadethovog Rust in Peace albuma  ;D

Offline Thergothon

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #73 u: Travanj 07, 2013, 19:51:41 »
ispod naslova je slika sa Megadethovog Rust in Peace albuma  ;D

Prikladna slika (cover) za takve teme, a i album je ipak klasik  ;D

Offline LukaM 110

Odg: Na rubu znanosti
« Odgovori #74 u: Travanj 07, 2013, 20:00:16 »
Procitao sam sad taj dokument, no neke stvari su mi stvarno teske za povjerovati. Ipak dokument sadrzi puno novih informacija sa kojima se prvi put susrecem thumbs1